Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  Następny
Wszystko o kuszetkach
Autor Wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 18:46    Odpowiedz z cytatem

No i dlatego jest to niepoważne. Nawet ten brak podziału na płeć jest dla niektórych zaletą bo jeżeli chce jechać małżeństwo tym pociągiem to kupi sobie bilet na kuszetkę a zamiast 4 dodatkowych osób w przedziale dostaną jedną gdzie w sypialnym tourist nie mogliby nawet jechac razem w takim przedziale😄 Jak widać mogą być równi i równiejsi i faktycznie może być tak, że ktoś pojedzie rozp... wagonem bo jakiś zmodernizowany został kuszetką o standardzie sypialki😄Może niech jeszcze miejsca stojące przeniosą do przedziałów sypialnych single albo menadżerskich. Jeżeli to prawda to chyba napiszę do rzecznika IC co mają do powiedzenia na ten temat.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

borsuk1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 07-07-2015, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie też jest dziwne że zmodernizowane wagony sypialne kursują jako kuszetki .... Czy ktoś naprawdę nie potrafi ustawić priorytetów i zestawić tak składy, żeby jednak na właściwych sypialnych były wagony po modernizacji. Jest duża różnica w cenie między miejscem sypialnym a miejscem w kuszetce i uważam że jest to robienia klienta w tzn chu......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LNR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012

PostWysłany: 07-07-2015, 18:52    Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze raz wspomnę to co pisałem wcześniej. IC i tak sprzedaje miejsca sypialne w jednej cenie w wagonach zmodernizowanych oraz tych starego typu i jakoś nikt nie protestuje że dostaje wyraźnie niższą jakość za tą samą cenę. Więc i ten zabieg z przekwalifikowaniem sypialnego (i to zmodernizowanego) na kuszetę pewnie ujdzie im płazem.
A przecież mogliby podzielić wagony sypialne na lepsze i gorsze i odpowiednio dopasować cenę na niższą za miejsca w wagonach starego typu... 80 zł jestem w stanie przeboleć w takim sypialnym niezmodernizowanym ale już opcja Double czy Single w takim WL Gorl 77/79 to dla mnie mocna przesada cenowa gdyż jakość nie jest adekwatna do ceny. A takie gorsze sypialne mogłyby spełniać rolę obecnych droższych kuszetek z pościelą,a typowe miejsca sypialne powinny być tylko i wyłącznie w wagonach po modernizacji. Tymczasem gdzieś ktoś płaci za wagon sypialny prawie 300 zł w opcji Double i dostaje miejsca w starym WL Gorl 77, wdycha stęchliznę, a gdzie indziej ktoś kupuje 3 miejsca na kuszetkę z pościelą (na które dodatkowo przysługują zniżki do 25 i po 60 r.ż) i jedzie w cichutkim zmodernizowanym sypialnym z gniazdkami 230V...

To trochę tak jakbym poszedł do Sowy&przyjaciół, zapłacił za obiad 2000, a przynieśliby mi powiększony MCzestaw zamiast ośmiorniczek Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Akurat sam standard sypialnego czy przed czy po modernizacji to już inny temat. Generalnie w każdym z nich są max 3 miejsca, jest umywalka itd. Wiadomo, że nowsze jest lepsze a równie dobrze można by wprowadzić tańsze bilety MPK w momencie gdy ktoś jedzie starym tramwajem a droższe jak tramwaj jest nowy, także to tak bardzo mi nie przeszkadza ale do tego wrócimy.

Teraz mamy taką sytuację: pasażer A płaci 81zł za sypialny tourist a pasażer B 53zł za kuszetkę (nie tak jak liczyłem wcześniej 63zł skoro nie da się nawet kupić 4 osobowych kuszetek). Dodatkowo pasażer A nie może jechać z żoną w jednym przedziale bo jest podział na płeć ale drugi który płaci mniej nie ma już takich przeszkód. Dodatkowo tak jak pisałeś można do tego dołożyć czynnik stary/nowy wagon i okazuje się, że osoba która kupiła kuszetkę ma lepszy standard niż osoba jadąca w starym sypialnym. Przecież to jest chore i nadaje się do jakiegoś kabaretu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LNR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012

PostWysłany: 07-07-2015, 19:37    Odpowiedz z cytatem

oskar777,może masz trochę racji podając ten przykład z tramwajami, ale według mnie miejsce sypialne w pociągu to także w pewnym sensie usługa hotelowa (nawet WARS dawniej na swojej starej stronie tak tą usługę nazywał). To nie jest podróż kilkanaście minut tramwajem czy nawet kilka godzin dzienną TLKą na siedząco (gdzie również występują różne wagony w tej samej klasie), tylko kilkanaście godzin, a w tym cała noc. A więc usługa hotelowa powinna być adekwatna cenowo od jej standardu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 19:50    Odpowiedz z cytatem

I tu się zgodzę natomiast mam pewien sentyment do tych starych wagonów dlatego dla mnie ten czynnik ma drugorzędne znaczenie. Ale zestawiając to z niesprawiedliwością jaka występuje w omawianym przez nas przypadku jest to już denerwujące. Inni tez by chcieli wagon z przedziałami kupując bilet na wagon bez przedziałów czy też miejsce siedzące z biletem na miejsce stojące i tak dalej. Napiszę oczywiście do PKP co na ten temat mają do powiedzenia i mam nadzieję, że odpowiedź otrzymam inną niż "bo z powodu braków taborowych jest jak jest".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

borsuk1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 07-07-2015, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że IC odpisze dokładnie tak jak mówisz czyli, że braki taborowe itd. Ale to i tak nie zmienia faktu, że zmodernizowany wagon sypialny jedzie jako kuszetka, a normalnym sypialnym jest stary wagon. To jest irytujące. Czy naprawdę nikt tam nie widzi tak oczywistej sprawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 20:20    Odpowiedz z cytatem

No patrząc w tych kategoriach to stare sypialki mogłyby ewentualnie jeździć jako kuszety ale z uwagi na tak czy inaczej wyższy standard (mniej osób w przedziale jak i starym wagonie) powinny być droższe. Jestem bardzo ciekaw co mi odpiszą bo mail już poszedł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 07-07-2015, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Sypialny ma sto razy lepszy standard od kuszety. Przynajmniej jest podział na płeć, łóżka są bardzo wygodne, jest codziennie świeża i ładna pościel. Naprawdę warto dać więcej i jechać syp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 07-07-2015, 21:23    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
Jestem bardzo ciekaw co mi odpiszą bo mail już poszedł.

Wiesz, jest bardzo prawdopodobne, że nie odpiszą w ogóle. Od kiedy to zarząd PKP IC przejmuje się opiniami pasażerów? Gdyby było inaczej, to takie historie z Single i Double w starych Gorlitzach 77/79 nie miałyby nigdy miejsca, ceny stałyby na uczciwym poziomie i nie likwidowano by kolejnych nocnych połączeń.
Wiecie co? Szkoda, że BryTomWi nie odpowiedział na moje pytanie, ale jak tak czytam Waszą dyskusję, to dochodzę do wniosku, że nie warto dawać się tak wykorzystywać. W zeszłym roku kupiłem Double z N.Sącza do Gdyni i dostałem stary wagon ze ściankami, pokrytymi laminatem, przypominającym drewno, lampkami nocnymi rodem ze starego Poloneza i gniazdkiem do golarki 220V (nawet nie próbowałem podłączać do niego laptopa i pewnie dobrze zrobiłem). W tym roku kupuję 2 miejscówki na kuszetkę z pościelą. Jeśli rzeczywiście jest tak, jak mówicie, to dostanę takie samo zakwaterowanie, jak w zeszłym roku, ale za uczciwą sumę pieniędzy.
Pozostaje oczywiście kwestia, co mają powiedzieć osoby, które jednak dadzą się skusić na "prawdziwy" wagon sypialny i zapłacą 282/273 zł za podobne do moich warunki. Cóż, odpowiedź na to pytanie leży już w gestii władz PKP Intercity. :-/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 21:49    Odpowiedz z cytatem

GPSGrzegorz napisał/a:
Wiesz, jest bardzo prawdopodobne, że nie odpiszą w ogóle. Od kiedy to zarząd PKP IC przejmuje się opiniami pasażerów?

Tego niestety najbardziej się spodziewam ale pożyjemy, zobaczymy.

GPSGrzegorz napisał/a:

Pozostaje oczywiście kwestia, co mają powiedzieć osoby, które jednak dadzą się skusić na "prawdziwy" wagon sypialny i zapłacą 282/273 zł za podobne do moich warunki.

Mi akurat sam standard wagonu nie przeszkadza bo głównym a w zasadzie jedynym powodem dla którego kupiłem sypialkę jest możliwość jazdy w dwie osoby. Idę spokojnie spać nie martwiąc się o to czy współpasażer nie wysiądzie czasem na najbliższej stacji z moim portfelem i telefonem w ręku. Cała reszta tego przedziału to dla mnie tylko dodatek. W końcu nie spędzę tam 2 dni ale 12 godzin z czego połowę gapiąc się w okno.

Jedyne na co zwracam uwagę to dawanie wagonu sypialnego dla osób kupujących kuszetki. Pisałem to już kilka razy w tym temacie ale napisze jeszcze raz: ci którzy kupują sypialny tourist zostają w chamski sposób oszukani przez przewoźnika. W końcu różnica w cenie kuszetka- tourist to 28zł a za te pieniądze to kupię ręcznik, pełnowymiarowe mydło, wodę, 7daysa, kawę i jeszcze zostanie na niejednego zimnego browara i mam pełnoprawną sypialkę a nawet lepiej bo mogę jechać w takim przedziale z inną płcią bez kupowania doubla. I dwie znane sobie osoby mają tylko jednego współpasażera gdzie w kuszetce byłoby ich 4. To właśnie ta wartość dodana gratisowo do kuszetki jest niesprawiedliwa dla osób jadących w sypialnym tourist. W drugą stronę też to działa. W końcu czemu pan X ma jechać de facto 3 osobowym przedziałem sypialnym a pan Y w innym pociągu 6 osobową kuszetką skoro płacą tyle samo za miejscówkę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 07-07-2015, 22:30    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najważniejsze w przedziale sypialnym są: bezpieczeństwo (kradzieże w praktyce chyba w ogóle się nie zdarzają, między innymi dlatego, że WLAB-y są w nocy odseparowane od innych wagonów, a konduktor nie wpuszcza do środka nikogo bez miejscówki), tak, jak Ty @oskar777 , brak zmartwień o współpasażerów (czyli ogólnie mówiąc swoboda jak w domu) no i sprawne gniazdko elektryczne. Jestem informatykiem, więc siłą rzeczy trudno mi się obejść bez komputera, nawet, jeśli nie potrzebuję go do pracy. Smile
A jako ciekawostkę wrzucam zdjęcie numerów wagonu, którym jechałem w zeszłym roku do Gdyni. Tak, jak wcześniej mówiłem, żadnej moderny, ściany - laminat imitujący drewno, gniazdko w szafce sprawne (220V - sprawdzone kieszonkowym miernikiem), ale komputera lepiej nie podłączać.

IMG_20140811_143443.jpg
Wagon sypialny WLABo nr 42, nocny pociąg TLK relacji Krynica-Zdrój ---> Gdynia.
Plik ściągnięto 177 raz(y) 283.66 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LNR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012

PostWysłany: 07-07-2015, 22:45    Odpowiedz z cytatem

GPSGrzegorz, mam podobnie. Gniazdko jest dla mnie bardzo istotną kwestią i to jest główny powód mojej niechęci do Gorlitzów 77/79... Ale i ogólnie standard wnętrza jest wyraźne niższy i dla mnie osobiście nie warty ceny za Double/Single.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 08-07-2015, 00:58    Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem małe rozeznanie w składach, jadących do Kołobrzegu.
TLK Ustronie (38202/3) - 30(kuszetka), 31,32(sypialne)
TLK Uznam (38254) - 60(kuszetka), 61(sypialny)
TLK Korsarz (38252) - 31,32(sypialne), 33(kuszetka)
TLK Bryza (38250) - 30,31(sypialne Gorlitz 79, bez modernizacji)
Poza ostatnim pozostałych wcześniej nie rozważałem. Czy ktoś jest mniej więcej zorientowany, w którym składzie jest największe prawdopodobieństwo trafienia na zmodernizowaną jednostkę? Wiem, że relacja Kraków ---> Kołobrzeg szczególnie temu nie sprzyja, ale może coś się zmieniło od zeszłego roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2015
Skąd: Toruń

PostWysłany: 08-07-2015, 02:37    Odpowiedz z cytatem

TLK Ustronie na pewno ciągnie 1 zmodernizowaną jednostkę, to jest chyba wagon nr 31 ale nie jestem pewien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl