Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Linia Kłodzko - Wałbrzych
Autor Wiadomość

Loksp32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lis 2009

PostWysłany: 24-10-2010, 22:23   Linia Kłodzko - Wałbrzych Odpowiedz z cytatem

Wczoraj do Ścinawki Średniej zawitał pociąg roboczy Dolkomu z SM42 dzierżawionej od firmy Majkoltrans z tego co słyszałem
to od jutra ma się rozpocząć remont toru nr.2 na odcinku Ścinawka -Kłodzko.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alvar696 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 25-10-2010, 02:22    Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z zakładanym rozkładem jazdy na rok 2011 szynobus ma pokonywać trasę z Kłodzka Miasta do Wałbrzycha Głównego w 50 minut. Obecnie zajmuje mu to średnio niecałe półtorej godziny. Jeśli faktycznie jeden z torów na odcinku Kłodzko Główne - Ścinawka Średnia zostanie wyremontowany, to ja tylko mogę przyklasnąć z radości Wink Zastanawia mnie jednak w jakim stopniu trzeba wyremontować ten odcinek, żeby osiągnąć to abstrakcyjne 50 minut.. A może nie skończy się na remoncie tylko tego jednego odcinka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kaszyn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2008

PostWysłany: 25-10-2010, 22:43    Odpowiedz z cytatem

No właśnie apropo tego, o czym wspomniał alvar 696. Wiecie może czy planowany jest remont tylko odcinka Kłodzko-Ścinawka Średnia, czy też inne odcinki tej linii? Skoro czas przejazdu ma się skrócić o około 30 minut, to nie wierzę że remont tego odcinka, nawet gdyby zrobiono tam szlakową 120 byłby wystarczający, aby osiągnąć taki czas przejazdu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

izerus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2009
Skąd: Pilawa

PostWysłany: 27-10-2010, 18:02    Odpowiedz z cytatem

A wyromentują te nieszczęsne dworce ?? Np w Jedlinie Zdroju ?? Generalnie linia jest piekna - wszyscy sa urzeczeni przy okazji jakoscia taboru Smile Taki szynobusik to jest prawdziwy HiTech jak na nasza kolej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Kaszyn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2008

PostWysłany: 14-11-2010, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Czy ma ktoś jakieś aktualne potwierdzone informacje, jakieś zdjęcia z rzekomo remontowanego odcinka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alvar696 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 15-11-2010, 02:10    Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu zwiedzając okoliczne góry odwiedziłem przystanek kolejowy w Bierkowicach. Niestety - oprócz oczyszczonego z krzaków nasypu kolejowego żadnych śladów prowadzonych prac nie znalazłem. Zwróciłem jednak uwagę na to, iż jeden z torów sprawia wrażenie używanego znacznie rzadziej, niż drugi.

Wczoraj jechałem szynobusem na trasie Kłodzko Gł. - Wałbrzych Gł. (po torze właściwym). Jakaż była moja radość, kiedy kawałek za przystankiem w Bierkowicach drugi tor urwał się nagle Smile

Prace są prowadzone, nie jestem specem, ale na moje oko wygląda to konkretnie.

Oczywiście zrobiłem kilka fotek, sorry za kiepską jakość - przez szybę robiłem Wink
Poniżej link:
http://picasaweb.google.com/alvar696/101114RemontToruNaOdcinkuBierkowiceScinawkaSr?authkey=Gv1sRgCIP_q9rzlsWpuAE#
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kaszyn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2008

PostWysłany: 26-06-2011, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Czy ma ktoś jakieś aktualne informacje na temat przeprowadzanego obecnie remontu odcinka Ścinawka Średnia - Kłodzko Główne oraz przede wszystkim planowanych działań na całej linii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 26-06-2011, 22:13    Odpowiedz z cytatem

@izerus - Tak linia piękna, jednak szynobus już nie. Może dla mieszkańców jest wygodny ale jeśli mówimy o walorach turystycznych to mi zwiedzanie linii kolejowych kojarzy się z wyglądaniem przez okno czego w szynobusie się zrobić nie da. I nie da się przez przyciemnianą szybę zrobić ładnych fot np. widoków na mostach. Podobała mi się linia, ale wiem że spóźniłem się tam o 2 lata, bo 2 lata wcześniej jeździły składy z otwieranymi oknami.

I taki oto badziew wychodzi przy próbie fotografowania z szynobusu, wszystko jak za mgłą (bo szyba przyciemniana zabiera część pasma widzialnego), dodatkowo odblaski od szyby, ogólnie bez sensu:

http://s4.postimage.org/1lv3u05k4/1x0405_341.jpg

Na podobnie malowniczej linii i też górskiej. Czyli na linii do Wisły-Głębce efekty były o wiele wiele lepsze:

http://s4.postimage.org/1lv5hji1w/a_Wi_CD_06_089.jpg

Czemu, a no bo był zykły kibel EN57 i można było otworzyć okno i już.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alvar696 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 01-07-2011, 10:36    Odpowiedz z cytatem

Ja w sprawie remontu jednego z torów na odcinku Kłodzko - Ścinawka Średnia Wink

Na obecny moment zakończył się remont części tego odcinka, nowy tor rozpoczyna się przed Gorzuchowem Kłodzkim a kończy w Ścinawce Średniej. Nie jestem specjalistą w zakresie kolejnictwa, ale zauważyłem kilka ciekawostek. Przede wszystkim nowe szyny są wyższe i masywniejsze od starych, połączone są spawaniem bezstykowym, podkłady naturalnie betonowe nowego typu, jednak sprawiają wrażenie używanych (mogę się mylić), przytwierdzenia szyn do podkładów - sprężyste. W Gorzuchowie Kłodzkim dwa nowe rozjazdy (w miejsce starych trzech), niepołączone jeszcze ze starym torem. Po obu stronach torowiska pojawiły sie charakterystyczne, smukłe betonowe słupki.

Zdjęcia ze stanu obecnego znajdują się w poniższym linku:
https://picasaweb.google.com/alvar696/110628RoweremDoScinawkiSredniej?authkey=Gv1sRgCLCoibv44dviRQ#

Konduktor w szynobusie poinformował mnie, że wyłoniono już na drodze przetargu firmę, która wyremontuje pozostały odcinek toru, aż do Kłodzka Głównego.

Obecnie od Ścinawki Średniej do Gorzuchowa szynobus sunie po nowym torze z prędkością 40 km/h, komfort jest powalający Wink Dalej wlecze się 20 km/h...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Loksp32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lis 2009

PostWysłany: 02-09-2011, 23:27    Odpowiedz z cytatem

1 września rozpoczęto dalsze prace przy wymianie nawierzchni w torze numer 2 na odcinku Grzuchów - Kłodzko Gł.
po zakończeniu prac na odcinku Ścinawka Średnia - Kłodzko Gł. w torze numer 2 prędkość rozkładowa dla szynobusu ma wynieśc 100km.h !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alvar696 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 03-09-2011, 08:52    Odpowiedz z cytatem

100 km/h? Wzruszyłem się Wink
Ciekawe, czy ktoś wpadnie na to, żeby puszczać szynobus po szybszym torze w obie strony. Ile razy nie jechałem z Kłodzka w kierunku Ścinawki Średniej - tylko raz minąłem po drodze pociąg towarowy, tak więc tłoku tutaj raczej nie ma.
Ale to byłoby zbyt piękne Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kefalos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sie 2010
Skąd: Legnica

PostWysłany: 03-09-2011, 09:13    Odpowiedz z cytatem

Nie rozpoczeli dalszych prac tylko naprawiaja to co spieprzyli. Tam gdzie zaczeli " niby cos robic" to sie prawdopodobnie tor wybrzuszyl lub cos w tym stylu. Dokladnie niewiem bo nikt niechce mowic. Jak sie pytalem w Klodzku dlaczego "dwojka" jest znowu zamknieta to powiedzieli ze cos sie z tym nowowyremontowanym torem stalo.

[ Dodano: 04-09-2011, 19:40 ]
Sorry poprawka.
Jednak zaczeli remontowac kolejny odcinek w strone Klodzka. Remont linii ma trwac do grudnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arius Adolf Nowak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 12-09-2011, 12:36    Odpowiedz z cytatem

Przy tak slabym ruchu tow., nawet po uruchomieniu Tlumaczowa, drugi tor jest raczej niepotrzebny. Nie myle sie?

_________________
Dlaczego zlikwidowano Bin Ladena? Bo zaczynal sie domyslac, kto zorganizowal 09.11!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 07-11-2011, 11:43    Odpowiedz z cytatem

W związku z robotami torowymi w dniach 7 – 23 listopada 2011 r. zostają wprowadzone czasowe zmiany w rozkładzie jazdy na trasach Legnica - Kłodzko i Kłodzko - Wałbrzych.

Zmieniony ROZKŁAD JAZDY - Legnica - Kłodzko.

Zmieniony ROZKŁAD JAZDY - Kłodzko - Wałbrzych.


źródło: KOW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sławek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: z Zadupia/Wałbrzych

PostWysłany: 08-11-2011, 06:59    Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo tylko naprawiać ,. Roboty torowe a czas ze Ścinawki Średniej do Kłodzka Gł. skrócił się o ok. 12 minut
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl