Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przyspeszenia składów
Autor Wiadomość

K1n9a Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2018
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-10-2022, 14:01   Przyspeszenia składów Odpowiedz z cytatem

Cześć. Od dłuższego czasu interesuje się prawą przyspieszenia składów. Tj. konkretnie interesuje mnie różnica pomiędzy przyspieszeniami składu EZT a lokomotywy z wagonami.

Czy istnieje różnica pomiędzy przyspieszeniem składu EZT a składu złożonego z lokomotywy i wagonów jeśli masa jednego i drugiego jest taka sama. Zakładam, że moc, typ (raczej chodzi mi o silniki asynchroniczne) i ilość silników przypadających na skład także się nie różni. Czy jednak rozmieszczenie osi napędowych w składzie, "zwartość" (mam na myśli np. zastosowanie wózków Jacobsa lub lepsze zespolenie poszczególnych członów niż przy zwykłym połączeniu wagonów) ma bardzo duży wpływ na przyspieszenie całego składu? Nie wpadłem na inne czynniki które mogą wpływać na różnice w przyspieszeniach. Interesują mnie przyspieszenia cięższych składów tj. powyżej 400 ton.

Za odpowiedzi z góry dziękuję.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl