Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Nowy ZUZP w Przewozach Regionalnych
Autor Wiadomość

czarna1 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 13 Lip 2008
Skąd: Wielkopolskie

PostWysłany: 07-09-2010, 11:12   Nowy ZUZP w Przewozach Regionalnych Odpowiedz z cytatem

Jak przeczytacie to coś co nazywa się Projekt ZUZP - PR to chyba was cholera weźmie.

[ Dodano: 07-09-2010, 12:00 ]
Związki zawodowe, które negocjują ZUZP w PR.
Jestem ciekawa jak sobie poradzą z tak okrojonym i przedstawionym związkom ZUZP
1) Federacja Związków Zawodowych Pracowników PKP,
2) Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ „Solidarność”,
3) Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce,
4) Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu PKP,
5) Związek Zawodowy Drużyn Konduktorskich w RP,
6) Międzyzakładowy Związek Zawodowy Rewidentów Taboru,
7) Autonomiczne Związki Zawodowe Transportu Kolejowego,
8) Krajowy Sekretariat Kolejarzy NSZZ „Solidarność” - 80,
9) Federacja Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych,
10) Związek Zawodowy Pracowników Warsztatowych,
11) Związek Zawodowy Pracowników Kolejowych Przewozów Pasażerskich z siedzibą w Poznaniu,
12) Komisja Zakładowa Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” – przy Zakładzie Przewozów Regionalnych w Opolu,
13) Małopolski Związek Kolejarzy,
14) NSZZ Kolejarzy CMK Węzła Idzikowice – Łódzkiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Łodzi,
15) Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Związku Zawodowego "Kontra",
16) Związek Zawodowy Drużyn Pociągowych Przewozów Regionalnych w Jeleniej Górze,
17) Administracyjny Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Kolejowych w Szczecinie.

PROJEKT NOWEGO ZUZP dla zz.rar
Pobierz Plik ściągnięto 1295 raz(y) 37.8 KB

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 07-09-2010, 12:13    Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak prawo do pracy.

Zero urlopu dodatkowego, nadgodziny 376 w roku na jednego, (ciekawe ilu zwolnią?), WŻ na 8 godzin przed pracą, miejsce pracy określone w umowie o pracę, (może być więcej niż jedno - a jak się nie podoba to do widzenia), nieżle wykombinowane.
Przy tym, układ nie podpisany przez między innymi FZZMK we Wrocławiu dla PKP Intercity S.A. to majstersztyk, prawdziwe ciacho. A tu propozycja typu zakalec.
Już dziś idę o zakład że go nie podpiszą. Bo i w sumie co tu podpisać.

Może teraz wymądrzy się Dolnoślązak, gumiś itd....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ujd Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 12 Lip 2009

PostWysłany: 07-09-2010, 13:49    Odpowiedz z cytatem

A gdzie jest mowa o ryczałcie dla drużyn pociągowych i dodatkach typu pojedynka kilometry itp. Odnośnie godzin nadliczbowych to w Białymstoku stosują kombinacje np. cofanie urlopu, więc ich to nie dotyczy bo teraz tych godzin tam nie ma Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 07-09-2010, 15:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może teraz wymądrzy się Dolnoślązak, gumiś itd....


fisch uważam, że twój epitet jest chyba nie na miejscu Exclamation

Ale wracając do meritum sprawy - nie wiem skąd czarna1, zdobyła cały proponowany ZUZP. Ale to dobrze. Bo jak do tej pory Zarząd Spółki robi wszystko, aby nie okazać tego układu w całości wymienionym związkom zawodowym na odbytych już dwóch spotkaniach.
Nie będę opisywał jak Spółka traktuje na dzień dzisiejszy związki zawodowe w sprawie nowego Układu, bo to nie temat tego rozdziału.

Mogę zapewnić, że taki zaproponowany ZUZP jaki przedstawiła czarna1 wywoła wielki szum wśród załogi PR, a w konsekwencji jestem pewien, że większa część związków zawodowych takiego "bubla" nie podpisze Exclamation .

W tym ZUZP brakuje mi wielu elementów, np. nagrody jubileuszowe,odprawy emerytalne, posiłki profilaktyczne, regeneracyjno - wzmacniające, normy czasowe doliczane do zmian roboczych dla zespołu drużyn pociągowych, urlopy dodatkowe, itd.

Mam pytanko do czarna1 - czy to jest cały ZUZP ? (oczywiście bez tabel zaszeregowania, dodatków funkcyjnych, itd.).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 07-09-2010, 15:30    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak napisał/a:
W tym ZUZP brakuje mi wielu elementów, np. nagrody jubileuszowe,odprawy emerytalne, posiłki profilaktyczne, regeneracyjno - wzmacniające, normy czasowe doliczane do zmian roboczych dla zespołu drużyn pociągowych, urlopy dodatkowe, itd.

Czy tych spraw nie reguluje Kodeks pracy, który jest ponad wszelkimi ZUZP-ami? Finansowe roszczenia związków zawodowych jeszcze bardziej pogrążą PR, a chyba nie chcecie upadku waszej spółki? ZUZP powinien być na miarę realnych możliwości finansowych spółki.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 07-09-2010, 15:43    Odpowiedz z cytatem

Stella, czyli twoim zdaniem niech związki zawodowe ten projekt zaakceptują Exclamation .

Dodam jeszcze do mojej wypowiedzi - a co z dodatkiem za węgiel, gdzie kolejarze ustawą z lat powojennych wywalczyli dla kolejarzy Exclamation .

Jeżeli ten ZUZP przejdzie, to powiem Ci jedno - kolejarz PR stanie się zawodem najmniej opłacanym w sektorze przedsiębiorstw państwowych Exclamation .
Czy nasza ciężka , a zarazem bardzo odpowiedzialna praca ma tak być wynagradzana Question
Cholera mnie bierze na te wiadomości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 07-09-2010, 15:51    Odpowiedz z cytatem

Proszę Szanownych kolegów/koleżanek. Związki zawodowe jak będą chciały podpisac to podpiszą a jeśli nie będą chciały to nie podpiszą. My szarzy pracownicy, mamy niewiele do powiedzenia na wysokim szczeblu, a jedynie będziemy musieli się dostosowac do tego układu. Nie oszukujmy się, ale tak jest. :-(

ps. z tą WZetką na 8 godzin przed rozpoczeciem czasu pracy to jest łamanie kodeksu pracy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

czarna1 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 13 Lip 2008
Skąd: Wielkopolskie

PostWysłany: 07-09-2010, 18:14    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak napisał:
Cytat:
Mam pytanko do czarna1 - czy to jest cały ZUZP ? (oczywiście bez tabel zaszeregowania, dodatków funkcyjnych, itd.).

Na dzień 06.09.2010. to jest cały Projekt ZUZP.
Negocjacje prowadzi Dyrektor Biura Pracowniczego Centrali w Poznaniu w osobie Grzegorza Woźnego.
Należy przypomnieć, że termin negocjacji leci już od 20.08.2010.
Jako przykład proszę przeczytać Protokół z dnia 20.08.2010.
W tym dniu nie przekazano Projektu ZUZP związkom zawodowym żeby nie mieli czasu 20.08.2010. do dnia 06.09.2010. się przygotować i na spotkaniu z Panią Prezes wytkać BUBEL

ZUZP 1 protokół z 20.08.2010 R.doc
Pobierz Plik ściągnięto 976 raz(y) 40.5 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 07-09-2010, 18:35    Odpowiedz z cytatem

W tym wszystkim chodzi o to aby nowy ZUZP nie został wprowadzony. Te negocjacje to wielka ściema. Jeśli będzie potrzeba to zawsze do usług Zarządu i RN jest Związek Zawodowy Pracowników Kolejowych Przewozów Pasażerskich z siedzibą w Poznaniu. Jak zapewne wiecie wystarczy aby 1 związek zawodowy nie zgodził się podpisać ZUZP i staje się on nieobowiązujący.

[ Dodano: 07-09-2010, 18:40 ]
Cytat:
W tym ZUZP brakuje mi wielu elementów, np. nagrody jubileuszowe,odprawy emerytalne

No cóż słabiutko orientujesz się w tej dziedzinie. PR nadal obowiązuje PUZP a tam jest o nagrodach jubileuszowych, odprawach itd. W momencie kiedy PUZP przestanie obowiązywać PR zostaniemy z niczym gdyż jak to stwierdziłeś w nowym ZUZP coś takiego nie istnieje.

[ Dodano: 07-09-2010, 18:43 ]
Cytat:
z tą WZetką na 8 godzin przed rozpoczeciem czasu pracy to jest łamanie kodeksu pracy!

Chyba mylisz się. Dla niektórych stanowisk/zawodów w kodeksie przewidziano inne rozwiązania. Gdyby tak nie było zakłóconoby przebieg pracy w ruchu ciągłym/turnusowym. Tak ciągłym, gdyż pociąg nie może czekać aż kogoś znajdą na zastępstwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 07-09-2010, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W tym dniu nie przekazano Projektu ZUZP związkom zawodowym żeby nie mieli czasu 20.08.2010. do dnia 06.09.2010. się przygotować i na spotkaniu z Panią Prezes wytkać BUBEL


czarna1, , wszystko się zgadza. Do twojej wypowiedzi trzeba dodać pewną ważną kwestię, a mianowicie propozycje pewnego związku zawodowego, który na spotkaniu w dniu 06.09.2010 r. poinformował panią Prezes Spółki, a także dyrektora G.W. swoją koncepcję reorganizacji struktur zakładów PR. Czy one są słuszne Question Czas pokaże.

Ciekawe, co pan dyrektor przedstawi związkom zawodowym w dniu 15.09.2010 r. Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 08-09-2010, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Zainteresowanych, po prostu, dobroć pracodawców i wypowiedzi zamurowała?
Większość krzyczy: Józek, sorry, Grzegorz, nie daruję Ci te n...!!!

PS. Dolnoślązak, usłysysz mniej kulturalne epitety, niestety. Ale to nie mój problem.
Ale każdy, tak śpi jak sobie pościeli.

Gumiś, gdzie jesteś???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 08-09-2010, 23:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PS. Dolnoślązak, usłysysz mniej kulturalne epitety, niestety. Ale to nie mój problem.
Ale każdy, tak śpi jak sobie pościeli.


fisch to, że ty ukrywasz się jako związkowiec, to niektórzy na tym forum dobrze wiedzą Exclamation
Ja mogę cię zapewnić, że wszystko robię, aby każdy na dzień dzisiejszy w PR Wrocław miał pracę Exclamation . Jedynym przypadkiem gdzie nie miałem wpływu na pomoc pracownikom PR Wrocław, to zespół kasjerek i informatorów. Dlaczego Question Może tą kwestie pozostawmy jako przedawnioną.
Straszyć kolego, to możesz siebie, bo ja jestem uczciwy i szczery wobec koleżanek i kolegów PR Wrocław.

fisch, jeżeli jesteś taki mocny w argumenty( mniej kulturalne epitety), to śmiało je przedstaw Exclamation . Tylko mam prośbę do ciebie - załatw z moderatorami tego forum, abym na twoje nie wiem jakie śmieszne, niepotwierdzone niczym zarzuty wobec mojej osoby, nie skończyło się ostrzeżeniem wobec mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

czarna1 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 13 Lip 2008
Skąd: Wielkopolskie

PostWysłany: 09-09-2010, 17:52    Odpowiedz z cytatem

fisch spokojnie Dolnoślązak ma rację, a my na forum szanujmy się bo wrogowie na to czekają ?
Pozdrawiam was
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2008

PostWysłany: 10-09-2010, 07:44    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bo ja jestem uczciwy i szczery wobec koleżanek i kolegów PR Wrocław

Występując na Wileńskiej trzeba być uczciwym wobec wszystkich pracowników PR, a nie tylko wobec PR Wrocław. Śmiech
Lecz skoro wyznałeś to szczerze, to ja mówię Józek szacun Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2010
Skąd: Dolnyśląsk

PostWysłany: 10-09-2010, 08:25    Odpowiedz z cytatem

Jak któraś z organizacji związkowych nie podpisze tego ZUZP-u to wtedy obowiązuje Kodeks pracy i do wypłaty podstawa z umowy o prace bez żadnych dodatków!! Także będziemy pracować za 1500zł!! Od razu zapowiadam i pracodawcy i związkowcom że żaden maszynista nie wyjdzie wam do roboty za 1500zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl