Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Oferta Arrivy przyjęta
Autor Wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 27-10-2010, 22:52    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy KKA będzie dalej czy w końcu pomyślą o jakimś taborze...

_________________
pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-10-2010, 22:54   

Ygrek nie pójdzie pewnie na szrot, ale do rezerwy (jak pesopsuj padnie) (ale wolę zapytać kopernika alias Przemasa Happy )
Powrót do góry

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-10-2010, 05:46   

kopernik Twierdzi że Arriva ma zakupić 4 szynobusy prawdopodobnie SA-134 lubSA-136

[ Dodano: 28-10-2010, 05:51 ]
contraboyTakie połączenie Grudziądza z Bydgoszczą z pominięcie Torunia jest realne ponieważ sporo mieszkańców Grudziądza pracuje w Bydgoszczy
Powrót do góry

kopernik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Toruń

PostWysłany: 28-10-2010, 11:30    Odpowiedz z cytatem

gryff napisał/a:
kopernik Twierdzi że Arriva ma zakupić 4 szynobusy prawdopodobnie SA-134 lubSA-136.


nie ja twierdzę, tylko wymogi przetargu Smile co do pojazdów (SA134 lub 136), to jest to najczarniejszy Język , ale raczej najbardziej prawdopodobny scenariusz.


gryff napisał/a:
[ Dodano: 28-10-2010, 05:51 ]
contraboyTakie połączenie Grudziądza z Bydgoszczą z pominięcie Torunia jest realne ponieważ sporo mieszkańców Grudziądza pracuje w Bydgoszczy


Jednym z dobrych rozwiązań byłoby puszczenie z Grudziądza dwupesowego składu, w Chełmży by się to rozłączało i jedna jechałaby na Toruń, a druga na Bydgoszcz. Póki co trwają jeszcze prace przy rozkładzie i koncepcje zmieniają się z dnia na dzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 28-10-2010, 11:48    Odpowiedz z cytatem

przy zimowej awaryjności pesopsujów, wiele osób zrazi się do korzystania z kolei i pks grudziądz/bydgoszcz zwiększy swe obroty czuje, mimo bezpośredniego polaczenia kolejowego...

jest to oczywiście czarny scenariusz, bo potoki podróznych na tej trasie są spore i paru twardych pewnie zostanie Wink

Bydgoszcz-Malbork może MR?

ja osobiście czekam za jakimś połączeniem sensownym np Toruń-Chojnice, Malbork-Bydgoszcz, Brodnica-Bydgoszcz


mozna by sprobować na ciut dłuższej trasie wprowadzić jakiś przyspieszony "zug" który nie zatrzymywałby sie na wichurkach wszystkich, no ale..ja nie pracuję w Arrivie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pstrzyzewski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Paź 2010

PostWysłany: 28-10-2010, 13:50    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:
Ygrek nie pójdzie pewnie na szrot, ale do rezerwy (jak pesopsuj padnie) (ale wolę zapytać kopernika alias Przemasa Happy )


Pragnę zdementować pogłoski, które pojawiły się w powyższym poście... Nie ukrywam się pod nickiem "kopernik", bo nie mam ku temu powodów.

Pozdro,
Przemas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kopernik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Toruń

PostWysłany: 28-10-2010, 13:50    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:
(ale wolę zapytać kopernika alias Przemasa Happy )
tak dla ścisłości kopernik i przemas to dwie różne osoby Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-10-2010, 15:54   

Zapewne uruchomienie czegoś na wzór Arriva ekspres z Brodnicy do Gdyni pozostanie w sferze marzeń ale tylko w ten sposób Brodnica i Grudziądz miałyby bezpośrednie połążczenie z trójmiastem, myślę oczywiście o trasie przez Werzchucin
Powrót do góry

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 28-10-2010, 19:04    Odpowiedz z cytatem

w ogóle (odbiegając od tematu) są jakieś "hity" w nowym rozkładzie jazdy, czy nie ma co liczyć raczej na lepszy okres dla takich stacji jak Grudziądz, Chojnice, czy Kwidzyn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-10-2010, 20:16   

Tak wogóle to na temat rozkładu jazdy Arrivy jest zupełna cisza .Pewnie ukaże się też 2 listopada na DB
Powrót do góry

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 29-10-2010, 01:57    Odpowiedz z cytatem

Ja w nowym rozkładzie bym widział połączenia Bydgoszcz - Kościerzyna jako codzienne a nie weekendowe, na początek dwie pary codziennie bezpośrednie Bydgoszcz - Kościerzyna - Gdynia, Chojnice - Wierzchucin - Laskowice - Grudziądz - Jabłonowo - Brodnica ze dwie pary na początek, Kościerzyna - Grudziądz (przez Czersk lub Wierzchucin) i Brodnica - Jabłonowo - Grudziądz - Laskowice - Wierzchucin - Bąk - Kościerzyna - Gdynia.

Obecny rozkład jest ok ale można by go ulepszyć żeby było więcej połączeń i więcej przewożonych ludzi. Proponuje popatrzeć do starych SRJP. Do 99/00 kiedy to beton PKP uwalił pół PL połączenia na w/w liniach nie uległy znaczącym zmianom. Przez 10 lat ludzie się na tyle nie wzbogacili że w każdym gospodarstwie na każdym zadupiu jest umc-umc-golf. Przybyło ich trochę jak nie było połączeń kolejowych ale bez przesady. Danie nowych ciekawych połączeń przyciągnie ludzi do podróżowania z Arrivą. Można by łączyć spore miasta jak np Kościerzynę z Grudziądzem, jeszcze w 2006 (ostatni rok kursowania) był sobie pociąg Kościerzyna - Laskowice przez Wierzchucin. Laskowice to małe zadupie, najbliższe miasto to Grudziądz. Jechałem tym pociągiem i była frekwencja zadowalająca (pół bipa i bonanza, bipa prawie pełna, bonanza w połowie bo z kumplem siedzieliśmy we wszystkich oknach Very Happy) Może warto by choć częściowo dać rozkład w oparciu o te z czasów świetności linii ? Zdaje sobie sprawę z tego iż nie ma sensu robić połączeń ,,historycznych" tylko dlatego żeby jeden maniak (czyli ja Smile ) D29-201 miał radochę i latał po torach z kamerą i nagrywał składy, ew. nimi jeździł i zaliczał połączenia Smile Niemniej moim zdaniem warto coś zdziałać w tym kierunku, próbować...

Ciesze się że to oferta Arrivy została wybrana. Bez wazeliny mogę powiedzieć że liczyłem że się wam uda. Mam nadzieje że firma będzie się rozwijać na plus, dojdą nowe połączenia, nowy tabor i więcej przewiezionych ludzi Smile

Tylko prośba, nie bierzcie SA134 i pochodnych gówien. Wywalcie SA106 jak możecie i dajcie więcej Duńczyków (MR/MRD), są milion razy wygodniejsze niż badziew z pesy i mają w sobie to coś Smile

Liczę że fragment powyższego postu dot. nowych połączeń za sprawą użytkownika @kopernik dojdzie do odpowiednich osób w Arrivie i będą rozważane nowe połączenia, jak cóś to służę archiwalnymi cegłami (SRJP) Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-10-2010, 05:50   

Paweł_15 Jak na mój gust to całkiem dobry pomysł z takimi właśnie połączeniami
Powrót do góry

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 29-10-2010, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam że dobre ustalenie rozkładu jazdy spowoduje że ruch na tych liniach się ożywi, wiadomo że potoków ludzi nie będzie. Wiadomo że spora ilość pociągów to były pociągi ,,Kolejarskie" i nie ma sensu reaktywować tych połączeń.

Jak wiadomo linia Bydgoszcz - Tczew nie jest w dobrym stanie technicznym. W zasadzie gorzej niż w tragicznym... Można by dać w godzinach gdzie jeździ dużo ludzi jakieś przyśpieszone pociągi Bydgoszcz - Gdynia - Bydgoszcz. Do tego jakieś skomunikowanie w Wierzchucinie z pociągami do Grudziądza i do Chojnic, zaś w Lipowej z pociągiem do Czerska. Głównie chodzi o to aby na trasie Gdynia - Bydgoszcz można było podróżować szybciej i wygodniej. Można by też dać składy rozdzielane na poszczególnych kursach. Możliwości i kombinacji jest dużo. Niestety do tego potrzeba nieco taboru a ten jak wiadomo tani nie jest. No ale przetarg jest na 10 lat więc ... Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-10-2010, 16:26   

Tak poza tematem mam nadzieję że moderatorzy będą wyrozumiali ale właśnie mija dokładnie rok jak jestem na tym forum .Jestem z tego bardzo zadowolony że mogę uczestniczyć w tym szerokim gremium ,można tu dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących tematyki kolei i nie tylko Happy
Powrót do góry

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 29-10-2010, 16:39    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czemu Arriva nie kupi od Sigmy sn83 albo sn82?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl