Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki aparat na początek?
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-10-2010, 22:46   Jaki aparat na początek?

Witam. Prosiłbym o radę w pewnej kwestii. Otóż przymierzam się do zakupu aparatu, rzecz w tym, że mam dylemat jaki wybrać, cyfrowy, czy może kompaktowy? Będę dopiero początkującym w te klocki, dlatego prosiłbym o rzeczowe komentarze.

Na aparat jestem w stanie przeznaczyć nie więcej jak 1500 zł. Aparat miałby mi służyć do robienia zarówno filmów, jak również do fotografowania - raczej amatorsko, niż profesjonalnie. Tak więc co polecacie, co odradzacie?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Przejdź na dół

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 03-10-2010, 09:24    Odpowiedz z cytatem

mk1992, cyfrowy i kompaktowy to w zasadzie to samo. Chodzi Ci może o kompakt czy lustrzankę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-10-2010, 11:16   

Nie, nie, lustrzanka to zbyt wysoki poziom jak dla początkującego amatora... Wink

Jeśli cyfrówka i kompakt to to samo, to czym się właściwie różnią? Bo przecież jakieś różnice są.
Powrót do góry

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 03-10-2010, 12:10    Odpowiedz z cytatem

Cyfrówka to nie "kliszówka", kompakt to nie lustro, i tyle.
Jeśli nie reflektujesz na lustro, to polecam Ci osobiście kompakt NIKON COOLPIX P80. Jak na poczatek to zalecam kupić (np. na allegro) używany aparat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-10-2010, 12:58    Odpowiedz z cytatem

Każdy ma swój ulubiony aparat, ja mogę polecić Ci ten, którego sam używam - Canon A520 - ciężko go dostać, bo już ich chyba nie robią. Ja mam go od 2005 roku, gdy jeszcze był nowością i kosztował 1.000zł. Te nowsze Canony mają tylko coraz więcej pikseli a jakość zdjęć wcale nie jest taka rewelacyjna.

Ten Canon A520 ma dużo funkcji tematycznych i ogromnym jego plusem jest to, że możesz ustawiać ręcznie przesłonę i czas naświetlania (maksimum 15 sekund). Dzięki temu można robić rewelacyjne zdjęcia w nocy. Najgorsza jego wada to ograniczenia w filmach, na najlepszej jakości czas to 30 sekund, na słabszej 2 minuty (mnie osobiście to wystarcza).

Poniżej dam podam kilka linków do zdjęć, które tym aparatem robiłem:
Zdjęcia w górach
Miasto nocą - fotka bez statywu
Zachód słońca
Plaża
Miasteczko nocą
Krajobraz

Miałem już 3 aparaty, jednak z każdego byłem trochę niezadowolony - nie chciał bym innego aparatu jak ten A520 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jack0placko85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-10-2010, 14:04    Odpowiedz z cytatem

Najlepsze zdjęcia robią kompakty z serii Canon G. Używki sprzed paru lat nadal zadziwiają jakością. G9 na allegro mozna kupic za 800zl uzywki a jak masz 1600zl to z reka na sercu G11.

_________________
W 2011 jak na razie 4096km Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BR232 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2008
Skąd: SWR

PostWysłany: 03-10-2010, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Jak wyżej, polecam Nikon COOLPIX P80, po oswojeniu się można trzaskać foty naprawdę dobrej jakości .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 03-10-2010, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Ja swój mam do sprzedania Canon PowerShot SX100IS Smile

Opinie znajdziesz na stronie:

http://foto.recenzja.pl/Canon_PowerShot_SX100_IS-rec-1654/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

taigatrommel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2009

PostWysłany: 02-11-2010, 14:25    Odpowiedz z cytatem

Za 1500 kupisz przyzwoitą lustrzankę. I naprawdę polecałbym za tą cenę właśnie lustro. Nauka robienia zdjęć nie jest wcale trudna, a jakość zdjęć naprawdę powala.
Jeśli natomiast mimo wszystko wolisz kompakt, to tak naprawdę do 500zł. każdy aparat jest taki sam, większych różnic nie ma jeśli chodzi o jakość wykonywanych zdjęć. A wydawanie na kompakt więcej jak 500-600 zł. mija się z celem, bo od 800zł. można dostać już naprawdę nienajgorszą lustrzankę.
Ja np. osobiście polecam Nikony albo Canony. Przetestowałem kompakty obydwu firm i naprawdę można polecić. Upewnij się tylko, czy aparacik który kupujesz posiada opcję robienia zdjęć typu "sport" (różnie się ta opcja nazywa) czyli robienie zdjęć bez flesza na krótkim czasie migawki. Inaczej nici z fotografowania czegokolwiek w ruchu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 02-11-2010, 15:28    Odpowiedz z cytatem

No to ja polecam od Siebie Sony Alpha 450, mistrz w cenie! Bardzo szybko ostrzy i ma matryce od modelu Alpha 550 Smile Nie szumi przy iso 6400, natomiast przy 12800 ujrzysz "lekki" szum. Stosunkowo tanie obiektywy są od 299pln VIVITAR'a na licencji Minolta, wszystkie obiektywy Minolta sa tanie super obiektyw 70-210 z macro masz za 399 jasność 4.5-5.6 (przeciętnie).

Więc Sony Alpha 450 jest godny wyboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl