Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Prezydent Bielska Białej zabrał się za pociągi
Autor Wiadomość

IC_Ondraszek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2010
Skąd: Warszawa [x]

PostWysłany: 01-09-2010, 21:30   Prezydent Bielska Białej zabrał się za pociągi Odpowiedz z cytatem

W dniu 20 lipca 2011 roku w Urzędzie Miejskim miasta Bielska Białej odbyło się zebranie samorządu Miejskiego wraz z przedstawicielami spółki Inter City oraz Przewozów Regionalnych w sprawie połączeń kolejowych w regionie. Prezydent miasta Jacek Krywult jest zbulwersowany postawą przewoźników. Od kilku lat w naszym regionie ubywa połączeń, straciliśmy już nocne połączenia z Mazurami, Suwalszczyzną, Stolicą, Tatrami oraz Zachodnim Pomorzem (Olsztyn, Ełk, Suwałki, Białystok, Warszawa, Zakopane, Szczecin - przyp. redakcji). Do zeszłego roku kursował pociąg ZAMENHOF w relacji do Białegostoku, pociąg promowany przez miasto z wysoką frekwencją, z bardzo częstymi happeningami, występami aktorów którzy przypominali historię języka Esperanto. Od czerwca zniknął też poranny pociąg InterCity PILSKO do Warszawy, który wracał w późnych godzinach nocnych. Prezydent jest załamany postawą władz Jaworza, Jasienicy, Grodźca, Pogórza i Baranowic którzy nie robią nic aby przywrócić połączenia Bielska Białej z Cieszynem. W tej sprawie zwrócono się do przedstawicieli spółki PR z Katowic, jednak odpowiedź jeszcze bardziej wyprowadziła Prezydenta z równowagi. Bo Przewozy Regionalne w Katowicach nie widzą najmniejszego sensu w reaktywacji połączeń kolejowych na tej trasie, i jak na razie nic nie zapowiada aby wróciły tam pociągi. Prezydent nie dał za wygraną i z władzami Skoczowa, Goleszowa i Cieszyna wysłali pismo do Kolei Czeskich z prośbą o współpracę. Odpowiedź zza Olzy usatysfakcjonowała Prezydenta. Koleje Czeskie (České Dráhy- przyp. redakcji) odpisały że wstępnie byłyby zainteresowane tą propozycją, aby uruchomić połączenie kolejowe Bielsko Biała - Ostrava-Svinov / Frýdek-Místek / Česká Třebová. Najwcześniej jednak nastąpi to końcem 2011 roku. Kolejnym problemem jest fatalna komunikacja stolicy regionu z Krakowem i w ogóle z Małopolską, tutaj pojawia się inny problem, pociągi przekraczają granicę województw w miejscowościach Kozy (trasa Bielsko - Wadowice - przyp. redakcji) oraz Jeleśnia (trasa Żywiec - Sucha - przyp. redakcji). A gdy województwo Małopolskie ma dogadać się ze Śląskim, rzadko coś z tego wychodzi. Prezydent nie dał za wygraną i spotkał się z władzami Kóz, Kęt, Andrychowa, Wadowic, Żywca, Kalwarii, Suchej Beskidzkiej oraz Oświęcimia, w celu zaprojektowania rozkładu jazdy (ilości połączeń) na rok 2011. Pan Jacek Krywult zaapelował o co najmniej 6 par pociągów w relacji Bielsko Biała - Kraków Główny przez Wadowice, 6 par pociągów w relacji Bielsko Biała - Kalwaria Zebrzydowska, 8 par pociągów w relacji Żywiec - Sucha Beskidzka oraz dodatkowo 3 par pociągów Katowice - Zakopane ewentualnie Katowice - Sucha Beskidzka z możliwością przesiadki w kierunku stolicy Tatr. Pisma zostały napisane, podpisane i złożone przedstawicielom spółki z Krakowa i Katowic. Ostatnim poruszonym problemem na zebraniu Samorządu były połączenia dalekobieżne. Prezydent walczył z urzędnikami i władzami spółki InterCity o nie zabieranie nam połączeń a właściwie o dołożenie pociągów dalekobieżnych które kursowały w poprzednich rozkładach jazdy, zapytał również dlaczego były one likwidowane. Przedstawiciele spółki IC tłumaczyli likwidację pociągu IC PILSKO remontem torów na trasie Warszawa - Gdynia, co rozbawiło pana Jacka Krywulta który pogratulował spółce IC znajomości geograficznej Polski bo jadąc z Warszawy do Bielska Białej pociąg nie kursuje trasą z Gdyni do Warszawy, mało tego nawet na nią nie wjeżdża. Likwidację pociągów Szczecin - Zakopane, Bielsko Biała - Suwałki / Ełk / Białystok / Bydgoszcz tłumaczyli złą frekwencją na trasie do / z Bielska Białej. Zapewnili również ponowne rozpatrzenie sprawy pociągów dalekobieżnych do Bielska Białej. Od spółki Przewozy Regionalne dostaliśmy zapewnienie o nowym pociągu kategorii Inter Regio w relacji z Warszawy do Żywca, oraz o weekendowym wydłużeniu pociągu Inter Regio Wrocław - Bielsko Biała do Żywca.

źródło: Magazyn "w Bielsku Białej"

_________________
witam wszystkich to Ja Alive23 Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-09-2010, 21:32   

Świetna postawa prezydenta BB! Fakt, faktem, że być może robi to z tego względu, że są wybory, ale jednak poruszył tę kwestię. Oj, chyba prezio z Bytomia może podziewać się jakiegoś listu ode mnie... Smile
Powrót do góry

IC_Ondraszek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2010
Skąd: Warszawa [x]

PostWysłany: 01-09-2010, 21:53    Odpowiedz z cytatem

no co ty nie musi - On tak bardzo walczy o Bielsko że do kandydowania w wyborach z nim nie ma chętnych Mr. Green

a wiesz czemu On tak walczy o pociągi? wywodzi się z rodziny kolejowej, mama dyżurna ruchu, ojciec maszynista...On skończył podobno Technikum Kolejowe (chyba w Gliwicach) już kilka lat temu chciał zakupić szynobusy i zrobić Koleje Beskidzkie (Wadowice - Cieszyn, Zwardoń - Pszczyna) jednak pomysł gdzieś utkwił i temat zniknął. Później zaproponował aby Bielsko miało SKM, chciał nawet stacyjki budować między Głównym a Lipnikiem, Lipnikiem i Leszczynami...miały być 2 linie Jaworze - Kozy oraz Wilkowice Bystra - Czechowice (Chybie), pomysł też nie wypalił...i tak Jacuś milczał na temat pociągów chyba z 2 lata...i tu takie BUM!!!

_________________
witam wszystkich to Ja Alive23 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 01-09-2010, 22:13    Odpowiedz z cytatem

Jeśli to prawda a nie afiszowa przygrywka to jedna z lepszych wiadomości dla regionu, potrzebny jest ktoś z siła przebicia bo pisma pasażerów mniej lub bardziej zorientowanych w sytuacji, w których starają się zwrócić uwagę na sytuacje prezentując o wiele lepsze rozwiązania niż betonowi decydenci rozbijają się już o samą fasadę tego tworu.

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

IC_Ondraszek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2010
Skąd: Warszawa [x]

PostWysłany: 01-09-2010, 22:23    Odpowiedz z cytatem

On nie robi nic na odwal się ani pod publikę... buduje obwodnice, remontuje miasto, zakupuje nowe autobusy, reklamuje miasto I wiele takich...ostatnio przeprowadzano sondę 'czy zagłosujesz na Krywulta'...dostał 84% na tak

_________________
witam wszystkich to Ja Alive23 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-09-2010, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Dworzec Bielsko-Biała Główna to również jego zasługa?? Jeżeli tak to nie jest gołosłowna osoba.

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 01-09-2010, 22:33    Odpowiedz z cytatem

Wynika z artykułu, że od nowego RJ Szyndzielnia w weekendy do Żywca, a nowy IR rel. Warszawa-Żywiec-Warszawa. Oby to sie udało.Smile

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prezes11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Kraków / Wrocław

PostWysłany: 01-09-2010, 22:40    Odpowiedz z cytatem

Tylko pozazdrościć takiego prezydenta. Widać że gość ma jaja!

IC Ondraszek. To spotkanie odbyło się na pewno w tym roku a nie w 2011 jak napisałeś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 01-09-2010, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Jeśli panu prezydentowi Bielska - Białej tak zależy kolei jak to przedstawione w tym artykule to w pełni popieram. Takich samorządowców nam trzeba. Muszą skończyć się czasy pobłażania zarówno Przewozom Regionalnym jak i Intercity. W przeciągu ostatniego czasu udało się maksymalnie zainteresować koleją prezydenta Rybnika. Pierwsze oznaki zainteresowania widać również w Wodzisławiu Śl. Niech każdy samorząd zacznie walczyć o pociągi, niech w końcu na Górnym Śląsku będzie podobnie jak na Opolszczyźnie, czy Kujawsko - Pomorskim. Oby wybory zmieniły to na lepsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2010
Skąd: tomcio

PostWysłany: 01-09-2010, 22:58    Odpowiedz z cytatem

Chciałbym również wyrazić uznanie dla Prezydenta Bielska Białej pana Jacka Krywulta. Jest on dobrym przykładem dla innych włodarzy miast woj. śląskiego jak powinno zabiegać się o połączenia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie turystycznym w regionie. Trasa Cieszyn-Bielsko Biała choć czas przejazdu na niej nie był zbyt zachwycający, to jednak ludzie z niego korzystali, szczególnie mieszkańcy Cieszyna czy Skoczowa.Połączenia te stanowiły dogodne przesiadki w Bielsku w głąb kraju. Tu należy mieć tylko żal do PLK którzy są odpowiedzialni za stan torów na tym odcinku. Zła infrastruktura na tej linii doprowadziła do jej upadku. Sad .Krótko mówiąc dobrze że ten temat połączeń kolejowych w Beskidach wrócił i miejmy nadzieję że uda się przywrócić niektóre połączenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

IC_Ondraszek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2010
Skąd: Warszawa [x]

PostWysłany: 01-09-2010, 23:10    Odpowiedz z cytatem

dokładnie Dworzec PKP (w porozumieniu z PKP oraz Zabytkami), Zamek, Hala Widowiskowa, Stary Rynek, II Stary Rynek (Bielsko posiada 2), tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji...wymieniać można dużo...

faktycznie w roku 2010 a nie 2011 - ale tak jest w oryginale tekstu a ja bez zastanowienia przepisałem Smile ...w tym tygodniu postaram się to zeskanować...są tam 3 fajne zdjęcia Smile

_________________
witam wszystkich to Ja Alive23 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hrabonszcz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2010
Skąd: Wawa [x] KrK [ ]

PostWysłany: 02-09-2010, 11:28    Odpowiedz z cytatem

@gajdzik

co również widać po rozkładzie Bielsko Biała - Rybnik

_________________
hej tu IC_Ondraszek, usunąłem / zablokowałem sobie konto i nie wiem jak Śmiech poprzedni nick to Alive23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 02-09-2010, 11:38    Odpowiedz z cytatem

Prezydent się stara. Bywam raz na jakiś czas w Bielsku-Białej i wrażenia z miasta mam jak najlepsze. Czysty i zadbany dworzec; tu remoncik, tam remoncik, szerokie przelotowe drogi, niemal bezkorkowa jazda, a szczególnie wjazd po S1 od strony Czech utwierdza w przekonaniu, że B-B to chyba najnormalniejsze z polskich miast. Smile

A najbardziej boli mnie osobiście brak bezpośrednich pociągów do Cieszyna i Krakowa. Moim zdaniem nawet mino okropnego czasu przejazdu relacja Kraków - Wadowice - B-B - Cieszyn - Czeski Cieszyn mogłaby stać się hitem turystycznym.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 02-09-2010, 11:46    Odpowiedz z cytatem

IR do Warszawy będzie nazywał się Karol Schulz (budowniczy dowrca w Bielsku) tak jak w mojej propozycji wysłanej do centrali PR Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Hrabonszcz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2010
Skąd: Wawa [x] KrK [ ]

PostWysłany: 02-09-2010, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Eximus - Bielski dworzec zaprojektował Karol Korn

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Korn w prezencie dla Cesarza

i mała poprawka:
IR KAROL KORN Bielsko Biała - Warszawa (D)
IR SOŁA Żywiec - Warszawa (C)
IR SZYNDZIELNIA Bielsko Biała - Wrocław (D)
IR SZYNDZIELNIA Żywiec - Wrocław (C)

_________________
hej tu IC_Ondraszek, usunąłem / zablokowałem sobie konto i nie wiem jak Śmiech poprzedni nick to Alive23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl