Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Duże zwolnienia w PKP IC
Autor Wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 25-09-2010, 08:58    Odpowiedz z cytatem

Aaalisha,Z PR i ZT przejęto mało ludzi w stosunku do potrzeb. W znanej mi Sekcji na ok.100 pracowników jest tylko 8 biurowych,w tym 2 z tzw.starego IC. nie szukaj więc winy w pracownikach OPM, bo to nie oni są winni. To kierownictwo Intercity myślało ze przejęcie pospiechów to złota kura. Będą dotacje i będzie cacy. Ale na co poszły te pieniądze?Właśnie na przyjęcia nowych pracowników, nie, nie na linie, lecz do biur na nowo wymyślone (zbędne)stanowiska i na wiele innych spraw nie związanych z obsługą pasażera.A co z nie naprawianymi lokomotywami, brakiem umundurowania(czy uwierzycie że do tej pory - 2 lata - nie wszyscy pracownicy maja sorty IC) i wielu innymi rzeczami mającymi wpływ na kondycję spółki? Nie szukaj więc winy u innych ,a zrób sobie rachunek sumienia Śmiech .Gdy "JAZZMAN" ukróci nepotyzm i kolesiostwo to może coś się zmieni .
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 25-09-2010, 12:50    Odpowiedz z cytatem

uwierzymy uwierzymy z tymi sortami...

znamy przypadek gdzie ok 250 pracowników drużyn konduktorskich
"przydzielono" do magazynu z ubraniami, który od roku jest zamknięty Razz Razz Razz
/z nieśmiesznego powodu choroby personelu/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 25-09-2010, 17:44    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, czy to prawda? dzisiaj usłyszałem plotkę że od 1 Stycznia 2011 mają odebrać wszystkim pracownikom "IC" premię regulaminową?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Punisher Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2010

PostWysłany: 27-09-2010, 16:44    Odpowiedz z cytatem

I dołożyć do grupy maszynistom Śmiech

_________________
Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd.
(August Bebel)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 27-09-2010, 17:04    Odpowiedz z cytatem

A może trochę w tym wszystkim celowego działania? Aby być jak najdalej od "giełdy"? Wtedy to też może okazać się ile na prawdę ludzi zwolnią.
Spirala strachu się nakręca , pracodawca uważa że najlepszym motywatorem będzie właśnie strach, Smile
Przede wszystkim proponował bym uciekać od związków zawodowych, a jeśli ma być ten związek , to tylko taki z prawdziwego zdarzenia. W takim molochu związki są najlepszym kijem w mrowisku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 28-09-2010, 09:23    Odpowiedz z cytatem

Wszystko ładnie pięknie ale chyba się IC przeliczyło i to bardzo Smile bo z tego co widzę... jest wiele osób chętnych na PDO... Co śmieszniejsze na program godzą się osoby z tzw. starego IC... I tak o to w taki sposób spółka pozbędzie się wykwalifikowanych ludzi... Najlepszy myk jest taki że PR nie chcą osób przejmować z IC... No chyba że ktoś jest starym ICkiem... Się porobiło teraz... chyba nikt do konca tego nie przemyślał...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-09-2010, 13:29   

CzarnyBohater a gdzie Ty widzisz ludzi którzy chcą odejść na PDO? No chyba tylko i wyłącznie u siebie. bo u mnie to nikt się albo nie przyznaje do tego albo wszyscy czekają jak te barany na zwolnienie. Ja chyba jako pierwsza odejde bo szczerze mówiąc mam już tego wszystkiego dość!!!

Ja sobie teraz dopiero w brode pluje - było siedzieć na dupie w PR i nie kombinować z OPM i IC... Miało być tak super i wspaniale, złote góry miały być... I co jest? - jest pieprzone gówno!
Powrót do góry

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 28-09-2010, 14:24    Odpowiedz z cytatem

Pracownicy IC z W-wy i okolic zastanawiaj a się, czy odejść-biorąc kasę- i zatrudnić się w KM,gdzie poszukują nowych ludzi.Prawdopodobnie nawet 300 .Natomiast już są dawane wypowiedzenia dla tych z OPM z propozycja nowych warunków, w tym propozycja "nie do odrzucenia" - podwyżka o ... 5,00 PLN ! I to nie dla wszystkich.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

inż. Mamoń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2010
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 28-09-2010, 14:35    Odpowiedz z cytatem

Większość staregi IC ma umowy na czas określony, wcale mnie nie dziwi, że chcą skorzystać z PDO i uciekać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 28-09-2010, 15:09    Odpowiedz z cytatem

Moja dobra rada dla kolejarzy z PKP IC, szczególnie tych młodszych (do 40 lat): bierzcie te odprawy, które Wam dają i uciekajcie z PKP. 25 czy 30 tys. zł to naprawdę sporo! Ważne, aby tych pieniędzy nie przejeść (nowa lodówka, nowy komputer, wczasy w Egipcie) tylko zainwestować w siebie.

Jak zainwestować? Tu nie ma żadnych ograniczeń.

Jeśli ktoś nie ma prawa jazdy, proszę zapisać się na kurs. Po odejściu z pracy będziecie mieli na to czas. Prawo jazdy może się przydać w nowej pracy, a często jest wręcz wymagane przez pracodawców.

Warto zapisać się na kurs jęz. angielskiego. To też się przyda! Można chodzić na zajęcia grupowe do jakiejś szkoły językowej, albo uczyć się samodzielnie (polecam kursy ESKK).

A może czas na zdobycie nowego zawodu? Można pójść na studia zaoczne, a jeśli kogoś na to nie stać to polecam darmowe 2-letnie policealne studium, gdzie można zdobyć tytuł technika w wielu specjalnościach (np. księgowość, administracja, bhp, informatyka). Tu mogę polecić Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK", które ma oddziały w wielu miastach. Jeśli ktoś ma tylko zawodówkę to w "ŻAKu" może zdobyć średnie wykształcenie i zdać maturę, do czego gorąco zachęcam bez względu na wiek. Osoby bezrobotne nieposiadające żadnego wyuczonego zawodu, na czas nauki w takiej szkole dostaną stypendium z urzędu pracy w wysokości 120% zasiłku dla bezrobotnych.

W międzyczasie rozglądamy się oczywiście za nową pracą, ale osobom energicznym i niebojącym się nowych wyzwań proponuję zastanowić się nad otworzeniem własnej działalności gospodarczej. Na ten cel odchodzący z PKP IC mają dostać 30 tys. zł. To dużo! Urzędy pracy na Dolnym Śląsku dają bezrobotnym na własny biznes "tylko" ok. 20 tys. zł. To są środki unijne, którymi dysponują urzędy marszałkowskie.

Jak tylko dostaniecie świadectwo pracy, od razu rejestrujcie się w urzędach pracy! Już przy pierwszej wizycie w UP zapoznajcie się z ofertą darmowych kursów dla bezrobotnych i korzystajcie z nich maksymalnie! Jak coś dają za darmo to trzeba z tego korzystać, uczestnikom kursów organizowanych przez UP przysługuje stypendium od starosty w wysokości 120% zasiłku, a także zwracane są koszty dojazdów i opieki nad dzieckiem. Osoby, które planują otworzyć własną działalność gospodarczą powinny zapisać się na kurs "własny biznes" - nie wiem czy wszystkie UP takie organizują. Ukończenie takiego kursu często bywa konieczne do tego, aby starać się o dotację na własną działalność gospodarczą. Ale bywa też niezwykle pomocne w prowadzeniu własnego biznesu, co znam z autopsji.

Tyle moich rad. Ja też kiedyś pracowałam w PKP i też przez jakiś czas byłam bezrobotna.

I jeszcze jedno, odprawy z PKP nie przepierniczamy od razu na głupoty! Pieniądze trzymamy na koncie i przeznaczamy je wyłącznie na bieżące utrzymanie (opłaty, rachunki, żywność etc) - traktujemy je jak środki na "czarną godzinę", do czasu zdobycia nowej pracy.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 28-09-2010, 17:19    Odpowiedz z cytatem

Noema w teorii wszystko ładnie pięknie tylko weź tu wykombinuj pomysł na własny biznes SmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruszyna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2010

PostWysłany: 28-09-2010, 19:08    Odpowiedz z cytatem

Noema-to nie jest takie proste jak ty piszesz ,na kursy trzeba czekać nawet rok,bo pierwszeństwo mają ludzie po 50-tce, kobiety po urodzeniu, które długo są na bezrobociu itd.a z własną działalnością to trzeba mieć głowę na karku i dobrze kombinować,ja bym raczej proponowała ,aby nie dać się zastraszyć ,tak było w Przewozach Regionalnych w Katowicach ,zastraszali mówiąc, że dalsze zwolnienia będą już bez odpraw,a to nie prawda ,bo oprócz zwolnień ,które się odbyły w marcu już żadnych nie było i nie ma.Mogliśmy nadal pracować w swoim zawodzie jako kasjerki ,bo ponad 25 lat pracy to chyba o czymś świadczy,a o prace naprawdę jest ciężko,więc nie dajcie się pracownicy IC od czego macie związki, ale prawdziwe ,bo u nas "niestety ich nie ma i chyba nigdy nie było"pilnują tylko swoich krzeseł.POWODZENIA!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 28-09-2010, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na kursy trzeba czekać nawet rok,bo pierwszeństwo mają ludzie po 50-tce, kobiety po urodzeniu, które długo są na bezrobociu itd.

Bzdury! Jeśli nie byłaś "klientką" urzędu pracy to nie powtarzaj plotek zasłyszanych w maglu.

Cytat:
z własną działalnością to trzeba mieć głowę na karku i dobrze kombinować

Masz łeb na karku? Bozia dała rozum? To kombinuj! Chyba że chcesz całe życie tyrać za grosze na kolei i ciągle na wszystko narzekać... Ja takich ludzi uważam za życiowych nieudaczników, bez aspiracji, którzy idą przez życie po najmniejszej linii oporu. Zero ambicji, zero przedsiębiorczości, klapki na oczach i wieczna postawa roszczeniowa na państwowej posadzie.

Kto ma łeb na karku ten kopnie PKP IC w dupę, weźmie ile dają i zacznie być panem swojego losu. Żaden naczelniczyna z PKP nie będzie po nim jeździł. Zrozumcie, że życie nie kończy się na kolei, choć większość kolejarzy nie wyobraża sobie innej pracy. Ale cóż, ktoś kiedyś słusznie zauważył, że kolejarz to nie zawód tylko stan umysłu. Od siebie dodam, że zaczadzonego umysłu!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!


Ostatnio zmieniony przez Noema dnia 28-09-2010, 19:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-09-2010, 19:23   

My dziś w Lublinie dostalismy wypowiedzenie warunków umowy o pracę w związku z wejściem w życie nowego Regulaminu wynagradzania PKP IC w części dotyczącej a/ stanowisk b/ wynagrodzenia.

Wyraźnie pisze: "proponuję nowe warunki zatrudnienia"... punkt 2 - miejsce wykonywania pracy: Sekcja Eksploatacji i Napraw Taboru w Lublinie... Z tego papieru jasno wynika że nie zlikwidują tutejszej Sekcji, co gryzie się z tym co było do tej pory mówione - nawet w ubiegły piątek! czyli w razie czego jak bedą chcieli coś kombinować z Sekcja to można się podeprzeć tą dzisiejszą decyzją na papierze! Bo na likwidację Sekcji musi być chyba kolejny papier odwołujący tą decyzję! Skorygujcie mnie jeśli gadam głupoty.

[ Dodano: 28-09-2010, 19:32 ]
Wiesz co Noema niektórzy swoją pracę na kolei traktują jak zło konieczne, pracują bo muszą, bo nie mają wykształcenia, innych perspektyw.

Mówisz żeby iść do UP na szkolenie z zakresu prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. To wszystko ładnie wygląda podczas wykładów na szkoleniu. Bo nie każdy kto założy swoją działalnośc przetrwa na rynku. Zresztą sama dobrze wiesz jaka jest postawa naszych władz do ludzi zakładających swoje małe przedsiębiorstwa. Kupa formalności, podatki, PITy - nie każdy sobie z tym poradzi.

Owszem na kolei mogliby więcej płacić - i wiesz co ci powiem - ja kocham to co robię, zajmuję się na Sekcji lokomotywami i czasami wagonami. Cały czas się czegoś nowego uczę, znam swoje maszyny, znam każdą usterkę jaka na niej była. Kolej to moja pasja, mój zawód i praktycznie całe moje życie. Więc proszę nie generalizuj, że kto pracuje na kolei to nieudacznik, człowiek bez ambicji.
Powrót do góry

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 28-09-2010, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiesz co Noema niektórzy swoją pracę na kolei traktują jak zło konieczne, pracują bo muszą, bo nie mają wykształcenia, innych perspektyw.

Trzeba było się uczyć. Można pracować na kolei i zdobywać nowe kwalifikacje. Ja pracując w PKP ukończyłam zaocznie studia, zrobiłam też parę różnych kursów i zdobyłam stosowne certyfikaty. Mam znajomych kolejarzy, którzy uczą się zaocznie w LO dla dorosłych i w studium policealnym lub studiują zaocznie. Ci ludzie mają dzieci, niektórzy z nich już dawno przekroczyli 40-tkę, mimo to im się chce. Znam takich co w wieku 50 lat zrobili maturę. Nie spoczęli na laurach po zawodówce i nie chcą całe życie być traktowani jak robole, którym PKP życie uratowało. Niektórzy sami skazują się na kolej, a potem mają pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. A w życiu nie ma chyba nic gorszego niż praca zawodowa, którą przez kilkadziesiąt lat traktuje się jak zło konieczne. To prowadzi do frustracji, a nawet do zaburzeń psychicznych...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl