Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Kandydat na prezydenta Jeleniej Góry obiecuje tramwaje
Autor Wiadomość

przemas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 11-10-2010, 19:46   Kandydat na prezydenta Jeleniej Góry obiecuje tramwaje Odpowiedz z cytatem

Zlikwidowano je w 1969 roku. W latach minionych wywoływały i wciąż wywołują wiele wspomnień. Tramwaje jeleniogórskie. Zdaniem kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta miasta szynowa komunikacja może powrócić.

Marcin Zawiła na swojej stronie facebookowej przedstawia koncepcję sprzed lat, która dotyczyła uruchomienia w stolicy Karkonoszy szybkiego tramwaju kolejowego. Adam Fularz z Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei w 2002 roku zaproponował wykorzystanie istniejącego torowiska z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby jako bazy do kursowania szybkiej kolei miejskiej.

W pierwszym etapie taki tramwaj miałby połączyć dworzec główny z Sobieszowem. Po dobudowaniu kilku przystanków, między innymi, przy estakadzie na Zabobrzu oraz przy ulicy Sobieskiego powstałyby przystanki, co zapewniłoby skomunikowanie tramwaju z pozostałymi częściami Jeleniej Góry. W dalszych etapach pojazdy miałyby kursować do Szklarskiej Poręby – a nawet dalej: do Jablonca nad Nisou i Liberca.

Na temat powrotu tramwajów do Jeleniej Góry sporo już dyskutowano. Wielu specjalistów orzekło, że nie jest to ani realne, ani opłacalne. Z drugiej strony tramwajowa komunikacja przeżywa renesans w wielu miastach, gdzie powstają nowe linie. W dzisiejszych czasach, kiedy jest jeszcze możliwość sięgnięcia po unijne środki, budowa, czy też przystosowanie torowiska do linii tramwajowej są w zasięgu możliwości. Pytanie tylko: czy to ma sens?

Jeleniogórskie tramwaje jeździły po mieście ponad 100 lat, w tym elektryczne – przez lat 69. W złotych czasach łączyły centrum miasta z Cieplicami, Sobieszowem i Podgórzynem. Stopniowo wycofywane odeszły w niebyt po 29 kwietnia 1969 roku.

źródło: jelonka.com

_________________
Nie bierz życia na serio
i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 12-10-2010, 17:13    Odpowiedz z cytatem

Jak słyszę takie bzdury to mnie trafia Śmiech Język . Moje miasto bardziej potrzebuje połączeń kolejowych dalekobieżnych z takimi aglomeracjami, jak Kraków, Katowice, Lublin czy Szczecin a nie połączeń tramwajowych, które to po pierwsze są nie realne a po drugie nieopłacalne. Radni mojego miasta bardziej powinni się zastanowić nad przywróceniem świetności kolejowej poprzez zwiększenie dotacji na remont linii 274 na odcinku Jelenia Góra- Wałbrzych- Wrocław i przywrócenie połączeń kolejowych które kiedyś cieszyły się dużą popularnością a na które nadal jest zapotrzebowanie.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

EN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 27-12-2010, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Pan Zawiła wygrał i... sprawa ucichła Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 27-12-2010, 19:52    Odpowiedz z cytatem

A to normalne.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 29-12-2010, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale zawsze można mieć nadzieję - nadzieja matką głupich, ale to głupi ma zawsze szczęście Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 29-12-2010, 22:52    Odpowiedz z cytatem

przemas, proszę cię nie ośmieszaj się cytując i podając za źródło: www.jelonka.com, to jest miejscowy pismak aby ludzie nie zapomnieli co to jest gazeta, takie coś papierowego co można kupić kiosku.

Nowy prezydent JG, a już dostał podwyżkę pensji.

Cytat:
Moja jest tylko racja i to święta racja.
Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza.
Że właśnie moja racja jest racja najmojsza! Smile


Jak zacznę obiecywać że z Jeleniej Góry będę chciał zrobić miasteczkiem turystycznym, i będę w tym kierunku dążył aby tak było to czy będziecie na mnie głosować za 4 lata, Śmiech Śmiech Śmiech i będzie tylko Śmiech bo lepiej jest wierzyć w tramwaj a raczej w SKM która pojedzie do Jablonca.

Największy śmiech mnie ogarnia jak słyszę o tych przystankach na skomunikowanie na Sobieszowskiej, przy tesco P.O. Jelenia Góra Miasto Śmiech , kur*** mać ludzie obudźcie się to nie Gdańsk czy Warszawa że potrzebna SKM itp pierdoły.

A oto przykład z kolejnej gazety osiedlowej Nowiny Jeleniogórskie -wyd. gazetowe, Nr 49, 7 grudnia 2010

"Stacja jelenia Góra. Jest godzina 7.40. Łukasz z "Rzemiosł" klnie siarczyście i po wielokroć. Jak ma niby zdążyć do szkoły do Cieplic w ciągu 20 minut?
- Znów się k**** spóźnię na matmę - mówi z nerwami.
- I tak jest k**** codziennie."

Współczuję jego głupoty i irytacji, mam znajomych którzy za czasów chwały PKP do szkoły przez cały rok jeździli pociągiem, i do szkoły zasuwali z PKP JG do centrum, do tej pory mają się dobrze. Koleś musi być nie źle powalony żeby z PKP w Cieplicach gonić do szkoły przecież to tylko 1,5km, z PKP jeździ 9 która go dowozi 100m. od szkoły

A do tego artykułu z jelonki, poczytaj:
Żałosne wypociny, i obietnice - kto za pana Zawiłe pisze programy wyborcze? Jelenia Góra się nie rozwija wręcz się cofa przez lata pseduo prezydenci i radni degradowali to miasto, jest szansa na rozkwit jeżeli zacznie się mądrze zarządzać: inwestować w rozwój turystyczny miasta, a nie budować obwodnice do Karpacza, czy kolejne mini markety Tesco etc. Jeżeli tak ma wyglądać miasto to uwierzcie mi za 4 lata liczba mieszkańców Jeleniej Góry wyniesie nieco ponad 65 tys. mieszkańców. Przyuważcie jakie jest bezrobocie, bieda w tym mieście. Ale pan Zawiła i w/w mają bardziej ambitne plany jak zniszczyć miasto i przy okazji zbłaźnić się w oczach, miast partnerskich, sąsiadów Czeskich i Niemieckich. Na koniec jeszcze parę słów, Jak pan Obrębalski, Zawiła, i inni partyjni próbują podbić sobie poparcie statystykami w sondażu Jelonki jeżeli w 20 minut udaje się uzbierać 4000 głosów, oszustwem nic się nie zdziała.

dodam iż Jelenia Góra ma 82000mieszkańców
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 30-12-2010, 23:51    Odpowiedz z cytatem

Niemniej na 311 kolej przy dobrych godzinach odjazdow moze byc alternatywa dla autobusow miejskich. Tym bardziej, ze z Sobieszowa do centrum i vice versa pociagiem dojedziesz o wiele szybciej niz MZK. Dowod? Jak ktoregos dnia jechalem z Wro w gory i stwierdzilem, ze do autobusu mam minute (nawet biegiem bym nie zdazyl), postanowilem lapac ten autobus w Cieplicach. Pociag jeszcze wtedy jechal bezposrednio z Wro do SPG. W Cieplicach okazalo sie, ze wyprzedzilem autobus (przyspieszony!) rozkladowo o 7-8 minut.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 31-12-2010, 08:10    Odpowiedz z cytatem

[,b]EU07-469[/b], no proszę cię pociąg w Sobieszowie bardziej potrzebny niż mzk, z ,Sobieszowa jest 7,9,15. (czas jazdy 15 Sobieszów Muflon-Dw. Gł. PKP 25min.) pociąg 18 minut naprawdę dużo zaoszczędzam jakieś 30minut w plecy jadąc do centrum wybieram mzk, 1 że taniej, 2. że szybciej. Ale z drugiej strony kolej w Sobieszowie jest potrzebna by dostać się do Wrocka.

Cytat:
Dowod? Jak ktoregos dnia jechalem z Wro w gory i stwierdzilem, ze do autobusu mam minute (nawet biegiem bym nie zdazyl), postanowilem lapac ten autobus w Cieplicach. Pociag jeszcze wtedy jechal bezposrednio z Wro do SPG. W Cieplicach okazalo sie, ze wyprzedzilem autobus (przyspieszony!) rozkladowo o 7-8 minut.


no super wywalić kasę na Wroc-Cieplice w poc. do SPG żeby pojechać PKS do SPG, chyba że do Jakuszyc lub Świeradowa Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 31-12-2010, 13:48    Odpowiedz z cytatem

Z takim podejściem do sprawy, to rzeczywiście, jedyne co można zrobić to tory na złom. Ot polska mentalność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 31-12-2010, 14:08    Odpowiedz z cytatem

EN, coś mi sugerujesz? To lepiej zasuwać na pociąg 10minut+18minut jazdy do JG+20min. z dw. do centrum= ta wasza mentalność. Nam nie jest potrzebny ruch SKM JG-Sobieszów pociągiem. Lecz bezpośrednie połączenie SPG-Wrocław jak było to 2009r.

[ Dodano: 31 Grudzień 2010, 14:10 ]
Ale przy obecnych cenach i burdelu między PR+IC to zostanie nam na otarcie łez 3 Regio i Karkonosze w skł. WL-Bc-B-B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 31-12-2010, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Akurat z tym SPG - Wrocław się do końca nie zgodzę. Najpierw niech się wezmą za infrastrukturę JG - Wrocław.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 31-12-2010, 15:04    Odpowiedz z cytatem

to co lepiej stworzyć SKM Jelenia Góra, czy może lepszą siatkę połączeń z resztą polski? A co w tym przypadku SKM infra jest super na trasie JG-SPG, 70% linii w Polsce domaga się remontu 10% linii to śmierć techniczna np. Kłodzko-Kudowa, Kłodzko-Stronie, 274 Zgorzelec-Wrocław, Jasło-Zagórz, Olsztyn-Mikołajki itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 31-12-2010, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że połączenia dalekobieżne są ważniejsze, do tego ta infrastruktura Hmm Rozwala mnie jak huczy w mediach o KDP, ciekaw jestem tylko czy ktokolwiek pomyśli o skomunikowaniu tych połączeń z połączeniami z innych miast, np. jedziesz do Warszawy z Jeleniej, to wsiadasz w JG, jedziesz do Wro i przesiadasz się na pociąg do Warszawy czy też oleją takie coś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 31-12-2010, 16:39    Odpowiedz z cytatem

KDP, ten nie wypał XXI wieku, Polska to mały kraj na tranzytach 200km/h ERTMS i mielibyśmy wejeb*** na Pseudolino warte 400mln €.

Jakie skomunikowania ludzie KDP w najlepszym przypadku 2020r. Cena kosmiczna w 2kl., przy tej tendencji KDP będzie burżuazja sejmowa, kolejarze i osoby w biznesach w Polsce. A zwykły śmiertelnik będzie płacił 3/4 ceny KDP (tej powyżej) w KDP* (klasy bydło/śmiertelnik)

*KDP = Kure**** Drogie Pociągi z wychylnym pudłem w EN57.

EN, z Wawy do Jeleniej, hmmm? niech no pomyślę w cenie rozsypującego się EZTa lub 110A - albo dopłacę do samolotu, albo do sypialki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 31-12-2010, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Scotty, ja w tych Cieplicach lapalem miejski, 15-tke, bo jechalem do Jagniatkowa. Zanim drugim razem wysuniesz jakas teze, spytaj najpierw, na co czy ja, czy ktos inny, mial(em) sie przesiasc. Jakbym mial jechac do Szklarskiej, to nawet bym sie z pociagu nie ruszal.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl