Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 17, 18, 19  Następny
Wszystko o kuszetkach
Autor Wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 08-07-2015, 05:28    Odpowiedz z cytatem

Z Ustroniami to ciężko trafić, bo wystawia Płaszów. Przed sezonem wakacyjnym jeździły dwie najnowsze sypialki. Teraz bywa różnie na jednym obiegu 31 nowa, 32 stara a na drugim 31 stara, 32 nowa lub 2x nowe. To taka loteria.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 08-07-2015, 06:46    Odpowiedz z cytatem

Co do pociągu Ustronie miałem właśnie największe wątpliwości, bo gdzieś wcześniej na tym forum ktoś pisał, że to pociąg - legenda i żeby wybierać raczej inne składy...
A Uznam i Korsarz? Tak samo loteria, czy może jest jakiś modern, który jeździ na stałe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 08-07-2015, 09:36    Odpowiedz z cytatem

W jakim sensie legenda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 08-07-2015, 10:48    Odpowiedz z cytatem

LNR napisał/a:
GPSGrzegorz, mam podobnie. Gniazdko jest dla mnie bardzo istotną kwestią i to jest główny powód mojej niechęci do Gorlitzów 77/79... Ale i ogólnie standard wnętrza jest wyraźne niższy i dla mnie osobiście nie warty ceny za Double/Single.

Jak widać każdy ma inne priorytety, dla mnie gniazdko to akurat najmniej potrzebna rzecz. Gniazdka które były montowane w przedziałach w zamyśle służyły do zasilania golarki dla której słaba "jakość" prądu nie miała większego znaczenia (a golenie się maszynką czy nie daj boże brzytwą byłoby w pociągu dość ryzykowne). Teraz większość golarek ma zasilanie akumulatorowe także gniazdko nie jest już aż tak potrzebne do golenia dla którego zostało przewidziane. Pojawiło się za to pełno innych gadżetów które chcielibyśmy zasilać ale gniazdka pozostały te same jak w latach 70. Dlatego jak ktoś już koniecznie musi być cały czas online to powinien zainwestować w dodatkowy stabilizator napięcia aby chronić swój drogocenny sprzęt.

Czy dopłata za Double/Single nie jest zbyt wysoka to zależy akurat co dla kogo jest ważne. Dla mnie ważne jest to, że jesteśmy sami w przedziale bez osób trzecich i nie praktycznie nie ma szans by pałętało się po wagonie jakieś złodziejstwo czy inne dziadostwo. Te czynniki były w zasadzie jedynym powodem dla którego kupiłem Double a nie kuszetkę, o całej reszcie (łącznie z tym, że jeżdżą różne wagony sypialne modernizowane i nie) dowiedziałem się później.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 08-07-2015, 11:29    Odpowiedz z cytatem

PaniLady napisał/a:
W jakim sensie legenda?

Tzn. że w tym składzie jeżdżą najstarsze wagony. Nie jestem pewien, czy to było o tym pociągu. Widziałem gdzieś taki post, ale już nie pamiętam, gdzie.
oskar777 napisał/a:
Dlatego jak ktoś już koniecznie musi być cały czas online to powinien zainwestować w dodatkowy stabilizator napięcia aby chronić swój drogocenny sprzęt.

Hmmm... Napisz do mnie na PW, gdzie można kupić tego typu sprzęt.
oskar777 napisał/a:
Te czynniki były w zasadzie jedynym powodem dla którego kupiłem Double a nie kuszetkę

A czy próbowałeś kiedyś jechać kuszetką "pościelówką"? Jestem ciekaw, czym się to tak naprawdę różni od taniej kuszetki (oprócz pościeli rzecz jasna), no bo przecież mamy do czynienia z takim samym pomieszczeniem. Nie wiem w sumie, czy komuś opłaca się kupować taką kuszetkę 2 razy drożej tylko dla pościeli, jak dla mnie miałoby to większy sens w opcji 4-miejscowej - wtedy mamy konkretną korzyść - mniejszy ścisk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 08-07-2015, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Kiedyś tak było, teraz się poprawiło przed sezonem dwie najnowsze sypialki. Na Korsarzu jeszcze gorsze wagony. Nie ma reguły... Korsarz kiedyś w sezonie wakacyjnym miał obieg z Ustroniem,a obecnie Ustronie ma obieg bodajże z TLK Pogorią, ale nie jestem pewna. Na Ustroniu na jednym obiegu jeździ jedynka 140A, wiec nie uważam, że najgorszy standard. Za dawnych czasów fakt standard oraz bezpieczeństwo, bo jeszcze jak jeździł przez Działdowo, Iławę to był najniebezpieczniejszy odcinek Warszawa - Legionowo - Ciechanów - Działdowo - Malbork - Tczew nie było dnia, aby nie było kradzieży i napadów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 08-07-2015, 12:07    Odpowiedz z cytatem

GPSGrzegorz Wygogluj "stabilizator napięcia 230V" i wyskoczy tego pełno. Są oczywiście modele lepsze/gorsze ale generalnie ich zadaniem jest robienie stabilnego napięcia 230V obojętnie czy otrzymają napięcie wejściowe 180 czy 250V. Jeżeli zakres prądu wejściowego przekroczy wartości przewidziane dla urządzenia to całkowicie odłączy Ci zasilanie na wyjściu.

Co do kuszetki to tak jak pisałem wcześniej. Ostatni raz jechałem jeszcze z rodzicami jakieś 15 lat temu z opcją "pościelową" ale TK chyba wtedy wcale nie było. Gdybym teraz wybierał się kuszetką to również wybrałbym opcję TK zwłaszcza latem kiedy do przykrycia wystarczy poszewka zabrana z domu lub duży ręcznik plażowy. Ale jak ktoś wybiera pościelówkę zamiast TK to jego sprawa. Ja bym nie dopłacał za komfort posiadania tego w zasadzie koca i poduszki przez kilkanaście godzin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-07-2015, 12:07    Odpowiedz z cytatem

GPSGrzegorz napisał/a:
Co do pociągu Ustronie miałem właśnie największe wątpliwości, bo gdzieś wcześniej na tym forum ktoś pisał, że to pociąg - legenda i żeby wybierać raczej inne składy...
A Uznam i Korsarz? Tak samo loteria, czy może jest jakiś modern, który jeździ na stałe?


Na Uznamie do Kołobrzegu właśnie zarówno kuszeta jak i sypialny to dwa zmodernizowane wagony WL.

Mówiłeś Grzegorz, że nie odpowiedziałem na twoje pytanie. Chyba przeoczyłem, sorry. O co dokładnie chodziło?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2015
Skąd: Toruń

PostWysłany: 08-07-2015, 12:11    Odpowiedz z cytatem

GPSGrzegorz, ja nie raz jechałem kuszetką z pościelą, różni się tylko, że ma pościel. Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LNR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012

PostWysłany: 08-07-2015, 12:23    Odpowiedz z cytatem

A wiadomo jak jest z sypialką na Hel w Ustroniach? Bo podobno co 2 dzień jeździ co innego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 08-07-2015, 12:41    Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś chce jechać kuszetą z pościelą to pojedzie. Ja raz korzystalam i nigdy więcej, brak podziału na przedział damski/męski, stare wnętrza itp.
W sypialnym oprócz poczęstunku dostaje się mały ręcznik z logiem Wars i mydło.
Naprawdę warto dołożyć do sypialki, zawsze gdy jadę nocnym to tylko sypialka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 08-07-2015, 13:05    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
Wygogluj "stabilizator napięcia 230V" i wyskoczy tego pełno.

Gdyby to nie było szczególnie drogie, to może i pomyślę o tym. W sumie i tak nie wiem, czego mogę się spodziewać w przedziale, jaki zastanę, ale lepiej nie ryzykować spalenia lapka.

oskar777 napisał/a:
Gdybym teraz wybierał się kuszetką to również wybrałbym opcję TK zwłaszcza latem kiedy do przykrycia wystarczy poszewka zabrana z domu lub duży ręcznik plażowy.[...]Ja bym nie dopłacał za komfort posiadania tego w zasadzie koca i poduszki przez kilkanaście godzin.

Wiśniowy napisał/a:
GPSGrzegorz, ja nie raz jechałem kuszetką z pościelą, różni się tylko, że ma pościel. Mr. Green

Jeśli tak, to faktycznie tylko "czwórka" ma sens. Latem nikt nie potrzebuje kołder i pierzyn. Very Happy

BryTomWi napisał/a:
Na Uznamie do Kołobrzegu właśnie zarówno kuszeta jak i sypialny to dwa zmodernizowane wagony WL.

Dzięki. Smile Jest już jakiś konkret.
BryTomWi napisał/a:
Mówiłeś Grzegorz, że nie odpowiedziałem na twoje pytanie. Chyba przeoczyłem, sorry. O co dokładnie chodziło?

Sam już zapomniałem. Smile Chodziło mi o ten post:

GPSGrzegorz napisał/a:
To może zamiast rezerwować Double w sypialnym wystarczy zamówić 2 miejsca w cenie kuszetki z pościelą? Jesteś pewien, że takie przedziały są 3-miejscowe i nie płaci się za nie tak, jak za sypialkę?[...]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 08-07-2015, 14:01    Odpowiedz z cytatem

GPSGrzegorz napisał/a:

Gdyby to nie było szczególnie drogie, to może i pomyślę o tym. W sumie i tak nie wiem, czego mogę się spodziewać w przedziale, jaki zastanę, ale lepiej nie ryzykować spalenia lapka.


Zależy co to znaczy "szczególnie drogie"Smile Są modele za 100zł które w zasadzie tylko wyrównują napięcie a są i takie za 500 i więcej które dają na wyjściu stabilne napięcie w postaci czystego sinusa. Zastanawiam się także jakie zakłócenia mogą występować w pociągowych gniazdkach. Jeżeli chodzi tylko o wahania napięcia to raczej nic się nie stanie bo zasilacze laptopowe zazwyczaj współpracują z napięciem w zakresie 110-240V Ale elektronikiem nie jestem więc nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu. Zawsze można spróbować podłączyć sam zasilacz i pomierzyć napięcie na jego wyjściu. Też nie wiem jaka jest wydajność prądowa tych gniazdek bo telefon da się naładować ale farelki raczej nie uciągną.

GPSGrzegorz napisał/a:

To może zamiast rezerwować Double w sypialnym wystarczy zamówić 2 miejsca w cenie kuszetki z pościelą? Jesteś pewien, że takie przedziały są 3-miejscowe i nie płaci się za nie tak, jak za sypialkę?[...]

Tak ale jadąc tą kuszetką zrobioną z sypialki dokoptują trzecią osobę do przedziału. Jeżeli koniecznie chcesz jechać we 2 to tylko i wyłącznie sypialna opcja Double. Ale jak ktoś planował podróż w sypialnym Tourist a wie, że w składzie jedzie kuszetka zrobiona z wagonu sypialnego to dopłaca do kuszetki a i tak de facto jedzie sypialnym. Eh ta sprawiedliwość i równe traktowanie pasażerówVery Happy

PaniLady napisał/a:
Jeśli ktoś chce jechać kuszetą z pościelą to pojedzie. Ja raz korzystalam i nigdy więcej, brak podziału na przedział damski/męski, stare wnętrza itp.
W sypialnym oprócz poczęstunku dostaje się mały ręcznik z logiem Wars i mydło.
Naprawdę warto dołożyć do sypialki, zawsze gdy jadę nocnym to tylko sypialka.

A ja bym pojechał kuszetką gdybyśmy byli w przewadze liczebnej w przedziale lub nawet jechali swoja paczką w szóstkę. W końcu każdy każdego pilnuje i jest mniejsze ryzyko chociażby kradzieży a i mieszane "swoje" towarzystwo może być w jednym przedziale. Dla samego mydełka i ręcznika na pewno nie wybrałbym sypialki:D A stare wnętrza jak widać również można w nich spotkać.

P.S. Ten ręczniczek można zabrać do domu? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-07-2015, 14:21    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:

Zależy co to znaczy "szczególnie drogie"Smile Są modele za 100zł które w zasadzie tylko wyrównują napięcie a są i takie za 500 i więcej które dają na wyjściu stabilne napięcie w postaci czystego sinusa. Zastanawiam się także jakie zakłócenia mogą występować w pociągowych gniazdkach. Jeżeli chodzi tylko o wahania napięcia to raczej nic się nie stanie bo zasilacze laptopowe zazwyczaj współpracują z napięciem w zakresie 110-240V Ale elektronikiem nie jestem więc nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu. Zawsze można spróbować podłączyć sam zasilacz i pomierzyć napięcie na jego wyjściu. Też nie wiem jaka jest wydajność prądowa tych gniazdek bo telefon da się naładować ale farelki raczej nie uciągną.


Generalnie z gniazdkami na starych wagonach związane jest inne ryzyko. Zdarza się (choć niezwykle rzadko), że skoczy nagle napięcie z lokomotywy i niestety na takiej starej kuszecie albo sypialnym może rozsadzić sprzęt. Kiedyś u mnie na wagonie się to zdarzyło facetowi z telefonem. Stąd też przy gniazdkach są odpowiednie ostrzeżenia a nawet zalecenia, żeby sprzętu nie podłączać. Na zmodernizowanych już tego ryzyka nie ma.


oskar777 napisał/a:
P.S. Ten ręczniczek można zabrać do domu? Very Happy


No jasne Very Happy Polecam ten zestawik do auta, świetna rzecz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 08-07-2015, 14:34    Odpowiedz z cytatem

No jak skacze napięcie z lokomotywy to nie ma sensu ryzykować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl