Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 17, 18, 19  Następny
Wszystko o kuszetkach
Autor Wiadomość

Ck. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012

PostWysłany: 31-01-2013, 16:24    Odpowiedz z cytatem

W wagonach sypialnych jest podział na przedział męski, damski i rodzinny.
Aby podróżować z psem, należy wykupić cały jeden przedział (kuszetka, lub sypialny).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rojekxd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2013

PostWysłany: 07-02-2013, 21:17   Wagon sypialny - chłopak i dziewczyna w przedziale Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam zamiar pojechać z moją dziewczyną nocnym pociągiem z Katowic do Szczecina. Z tego co zauważyłem na stronie www.intercity.pl, kupując bilety na wagon sypialny trzeba wybrać przedział, ze względu na podział płci. Moje pytanie jest następujące: czy można ominąć jakoś ten podział, abym mógł pojechać z moją dziewczyną w jednym przedziale? Jeśli chodzi o wiek to ja mam 17 lat (w czerwcu 18), a dziewczyna 16 (rocznikowo 17).

Prosiłbym o szybką odpowiedź Smile

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 07-02-2013, 21:42    Odpowiedz z cytatem

wybrać przedział dwuosobowy, tyle że cena wyższa.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rojekxd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2013

PostWysłany: 07-02-2013, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie Smile Nie byłem właśnie pewien czy w dwuosobowych też istnieje podział na płeć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 07-02-2013, 23:02    Odpowiedz z cytatem

Ja jechałem nie jeden raz z kobietami. A ostatnio na FIP jechałem w przedziale 6 osobowym (4 leżace zajęte) z wiednia i jechała ze mną ładna arabka bez zakrycia twarzy. Chciałem z nią trochę poględzić ale jak zobaczyłęm jaką książkę czyta -same krzaczki to położyłem się spać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2012

PostWysłany: 07-02-2013, 23:42    Odpowiedz z cytatem

Rodriges, to jechałeś kuszetką, a nie sypialnym. W sypialnym są zwykle max. 3 miejsca. W kuszecie są przedziały 4 lub 6 miejscowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 07-02-2013, 23:57    Odpowiedz z cytatem

Podział na płeć nie ma znaczenia, jeśli wszystkie jadące osoby w przedziale się znają. Czyli mężczyzna może zabrać do przedziału dwie swoje koleżanki lub odwrotnie. Gdy wszystkie 3 miejsca są wypisane na jednym bilecie, pojawia się zapis T3 Mix. Jeżeli w dwuosobowym mają jechać dwie osoby, które się nie znają, to wtedy muszą reprezentować tę samą płeć.

PS. Swoją drogą, ciekawe, pod jaką płeć zakwalifikować Annę Grodzką... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krokodylowy Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 22 Kwi 2013

PostWysłany: 22-04-2013, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Na początku kwietnia jechałem z W-wy do Międzyzdrojów nocnym TLK Szczecinianin (także z powrotem). Pierwszy raz po 30-letniej przerwie (wtedy byłem 7-letnim dzieciakiem) na nocną podróż wybrałem kuszetkę. Tanią kuszetkę (25,50zł tania kuszetka + bilet 73zł). Po przejrzeniu tego forum, kupując bilet zdecydowałem się na górną leżankę.

Moje wrażenia:

Wagon (TLK):
- Zamknięty. Nie ma przejścia do sąsiednich wagonów. Podróż bezpieczna - nikt się nie kręci.
- Przy wchodzeniu do wagonu steward sprawdza, zabiera bilety i miejscówki i kieruje do przedziałów.
- Na wyposażeniu TK było jedynie jednorazowe prześcieradło. Nie było zagłówków.
- Przedziału nikt z podróżujących na zasuwkę nie zamknął, ale pokrętło było.
- Zasłony obejmują całą powierzchnię okna od str. korytarza.
- Przedział ogrzewany, ale regulacja: albo sauna, albo chłodno...
- Przed końcem podróży (ok. 30 min) wchodzi steward i oddaje bilet (budzi).
- W przedziałach kuszetki śpią panowie i panie.

Leżanka:
Górna kuszetka jest wyprofilowana pod kątem w stronę ścianki przedziału na której zamontowana jest metalowa drabinka-półka na bagaż po złożeniu leżanek. Leżąc w jej kierunku automatycznie wbijasz się na jej twarde pręty. Proponuję dla wygody zaklinować się od tej strony np. plecakiem a pod głowę podłożyć np kurtkę - wtedy jest OK. Sama leżanka jest twarda (to nie kanapa tylko oparcie z przedziału siedzącego) i po jakimś czasie doskwiera ogólne połamanie i ból bioder. Wejście na leżankę po drabince zaczepionej o półkę nad oknem nie jest skomplikowane. Miejsca na leżankach (wysokość) jest mało więc zawczasu proponuję przygotować niezbędne rzeczy. Na plus: łatwy dostęp do bagaży (półka nad korytarzem wagonu), oraz to, że nikt z dołu nie filuje co robisz. Na minus: chcąc wyjśc do WC robisz trochę zamieszania...

Podsumowując:
Decydując się na podróż kuszetką spodziewałem się czegoś więcej. Największy minus to twarde i źle wyprofilowane leżanki (być może dolne leżanki - "siedziska" dają większy komfort). Po podróży tanią kuszetką mam mieszane uczucia. Niby w pozycji leżącej, ale de facto byłem niezbyt wyspany porównując do nocnych podróży w wagonie z miejscami do siedzenia...

Wagonem sypialnym nie podróżowałem, więc się nie wypowiadam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 02-06-2013, 09:39    Odpowiedz z cytatem

ma może ktoś pełny wykaz wagonów WL/Bc kursujących w wakacje 2013?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Haffuferbahn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2010
Skąd: Elbląg

PostWysłany: 06-06-2013, 22:43    Odpowiedz z cytatem

mam pytanie. Prubuje kupic bilet z kuszetka na sobote 8 czerwca ( za 2 dni ) przez strone eic z Tczewa do Wałbrzycha i wyskakuje taki komunikat: Wybrana usługa nie jest świadczona w tym pociągu lub na podanej trasie
czy to oznacza ze wszystkie miejsca zostały wykupione czy moze noe mozna kupic kuszetki przez internet?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-06-2013, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Haffuferbahn napisał/a:
mam pytanie. Prubuje kupic bilet z kuszetka na sobote 8 czerwca ( za 2 dni ) przez strone eic z Tczewa do Wałbrzycha i wyskakuje taki komunikat: Wybrana usługa nie jest świadczona w tym pociągu lub na podanej trasie
czy to oznacza ze wszystkie miejsca zostały wykupione czy moze noe mozna kupic kuszetki przez internet?


Kuszetka, z tego co wiem, jedzie tylko do Wrocławia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Haffuferbahn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2010
Skąd: Elbląg

PostWysłany: 07-06-2013, 19:46    Odpowiedz z cytatem

super... dzieki... właśnie sie dzis o tym dowiedziałem. kuszetki są tylko do Wrocławia a sypialne do konca trasy... Trudno o 6;00 bede miec pobudke i 2 godz bede jechał już na siedząco...
Śmiech

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LNR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012

PostWysłany: 25-06-2014, 12:07    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio w systemie e-IC kupowałem 2 bilety + miejsca w kuszetce pierwszego dnia sprzedaży równo o 1:00 i mimo że wybierałem dół (jeszcze nie jechałem na dole, zawsze tylko góra, a na dole jest miększa leżanka, więc chciałem sprawdzić komfort spania Wink) to system przydzielał mi górę (mimo 3-krotnej próby zakupu i anulacji za każdym razem). W końcu wziąłem już tą górę. Ktoś wie dlaczego tak jest?
Wygląda to trochę jakby IC przetrzymywało te dolne kuszetki (bo wątpię że poszły w ok 30 sek?).


I również coś nie tak jest z zakupem miejsc w wagonie sypialnym przez e-IC - gdy próbuje się kupić 2 miejsca w przedziale Double to każe wybrać rodzaj przedziału żeński lub męski, mimo trzeciej opcji "cały przedział" (gdy mężczyzna i kobieta jadą razem)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 25-06-2014, 15:40    Odpowiedz z cytatem

LNR, od grudnia 2014 roku jak zostanie wprowadzony dynamiczny system sprzedaży, tak już nie będzie, wszelkie błędy mają zostać usunięte, tak mówi teoria, zobaczymy jak będzie w praktyce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LNR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012

PostWysłany: 25-06-2014, 15:53    Odpowiedz z cytatem

No ciekawe, zobaczymy Smile oby było lepiej. Ale z tymi kuszetkami to poczułem się trochę zrobiony w konia z tym że jest pierwszy dzień sprzedaży, godzina 01:00:30 i biorę dół, a system usilnie wbija mi górę (i tak 3x pod rząd aż w końcu wziąłem). To takie trochę łapanie pasażera że kliknie potwierdzenie zakupu i nie zauważy że mu nabili górę/mimo że chciał inaczej/. Po to kupuję wcześniej i jak każdy płacę całą sumę żeby mieć wybór. A takie coś (jeśli to nie błąd systemu e-IC) moim zdaniem może to świadczyć że IC trzyma miejscówki na dole, a więc te które zawsze najszybciej schodzą. Pytanie dla kogo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl