Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Propozycje do RJ 2010/2011 dla Małoposki
Autor Wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 15-10-2010, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Tak przynajmniej wynika z zarysu słowackiego rozkładu jazdy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-10-2010, 19:47    Odpowiedz z cytatem

Moja odważna propozycja, w ramach SKA Kraków - pociąg z Krakowa co 15 minut w stronę Zabierzowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 15-10-2010, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Fakt przydałoby się kilka pociągów uzupełniających na odc. Kraków-Krzeszowice przynajmniej w godzinach szczytu. Wtedy może ludzie przerzuciliby się ze stojącego w korkach busiarstwa, na pociąg.

[ Dodano: 15-10-2010, 20:06 ]
A tak z innej beczki. Czy ktoś się może orientuje kiedy łaskawie PLK weźmie się za modernizację lini Kraków-Katowice? Przecież to jest skandal żeby tak ważną linią jeździło się ze średnią szybkością 40-50/h. To woła o pomste do nieba!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 15-10-2010, 20:12    Odpowiedz z cytatem

zależy jak się dogadają 2 województwa. codo poc co 15 minut to nie przejdzie Tk czesto to nawet balice nie jadą. Poiza tym mowiac szczerze wolalbym jakies uzupelnienia na Kryniczance czy Zakoopiance. Ale kto wie. Może tak jak SKM tak i u nas kiedys pojawią się pociągi jadace co kilkanascie minut:D

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 15-10-2010, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Przyznam się szczerze że nie wiem jak wygląda sprawa na kryniczance w godzinach szczytu, ale jechałeś kiedykolwiek pociągiem w godz. 15-17 z Krakowa w kierunku Krzeszowic lub z rana z Krzeszowic? Igły nie wcisniesz. Dlatego ja te ogryzki Kraków-Krzeszowice-Kraków bym widział jedynie w tych godzinach w dni robocze.
Co do modenizacji to województwa mogą się dogadywać na trasach lokalnych, a nie na tak ważnej trasie jaką jest Kraków-Katowice gdzie przejeżdża po kilkaset pociągów dziennie (nie tylko pasażerskich)
Jak modernizowali CMK to też się dogadywali z województwami?
A wracając do Kryniczanki i Zakopianki to tam wręcz priorytetem powinno być uruchomienie po dwie pary dobrze przyśpieszonych pociągów.


Ostatnio zmieniony przez Adams dnia 15-10-2010, 20:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-10-2010, 20:35    Odpowiedz z cytatem

kris123, zapraszam na wspólną wycieczkę do Zabierzowa, Krzeszowic. Pooglądamy ilu ludzi korzysta z pociągów, to zrozumiesz, dlaczego pociąg co 15 minut to dobry pomysł.
Mógłby to być zaczątek Krakowskiej Kolei Aglomeracyjnej. Szerzej na: http://skakrakow.wordpress.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 15-10-2010, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Loker myślisz dobrze, ale myślę że Twoje propozycje przynajmniej narazie raczej są nie do zrealizowania, choćby na stan torowiska, dlatego nawet jeśli by wprowadzili te szczytowe pociągi to już by był jakiś plus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 16-10-2010, 15:26    Odpowiedz z cytatem

kris123: Ty masz jakiekolweik pojęcie o modernizacji linii kolejowych? oprócz zielonego? Modernizacja linii Kraków - Katowice - Zabrze jest już klepnięta (do końca 2015 roku musi być gotowa, podobnie jak linia Podłęże - Tarnów - Rzeszów, żeby nie stracić dofinansowania z POIiŚ), większość przetargów w systemie pod klucz już została rozpisana... Nie zależy to od tego czy dwa województwa się dogadają.

A SKMka krakowska powinna powstać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 17-10-2010, 00:38    Odpowiedz z cytatem

A Kraków Główny - Podłęże na 30 km/h zostanie by wyrównać poprawę prędkości handlowej. Mr. Green

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 17-10-2010, 00:42    Odpowiedz z cytatem

Kris wciaz nie moze pojac, ze pociągi mają wozic ludzi, a nie powietrze. Dlatego tak drażnią go pełne składy kursujące co 15 minut. Jak rozumiem idealne połączenie to pusty kibel do Biecza Very Happy? To nie ma głównej wady..zainteresowania pasażerów Very Happy .

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 17-10-2010, 12:09    Odpowiedz z cytatem

Spokojnie Smile. Z tego co udało mi się ustalić w nowym rozkładzie Biecza w ogóle nie ma, a za zaoszczędzone środki pójdą prawdopodobnie na dodatkowy osobowy Kraków - Zakopane w godzinach późnopopołudniowych (około 17-18 - powrót rano).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 17-10-2010, 15:34    Odpowiedz z cytatem

No to ja bym się z tego nie cieszył, że Biecza nie ma. Bo pragnę tylko zauważyć, że po Chabówce-Nowym Saczu to kolejna linia, która zostanie zawieszona i mało tego kolejna która łączy ważne punkty. Tam skracało czas dojazdu z Sącza do Chabówki a tu 2 województwa. Poza tym w takim razie Gorlice pożegnają się z koleją i obawiam się, że na zawsze. Co do składu do Zaskopanego trąbie o braku tego pociągu od 2 lat do MZPR i póki co 2 razy obiecywali i nic.
Co do pociągu co 15 min. jeśli są ludzie chętni i będzie tyle to nie widzę problemu. Zresztą ja uważam że im więcej pociagów tym oferta jest bogatsza i bynajmniej nie widzę jakiś wad waszych postulatów. Ale nie zapominajmy , że Małoposlska to nie tylko Krtaków Tarnów, czy Krzeszowice. Za rozwojem musi iść rozwój wszystkich odcinków, reklama., marketing.
A dyrekcji i UM trzeba złożyc pzdziekowaniami za wprowadzenie szynobusu na Biecz czy Wadowice Twisted Evil . Bo wszystko rozumiem, ale jawnie robić sobie jaja z ludzi nie można. I to raczej powód do wstydu. Bo póki co nowy dyr. nie zrobił kompletnie nic dla rozwoju pociągów. Obiecane szynobusy nie trafiły, propozycje zmian nie uwzględnione, likwidacja kolejnych kas , wprowadzanie ZKA bez ładu i składu pomimo protestów i td.
Chociaż nie jeden plus jest czyli łączenie relacji choć i to nie jest idealnie zrobione

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mozambikpl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2009
Skąd: Gorlice

PostWysłany: 17-10-2010, 17:59    Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję że to jest czasowe, że chodzi o wzmocnienie kryniczanki i następnie rozpocznie się powrót na inne linie... Są jakieś wieści odnośnie kryniczanki czy trzeba czekać na DB do 2 listopada?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 17-10-2010, 18:21    Odpowiedz z cytatem

kris123: wiemy co to znaczy, nie musisz n-ty raz tego powtarzać... Biecz w tej formie nie ma sensu, nie ma zgody Podkarpacia na Jasło, Gorlice technicznie niesprawne to lepiej to zawiesić niż marnować publiczne pieniądze.

Staram się uzyskać pewne przecieki dla Małopolski..., może uda mi się uzyskać informacje jeszcze w październiku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 17-10-2010, 20:57    Odpowiedz z cytatem

loker napisał/a:
kris123, zapraszam na wspólną wycieczkę do Zabierzowa, Krzeszowic. Pooglądamy ilu ludzi korzysta z pociągów, to zrozumiesz, dlaczego pociąg co 15 minut to dobry pomysł.
Mógłby to być zaczątek Krakowskiej Kolei Aglomeracyjnej. Szerzej na: http://skakrakow.wordpress.com


W zeszłym rozkładzie był szynobus w D o 5 z minutami do Krzeszowic i zaraz wracał. Jak jechał do Business Parku to ludzie jeździli, a dalej jechało 0 osób, wiem widziałem ten skład w Zabierzowie. Jak wracał zaraz z Krzeszowic był pełny ludzi. A jechał szynobus.

Ja się zastanawiam co powinno obsługiwać ten skład? Szynobus czy kibel? Ja bym zrobił to tak - rano pociągi z Krzeszowic do Krakowa Głównego jako uzupełnienie a składy na te pociągi jechałyby jako pusty podsył bo rano nikt nie jedzie pociągiem Kraków Gł-Krzeszowice. Po południu można puścić pociągi Krzeszowice-Kraków Gł i Kraków Gł-Krzeszowice.

Mam pytanie trochę z innej beczki - co się dzieje z szynobusami w Nowym Sączu? Dalej jeżdżą? Bo ostatnio znowu są na Oświęcim-Wieliczka Rynek zupełnie bez sensu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl