Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Nowa jakość drużyn konduktorskich w PKP IC
Autor Wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 22-10-2010, 21:08    Odpowiedz z cytatem

A ja bardzo lubię zapowiedzi w pociągach, może faktycznie przed każdą stacją to niepotrzebnie... Ale przywitać podróżnych i poinformować o zbliżaniu się do ważniejszego węzła kolejowego, się powinno.
Jedne co jest czasami śmieszne; a nikt tego jeszcze nie napisał, to np. czytanie wszystkich przyjazdów z godzinami dla pociągów o długich relacjach. Zawsze podziwiam IC Szczecin na d. Światowidzie 83100 Very Happy Aż się chce powiedzieć Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson Smile Smile Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 30-10-2010, 09:51    Odpowiedz z cytatem

dobra dobra nie przesadzajmy. Komunikaty powinny być ujednolicone, ale na zasadzie:
Witamy w pociągu tym i tym, relacji,zgodnie z rozkładem jazdy zatrzymujemy się tam i tam. Informujemy gdzie jest wars,zakaz palenia itp i życzymy przyjemnej podróży. tyle. i zapowiadamy przed stacjami gdzie dojeżdżamy. tyle. Nie można sie rozwodzić, bo ludzi nie interesuje to czy jedzie EP09 czy EP15343 !
Jeśli pociąg jest opóźniony zapowiadamy ile. Zazwyczaj tak robimy i ludzie są "tłuści" od informacji jak karpie!

Cała ta książeczka to farsa. To tak jak ostatnio była książeczka z profesjonalnej obsługi:) Co jakiś czas pewni ludzie muszą coś wydać, bo inaczej po co byli by tutaj?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2009

PostWysłany: 30-10-2010, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z poprzednikiem. Bardzo trafna wypowiedź. Jeżeli ktoś coś chciał zrobi to najpierw mógł się skonsultować z osobami wygłaszającymi takie komunikaty ( kierownikami pociągów) i stworzyć jednolity wzór akceptowalny przez wszystkich, nie oderwane od rzeczywistości zdanka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 31-10-2010, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Osobiście uważam, że to rozporządzenie jest potrzebne, myślącym załogom, nie jest ono potrzebne, ale zauważalny jest spadek jakości obsługi pociągów. Dlatego takimi ruchami trzeba sytuację porządkować.
Obsługa jest na styku z klientem, jest zatem pomiędzy młotem i kowadłem.
Z jednej strony zaniedbania w utrzymaniu wagonów, za które bura od pasażerów spadnie na nich, a drugiej strony rosnąca frustracja samych pasażerów.
Ja uważam, że w przedziale służbowym przez cały czas podróży powinna przebywać jedna osoba z załogi, jeżeli nie kierownik, to któryś z konduktorów. Nie tylko po to, żeby wygłaszać zapowiedzi, ale, aby podróżny miał możliwość go odnaleźć. Marzy mi się sytuacja, w które w każdym wagonie będzie interkom, przez który będzie się można połączyć właśnie z przedziałem obsługi i zgłosić oprócz sytuacji alarmowych, że np. nie działa toaleta, oświetlenie itp. Tego bym oczekiwał od pociągów kwalifikowanych.
Zapewnienie odpowiedniej obsady konduktorskiej zawsze bedzie spoczywać na kierownictwie i ustalanie ilości zadań ponad te, które można wykonać w realnym czasie też jest błędem w założeniach. Szczególnie, że życzliwość i przychylność pasażerów maleją ze wzrostem opóźnienia i spadkiem komfortu, a tendencje tych ostatnich rzeczy są zwyżkowe.
Ale niestety nie tylko na kolei wszystko chcemy robić taniej i lepiej, a to, jak życie pokazuje, nie działa na dłuższą metę. Da się osiągnąć chwilową poprawę, ale na stałe - bardzo rzadko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikolo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 01-11-2010, 11:35    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jechałem w TLK Kraków-Warszawa i zapowiadali przed kazdą stacją. Ale wrażenie było takie jak by kierowniczka pociągu coś,,wypiła" wszyscy pasażerowie pękali śmiechem jak zapowiadali. Mr. Green

_________________
STOP PRZEMOCY-Co 3 dziecko ulegające przemocy w rodzinie nie ukończyło 4 roku życia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-11-2010, 18:36    Odpowiedz z cytatem

trochę z innej beczki ale byłem kiedys słuchaczem zapowiedzi regio Jaworzyna na st. Kraków Płaszów, panie zapowiadająca b.wesołym tonem i jej koleżanki aż piały ze śmiechu (w tle) podczas zapowiadania tego pociągu Smile

_________________
1.12.2008-Początek upadku przewozów pospiesznych w POlsce.
STOP DEGRADACJI KOLEI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl