Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Następny
Wszystko o kuszetkach
Autor Wiadomość

Krix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2010

PostWysłany: 01-03-2011, 19:33    Odpowiedz z cytatem

Sebcio napisał/a:
[
Cytat:
czy jest w cenie,jedzenie,picie,

To tylko w sypialny. W kuszetce można sobie kupić przekąskę, ale tylko w tej z konwojentem (czyli jak to ja mówię "drogiej" by odróżnić ją od Taniej kuszetki).

Jak ostatnio jechałem sypialnym to konduktor o żadnym jedzeniu czy też herbacie rano nie wspomniał.
Więc myslałem, że juz nie ma.

Za to w kuszetce w Austrii porządek: woda mineralna wieczorem (przydaje sie bo klima wysusza), rano rogalik ze smarowidłami i herbata. Przedziały lepiej zabudowywane niż u nas(tylko drzwi są szklane, reszta nie). To wszystko taniej niż kuszetka w Niemczech (niecałe 23 EUR).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dominik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 01-03-2011, 19:40    Odpowiedz z cytatem

snajper, na kuszetce czy to z pościelą czy też bez jest pracownik Warsu, a nie PKP Intercity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 01-03-2011, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Krix napisał/a:

Jak ostatnio jechałem sypialnym to konduktor o żadnym jedzeniu czy też herbacie rano nie wspomniał.
Więc myslałem, że juz nie ma.
.
Gdy ja jechałem sypialnym w wakacje to przybory toaletowe, woda minetalna i rogalik "7days" dla każdego (czyli 3 porcje) były w szafeczce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 01-03-2011, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś się orientuje na jakich składach śmigają WLABouz'e (nr poc., mile widziane st. macierzysta, cały nr boczny wagonu), oraz ogólna liczba tych wagonów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Klrzysiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2008

PostWysłany: 03-03-2011, 10:26    Odpowiedz z cytatem

Sebcio napisał/a:
Gdy ja jechałem sypialnym w wakacje to przybory toaletowe, woda minetalna i rogalik "7days" dla każdego (czyli 3 porcje) były w szafeczce.


Tak mi potem wytłumaczono;), ale ja wysiadałem o 4 rano i nie miałem ochoty niczego szukać a konduktor nic nie proponował, nie wspomniał też o kawie/herbacie.
Jedynie z wagonu mnie wypuścił. Tyle dobrze:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loopdivision Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2011

PostWysłany: 14-03-2011, 21:55    Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem i tania kuszetka(miałem opcje w przedziale 6os.) wygląda tak(bo było kilka rożnych wypowiedzi):
-do wagonu wpuszcza pracownik warsu po pokazaniu mu biletu,bilet zabiera plus legitymacje(jeśli jakieś są potrzebne),bilet oddaje na ok.20min przed stacja docelowa,a jeśli ktoś śpi to go budzi
-wagon jest pozamykany z każdej strony,ze wejść da się tylko tam gdzie w/w pan stoi(choć,dobry złodziej wejdzie i tak) ale bezpieczniej jest i to dużo,
-WC nawet,nawet,lepiej niż w normalnych 2'ch,papier,mydło,woda,nie ma takiego syfu,ale co mnie np drażniło to to,ze ci co pala to pala właśnie tam;/
-tak od ok 23do6 w moim przypadku drzwi na przejścia miedzy wagonami były zamknięte na łańcuch z kłódka:)
-dostaje się prześcieradło jednorazowe,
-pierwszy raz jechałem TK w TLK i pierwszy raz nie śmierdziałem nad ranem PKP,
-ogólnie w przedziałach czysto,ciepło
-w stronę morza nie można było kupić nic do picia czy jedzenia,ale w stronę gór jechał pan z wózeczkiem i można było napić się herbaty,kawy czy przegryźć jakiegoś batona
-drzwi od przedziału można zamknąć na łańcuszek(raz był,raz nie) i na gorze na kwadrat(raz bul tylko do przekręcenia,a raz potrzebna by była choćby klamka)
Ogólnie uważam,iż na dłuższa podroż warto dać te 25,50pln więcej.
Pozdrawiam.

DSC_0012-1 (WinCE).JPG
Plik ściągnięto 538 raz(y) 16.25 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-03-2011, 23:21    Odpowiedz z cytatem

No niestety jak się jeździ na podróżniku nie tylko 25,50zł. A szkoda bo bym o wiele częściej jeździł na podróżniku nawet gdyby to nieco wypaczało radochę z jazdy w której plan jest tworzony na poczekaniu w pociągu.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

vt624 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2009

PostWysłany: 15-03-2011, 03:04    Odpowiedz z cytatem

@loopdivision: wielkie dzięki za opis, w idealnym momencie go przesłałeś, bo w tej chwili dokonywałem rezerwację przez net na kuszetkę i nie wiedziałem czy wziąć TK czy standard (nigdy do tej pory nie korzystałem z żadnego typu wagonów leżących/sypialnych).
Kupuję TK Smile

Pzdr.

PS. Właśnie przeczytałem na stronie WARSu, że w kuszetach nie ma podziału na płeć podróżnych...

_________________
www.K190.pl - Ratujemy kolej na Śląsku Cieszyńskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 16-03-2011, 22:24    Odpowiedz z cytatem

loopdivision, w którym TLK jechałeś?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loopdivision Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2011

PostWysłany: 17-03-2011, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Damian Łódź, zakopane - gdynia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 21-03-2011, 23:39    Odpowiedz z cytatem

Zadam kilka pytańSmile
1) Jadę z dziewczyną do Zakopanego z 30.IV/1V oczywiście Monciakiem, a więc kiedy mam udać się najwcześniej po miejscówkę, wiadomo długi weekend, cięzko będzie z miejscówką w TK. No i analogicznie wracam 3/4 V.
2) Z waszego doświadczenia które miejsca wybierać parter, 1p, czy może 2p? Jedna osoba pod drugą czy naprzeciw siebie.
3) Czy w kasie określam czy chce jechać na górze środku czy dole?
4) Bilet Podróżnika jak się ma do TK
5) Czy bilet Podróżnika będzie ważny przez cały długi weekend ? 29.VI-4.V? Czy od 29.IV-2V i 2.V - 4V?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 22-03-2011, 06:32    Odpowiedz z cytatem

1. Zdaje się, że 60 dni przed wyjazdem.
2. Jak wolicie czy nad sobą czy obok siebie to już zależy od upodobań.
3.Tak musisz kupić miejsce
4. Nie kompatybilne nie da się dokupić miejscówki leżącej do podróżnika (a szkoda)

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-03-2011, 07:37    Odpowiedz z cytatem

@siwiutki,
a to moje info, choć ja głównie korzystam z wagonów sypialnych.

1). mi się wydaje, że teraz jest to 30 dni (przynajmniej tak jest w systemie e-IC), może w kasie mozna kupić wcześniej bliet;
2).kuszetki są albo 6 miejscowe, albo 4 miejscowe. Ja zawsze wybierałem miejsca na górze - nad korytarzem masz wolne miejsce na bagaż, także masz go przy sobie i swoje rzeczy też możesz tam wrzucić. Lepiej chyba jechać z osobą towarzyszącą obok, czyli góra-góra lub dół dół (ale to wedle własnych upodobań);
3).Tak określasz to podczas zakupu kuszetek;
4). Coś mi się wydaje, że nie da się tak jechać, trzeba kupić bilet jednorazowy tam i potem z powrotem;
5). Raczej bilet podróżnika będzie obowiązywał tylko 29IV-2V, ale tego dopytaj się najlepiej w IC;

Pozdrawiam
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TKMaxx Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2010
Skąd: Polska

PostWysłany: 22-03-2011, 09:08    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 napisał/a:

1) Jadę z dziewczyną do Zakopanego z 30.IV/1V oczywiście Monciakiem, a więc kiedy mam udać się najwcześniej po miejscówkę, wiadomo długi weekend, cięzko będzie z miejscówką w TK. No i analogicznie wracam 3/4 V.


RPO IC, paragraf 5, pkt 2: "...Termin przedsprzedaży w punktach odprawy i automatach biletowych wynosi 30 dni (tzn., że dokumenty, o których mowa w ust. 1 ważne w dniu 19 sierpnia lub od tego dnia, można nabyć najwcześniej w dniu 20 lipca), chyba że szczególne warunki danej oferty przewidują inny termin przedsprzedaży..."

siwiutki91 napisał/a:

2) Z waszego doświadczenia które miejsca wybierać parter, 1p, czy może 2p? Jedna osoba pod drugą czy naprzeciw siebie.


Z mojego doświadczenia z podróży we dwoje kuszetką, najlepiej wybrać miejsca na dole, naprzeciw siebie. Nie musisz się gramolić na górę, no i w każdej chwili możesz bezproblemowo wyjść z przedziału np. do WC. Oczywiście to kwestia gustu i tego co kto lubi. A'propos zakupu biletu, zwróć uwagę zwłaszcza na dwie rzeczy: TK jest wyłącznie 6 osobowa oraz ogromna frekwencja w tym pociągu w terminach powszechnie uznawanych za oblegane (w tym terminie kiedy chcesz jechać, przewiduje, że to będzie około 150 - 180 %)

siwiutki91 napisał/a:

3) Czy w kasie określam czy chce jechać na górze środku czy dole?


Możesz w kasie, możesz poprzez system e-IC. Im wcześniej to zrobisz, tym większa możliwość wyboru, szczególnie w tym pociągu i w takim terminie.

siwiutki91 napisał/a:

4) Bilet Podróżnika jak się ma do TK


TP IC, paragraf 55, pkt 5, podpunkt 3: Bilet Podróżnika - "...przejście do wagonu sypialnego, z miejscami do leżenia z pościelą i obsługą konduktora, z miejscami do leżenia Tania kuszetka oraz do pociągu EIC, EC lub do pociągu innego przewoźnika, nie jest dozwolone..."

siwiutki91 napisał/a:

5) Czy bilet Podróżnika będzie ważny przez cały długi weekend ? 29.VI-4.V? Czy od 29.IV-2V i 2.V - 4V?


Strona internetowa PKP IC - "...Jeśli bezpośrednio przed lub po weekendzie wypada dzień świąteczny ustawowo wolny od pracy, wówczas ważność tego biletu jest odpowiednio dłuższa..."

_________________
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą! Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 22-03-2011, 15:44    Odpowiedz z cytatem

co do e-ic, jest to w moim przypadku niemożliwe, ponieważ mam bilet r.prac. a wiec przez iinternet tego nie kupię.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl