Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Jak dojechać od... do... z FIP
Autor Wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 11-10-2010, 09:09    Odpowiedz z cytatem

czyli jak przyjadę do Polski Chopinem na bilecie FIP przez Czechy to po tygodniu nie mogę tym samym Chopinem wrócić przez Czechy do Ljubljany wykorzystując drugi kupon z biletu?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 11-10-2010, 09:57    Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie nie możesz, w praktyce możesz (bo nikt tak na prawdę nie udowodni Ci, że przejechałeś pociągiem granicę). Można np jeździć po Czechach, pojechać do Czeskiego Cieszyna i do polskiego przejść te 20 minut pieszo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 11-10-2010, 19:51    Odpowiedz z cytatem

aha czyli nie powinno być problemów Smile dzięki wielkie za pomoc, bardzo, naprawdę bardzo się przydała, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fotel_prl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2010

PostWysłany: 13-10-2010, 04:04    Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich. jaki widac jestem nowy. podrozowalem z FIPem juz kilka razy, ale teraz mam watpliwosci co i jak wiec bede wdzeiczny za odpowiedz. Jaka jest roznica dla rodziny jadac z BWE z Warszawy do Berlina a EC Wawel z Krakowa do Berlina jesli chodzi o cene i inne tego typu doplaty. Co musze kupic w obydwu pociagach? Miejscowki mam rozumiec obowiazkowe? Fakt ze sklad jest w EC Wawel DB pozwala mi na jazde praktycznie od Krakowa na FiPie? Bardzo prosze o pomoc i przepraszam za idiotyczne pytania. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 13-10-2010, 13:00    Odpowiedz z cytatem

fotel_prl napisał/a:
Jaka jest roznica dla rodziny jadac z BWE z Warszawy do Berlina a EC Wawel z Krakowa do Berlina

Dla kolejarza żadna, ale rodziny będzie różnica w cenie biletu, bo rodzina kupuje bilet od kilometrów. Np na BWE z Warszawy do Kunowic(Gr) bilet na EC kosztuje chyba coś koło 20zł. Z Krakowa może być ciut drożej, bo pewnie będzie dalej.

fotel_prl napisał/a:
Co musze kupic w obydwu pociagach?

Obowiązkową miejscówkę, chyba 4euro na BWE i pewnie na "wafla" ta sama cena + bilet do granicy, jak jedzie nie kolejarz.

fotel_prl napisał/a:
Fakt ze sklad jest w EC Wawel DB pozwala mi na jazde praktycznie od Krakowa na FiPie?

Na FIP na DB możesz jeździć po Niemczech, ale po przekroczeniu granicy niemieckiej w Polsce musisz mieć bilet na polski odcinek, to chyba logiczne. Nie ważny czyj jest skład - w Polsce pociąg jedzie po polskich torach, polskim lokiem i płaci się dla polskiego przewoźnika (FIP na DB ważny jest tylko w Niemczech - tak samo na polską "sieciówkę" nie możesz jechać aż do Berlina, nawet jak polski skład).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 14-10-2010, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Ja mam taką wątpliwość jestem z Nowego Sącza i jadę na FIP-ie do Budapesztu i nie wiem czy obowiązuje na niego rezerwacja obowiązkowa bo piszą tylko o odcinku z Breclavia do Budapesztu w EN Metropol i nie wiem czy 2 klasy z Chopina też się to tyczy ?
Ten sam problem z powrotem...? - jak wygląda sprawa punktualności w obie strony bo w Budapeszcie jest 6 min na przesiadkę a z powrotem chciałbym na Przemyślanina zdążyć w Trzebini jest za 12 minut po Silesii ?
Czy jak przekraczam 2 razy przejście w Bohuminie tam i powrót to czy mogę później (4 tygodnie) jechał jeszcze na Słowację przez przejście w Plavcu...?
Bardzo dziękuje za odpowiedzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fotel_prl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2010

PostWysłany: 16-10-2010, 04:32    Odpowiedz z cytatem

dziekuje serdecznie za odpowiedz, tak sie wlasnie domyslalem. w tym momencie z kolei pojawia sie kolejne nurtujace pytanie do jakiej stacji mam kupic bilet na EC w Polsce jadac Waflem do Berlina. Czy do Zar w taryfie krajowej, czy juz do Forst w taryfie miedzynarodowej?

Dzieki z gory za odpowiedz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 08-11-2010, 00:42    Odpowiedz z cytatem

witam, jestem w trakcie planowania kolejnej podróży z FIP i zaintrygowała mnie informacja w rozkładzie internetowym DB o bezpośrednim połączeniu między Basel a Warszawą D 50472 18:04 z Bazylei 10:05 w Warszawie ktoś wie co to pociąg (właściwie wagon jakiego pociagu) czy to jest tylko sypialka czy może jest też jakaś sliperetka/siedząca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 13-11-2010, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Witam!
We wtorek będę jechał EC Polonia do Wiednia lub Villah z Katowic na FIPie, a z Wiednia jakimś EN do Rzymu (19:30 z Wiednia). Ktoś wie, czy FIP w tym pociągu jest ważny i ile kosztuje dopłata (rezerwacja) miejsca do Rzymu w klasie 2? A może zna ktoś ceny sypialek/kuszetek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 14-11-2010, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Wagon do Basel kursuje cały czas w pociągu Jan Kiepura. Właściwie to dwa wagony - rosyjski i białoruski. Oba sypialne. Koszt miejsca to z Warszawy zdaje się 29 euro, a z Poznania 26 euro. Wagony łączone są w Hannowerze, więc ewentualnie na siedząco do Hanoweru i przesiadka na sleeperetke w Kiepurze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 06-12-2010, 17:39    Odpowiedz z cytatem

witam, jeśli mam na bilecie FIP zaznaczone, że kupony są na pierwszą klasę to w praktyce mogę jechać bez żadnych dopłat pierwszą klasą z Ljubljany do Zagrzebia, potem do Budapesztu, a następnie Chopinem do Warszawy?

edit: nie wiem dlaczego, ale nie mogę znaleźć połączenia na 20-21 grudnia z Ljubljany do Budapestu omijającego Austrię, czyżby wycofali kilka pociągów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 06-12-2010, 18:18    Odpowiedz z cytatem

Szamciu napisał/a:
jeśli mam na bilecie FIP zaznaczone, że kupony są na pierwszą klasę to w praktyce mogę jechać bez żadnych dopłat pierwszą klasą

Możesz, jeśli do pociągu nie jest wymagana obowiązkowa rezerwacja lub cena globalna. Tak jak u nas - do pociągów EIC czy EC trzeba dopłacać. Sprawdź w rozkładzie jazdy, bo może się zdarzyć, że pociąg np w Słowenii nie ma dopłat, w Chorwacji nie ma dopłat a np na Węgrzech ma obowiązkową miejscówkę. Sprawdź sobie najlepiej w rozkładzie danego kraju.
Poniżej masz kilka linków:
* Słowenia: http://www.slo-zeleznice.si/
* Chorwacja: http://vred.hznet.hr/hzinfo/?category=hzinfo&service=vred1
* Węgry: http://elvira.mav-start.hu/
* Niemcy: http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/pn?

Szamciu napisał/a:
nie mogę znaleźć połączenia na 20-21 grudnia z Ljubljany do Budapestu omijającego Austrię, czyżby wycofali kilka pociągów?

Pociąg o którym mówisz, jedzie z Wenecji do Budapesztu przez Chorwację, jest o 1:40 w Ljubljanie i rano w Budapeszcie. Wejdź na węgierski rozkład jazdy i wpisz połączenie Ljubljana Budapest przez Zagreb, znajdziesz to połączenie.
Drobna rada: Mając FIP możesz się cofnąć i wsiąść w pociąg na granicy, wtedy nie będziesz musiał siedzieć do prawie 2 w nocy w Ljubljanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 06-12-2010, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Na Węgrzech pociągi IC krajowe wymagają dopłat ( także EC i EN na trasach krajowych ).W pociągach EC i EN jadących do Rumunii i do Włoch wymagana jest miejscówka. W przypadku pociągów do Włoch jadąc do Chorwacji lub Słoweni taka miejscówka nie jest wymagana ( mam nadzieje że zmiana nie nastąpiła w ciągu ostatnich kilku miesięcy). W pociągach EC i EN do Austrii, Serbii,Słowacji ( i dalej Czech i Niemiec) oraz do Słowenii i Chorwacji ( i dalej do Sarajewa w Bośnii) miejscówka-dopłata nie była wymagana. Trasy krajowe do np.Miszkolca, Peczu, Gyor mozna próbować przejechać w pociągach EC jakby jechało się za granice i wysiąść na terenie Węgier - można uniknąć wtedy dopłaty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 07-12-2010, 13:41    Odpowiedz z cytatem

Iktorn, dzięki za pomoc, ale widzę, że jeszcze nie ma rozkładu na okres po 11 grudnia Smile

a co do czekania do 2 w Ljubljanie to akurat nie problem bo tam studiuję Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 07-12-2010, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Dave napisał/a:
Witam!
We wtorek będę jechał EC Polonia do Wiednia lub Villah z Katowic na FIPie, a z Wiednia jakimś EN do Rzymu (19:30 z Wiednia). Ktoś wie, czy FIP w tym pociągu jest ważny i ile kosztuje dopłata (rezerwacja) miejsca do Rzymu w klasie 2? A może zna ktoś ceny sypialek/kuszetek?


Na polskim odcinku(do Zebrzydowic),jak wiesz,obowiązuje dopłata,na czeskim bez dopłaty,na austriackim,w 2-giej klasie EC i EN też nie,natomiast nie wiem dokładnie jak to jest we Włoszech(trudności z informacją),w każdym razie przy wjeździe pociągu z Austrii czy Słowenii, konduktorzy nie żądali miejscówek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl