Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Bunt podróżnych w pociągu z Łodzi do Warszawy
Autor Wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 17-11-2010, 21:23    Odpowiedz z cytatem

Torreador napisał/a:
Tak Henryku powinna się zmienić ale cena biletów na pociągi pospieszne/TLK na linii Łódź - Warszawa, (są przesadnie tanie w porównaniu z innymi). Może wtedy byłoby luźniej i bardziej komfortowo.


Nie rozumiem - cena biletu jest naliczana wg liczby kilometrów pomiędzy stacjami, i chyba jest taka sama w całej Polsce.

sasho33 - mylisz się. 11 wagonów? Nigdy tylu nie widziałem. W ten poniedziałek było np. 7.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-11-2010, 21:28   

Cytat:
Po Twoich wypowiedziach wywnioskować można iż byłbyś fanatykiem likwidacji wszystkich linii, wsadzenia 4 torów na Łódź-Warszawa o szlakowej 160, pociągów co 15 minut u Was i 12 wagonów w każdym.


Dobrze powiedziane! Dość dyktatu Łodzi! Co za dużo to nie zdrowo. Najpierw składy wagonowe po modernie gdzie reszta kraju jeżdziła mechpomami potem moderna Skierniewice - Łódz Widzew (Bardzo Dobra Decyzja wszak szczególnie Skierniewice - Koluszki to był dramat), potem ED 74 które są be i to badziewie wciska się innym a zabiera się składy wagonowe z relacji Kraków - Kołobrzeg, EP 08 na Łodzianinie i teraz moderna do Skierniewic gdzie jest 130km/h...Nie za dużo? A czym jest Łódz? Nie jest pępkiem świata. Do Warszawy jest 133km to jest linia podmiejska dojazdówka do Wawy i tyle. Tu powinny być tylko ED 74 i inne jednostki np. Elfy lub Traxxy z piętrusami Bombardiera i tyle. Co 30min. Ale tak to jest jak na siłę z linii podmiejskiej dojazdowej do Warszawy dalekobieżną. Warszawa - Łódz to jest Ruch Regionalny nie dalekobieżny.
Powrót do góry

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 17-11-2010, 21:36    Odpowiedz z cytatem

To po prostu najbardziej opłacalna linia, która niestety musi utrzymywać inne, nierentowne.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-11-2010, 21:55    Odpowiedz z cytatem

Najbardziej gnuśni ludzie jeżdżą na tej trasie i rozpuszczone towarzystwo z wiecznie roszczeniową postawą. Wystarczy 5 minut spóźnienia lub tłok w pociągu i już należy się odszkodowanie, zwrot 100% za bilet, przeprosiny od PKP, talon na basen, etc. zupełnie jak Polska kolej kręciłaby się wokół linii Łódź - Warszawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 17-11-2010, 22:01    Odpowiedz z cytatem

Jeżdże tą trasą codziennie, tłok i spóźnienie jest prawie zawsze, i nigdy nie słyszałem żadnych żądań o odszkodowanie.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-11-2010, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Linia jest przeładowana, więc opóźnienia będą, nawet po modernizacji, ale nie są zawsze. Pociągi kursujące poza godzinami szczytu mają bardzo dobrą punktualność, a dodatkowo duże rezerwy na szlaku, więc proszę nie pisać bzdur że opóźnienia są zawsze. Do obsługi linii powinny być zakupione piętrowe pociągi, tylko bez większych wygód, to by na pewno rozwiązało problem. Z drugiej strony zastanawiam się, czy nie powinno się uruchomić pociągów przyspieszonych w relacji Skierniewice - Warszawa dla mieszkańców Żyrardowa i Skierniewic, a część pociągów TLK Łódź - Warszawa w godzinach szczytu nie miałaby postojów w Skierniewicach i Żyrardowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 17-11-2010, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Henryk napisał/a:
Nie rozumiem - cena biletu jest naliczana wg liczby kilometrów pomiędzy stacjami, i chyba jest taka sama w całej Polsce.

sasho33 - mylisz się. 11 wagonów? Nigdy tylu nie widziałem. W ten poniedziałek było np. 7.


Ad. 1. Prawa podaży i popytu się kłaniają, o to nam chodzi, że jak jest tak wielki popyt na przejazdy to cena mogłaby i powinna być wyższa, to czysta makroekonomia. W innych regionach ludzie płacą równie tyle co bogatsi Łodzianie pracujący w Stolicy, i dlatego częstokroć w ogóle rezygnują! Patrz: biedniejsza ściana wschodnia, albo Lubuskie.
Ad. 2. A Ty za to powiedz mi, skąd u Was SPOT-y? Zabrane z innych pociągów! Światowid jeszcze rok temu jeździł na 9-11 wagonach SPOT-owych, teraz jeździ na 5-6! Przecież dla Was nie było SPOT-ów, tylko ED74. Przekazują Wam te dobrej jakości wagony, wsadzając mechpomy na inne równie obłożone składy w pozostałej części kraju, jadące przez 800 czy 1000 km. A Wy tylko narzekać umiecie. Wiesz ile dałbym za TLK co pół godziny do Poznania? Za miesięczny nawet 250 bym dał, obecnie płacę 140.

Naprawdę mamy po dziurki w nosie narzekań rozkapryszonych Łodzian dojeżdżających do Stolicy. Popatrz na Zgorzelec, Gorzów Wielkopolski, północną część Górnego Śląska, Mazury czy Lubelskie. Tam są problemy, nie u Was.

Na tym zakończę tę konwersację.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-11-2010, 22:17    Odpowiedz z cytatem

A ja się pod tym podpisuję. Dosyć tych wiecznie nadąsanych i niezadowolonych gnuśnych ludzi dojeżdżających na tej linii do pracy do Warszawy.
Czas na poprawę oferty w innych regionach kraju, gdzie ludzie naprawdę nie mają czym dojechać do pracy, a tabor jest dalece odbiega standardem od tego co jeździ na trasie Warszawa - Łódź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 17-11-2010, 22:30    Odpowiedz z cytatem

Ale żescie pojechali po moim regionie. Antypatyków drużyn kond. na tej trasie zapraszam na pociąg, nieważne czy IR czy TLK po 15,16 z Wawy, to zobaczycie co się dzieje! Nie kaze nikomu na południu kraju jezdzic ED74 ale 1*ED74 lub 2*ED74 to mało jak na szczyt, mimo że jestem z PR do tej pory podziwiam kierowników z IC, którzy jezdza na tej trasie i wytrzymuja bande miesieczniaków z wiecznymi pretensjami.
Dziekuje za uwage.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 17-11-2010, 22:40    Odpowiedz z cytatem

Pojechaliśmy a Ty przyznałeś nam rację Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Urbi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Kwi 2009
Skąd: Łódź / UK

PostWysłany: 17-11-2010, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Łódź jest "zua", i zawsze będzie "zua"... Zazdrość was zżera.

@Krynicznanin: Dyktat to prowadzi Warszawa, nie Łódź.

Cytat:
ED 74 które są be i to badziewie wciska się innym a zabiera się składy wagonowe z relacji Kraków - Kołobrzeg, EP 08 na Łodzianinie i teraz moderna do Skierniewic gdzie jest 130km/h...Nie za dużo? A czym jest Łódz? Nie jest pępkiem świata.


Przykro mi... Czas, aby inne zakątki kraju poczuły moc ED74. Twoje podejście co do tych maszyn, leczy mnie... Łodzianie się takimi samymi ludźmi jak reszta, i też zasługuje na składy wagonowe. W dodatku nadchodzi remont.

Czepiasz się EP08 na Łodzianinie? Przecież trasa jest częściowo przystosowana do prędkości 140km/h... Kolejne zazdrosne podejście.

Remont Skierniewice - Warszawa jest bezsensem, tu się zgadzam. Ale skoro zaraz już to zaczną, to niech już robią. Sukcesem jest już to, że w ogóle coś robią...

@sasho33:

Cytat:
Ad. 2. A Ty za to powiedz mi, skąd u Was SPOT-y? Zabrane z innych pociągów! Światowid jeszcze rok temu jeździł na 9-11 wagonach SPOT-owych, teraz jeździ na 5-6! Przecież dla Was nie było SPOT-ów, tylko ED74. Przekazują Wam te dobrej jakości wagony, wsadzając mechpomy na inne równie obłożone składy w pozostałej części kraju, jadące przez 800 czy 1000 km. A Wy tylko narzekać umiecie. Wiesz ile dałbym za TLK co pół godziny do Poznania? Za miesięczny nawet 250 bym dał, obecnie płacę 140.



W zamian za SPOTy, oddajemy wam ED74. W dodatku nic nie jest dla kogoś, tylko dla wszystkich. ED74 i jaki SPOTy nalezą się Łodzi, i inny zakątkom kraju. Ale co tam, Łódź jest "zua"...

Cytat:
Naprawdę mamy po dziurki w nosie narzekań rozkapryszonych Łodzian dojeżdżających do Stolicy.
Ja mam takich arogantów, jak Ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 17-11-2010, 22:44    Odpowiedz z cytatem

Towarzystwo podążające z biletami miesiecznymi na trasie Łódź-Wwa jest nie do zniesienia, niech potwierdzą to koledzy z forum którzy są kier/kond., przeszkadza im tłok, otwarte okno w korytarzu, nadmierne ogrzewanie,wózek barowy chodzacy po korytarzu czy chocby 7 minut po planie na wyjezdzie z WZach. To chore, ale trzeba z tym życ.
ps. z podwyzka np. fajek tez trzeba sie zgodzic, dzis 1zł na paczce, DOSŁOWNIE!

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Urbi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Kwi 2009
Skąd: Łódź / UK

PostWysłany: 17-11-2010, 22:56    Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się. Nie raz jak jeździłem "Łodzianinem", słyszałem podobne narzekania. Ale żeby od razu robić wywody miastu, że zabrało SPOTy, na chama oddaje ED74, mają 6-miejscowe wagony na Łodzianinie (obecnie już nie ma), będą mieli remont szlaku do Warszawy, wybudują nowy dworze Fabryczny... :/

Nienawiść i arogancja niektórych osób, co do mojego miasta jest przerażająca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 17-11-2010, 22:59    Odpowiedz z cytatem

Pełne pociągi są w całym kraju.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 17-11-2010, 23:02    Odpowiedz z cytatem

Urbi, Popieram Twoją wypowiedź w 100%.
Dodam od siebie że osobiście nie potrzebuję ED74, kto chętny niech bierze, a kto nie chce bo mu się nie podoba, to niech przypomni sobie sytuacje jak piekne "łódzkie" wagoniki smigały co godzine z łodzi do Warszawy, az przyjemnie, ale kiedy przyszło IC, wszystko zabrało, czesc z nich jezdzi, a czesc grzeje krzaki.
Pozdrawiam ŁODZIAKÓW!

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl