Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Jak dojechać od... do... z FIP
Autor Wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-08-2010, 02:04    Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest w książce "Z FIP po Europie", oraz na tym forum, tylko trzeba uważnie poczytać
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 12-08-2010, 17:17    Odpowiedz z cytatem

Tak tylko nie wiem czy niektóre z tych informacji nie są nieaktualne np. podobno teraz nie może rodzina pracownika pojechać do Hiszpanii więc te bilety i dopłaty są nie pewne i nie wiem czy aktualne, bo niektóre informacjie są z 2009 roku lub wcześniej...Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 12-08-2010, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Rodzina pracownika może jechać wszędzie, tylko, że nie na każdy kraj dostanie bezpłatny bilet. Tutaj: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3232 zapoznaj się z zasadami FIP, wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania są już na forum, albo wejdź w rozkład - jak nie jest napisane obowiązkowa rezerwacja, to dopłat do FIP nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 05-10-2010, 11:01   Ljubljana Odpowiedz z cytatem

Witam, interesuje mnie podróż z Ljubljany do Polski i z powrotem. Czy mógłby mi ktoś doradzić, na jakie kraje wziąć bilet FIP i jakie połączenia polecacie? Słyszałem, że ludzie jeżdżą przez Wiedeń, ale również Budapeszt. Widzę z tego co jest napisane na forum, że dla członka rodziny w Austrii FIP nie przysługuje, czy to aktualne informacje? Pomyślałem więc, że zapytam doświadczonych w podróżowaniu użytkowników o ich zdanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam Smile

Może jeszcze doprecyzuję: jestem studentem, członkiem rodziny, interesuje mnie przyjazd do Polski na okres Bożego Narodzenia i powrót na początku stycznia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 05-10-2010, 18:21    Odpowiedz z cytatem

Zapoznaj się najpierw z zasadami FIP (mój post powyżej Twojego).

Ja polecałbym Ci podróż przez Chorwację, Węgry, Czechy i Słowację. Masz bilet na wszystko i jak dobrze ułożysz, to nie zapłacisz ani złotówki dopłat - jedynie bilet od Zebrzydowic(GR) do stacji docelowej w Polsce. Skorzystaj z naszego rozkładu, albo z niemieckiego - on jest najbardziej wiarygodny.

Czas oczekiwania na bilety FIP to około 12-21 dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 05-10-2010, 19:16    Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź :

Mam pytanie: dlaczego z Chorwacji a nie bezpośrednio ze Słowenii do Węgier? Gdzie powinienem i mógłbym kupować ewentualne dopłaty przykładowo do kuszetek czy też miejscówki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 05-10-2010, 19:47    Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam to pociągi nie jeżdżą bezpośrednio ze Słowenii na Węgry (kiedyś takie jeździły i przekraczały granicę słoweńską-węgierską w Murska Sobota - chyba tak się ta miejscowość nazywała - w roku 2004 tak jechałem.

Teraz jeżdżą przez Zagrzeb. Wpisz w rozkładzie - w obecnym masz jeden nocny pociąg z Wenecji i jest opcja dzienna z przesiadką, wtedy jesteś w Budapeszcie koło 17:00 i spokojnie złapałbyś Chopina. Miejscówki (jeśli są obowiązkowe), kupisz w kasie biletowej - w komunikacji międzynarodowej to zwykle 3 euro. Musisz sprawdzać w rozkładzie danych krajów, albo w niemieckim (nasz ma dużo błędów i często pokazuje obowiązkowa dopłata, a w rzeczywistości tak nie jest).

Do Chopina kuszetka z Budapesztu do Polski kosztowała zawsze 9,4€ (dostaniesz w Budapeszcie), miejscówka siedząca nie wymagana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 06-10-2010, 10:01    Odpowiedz z cytatem

ok, wielkie dzięki za pomoc.

jeszcze chciałbym o jedno spytać - czy wystarczy do tego mieć bilet FIP, bez karty zniżek?
i druga sprawa - gdzie mogę kupić bilet na ten przejazd, czy kupować na każdą linie oddzielnie czy też jeden "całościowy" w ljubljanie czy przez internet? i ostatnie pytanie: czy po przekroczeniu granicy w Polsce mogę spokojnie bez problemu kupić bilet na Polskę przykładowo do warszawy u konduktora bez dodatkowych opłat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 06-10-2010, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Szamciu napisał/a:
czy wystarczy do tego mieć bilet FIP, bez karty zniżek?

Karta zniżek daje Ci 50% zniżki, a bilet FIP to darmowy bilet na przejazd - nie musisz mieć tego i tego, ale możesz sobie wyrobić kartę zniżek, jak często jeździsz, bo bilet FIP przysługuje raz w roku, a karta zniżek ważna jest cały rok i przez cały rok masz 50% zniżki na wszystkie kraje będące w zrzeszeniu FIP.

Szamciu napisał/a:
gdzie mogę kupić bilet na ten przejazd, czy kupować na każdą linie oddzielnie czy też jeden "całościowy" w ljubljanie czy przez internet

możesz sprecyzować, bo nie rozumiem o jaki bilet całościowy Ci chodzi.

Szamciu napisał/a:
czy po przekroczeniu granicy w Polsce mogę spokojnie bez problemu kupić bilet na Polskę przykładowo do warszawy u konduktora bez dodatkowych opłat

W przypadku spółki PKP Intercity zapłacisz za wypisanie biletu w pociągu (jeśli dobrze pamiętam do 200km 5 zł powyżej 200km 7zł).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 06-10-2010, 11:49    Odpowiedz z cytatem

miałem na myśli to, czy mogę od razu w Ljubljanie kupić bilet na całą trasę (ljubljana-zagrzeb-budapeszt-zebrzydowice) czy też nie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 06-10-2010, 17:45    Odpowiedz z cytatem

Po co Ci bilet, skoro masz FIP? (ale bilet międzynarodowy zawsze możesz kupić w Ljubljanie dokąd zechcesz).

Pewnie chodziło Ci o dopłaty (miejscówki). Zorientuj się, czy są one wymagane. W 2007 ostatnio byłem z FIP w tych rejonach i ani w Chorwacji ani w Słowenii nie płaciłem żadnych miejscówek (nie były obowiązkowe). Jedynie do Włoch trzeba było miejscówkę za 5euro, ale na Węgry czy do Chorwacji nic nie trzeba było kupować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 06-10-2010, 22:36    Odpowiedz z cytatem

Ale na Chopina muszę kupić? zrobię to w Ljubljanie bez jakichś dopłat dodatkowych? Nigdy nie jechałem na FIP i zależy mi na tym, żebym po wejściu do pociągu nie musiał się użerać z konduktorem że czegoś nie mam bo różnie w nimi bywa. W ogóle Chopinem jedzie polska załoga czy węgierska?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-10-2010, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Miejscówkę na Chopina kupisz na Węgrzech, w Słowenii na pewno Ci jej nie sprzedadzą. Na Chopina miejscówka nie jest obowiązkowa, nie musisz mieć żadnej dopłaty.

Jeśli chodzi o obsługę wagonów sypialnych/kuszetek to chyba jeżdżą polskie - ale nie pamiętam, akurat na Węgry Chopinem dawno nie jechałem. Natomiast konduktorzy zmieniają się na granicach - na Węgrzech jadą Węgrzy, na Słowacji Słowacy itd. Nasza polska drużyna wsiada w Bohuminie.

FIP to po prostu bilet - wsiadasz i jedziesz. Zanim wsiądziesz w pociąg, zobacz na rozkładzie na stacji albo w necie - jak jest R w kwadracie, to jest obowiązkowa miejscówka, często samo R albo R w kółku oznacza możliwość rezerwacji (możliwość a nie obowiązek).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 08-10-2010, 11:13    Odpowiedz z cytatem

wielkie dzięki Smile

no więc wezmę bilet na słowenię, chorwację, węgry, słowację i czechy no i serbię,którą odwiedzę w ramach turystyki ;] czyli w praktyce mogę wsiąść "z marszu" do Chopina w dowolnym dniu i nim jechać, tak samo jak do pociągów chorwackich i słoweńskich?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 08-10-2010, 15:03    Odpowiedz z cytatem

Tak. Możesz jeździć i przekraczać granice ile chcesz w ramach ważności kuponu. Należy tylko pamiętać, że bilet na koleje sąsiadujące z Polską są nie ważne, jeśli wrócisz pociągiem do Polski (jak z Czech wrócisz pociągiem do Polski do na czeski bilet FIP nie możesz wjechać do Czech), ale w praktyce nikt na to nie patrzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl