Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
51% zniżki dla studentów
Autor Wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 28-11-2010, 22:01    Odpowiedz z cytatem

Spoko spoko, zwiększenie do 51% to tylko preludium do tego żeby ograniczyć zniżkę terytorialnie do przejazdów między miejscem zamieszkania a uczelnią. Wtedy budżet sobie odbije.

Szacuję że nastąpi to za jakieś 1,5 roku.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 29-11-2010, 07:21    Odpowiedz z cytatem

Tzn. ja jestem za tym zeby zostawic te ulhi ustawowe, poczekajmy, zobaczymy...
A dla studentow liczy sie kazda zlotowka, o tym swiadczą IR i regiokarta (bardzo tanio bedzie) i zwiekszenie z 37 do 51 % to moze byc wzrost pasazerow 2011. I oby tak bylo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 29-11-2010, 14:21    Odpowiedz z cytatem

dinxles napisał/a:
A dla studentow liczy sie kazda zlotowka, o tym swiadczą IR i regiokarta


O czym niby świadczy ta REGIOkarta? Że studenci nie potrafią liczyć? Bo wydano jej dotychczas raptem jakieś 1200 sztuk, i stawiam dolary przeciwko orzechom że lwia część z tej liczby poszła po promocji 69zł. Ja sam namówiłem lub sprezentowałem karty kilkorgu znajomym.

A taka REGIOkarta zwraca się już po kilku przejazdach na średnie odległości, lub po kilku miesiącach w przypadku biletów okresowych. Fakt faktem - studentom zwraca się wolniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 29-11-2010, 14:30    Odpowiedz z cytatem

Okazało się to o czym wie każdy student. Ci, co dojeżdżają na uczelnię regularnie (w większości REGIO/interREGIO lub mniej KD, KM czy innymi, jak Arriva) stanowią tylko mały ułamek wszystkich studentów. Znaczna większość z nich korzysta z pociągów częściej w celach prywatnych i okazjonalnych powrotach do domów, gdzie RegioKarta się nie zwraca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 29-11-2010, 15:48    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Znaczna większość z nich korzysta z pociągów częściej w celach prywatnych i okazjonalnych powrotach do domów


...co jedynie uprawdopodabnia moją tezę, że teraz "dajemy wam kochani studenci zniżkę 51%, żeby wyrównać wasze szanse", a w kwartał po najbliższych wyborach będzie "wicie, rozumicie, ta zniżka to przecież miała być tylko między domem a uczelnią".

I ostatecznie budżet wyjdzie na swoje, że hoho! (a gorzej wyjdą na tym przewoźnicy - popyt spadnie)

Ci co teraz są u władzy - wierzcie mi, umieją liczyć. Ale czy umieją przewidzieć długoterminowe efekty gospodarcze? Powątpiewam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 02-12-2010, 21:18    Odpowiedz z cytatem

Bo ulgi ustawowe (jeśli już), to tylko na miesięczne i na trasę szkoła-dom. Wiadomo, ze w komunikacji miejskiej można zostawić bez ograniczeń, ale międzymiastówka powinna przyciągać ulgami handlowymi... Rolling Eyes

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2010, 21:21   

Pokaż mi studenta, ktory z dnia na dzien zaakceptuje podwyzke ceny swojego biletu np z 8 do 16 zł Rolling Eyes wtedy jakies 20-30 % studentow odejdzie od kolei...
Powrót do góry

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 02-12-2010, 22:30    Odpowiedz z cytatem

A powiedz, na co się przesiądą? Na PKS lub innego prywaciarza? Szczególnie w czasie zimy nie jest to wymarzony środek lokomocji.Pociąg opóżniony ale jedzie.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 02-12-2010, 22:44    Odpowiedz z cytatem

Na liniach lokalnych tak, ale za to na liniach dalekobieżnych autobusy mają o wiele lepszą punktualność, szczególnie teraz (i pisze to z własnego doświadczenia z ostatnich kilku dni). Do tego w przeciwieństwie do PKP, przewoźnicy drogowi potrafią podstawić dodatkowe autobusy, jeśli podstawowy utknie gdzieś w korkach i przede wszystkim drzwi się w autobusach domykają Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2010, 23:04   

Błagam Cie.... Co Ty mi proboujesz wmowic, ze ludzie jadąc 500 km wolą autobus od pociagu? Rolling Eyes
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 02-12-2010, 23:13    Odpowiedz z cytatem

Dalekobieżna to linia powyżej 50 km... Co do opóźnień - przykład dzisiaj autobus Nowy Sącz (4:50) - Katowice (8:50) przyjechał opóźniony, aż o jedną minutę. I gdzie te gorsze opóźnienia autobusów od pociągów? No chyba że japońskich.
Powyżej 500 km - jak się komu kalkuluje - ze względu na czas podróży autobusy Koszalin - Kraków pękają w szwach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikiyee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2009

PostWysłany: 02-12-2010, 23:16    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
Błagam Cie.... Co Ty mi proboujesz wmowic, ze ludzie jadąc 500 km wolą autobus od pociagu? Rolling Eyes


a zdziwiłbyś się, jest całkiem spora grupa ludzi która woli jeździć autobusem niż pociągiem. Kiedy usłyszałem to pierwszy raz od kogoś byłem zdziwiony. Więc zacząłem pytać rodzinę znajomych, ot tak czasem, przy kawie. I tak z 30-40% woli jechać busem. Czasem wynika to z niechęci, czasem z przeświadczenia że kolej śmierdzi i się spóźnia. Naprawdę PKP wzbudza awersję wśród ludzi:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 02-12-2010, 23:39    Odpowiedz z cytatem

Niestety, potwierdzam - ludzie często preferują autobusy, również na długich trasach. Wystarczy popytać poza zakolejonym środowiskiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-12-2010, 09:34    Odpowiedz z cytatem

Dobra, ale to nie jest temat co lepsze - autobus czy pociąg, tylko o zniżce dla studentów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 03-12-2010, 13:19    Odpowiedz z cytatem

To ja pociągnę obydwa tematy - w PKS a tym bardziej w busach nie ma co liczyć na zniżkę studencką w wysokości 51% Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl