Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Oferta Arrivy przyjęta
Autor Wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 17-08-2013, 18:04    Odpowiedz z cytatem

Podałem tylko przykład. Konkrety w grudniu Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-08-2013, 20:48   

Cytat:
Konkrety w grudniu

W postaci KKA na Ikarusie 280.10 w najgorszym razie z Arriva Bus Polska oddział Toruń jak zabraknie sprawnych MRD lub ED72A.
Powrót do góry

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 18-08-2013, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Powtórzę, sprowadzenie takich szynobusów to tylko kwestia wyposażenia. Zresztą DB wycofało autobusy szynowe które jeździły na trasie Szczecin - Berlin o ile pamiętam ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

JanekT Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2012

PostWysłany: 18-08-2013, 23:05    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:
Zresztą DB wycofało autobusy szynowe które jeździły na trasie Szczecin - Berlin o ile pamiętam ....

A gdzie tam! Nadal jeżdżą DB-628.4 do Berlina (Angermunde) i Lubeki. Sprawdzone tydzień temu na stacji Szczecin Główny. Głównie są to jednostki z Rostocku.

_________________
JanekT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 19-08-2013, 08:36    Odpowiedz z cytatem

O ile wiem jeżdżą, ale nowsze. Stare wycofali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romanek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010
Skąd: Piła

PostWysłany: 19-08-2013, 22:08    Odpowiedz z cytatem

kolejfan napisał/a:
jaceck1980, sądze, że pytania możesz stawiać wtedy, kiedy przewoźnik wejdzie na te trasy ostatecznie. Do grudnia jeszcze czasu trochę jest. Uważam, że przewoźnik nie rzucałby się na te pakiety, gdyby wiedział, że nie ma odpowiedniego taboru. Skoro się zdecydowali, to zapewne wiedzą jak pozyskać tabor.

A ja wcale nie jestem tego taki pewny! I może właśnie te pytania należy zadać teraz a nie w grudniu gdy już będzie za późno. Ja osobiście dojeżdżam z Piły do Bydgoszczy do pracy i naprawdę boję się tych zmian. Zmian które niektórzy tak wychwalają, że wreszcie przełamany monopol, że wreszcie odejdą te stare ohydne PR. Dla mnie może to oznaczać nawet, w najgorszej wersji, utratę pracy Sad Teraz dojazd mam idealny, no może prawie idealny, po ostatnim skróceniu pary pociągów Bydgoszcz Gł.-Piła Gł.-Bydgoszcz Gł. do odcinka Bydgoszcz Gł.-Wyrzysk Osiek-Bydgoszcz Gł. ale poza tym nie jest źle. Czy jakiś pociąg pojedzie bezpośredno do Piły? Czy trzeba się będzie przesiadać w W.Osieku? a jeżeli już to kto zapewni że te pociągi będą tam skomunikiowane. PR bedzie miało swój rozkład pasujący od strony Piły, a AR swój pasujący od strony Bydgoszczy i wcale nie muszą się w W.O. komunikiować. I jeszcze sprawa biletów. Wspólny bilet miesięczny? Tak wiec dla kogoś korzystającego z tych połączeń sporadycznie, zmiany te nie będą miały większego znaczenia i może sie cieszyć z "konkurencji na torach", ale dla ludzi zmuszonych korzystać z tych połączeń codziennie, szczególnie dla tych którzy przekraczają stację Wyrzysk Osiek, oznaczają tylko i wyłącznie kłopoty Exclamation

_________________
2011r. 27317km
2012 r.36989km
2013r. 47920km
2014r. 49777km
2015r. 48619km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

JanekT Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2012

PostWysłany: 19-08-2013, 23:41    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:
O ile wiem jeżdżą, ale nowsze. Stare wycofali.

Jedyne co było wycofywane to DB-624, ale to w Zachodniopomorskim na liniach niezelektryfikowanych. Fakt, to było dwa lata temu. Zastąpiły je SA136 i SA139 z PESY. Cool
Do połączeń do Berlina i Lubeki tabor daje Deutsche Bahn. I tam jeżdżą już od kilku lat (co najmniej od 2008r.) DB-628.4. Po polskiej stronie obsługę mają Przewozy Regionalne rzecz jasna. Smile

_________________
JanekT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 20-08-2013, 11:06    Odpowiedz z cytatem

Ale te składy pewnie gdzieś stoją, i nie trzeba ich dostosowywać. Będzie ich całkiem sporo ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek_poz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Paź 2009

PostWysłany: 20-08-2013, 16:17    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy trzeba się będzie przesiadać w W.Osieku?

Miesiąc temu prezes Arrivy mówił, że część pociągów PR z Piły dojedzie do Bydgoszczy, a część Arrivy z Bydgoszczy do Piły. Umowa na tę trasę już jest.

PS. Mają być bezpośrednie pociągi z Grudziądza do Bydgoszczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-08-2013, 16:32   

@Tomek-Pozn
To widać kłamał bo w projekcie poznańskim wszystkie pociągi są założone dla PR na trasie Bydgoszcz-Piła.
Powrót do góry

JanekT Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2012

PostWysłany: 20-08-2013, 17:44    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:
Ale te składy pewnie gdzieś stoją, i nie trzeba ich dostosowywać. Będzie ich całkiem sporo ....

One zostały wycofane ze względu na zły stan techniczny i wysokie koszty eksploatacji oraz awaryjność. Z tego co wiem, w Zachodniopomorskim nigdzie ich nie ma.

[ Dodano: 20-08-2013, 17:56 ]
Dzisiejszy artykuł.

_________________
JanekT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek_poz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Paź 2009

PostWysłany: 20-08-2013, 20:18    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie bagno. W artykule sprzed miesiąca prezes Arrivy zapewnia:

"Ten problem nie dotyczy Wielkopolski, bo z tym regionem mamy już porozumienie. Zatem pociągi do Piły będą jeździły bez zmian. Umowa przewiduje, że część składów Przewozów Regionalnych z Piły dojedzie do Bydgoszczy, a część naszych z Bydgoszczy do Piły - wyjaśnia Grabowski"

Cały tekst: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,14212281,Arriva__Pasazerowie_moga_spac_spokojnie__Jestesmy.html#TRrelSST#ixzz2cXAlH9Ha

Teraz już czytamy:

"Szanse na porozumienie są coraz mniejsze. A jeśli do niego nie dojdzie, pasażerowie z Bydgoszczy jadący w kierunku północnym dojadą tylko do Laskowic Pomorskich, a ci chcący dostać się na zachód - tylko do Nakła nad Notecią. Tam ich podróż się zakończy. Nie będą czekały na nich pociągi Przewozów Regionalnych, bo te mają z kolei umowę tylko na jazdę po Pomorzu i Wielkopolsce. - To będzie niekorzystne nie tylko dla pasażerów, ale dla wszystkich. Ucierpią przewoźnicy, bo stracą klientów i wpływy z biletów. Wpłynie to również na negatywne postrzeganie kolei - dodaje Grabowski."

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14459569,Stana_pociagi__Przewoznicy__kreca___kolejarze_chca.html#ixzz2cXBIxTcp

Virakocha, który projekt poznański masz na myśli? Ten z kwietnia? Czy jakiś nowszy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 20-08-2013, 21:14    Odpowiedz z cytatem

A ja mam prośbę.
Jeżeli komuś zależy na tym żeby zostały bezpośrednie połączenia Bydgoszczy z Olsztynem i Olsztyna z Bydgoszczą to niech poświeci 2-3 minuty i napiszę kilka zdań na adresy:

info@p-r.com.pl Główny adres firmy Warszawa
pr.bydgoszcz@p-r.com.pl Zakład w Bydgoszczy
prol@p-r.com.pl Zakład w Olsztynie

Namawiam wszystkich bardzo gorąco.
Dziękuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 21-08-2013, 08:13    Odpowiedz z cytatem

Z tymi Laskowicami może będzie tak że się uda dogadać i będą jeździć do Tczewa/ Gdyni. Po to chyba ogłosili ten przetarg żeby można było uniknąć przesiadek na granicy województw. Prezes Arrivy wspominał jakiś czas temu że bez przetargu w Pomorskim będzie problem z połączeniami. Wszystko wskazuje na to że w Laskowicach nie trzeba będzie trzeba robić przesiadek.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

JanekT Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2012

PostWysłany: 26-08-2013, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Z kolei w czwartek po południu (22.08 koło 17) widziałem z wiaduktu Kościuszki, że na dworcu Wschodnim w Toruniu, przy peronie 3 stała jakaś jednostka z Deutsche Bahn'a. Zdaje się, że było to coś w stylu Linta 41 (DB 648). Jechała w kierunku Dworca Głównego. Czyżby Arriva ściągała powoli tabor z... no właśnie, z Niemiec?

_________________
JanekT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl