Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Jak dojechać od... do... z FIP
Autor Wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 07-12-2010, 17:41    Odpowiedz z cytatem

Ważna sprawa - gdzie mogę, będąc w Słowenii, kupić miejscówkę na pociąg Euro Night z Budapestu do Warszawy? i ile takowa miejscówka by kosztowała orientacyjnie? a ile ewentualnie zamiast tego miejsce do leżenia? i na koniec - czy FIP respektują również w tego typu pociągach?


druga sprawa - ile by kosztowała dopłata do Eurocity dla mnie jako posiadacza biletu FIP?


Ostatnio zmieniony przez Szamciu dnia 07-12-2010, 18:04, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-12-2010, 18:02    Odpowiedz z cytatem

Szamciu napisał/a:
gdzie mogę, będąc w Słowenii, kupić miejscówkę na pociąg Euro Night z Budapestu do Warszawy?

Na Chopina dopłata do miejsca siedzącego nie jest wymagana. Możesz ją kupić, jeśli chcesz - cena 3 euro w komunikacji międzynarodowej. W Słowenii nie kupisz, natomiast w Budapeszcie bez problemu. W składzie tylko 2 klasa siedząca. Miejsce do leżenie BC-6 kosztuje 9,4euro.

Szamciu napisał/a:
ile by kosztowała dopłata do Eurocity

Przeważnie 3 euro. Ale np w pociągach do Włoch zawsze było 5 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 07-12-2010, 18:05    Odpowiedz z cytatem

problem w tym,że chciałbym ją kupić już teraz ponieważ na święta podobno spodziewane jest ogromne obłożenie i raczej nie dostanę miejscówki 21 grudnia dwie godziny przed odjazdem pociągu w Budapeszcie. swoją drogą podobno CHopin już nie jeździ tylko Batory o bodaj 19:56 z Budapest Keleti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-12-2010, 18:09    Odpowiedz z cytatem

No to kup teraz w Polsce. Na międzynarodowe można kupować miejscówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szamciu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: PL

PostWysłany: 07-12-2010, 18:10    Odpowiedz z cytatem

ale nie jestem w Polsce a właśnie w Ljubljanie, stąd moje pytanie czy dałbym radę do zrobić tutaj bo skoro mogę kupić w Polsce to dlaczego nie w Słowenii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-12-2010, 18:18    Odpowiedz z cytatem

Przejdź się na dworzec, podaj datę wyjazdu, nr pociąg i odkąd i dokąd i popróbuj w różnych okienkach. Może się uda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Toystoj Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2011

PostWysłany: 10-01-2011, 22:32    Odpowiedz z cytatem

Witam,
Zamierzam pojechać z Warszawy do Rotterdamu. Myślałem nad podróżą pociągiem EN 446 - EuroNight do Utrechtu, a następnie przesiąść się do jakiegoś IC do Rotterdamu. Z tego co wyczytałem na tym forum to muszę mieć bilet na polski odcinek, a jak dalej? Chciałbym się również dowiedzieć ile orientacyjnie będzie kosztowała taka podróż. Jestem synem pracownika. A i czy może już ktoś jechał tą trasą i ma jakieś wskazówki lub czy istnieją jakieś lepsze połączenia na tej trasie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FreeLock Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2007

PostWysłany: 11-01-2011, 00:31    Odpowiedz z cytatem

Witam.
Podana przez ciebie trasa jak najbardziej jest odpowiednia.A jeśli chodzi o koszty to płacisz za miejsce siedzące zdaje się 4€ najepiej zarezerwować wcześniej lub przez internet na stronie Deustche Bahn.W Holandii już nic nie będziesz musiał płacić więc za całą podróż zapłacisz tak:miejscówka na EN i bilet na polski odcinek więc pownieneś się zmieścić w maks 50zł po wliczeniu miejscówki a więc bardzo tanio.Oczywiście potrzebny ci jest bilet FIP na Niemcy i Holandię czyli DB i NS.Ten pociąg ma bardzo komfortowe siedzenia nawet w 2 klasie.Polecam ten wariat podróży jaki wybrałeś bo jest nocą...Jaki wybierzesz to już od ciebie zależy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 09-02-2011, 02:10    Odpowiedz z cytatem

Kiedys fotel_prl już o to pytał ale nie dostał odpowiedzi więc ponawiam pytanie: czy jadąc EC"Wawel" do Berlina można kupić bilet tylko do Żar i dalej gratis do Forst (tak jak na odc. Zebrzydowice-Bohumin) czy raczej kupić bilet w taryfie TCV do Forst a dalej na Fipa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 09-02-2011, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Powinieneś w kasie pokazać bilet FIP na Niemcy i kasjerka wystawi Ci bilet nie do Żar, tylko do stacji Zasieki Gr. co dla kolejarza i tak ceny nie zmieni. To samo zrobi konduktor w pociągu tyle, że pobierze 5, lub 7 zł za wypisanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 09-02-2011, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info. Pozostaje mieć nadzieję że trafię na uświadomiona kasjerkę która nie stwierdzi że "nie ma takiej stacji" Chyba żę wiesz jaki kod trzeba wstukać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 10-02-2011, 06:10    Odpowiedz z cytatem

8820
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 16-02-2011, 11:15    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, gdzie mogę sprawdzić ceny biletów kolei czeskich? Jadę do Pragi na 50% D407 , chciałbym sprawdzić cenę biletu z Bohumina do Pragi.
Może jakaś wyszukiwarka połączeń? Mam kurcze kłopot z powrotem. Chcę wracać z Pragi albo 4.03 bardzo późno w nocy albo 5.03. Z tego co pokazuje mi rozklad-pkp.pl to nie mam zbyt ciekawych połączeń. Wszędzie rezerwacja miejsc albo masa przesiadek.
Macie jakieś wskazówki, jak najtaniej wrócić z Czech właśnie 4/5 marca? (to piątek, sobota)
Jadę do Dęblina, ale to i tak bez znaczenia bo wszystko na Warszawę leci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-02-2011, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Tu masz czeski rozkład: http://www.cd.cz/spojeni/ znajdziesz tam ceny

W Czechach obowiązkowa rezerwacja jest tylko na pociągi SuperCity (chyba 200 koron do FIP, jak dobrze pamiętam, jak masz InKartę, to miejscówki są za 50% ceny), nie sugeruj się polskim rozkładem - w Polsce IC/EC mają obowiązkową dopłatę, więc na zagranicznych pociągach polski rozkład to samo może pokazywać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 16-02-2011, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Bohumin - Praga to na karcie 50% 224 korony - 36zł na 2ga klasę. Z tego co widzę to najtańsza opcja. Wyjdzie mnie więc 50zł w jedną stronę Dęblin - Praga. W sumie nie jest źle.

[ Dodano: 07-03-2011, 14:10 ]
Wróciłem właśnie z Czech i planuję kolejny wyjazd, tym razem do Berlina.
Stacja początkowa: Wrocław. Chcę skorzystać z Międz.Karty Zniżek FIP 50%.
Macie jakieś propozycje co do wyjazdu? Patrzyłem na stronie DB i cholernie drogo.
Podobno z Kostrzyna albo Frankfurt (Oder) jeżdżą tanie pociagi, ale DB nie pokazuje mi ich ceny.

Z Wrocka mogę się oczywiście przemieścić w jakieś inne miejsce.
Na razie najtaniej wychodzi normalny bilet Wrocław - Berlin z 19E przedsprzedaży,ale to zdecydowanie za dużo jak na moją kieszeń..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl