Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 17, 18, 19  Następny
Wszystko o kuszetkach
Autor Wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 07-07-2015, 14:25    Odpowiedz z cytatem

Normalnie, nie ma tylko poczęstunku tak jak w sypialnym. W tej sypialce jako kuszeta są sprzedawane tylko miejsca z pościelą za 69 zł.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 07-07-2015, 14:46    Odpowiedz z cytatem

PaniLady, to, co masz na myśli, to właśnie kuszetki 4-miejscowe z pościelą. Wg aktualnego cennika jedno miejsce kosztuje 63 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 15:19    Odpowiedz z cytatem

PaniLady napisał/a:
Normalnie, nie ma tylko poczęstunku tak jak w sypialnym. W tej sypialce jako kuszeta są sprzedawane tylko miejsca z pościelą za 69 zł.


No dobrze ale sypialka ma tylko 3 miejsca więc to dodatkowy komfort dla podróżnych. Po drugie z jakiej paki ktoś jadący w "kuszetkosypialce" ma dopłacać tylko 63zł a w 3 osobowym sypialnym tourist bodajże 81zł ? Za tą wodę i ciastko? To ja chętnie z tego zrezygnuję a za te 18zł kupę sobie pięć 7daysów, 5 wód mineralnych i kawę na dworcu. To na pewno tak wygląda i nikt z osób jadących w sypialce tourist nie ma pretensji o to, że płacą więcej w zasadzie za to samo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 07-07-2015, 15:28    Odpowiedz z cytatem

Pretensje mniej do PKP IC i Warsu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 15:41    Odpowiedz z cytatem

Przecież wiem, że nie do Ciebie:) Ja akurat jadę sypialnym Double także niespecjalnie mnie to w oczy kole ale gdybym kupił miejscówki Tourist i dowiedział się, że za mną jedzie taki sam wagon siłą rzeczy o takim samym standardzie z tańsza miejscówką bez ciastek i wody to by mnie chyba szlag trafił i na pewno bym tego tak nie zostawił. Do Intercity oczywiście napiszę z czystej ciekawości co mi powiedzą na ten temat. Przecież to jest normalnie robienie ludzi w ch...a (mam tu na myśli osoby które kupiły bilety na sypialny Tourist). Przecież nikt z nich by nie zapłacił 18zł za to by mieć ciastko i wodę w przedziale i też by woleli jechać taką 3 osobową "kuszetką".


Ostatnio zmieniony przez oskar777 dnia 07-07-2015, 15:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 07-07-2015, 15:46    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
No dobrze ale sypialka ma tylko 3 miejsca więc to dodatkowy komfort dla podróżnych

No właśnie stąd wynika różnica cenowa. Przewoźnik chce zarobić co najmniej tyle samo, sprzedając 3 miejsca w przedziale sypialnym, ile zarabia na przedziałach kuszetkowych, 4 lub 6-miejscowych. Podróżując w wagonie sypialnym płacimy głównie za komfort przebywania w mniej zatłoczonym pomieszczeniu. 7daysy czy woda mineralna to są dla IC groszowe sprawy.
oskar777 napisał/a:
Ja akurat jadę sypialnym Double także niespecjalnie mnie to w oczy kole

W zeszłym roku chciałem jechać w przedziale Touriste z uwagi na niższą cenę w stosunku do Double (243/283), ale z powodu komplikacji, jakie narzuca IC odnośnie płci pasażerów, ostatecznie machnąłem na to ręką. Za to dostałem gwarancję, że żaden konduktor nie dokwateruje nam dodatkowej osoby. No a poza tym jest już gwarancja bezpieczeństwa przewożonego bagażu, a to dla mnie bardzo ważne. Na szczęście wagony sypialne są w nocy odseparowane od reszty składu, a konduktor wpuszcza na stacjach tylko osoby, mające bilety na sypialkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 15:59    Odpowiedz z cytatem

Ja przecież wszystko rozumiem. Chcę jechać z żoną i mieć święty spokój to zdecydowaliśmy się na Doubla. Za ten komfort płacimy 283zł, ktoś chce jechać we trójkę to płacą 243zł i właśnie to mnie dziwi, że można zrobić 'kuszetkę" 3 osobową gdzie ta dopłata wynosi 189zł a komfort pozostaje taki sam jak w wagonie sypialnym tylko bez ciastek, wody i kawy:) Dlatego jest to po prostu nieuczciwe wobec osób jadących w 3 osobowej sypialce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 07-07-2015, 16:32    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
[...] i właśnie to mnie dziwi, że można zrobić 'kuszetkę" 3 osobową gdzie ta dopłata wynosi 189zł a komfort pozostaje taki sam jak w wagonie sypialnym tylko bez ciastek, wody i kawy:) Dlatego jest to po prostu nieuczciwe wobec osób jadących w 3 osobowej sypialce.

Już mówiłem - NIE MA kuszetek 3-osobowych. Jeśli w przedziale są 3 miejsca, to mamy do czynienia z przedziałem sypialnym Touriste, i jedna miejscówka kosztuje 81 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 16:52    Odpowiedz z cytatem

Tak ale moje wypowiedzi odnoszą się do tego co pisze PaniLady. Wspomniała o tym, że jakiś tam wagon sypialny kursuje jako kuszetka. O ile to prawda to moje posty są zasadne, jeżeli nie to jest to po prostu zbędna dyskusja wynikająca z wprowadzenia mnie w błąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 07-07-2015, 17:14    Odpowiedz z cytatem

PaniLady napisał/a:
W TLK Pirat do Kołobrzegu jeżdżą dwa wagony sypialne najnowsze z czego jedna jako kuszeta.

Pewnie miała na myśli jeden wagon sypialny i jedną kuszetkę. Ja chciałbym wiedzieć, o którym kursie mówi, bo nie widzę Pirata w zestawieniach dla Krakowa Gł, no chyba, że chodzi o pociąg z Kołobrzegu, to wtedy by się zgadzało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-07-2015, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Widzę pojawił się tu niezły zamęt Very Happy Tak jak mówi PaniLady, na TLK Pirat, Uznam/Pirat i bodajże Pogoria jeździ wagon sypialny oraz kuszeta z pościelą, którą obsługuje też wagon sypialny (co do Pogorii może ktoś wie lepiej, bo my tego nie obsługujemy). Tak więc dopłacasz jak do przedziału 6-osobowego z pościelą, ale to jest najnormalniejszy sypialny z przedziałem 3-osobowym. To są jedyne kuszety z pościelą w pociągach krajowych obecnie (chyba nic nie przeoczyłem). W reszcie składów jeżdżą tylko bezpościelówki i tam nie występują przedziały 4-miejscowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 18:05    Odpowiedz z cytatem

No to teraz dopiero się zrobił zamęt. Okazuje się, że na skutek polityki IC są de facto wyjątkowo kuszety 3 miejscowe czyli moje pretensje co do tego są jak najbardziej uzasadnione. W końcu kto z własnego wyboru mając do dyspozycji 3 osobowego tourista a 3 osobową "kuszetkę" wybierze to pierwsze skoro taki sam standard można mieć taniej? Dla mnie takie sytuacje nie powinny mieć miejsca bo jest to oszukiwanie osób jadąch nie tylko na tej trasie w 3 osobowym tourist ale i we wszystkich pociągach. W końcu dlaczego jedna sypialka może być mianowana kuszetką a inna nie? Oszustwo na całej linii.

A co do tych 4 miejscowych to skoro ich nie ma to dlaczego jest taka opcja w wyborze przedziału?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 07-07-2015, 18:06    Odpowiedz z cytatem

BryTomWi, chcesz powiedzieć, że PKP IC w ogóle wycofało kuszetki 4-miejscowe z oferty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-07-2015, 18:19    Odpowiedz z cytatem

@oskar: w przypadku każdego pociągu taka opcja się wyświetla, natomiast później po prostu wyświetla się np. komunikat, że takie miejsca zostały wyprzedane. Sprawdź sobie choćby na takim Uznamie do Świnoujścia, też Ci się wyświetli, ale dalej nic nie zrobisz.

Co do twoich pretensji to owszem, jedyną różnicą pozostaje poczęstunek no i podział na płeć. Ja tylko nie rozumiem jednego, skoro zdecydowano się już na taki ruch to dlaczego nie wysłano na te zadania starszych kuszet? Bo teraz to wygląda tak, że na Łebsku mogą jechać dwa sypialne, w których zapada się podłoga, a na Piracie mamy zmodernizowany sypialny, który jest kuszetą...

@Grzegorz: Po prostu ze względu na to, że wagony kuszetkowe się sypią i są braki to widocznie zdecydowali się na takie rozwiązanie. Czteroosobowe z pościelą nadal kursują na relacjach międzynarodowych, np. Budapeszt, Praga, Wiedeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 07-07-2015, 18:25    Odpowiedz z cytatem

BryTomWi napisał/a:
@Grzegorz: Po prostu ze względu na to, że wagony kuszetkowe się sypią i są braki to widocznie zdecydowali się na takie rozwiązanie. Czteroosobowe z pościelą nadal kursują na relacjach międzynarodowych, np. Budapeszt, Praga, Wiedeń.

To może zamiast rezerwować Double w sypialnym wystarczy zamówić 2 miejsca w cenie kuszetki z pościelą? Jesteś pewien, że takie przedziały są 3-miejscowe i nie płaci się za nie tak, jak za sypialkę? Jeszcze nigdy nie słyszałem o takich rewelacjach. To jak miałoby się im to opłacać, gdyby pasażerowie podróżowali de facto wagonem sypialnym (bez poczęstunku) w cenie kuszetki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl