Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 17, 18, 19  Następny
Wszystko o kuszetkach
Autor Wiadomość

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 07-11-2012, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Czy w pociągu TLK Monciak Krupówki z Krakowa do Gdyni jest tania kuszetka z pościelą

W systemie rezerwacji internetowej niema takiej opcji a w kasie powiedziano mi że jest taki wagon lecz wszystkie dolne łóżka są zajęte
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-11-2012, 23:32    Odpowiedz z cytatem

kAtowice23: mylisz pojęcia. Tania kuszetka jest na pewno w "Monciaku" ale TK nie ma pościeli. Dostaniesz tylko coś w kształcie prześcieradła co by się tym ewentualnie przykryć bądź położyć na tym. Pościel była zawsze w normalnych kuszetkach, które z tego co wiem zostały już wycofane. Jeżeli chcesz mieć natomiast normalną pościel to wykup miejsce w wagonie sypialnym, ale taka przyjemność kosztuje bilet na 2 klasę + 81,50 zł za miejsce sypialne w przedziale 3-osobowym.,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 08-11-2012, 19:44    Odpowiedz z cytatem

pościelowe kuszety zachowały się jedynie w połączeniach międzynarodowych oraz w pociągach Szczecinianin, Ustronie, [/i]i chyba w Przemyślaninie... Pozostałe kursujące kuszety, to tak jak napisał kolega są to tanie kuszetki vel. bydlęce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Basileus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2013

PostWysłany: 08-01-2013, 00:35    Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam być może śmieszne pytania, ale będę zmuszony podróżować TLK 16201 Karkonosze wyposażonego w wagon sypialny i tanią kuszetkę oraz rezerwację miejsc i nurtuje mnie kilka kwestii, otóż:

Pytania:

- Czy rezerwacja miejsc obejmuje cały pociąg (obie klasy, sypialny itp.)?
- Czy pociąg ma wagony klasy 2 przeznaczone tylko do siedzenia a nie do spania (typu kuszetka itp.)?
- Jak wygląda temat cen wagonu sypialnego, kuszetki i ew. zwykłej 2'ki? Do 2 klasy wiadomo nic dopłacać nie trzeba ale jak wiem do kuszetki już tak, podobnie pewnie do sypialnego.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 08-01-2013, 08:17    Odpowiedz z cytatem

- Rezerwacja miejsc obejmuje jedno dane miejsce w pociągu.
- Pociąg ma wagony 2 klasy z miejscami do siedzenia.
- Dopłata do kuszetki wynosi około 25 zł, wagon sypialny to cały przedział kosztował coś około 240(na 4 osoby), nie ma możliwości zakupu oddzielnego miejsca w sypialnym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-01-2013, 08:26    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie dopłata do kuszetki która kursuje w "Karkonoszach" czyli tzw.Taniej Kuszetki kosztuje 25,50 zł, natomiast miejsce w wagonie sypialnym kosztuje 81,50 zł i to jest cena za jedno miejsce w przedziale 3-osobowym. 4-osobowych przedziałów w wagonach sypialnych u nas nie ma.
Rezerwacja miejsca zarówno w klasie 2 jak i w 1 kosztuje dodatkowo 3 zł.
W przypadku "Karkonoszy" lepiej, zdecydowanie lepiej zainwestować choćby te 25,50 zł bowiem w wagonach z miejscami do siedzenia nie jest bezpiecznie, zwłaszcza odcinek GOP-u od Zawiercia do Opola, mniej więcej. Ten odcinek cieszy się bardzo złą sławą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 08-01-2013, 08:37    Odpowiedz z cytatem

Tak, moja pomyłka, wagony sypialne są 3 osobowe na przedział. W kuszetkach/sypialnych jest bezpiecznie bo nie grasują tam złodzieje, przy wejściu sprawdzany jest bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Basileus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2013

PostWysłany: 08-01-2013, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki za odpowiedzi! Myślałem, że skoro wagon jest z kuszetką to nie ma normalnych siedzących miejsc. Ale skoro są to ok, jednak jak widzę trzeba je rezerwować czy tak czy tak, przynajmniej tak wynika z PKP.


Cytat:
W przypadku "Karkonoszy" lepiej, zdecydowanie lepiej zainwestować choćby te 25,50 zł bowiem w wagonach z miejscami do siedzenia nie jest bezpiecznie, zwłaszcza odcinek GOP-u od Zawiercia do Opola, mniej więcej. Ten odcinek cieszy się bardzo złą sławą.


Jest aż tak źle? Happy

Serio nie wiem jak to wygląda. Oglądałem kiedyś reportaż w TVP nt pociągów przejeżdżających przez GOP to z reportażu wynikało, że KAŻDY pociąg jest okradany, połowa pasażerów nie żyje lub jest ranna od jakiegoś gazu itp., a złodzieje grasują każdej nocy. Trochę to zalatuje bajką, ale sam nie wiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-01-2013, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Basileus: źle zrozumiałeś. Wagon kuszetka nie ma normalnych miejsc siedzących. Mi chodziło o to, że w składzie pociągu oprócz wagonów z miejscami do leżenia czyli tzw. kuszetek i wagonów sypialnych są wagony normalne z miejscami do siedzenia. Także Twój wybór czy chcesz jechać właśnie w kuszetce czy normalnie na siedząco.
Odnośnie bezpieczeństwa pociągów nocnych. Żaden nie jest tak naprawdę bezpieczny, ale rzeczywiście zwłaszcza te przejeżdżające przez GOP są jakoś szczególnie wybrane przez bandytów. W to, że połowa pasażerów nie żyje do rana to jakieś bajki wyssane z palca, ostatnie morderstwo w nocnym pociągu miało miejsce w pierwszych dniach lipca 2004 roku, ale codzienne okradanie podróżnych nawet bez narażenia zdrowia czy życia w tych pociągach jest niestety smutną normą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 09-01-2013, 08:43    Odpowiedz z cytatem

Basileus napisał/a:
że KAŻDY pociąg jest okradany, połowa pasażerów nie żyje lub jest ranna od jakiegoś gazu itp., a złodzieje grasują każdej nocy. Trochę to zalatuje bajką, ale sam nie wiem...

a druga połowa jest gwałcona i wyrzucana z pociągu, więc uważaj Śmiech

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kapi16 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 27 Sty 2013

PostWysłany: 27-01-2013, 22:37    Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się jak odbyć podróż z 3-osobami + pies kuszetką. Czytałem że należy wykupić wszystkie miejsca w kuszetce ale czy w przypadku gdy osób jest mniej niż miejsc w kuszetce nadal jest taka możliwość ? W 4 osobowej brakuje tylko 1 miejsca chyba że pies też może mieć miejscówke ? Razz . Sypialny odpada ponieważ jadę z rodzinką i podział na płeć odpada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-01-2013, 11:34   

No chwila, dlaczego sypialny odpada?
Przeciez z zona i dzieciarnia mozna jechac razem? A moze jak w Arabii Saudyjskiej konduktor bedzie sprawdzac akty slubu, coby bylo moralnie? Pytam powaznie, bo nigdy nie jechalem, ale nie wyobrazam sobie ,zebym mial kupowac odzielne przedzialy z tego tytulu. Bylaby to dyskryminacja, dla odmiany,heteroseksualnych:-) Mysle oczywiscie o sytuacji, gdy caly przedzial bierze jedna rodzina ( i pies)...
Powrót do góry

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 28-01-2013, 11:43    Odpowiedz z cytatem

jw - wykupując wszystkie miejsce w sypialnym sam decydujesz o podziale płci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 28-01-2013, 11:46    Odpowiedz z cytatem

W śpiochu jest podział na męskie i damskie, ale jak wykupisz cały przedział to taki podział nie obowiązuje.
Co do psa to niestety nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

borsuk1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-01-2013, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Pies moze jechac z podróznym w przedziale jesli wykupi sie cały przedział Smile
sam probowałem jechałem z zona i z psem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl