Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Oferta Arrivy przyjęta
Autor Wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-10-2010, 21:47   Oferta Arrivy przyjęta

Kujawsko-pomorskie: Oferta Arrivy przyjęta, reszta przetargu unieważniona

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego, zgodnie ze wcześniejszymi przewidywaniami, zadecydował dziś o unieważnieniu czterech z pięciu części przetargu na długoterminowe przewozy w województwie. Jedynym oferentem na te pakiety były Przewozy Regionalne, które zażądały dużo wyższych niż dotychczas kwot dopłaty.

Arriva ma prowadzić przewozy w województwie na liniach niezelektryfikowanych przez okres dziesięciu lat za dopłatą w cenie 17,99 zł / pckm. Przewozy na liniach zelektryfikowanych w najbliższym roku będzie prowadzić spółka Przewozy Regionalne, z którą prowadzone są obecnie negocjacje na temat ceny usługi. W ubiegłym tygodniu radni sejmiku województwa zwiększyli o ponad 20% planowaną dotację do przewozów, aby umożliwić krótkoterminową umowę.

Urząd Marszałkowski daje sobie teraz trzy miesiące na analizę, co dalej. W grę wchodzi powołanie własnego przewoźnika, współpraca z jednym z sąsiednich województw nad utworzeniem wspólnego przewoźnika - co jest o tyle interesujące, że wspólnym przewoźnikiem należącym do województw są właśnie Przewozy Regionalne, oraz rozpisanie kolejnych przetargów.

Źródło: Rynek Kolejowy
Przejdź na dół

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-10-2010, 22:08   

Jednym słowem na liniach spalinowych w kuj- pom będzie spokój przez dekadę z czego bardzo się cieszę
Powrót do góry

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-10-2010, 22:11   

@gryff czyli linia przez Chełmżę przechodzi pod rękę DB Question PLus 3 Pesopsuje Język
Powrót do góry

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-10-2010, 22:15   

A jak wygląda sytuacja w Janowcu Wielkopolskim? Jest jakaś realna szansa na powrót pociągów do tego miasta?
Powrót do góry

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-10-2010, 22:16   

Zgłosili projekt modernizacji linii Inowrocław Rąbinek-Drawski Młyn do POIŚiu, ale chyba tylko do Żnina Crying or Very sad
Powrót do góry

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-10-2010, 22:26   

O ile pamiętam to linia z Chełmży do Bydgoszczy nie była w pakiecie "A"ale to trzeba sprawdzić nie jestem pewien

[ Dodano: 26-10-2010, 22:31 ]
mk1992 Teoretycznie powinna zawitać tam Arriva ,ta miejscowość leży w granicach województwa ale zobaczymy kopernikpowinien być lepiej poinformowany ,w końcu jest pracownikiem Arrivy
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 26-10-2010, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Virakocha, popyt na trasie Ino-Żnin jest duży. Wystarczy dobry rozkład pod szynobusa. Jechałem jakis czas temu PKSem z Ino do Żnina i frekwencja taka,że czesc ludzi stała,choć nie wiem czy przepisy na to pozwalają.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 27-10-2010, 00:15    Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie wierzę, aby teraz Arriva nagle zaczeła ściągać swój tabor po tym, jak wygrała przetarg na 10mlat...czuję że ewentualnie takie ogórki, jak ten Y zjadą do PL i inny szrot

Coś niezbyt szczęśliwy jestem z tego powodu, że Arriva wygrala przetarg na 10 lat aż...

ale czas pokaże, czy miałem racje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kallies Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lut 2008
Skąd: Kalisz Pomorski

PostWysłany: 27-10-2010, 06:48    Odpowiedz z cytatem

Ale przecież Y chyba mają wycofać - tam zdaje się , że był przepis zabraniający stosowanie taboru ponad 40 letniego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kopernik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Toruń

PostWysłany: 27-10-2010, 10:32    Odpowiedz z cytatem

gryff napisał/a:
O ile pamiętam to linia z Chełmży do Bydgoszczy nie była w pakiecie "A"ale to trzeba sprawdzić nie jestem pewien



Chełmża - Bydgoszcz jest w pakiecie A, więc od grudnia linię oraz pojazdy - 3 szynobusy oraz doczepę przejmie ARRIVA.

Co do nowych pojazdów, to zgodnie z "przetargową" deklaracją ARRIVA kupi 4 nowe pojazdy, co to będzie, nie mam pojęcia Smile w jednej z tutejszych gazet prezes Fabien Courtellemont wspominał o 30 mln przeznaczonych na ten cel. Prawdopodobnie dla ujednolicenia taboru (zdecydowanie nie z powodu jakości Smile ) może to być coś z PESY, tj SA 134 lub 136.

Według wymogów przetargu "Y" zwany pieszczotliwie "biskupinem", powinien pójść pod palnik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-10-2010, 16:50   

O takie wyjaśnienie właśnie mi chodziło więc teraz już 100%trakcji spalinowej w kuj -pom będzie obsługiwał jeden przewożnik

[ Dodano: 27-10-2010, 17:04 ]
Teraz Arriva będzie mogła utworzyć bezpośrednie połąśczenia z Bydgoszcza np z Grudziądza, jak wiadomo takie połączenie będzie o wiele krótsze czasowo niż przez Toruń .Gdzie oczywiście w Toruniu jest przesiadka
Powrót do góry

kopernik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Toruń

PostWysłany: 27-10-2010, 19:18    Odpowiedz z cytatem

A po co pchać się przez Toruń? Aktualnie wystarczy od strony Grudziądza dojechać do Chełmży i tu się przesiąść na szynobus PR do Bydgoszczy (przez Unisław Pom.). Podejrzewam, że od grudnia, gdy obie linie będzie obsługiwała ARRIVA, będzie to identycznie funkcjonowało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-10-2010, 19:59   

A czy Arriva dalej będzie obsługiwała linię do Kwidzyna tak jak jest to teraz, czy będą przesiadki w Kwidzynie Question
Powrót do góry

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-10-2010, 21:08   

Pociągi Arrivy nadal będą kursowały do Malborka przez Kwidzyn pomimo że te dwa miasta są w woj pomorskim Arriva ma nawet swoją kasę biletową w Kwidzyniu
Powrót do góry

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 27-10-2010, 22:51    Odpowiedz z cytatem

z tym bezposrednim pol. Bydgoszcz-Grudziądz przez Chełmżę to bym sie wstrzymał póki co...

chyba, że pod MRa doczepią SA i w Chełmży będzie rozczepienie składów albo coś na podobę, bo raczej wątpię aby skład nie jechał do Torunia całkowicie będąc pod Toruniem kilkanascie km...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl