Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
EN81 na kryniczance
Autor Wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 24-10-2010, 10:37    Odpowiedz z cytatem

He, he. Ot zmiany czasowe. Taki absurd jest teraz że każdego dnia pociąg jedzie o innej porze, na marginesie draństwem jest tylko coraz większe przekłądanie 66131, ja nie wiem kiedy ten pociąg pojedzie faktycznie o 10.40.
Co do kończenia biegu w Muszynie to nie wiem czy to jest dobry pomysł, przy już ubogiej liczbie pociągów, a tak zawsze ktoś do sanatorium pojedzie.
A już tak na marginesie bo tak sobie pomyślałem, nie wiem czy się zgodzicie ze mną, ale myślę sobie tak bazując na Żywcu, że wprowadzenie szynobusa, to przyniesie nam chwilową radość, z szynobusu, który pojeździ miesiąc, a potem będzie niekończąca się ZKA w końcu to ostatnio moda w PR Kraków

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-10-2010, 20:15   

[quote="hurricane'']A poza tym Tarnów będzie miał bardzo cacy system informacji pasażerskiej . Jeden z nowocześniejszych w Polsce. [\quote]

To ciekawe, powiedz cos wiecej, na czym ten system ma polegac? To że są nowe pragotrony nie czyni z tego nowoczesnego systemu informacji Razz wiec mam nadzieje ze planuja cos wiecej. I bardzo dobrze- pasazerowie potrzebuja informacji, informacji i jeszcze raz informacji.
Powrót do góry

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 25-10-2010, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Do tego bardzo potrzebne po remoncie tarnowskiego dworca. A gdyby tak jeszcze takie stylowe zadaszenie jak na peronie 2 było na trzecim. Tam też deszcz pada, i nie rzadziej niż nad drugim. Ale to koniec OT.
A słyszałem/czytałem gdzieś (RK?) że jeden EN81 stoi gdzieś w krzakach. Prawda to czy plotka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-10-2010, 10:06    Odpowiedz z cytatem

Mnie natomiast ciekawi inna rzecz co się stało, że tarnów zamyka dworzec na noc. Pełno pociągów różnych kategorii i kasy zamykane o 19. Być może nie chcą zniszzyć dworca po remoncie.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-10-2010, 10:17   

Właśnie po to- decyzja sluszna, wczesniej w poczekalni dworca nocowało menelstwo, teraz go nie ma bo dworzec jest zamykany. I nie pełno pociagow tylko bodaj dwa lub trzy TLK, osobowe wtedy nie jezdza. A do tych TLK nikt nie wsiadzie w srodku nocy, wiec nie ma problemu.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-10-2010, 10:24    Odpowiedz z cytatem

No to pewnie masz rację. patrzeć tylo jak Sucha Beskidzka zamknie kasę na noc.
mam pytanie apropos czy nie orientujesz się co wykonuje teraz przewóz na pociągu 629 Tarnów-Sącz bo coś słyszałem jakoby byłto szynobus??

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 26-10-2010, 10:56    Odpowiedz z cytatem

To źle słyszałeś...

EN81 jak się będzie pojawiał na kryniczance to tylko i wyłącznie na obiegu 621-6028-625-6032.


Ostatnio zmieniony przez hurricane dnia 26-10-2010, 11:02, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-10-2010, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Dzoięki za info, bo już myślałem, że powariowali.

[ Dodano: 26-10-2010, 10:59 ]
Choć 6032 to może być nieciekawie. Kurs ostatni od Krynicy do tarnowa...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 26-10-2010, 11:04    Odpowiedz z cytatem

Widziałeś ten kurs chociaż raz? Akurat wg mnie frekwencja była idealnie pod 100% w szynobusie, a dwukrotnie specjalnie obserwowałem ten pociąg (6032) w Kłokowej. Maksymalizacja przychodu przy minimalizacji kosztów.

@Pułtuś:. Jakie pragotrony? LCD jak już coś. Razz Na peronach wyświetlacze diodowe różnokolorowe, w skrzydłach wschodnim i zachodnim są monitory LCD dość duże, bardzo czytelne, w hali głównej na ścianie też mają być wielkie tablice LCD, no chyba, że ktoś postanowił ostatnio pooszczędzać. Będąc w Tarnowie ostatnio zawsze bywałem w dziwnych godzinach i nie mogłem podejrzeć do środka, więc nie wiem czy coś się zmieniło, ale wg pierwotnych założeń z tego słyszałem miały być tablice LCD w hali głównej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 26-10-2010, 21:50    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś, oraz hurricane co ty wogóle wypisujesz? Tarnów ma przerwę technologiczną bodajże 2-3 godziny w ciągu nocy,pozostały czas dworzec jest dostępny (tzn będzie po otwarciu) i kasa IC też. NiE JEST PRAWDĄ że na pociągi nocne (obecnie ich jak na lekarstwo ale jednak są) nikt nie czeka! sam często jeździłem np. 0:59 dawną Śnieżką i na peronie nigdy nie byłem sam.
kolejna sprawa - remont który dotyczy tylko BUDYNKU. Perony są w stanie tragicznym,brudne,śmierdzące,fatalnie to wszystko wygląda,najgorzej peron 3 brak zadaszeń, tragiczna nawierzchnia peronu.
Ostatnia sprawa - JAKIE WYŚWIETLACZE NA PERONACH? na peronach nr I - założono jeden beznadziejnie mały wyświetlacz diodowy, podobnie na peronie nr 2 - dwa takie same wyświetlacze diodwe ale pozostawiono bez zmian dwa duże pragotrony które już od roku albo dłużej właściwie nie działają,pokazując różne bzdury bądź wogóle nic nie pokazując. Peron nr III - pragotrony od dawna właściwie zawsze nie pokazują nic, są z pewnością zepsute.
ciągle mam nadzieję że ten system zostanie ujednolicony a nie działające pragotrony wymienione...

[ Dodano: 26-10-2010, 21:57 ]
poza tym uważam że to co się wyrabia w Polsce obecnie to jest jakiś groch z kapustą - np. wyremontowany dworzec w Brzegu otrzymał nowe pragotrony , Tarnów wyświetlacze, dlaczego nie jest to ujednolicone i nie trzymają się jednego rodzaju nośników informacji wizualnej?? ...

_________________
1.12.2008-Początek upadku przewozów pospiesznych w POlsce.
STOP DEGRADACJI KOLEI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 26-10-2010, 23:45    Odpowiedz z cytatem

Prawdą jest to, że wyświetlacze peronowe będą mniejsze niż bym sobie życzył, ale są wystarczająco czytelne, przez chwilę był założony takowy na peronie 1 i został zdemontowany, może nie przeszedł testów, ja mówię na podstawie określonych specyfikacji, które były kiedyś tam dostępne przy okazji przetargów... Stare pragotrony z peronów zostaną zdemontowane z czasem, na peronie 2 doznały uszkodzeń po burdach pseudokibiców. W ogóle jako urządzenie mechaniczne logiczne było, że bez konserwacji będą się częściej psuć.

A, że nie mogłem wejść do hali głównej i zobaczyć to nie takie dziwne, wszak jest remontowana i zamknięta dla pasażerów, a od strony placu Dworcowego dojście jest szeroko zagrodzone, że nie można wiele wewnątrz zobaczyć. Nigdzie nie napisałem, że dworzec będzie zamykany. Teraz jest remont, więc to normalne, że jest zamknięty. To, że użytkownik kris123 pisze czasem a nawet częściej niż czasem jakieś bzdury to nie moja wina, bo kasy są czynne cały czas w Tarnowie.

Sprawa trzecia, widzę, że mało obeznany jesteś w realiach polskiej kolei. Budynek dworcowy w Tarnowie należy do PKP SA i jest zarządzany przez O/Dworce Kolejowe, perony są we władaniu PKP PLK SA. Będą remontowane w ramach przebudowy linii Kraków (Podłęże) - Rzeszów (Rzeszów Zach.) do 2015 roku, wtedy cały układ torowy stacji będzie przebudowany.

Więc Desiro troszkę cierpliwości i spokoju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 27-10-2010, 09:05    Odpowiedz z cytatem

Owszem teraz się faktycznie rypłem, ale to przez bład na wykazie PR, który sugerował zamknięcie kas o 19, zwracam Wam honor.Co do tego kto i czym zarządza z punktu pasażera ma niewielkie znaczenie, dużo istotniejszy będzie końcowy wygląd. A na marginesie ciekawem czy jakoś zrewitalizują także Mościce, bo tam jest dramat totalny.
Co do pragotronów to miejmy nadzieję, że będzie jeden wzór na wszystkich peronach.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27-10-2010, 18:55    Odpowiedz z cytatem

hurricane, ekspercie znający się na polskiej kolei, powiedz kto odpowiada za zasyfione przejście podziemne na perony? obecnie malują je naprędce (podejrzewam że to będzie taka trwała prowizorka) na żółto, chętnie się dowiem kogo to działka, Dworców Polskich czy PLK??
Skąd wiesz że te wyświetlacze są czytelne? widziałeś je włączone? bo ja nie ale ich rozmiar (giną w tle) każe sądzić że nie będą dobrze spełniać swej funkcji...Idealne byłyby takie jakie są na całej sieci DB, które pokazują dużo stacji pośrednich itd...ale cóż w naszych realiach wybiera się coś tam coś tam bez przemyślenia jak będzie to funkcjonować...
Nurtuje mnie to, że na wielu stacjach w Polsce są pragotrony które zakładane były w podobnym czasie co w Tarnowie (np Opole) a jakoś działają...te tarnowskie nie, a więc w czym rzecz? czyżby w Opolu je na bieżąco konserwowano a w Tarnowie nie?

_________________
1.12.2008-Początek upadku przewozów pospiesznych w POlsce.
STOP DEGRADACJI KOLEI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 27-10-2010, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Za tunel odpowiada PLK jak chcesz wiedzieć. Po co mają teraz odwalać całkiem nowe przejście podziemne skoro do 2015 roku będzie przeprowadzona (o ile nie będzie opóźnień) przebudowa całego układu torowego stacji w tym i przejścia, które będzie przebite na drugą stronę. Teraz musi wystarczyć taka ot tymczasowa prowizorka, odmalowana raz na rok...

Akurat widziałem ten jeden na peronie 1 włączony, co prawda jakieś przypadkowe bzdury na nim świeciły, ale nie miałem kłopotu z odczytaniem... Wyświetlacze peronowe prawdopodobnie i tak będą ponownie zmieniane przy modernie do 2015 roku.

Tak, tarnowskie pragotrony nie były konserwowane należycie, ani uaktualniane, jakoś w innych miastach dało się dokładać nowe nazwy czy kategorie pociągów a w Tarnowie nie, przy TLK było dalej czerwone POSP a na tablicy napisane TLK - Przemyśl Gł. albo przy IR: OSOB i obok IR Przemyśl Gł i ludzie mniej obeznani głupieli...

Tyle z mojej strony, wróćmy do tematu czyli EN81 na linii 96.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-10-2010, 23:08   

Ostatnio EN81 zniknely z kryniczanki po ''aferze'' z brakiem miejsca w pociagu. Moze to ktos potwierdzic badz zdementowac?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl