Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
EN81 na kryniczance
Autor Wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 17-09-2010, 22:26   EN81 na kryniczance Odpowiedz z cytatem

Od 16 września kursuje 1 EN81 wg obiegu, zamiast EN57:
1) ROPJr/AKPJr 621 Tarnów - Nowy Sącz
2) ROPJr/AKPJr 6028 Nowy Sącz - Stróże
3) ROPJr/AKPJr 625 Stróże - Krynica (na odcinku do N.Sącza)
4) ROPJr/AKPJr 6032 Nowy Sącz - Tarnów
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 17-09-2010, 22:29    Odpowiedz z cytatem

lukasz92, to mala frekwencja na tym obiegu czy brak EZT czy głupota MZPR?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 17-09-2010, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Pomysł MZPR z cyklu "zobaczymy co będzie jak...", do wysłania jelonków do Nowego Sącza przymierzali się już od zeszłego roku. W sumie mnie to wydaje się słuszne, wątpliwości mam tylko co do 6032, on jeżdżąc na EN57 czasami był sporo zapełniony za Stróżami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-09-2010, 11:01   

Jechalem wczoraj, i po prostu mialem ochote walić w szybe w tym EN81.

13:25 do Stroz. Kulejarze z całego węzła chodzą w tą i we w tą, wsiadaja, wysiadaja, ciesza sie jak radzieccy zolnierze widzący żarówki, albo jakby cyrk do wioski przyjechał. Wiocha totalna, oczywiscie nikt nie poiformowal podroznych, ze odjazd jest obecnie o 13:40 na skutek tymczasowych zmian. W tzw miedzyczasie spod dworca PKP odjechaly wyładowane jak puszka sardynek BUSy do Grybowa i Ptaszkowej. W pociagu frekwencja oszałamiajaca. Ja, kolega-MK, 2 pasazerow na normalnych biletach, do tego najwyzej trzech panów z CARGO. No i oczywiscie >>zaloga<< czyli kierownik, Panowie z MZPR, a do tego z pięciu mechaników.

Jak to skwitowal jeden z podroznych: ''niech sie uczą, dobra, ale bez pasazerow''.

Jazda problematyczna, mechanik mial problemy z odhamowywaniem składu (ruszalismy na nieodblokowanych hamulcach Shocked ). Niemniej pojazd na pewno adekwatny na taka relacje- EN57 zionąłby totalną pustką. W druga strone ze Stroz jeszcze mizerniej- normalnych pasazerow brak, ale za to jechalo kilku ''panow z wąsem'' z 99% znizką Razz
W tym czasie odjechaly spod dworca w Strozach dwa autobusy do Nowego Sacza. Chetnych na pociag brak. W autobusach oczywiscie wesoly tlum podroznych.

Wnioski ? Pochwalam przysłanie EN81 na kryniczanke, ale rownoczesnie uwazam, ze kursy Sacz-Stroze-Sacz powinno sie uwalic natychmiast i zaoszczedzone pieniadze przelozyc na jakies bardziej frekwencyjne polaczenia. Poza tym, zarowno dworzec w Strozach jak i w Saczu jest obok przystanku busow, wiec jesli ludzie wybieraja busa kiedy pociag kosztuje 3 zł i jedzie o polowe krocej, jest kataklizmem i kleska Przewozow Regionalnych.

Oby bylo lepiej. Moze jak ludzie zobacza nowoczesnego szynobusa to zrezygnują z jazdy busem, chociaz zeby sie przekonac jak to jest.

W Nowym Saczu sytuiacja jest chyba najgorsza w calym kraju. Busow sa po prostu dziesiatki, wszedzie i o kazdej porze Rolling Eyes a ludzie maja jakas chorą awersje do podrozy koleja regionalna Rolling Eyes
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-09-2010, 17:01   

Cytat:
ze kursy Sacz-Stroze-Sacz powinno sie uwalic natychmiast i zaoszczedzone pieniadze przelozyc na jakies bardziej frekwencyjne polaczenia.


Jeszcze dziś ale wygraj z władcą wielkiego węzła..
Powrót do góry

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 18-09-2010, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeszcze dziś ale wygraj z władcą wielkiego węzła..

Tu raczej nie chodzi o władcę węzła, ale o kolejarskie przeświadczenie "mi się należy odwóz po pracy i basta". Pociągi w tym rejonie wymuszone przez kolejarskie lobby to szczególnie 619 (przed powodzią) i 625. Tak samo jak myślicie, czemu popołudniowa Jaworzyna odjeżdżała zaraz po 15 z Muszyny? Oczywiście panowie z pewnej spółki kończyli pracę akurat o 15. Przypadek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 18-09-2010, 21:17    Odpowiedz z cytatem

Byleby się nie okazało, że na tą linię wystarczy WOA-29.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 18-09-2010, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Skoro tam jest EN81, to znaczy, że gdzie indziej go nie ma... czyli gdzie go nie ma, na trasie Kraków - Spytkowice - Oświęcim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 18-09-2010, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Ile EN81 ma MZPR? To by nam pomogło wyjaśnić powyższe pytanie.

A co z szynobusem do Kozłowa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 18-09-2010, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ile EN81 ma MZPR? To by nam pomogło wyjaśnić powyższe pytanie.

6 sztuk. Nie ma co siać paniki, ostatnio i tak w większości były bezrobotne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 18-09-2010, 22:17    Odpowiedz z cytatem

lukasz92 napisał/a:
Cytat:
Jeszcze dziś ale wygraj z władcą wielkiego węzła..

Tu raczej nie chodzi o władcę węzła, ale o kolejarskie przeświadczenie "mi się należy odwóz po pracy i basta". Pociągi w tym rejonie wymuszone przez kolejarskie lobby to szczególnie 619 (przed powodzią) i 625. Tak samo jak myślicie, czemu popołudniowa Jaworzyna odjeżdżała zaraz po 15 z Muszyny? Oczywiście panowie z pewnej spółki kończyli pracę akurat o 15. Przypadek?



o pracowników jakiej spółki chodzi?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 18-09-2010, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

o pracowników jakiej spółki chodzi?

Cargo ze stacji w Muszynie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 18-09-2010, 22:52    Odpowiedz z cytatem

lukasz92, a no tak, maja tam biura, kase towarową chyba, jejku jak ja lubie tamte rejony, jest tam jeszcze siedziba SOK?

ps. EN81 ile ma miejsc?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 18-09-2010, 23:29    Odpowiedz z cytatem

http://pl.wikipedia.org/wiki/EN81
60 siedzących.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 18-09-2010, 23:58    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:

13:25 do Stroz. Kulejarze z całego węzła chodzą w tą i we w tą, wsiadaja, wysiadaja, ciesza sie jak radzieccy zolnierze widzący żarówki, albo jakby cyrk do wioski przyjechał. Wiocha totalna, oczywiscie nikt nie poiformowal podroznych, ze odjazd jest obecnie o 13:40 na skutek tymczasowych zmian. W tzw miedzyczasie spod dworca PKP odjechaly wyładowane jak puszka sardynek BUSy do Grybowa i Ptaszkowej.
Nie siej chorej propagandy, bo spod dworca PKP nie odjeżdża żaden przewoźnik do Grybowa, a do Ptaszkowej tylko bus przez Kamionkę Wielką, Boguszę, ale o 13:20, więc twoje informacje są wyssane z palca.

Ogólnie to spod dworca PKP nie odjeżdżają firmy w konkurencyjnych kierunkach w stosunku do MPK nie licząc Kamionki Wielkiej (PKS Nowy Sącz, bus)!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl