Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Ścisk w interREGIO, ludzie wsiadali oknami
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 12-11-2010, 15:13   Ścisk w interREGIO, ludzie wsiadali oknami Odpowiedz z cytatem

Dantejskie sceny rozgrywały się w czwartek rano w pociągu interREGIO z Warszawy do Krakowa. Już na Dworcu Centralnym w Warszawie nie było miejsc, a pasażerowie próbowali wchodzić przez okna.

Alertowicz Bartek, który poinformował nas o tłumach na dworcu, jechał pociągiem z Warszawy do Krakowa w czwartek o godz. 7.12. Jak opowiadał, już na Dworcu Centralnym nie było miejsc w wagonach, dlatego wiele zdeterminowanych osób próbowało wchodzić przez okna.

Pociąg był oblegany w pierwszy dzień długiego weekendu - interREGIO jest o trzykrotnie tańszy od pociągów InterCity, które kursują na tej trasie. Cieszy się ogromnym powodzeniem wśród pasażerów.

Źródło: Alert24.pl

ir1.jpg
Fot. Bartek Trzeszkowski/ zdjęcie przysłane na Alert24
Plik ściągnięto 193 raz(y) 69.97 KB

ir2.jpg
Fot. Bartek Trzeszkowski/ zdjęcie przysłane na Alert24
Plik ściągnięto 4098 raz(y) 68.71 KB

ir3.jpg
Fot. Bartek Trzeszkowski/ zdjęcie przysłane na Alert24
Plik ściągnięto 156 raz(y) 58.7 KB

ir4.jpg
Fot. Bartek Trzeszkowski/ zdjęcie przysłane na Alert24
Plik ściągnięto 200 raz(y) 64.06 KB


_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 12-11-2010, 15:18    Odpowiedz z cytatem


Autor: querk83

Co prawda film sprzed roku ale widać nadal aktualny-ta sama trasa, ten sam skład (ED72) taki sam tłok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

walbol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008

PostWysłany: 12-11-2010, 16:06    Odpowiedz z cytatem

Tym razem zestawienie było 2xED72.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 12-11-2010, 16:09    Odpowiedz z cytatem

czas na potrójny skład Very Happy
Wspolczuje podrozy

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-11-2010, 16:27    Odpowiedz z cytatem

To świadczy o tym, że zapotrzebowanie na tańsze pociągi na tej trasie jest ogromne i że linia Warszawa - CMK - Kraków jest dochodowa nawet dla składów PR, wbrew kłamliwej propagandzie MI, które chce ustanowić tam monopol PKP IC i dotować komercyjne pociągi EIC z naszych podatków, co zakrawa na kolejowy absurd stulecia.

A tak swoją drogą, na jednym ze zdjęć zamieszczonych przez Areczka widzę, jeśli mnie oczy nie mylą, naszą Victorię. Dziewczyny chyba sobie jaja robiły z tym wchodzeniem przez okno. Wink

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 12-11-2010, 20:16    Odpowiedz z cytatem

a to ponoć IC wozi ludzi jak sardynki... och ach... ech... jak widać konkurencja IC nie radzi sobie wiele lepiej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 12-11-2010, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Obaj przewoźnicy są siebie warci, z tą różnicą, że jeden z nich bierze mniejszą kasę - za ten wątpliwej jakości luksus Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 12-11-2010, 21:02    Odpowiedz z cytatem

Pewnie było tak:
IC szumnie zapowiadało włączeni dodatkowych wagonów do swoich pociągów, więc PR stwierdził że ludzie chcą jechac w luksusie czyli w IC i nie wystawili większego taboru w swoich pociągach, a tu się okazało że pasażer chciał jechac PRem i stąd problem.
Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-11-2010, 21:12    Odpowiedz z cytatem

PR nie biorą od państwa na swoje interREGIO ani złotówki, mimo to pociągi są tańsze od dotowanych TLK i cieszą się ogromną popularnością. Można śmiało powiedzieć, że uruchomienie interREGIO to komunikacyjny hit dekady, który nie w smak jest betonom z PKP i MI.

PKP IC na swoje pociągi TLK dostało z MI na ten rok dotację w wysokości 170 mln zł. Początkowo zaplanowano na ten cel 125 mln zł, ale po masowych cięciach w siatce połączeń TLK zamiast proporcjonalne zmniejszyć tę dotację to PKP IC wyłudziło z MI kolejne 45 mln zł. Mimo to pociągów TLK nieustannie ubywa, a te które jeżdżą są coraz krótsze, a PKP IC generuje coraz większe straty. Wniosek nasuwa się jeden: PKP IC do likwidacji!

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 12-11-2010, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Co do tego, że TLK ubywa po zwiększeniu dotacji - nie jestem w stanie wykuć na pamięć całego rozkładu 2010/11, ale Bydgoszcz zyska kilka połączeń, Toruń także. PIC przywraca również połączenie Warszawa - Gorzów i do Zamościa. Jest źle, ale gorzej już raczej nie będzie.
A IR to hit i tu nie trzeba się sprzeczać. Szkoda tylko, że nie stanowią w żadnym stopniu uzupełnienia wobec TLK (i vice versa), jest to tylko i wyłącznie czysta konkurencja. Cóż, mają do tego prawo, skoro nie dostają na ten cel dotacji (prócz dotacji samorządowych dla niektórych połączeń).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-11-2010, 22:51    Odpowiedz z cytatem

Smutne to,że Polaków nie stać na lepsze pociągi i z biedy wybierają zdezelowany,zapchany i bez rezerwacji pociąg zamiast EIC tylko po to by zaoszczędzić pieniądze...lub jest to jedyna możliwość na wyjazd.A tak na marginesie to teraz TLK jest już tańsze na trasie z Warszawy do Krakowa o 2 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

19WE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 12-11-2010, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Z biedy?

Twoim zdaniem bogactwo to szastanie pieniędzmi na prawo i lewo?

Ingvar Kamprad jest królem biedaków. Założę się że wybrałby w Polsce IR a nie EICa gdyby nie musiał być w Krakowie w co najwyżej 3h.

_________________
Ataków na konto (27.01): 21
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 12-11-2010, 23:16    Odpowiedz z cytatem

FIP32, latem jechałem z Wrocławia do Leszna pociągiem InterRegio. To oznacza że jestem biedny?
Sorry, ale to już przesada. EIC jest dla ludzi którzy są wygodnisiami i jak podkreślił JSB szastają pieniędzmi gdzie popadnie. To pociągi TLK i IR są dla ludzi którzy nie są biedni, tylko dla tych którzy nie mają zamiaru taplać się w jakimś luksusie a chcą tylko zaoszczędzić parę złotych i mieć zagwarantowane przyzwoite warunki. Idąc tropem Twojego myślenia wychodzi na to że w zasadzie większość Polaków jest biedna, z czego napewno 95% użytkowników forum. I jestem pewien że duża część społeczeństwa nie wybiera TLK i IR tylko dlatego że muszą, ale chcą i zarazem nie chcą przepłacać.
Jakbyś nie miał zniżki kolejarzyku na EIC i inne Expressy to też byś zaliczał się do grona "biedaków" i też byś jeździł TLK czy IR, bo zawsze to trochę pieniędzy w kieszeni.
Może i bilet na TLK z Warszawy do Krakowa jest tańszy o 2zł, ale najpierw zastanów się nad tym jaka jest oferta tychże pociągów na CMK.
Pozdrowienia od "biedaka".


Ostatnio zmieniony przez Emillex dnia 12-11-2010, 23:22, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Galanonim Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-11-2010, 23:20    Odpowiedz z cytatem

FIP32 napisał/a:
Smutne to,że Polaków nie stać na lepsze pociągi i z biedy wybierają zdezelowany,zapchany i bez rezerwacji pociąg zamiast EIC tylko po to by zaoszczędzić pieniądze...

Rację masz tylko częściowo. Jest wiele osób (znam takie osobiście), które zarabiają dobrze i bardzo dobrze, ale do pociągu EIC nie wsiądą dla zasady, bo uważają to za frajerstwo. Nie będą dawać się doić betonom z PKP i z przekory pojadą do Krakowa tańszym interREGIO a do Trójmiasta "Słonecznym" KM.

Oczywiście większość pasażerów interREGIO to ludzie, których nie stać na EIC, albo stać, ale wolą te pieniądze wydać na coś innego niż na PKP IC. Sorry, ale 120 zł za bilet na pociąg EIC to rozbój w biały dzień nawet z punktu widzenia ludzi, którzy zarabiają średnią krajową, więc nie dziwię się, że pociągi interREGIO pękają w szwach i trzeba do nich wsiadać przez okno.

_________________
Nie patrz w przeszłość, bo przyszłość Cię znienawidzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-11-2010, 00:51    Odpowiedz z cytatem

Emilex
Przy Tobie to jestem mega biedakiem bo nie tylko jechałem z Wrocławia do Leszna IR , a nawet ze Szczecina do Warszawy ,z Olsztyna do Poznania i z Rzeszowa do Warszawy. I rzeczywiście zrobiłem to trochę z oszczędności,a bardziej dlatego że akurat pasowały mi godziny odjazdów i nie jestem jak jegomość raczył nazwać "kolejarzykiem" ze zniżka 99%... więc wara z takimi uszczypliwymi słoweczkami - bo takich komentatorów to miejsce jest na ul.Wiejskiej .Jadę po prostu tym co mi pasuje i rzeczywiście czasem jestem "wygodnisiem" i jadę EIC. Widząc zdjęcia powyżej zupełnie nie rozumiem co to za zagwarantowane przyzwoite warunki Śmiech Raczej przypomina to pociąg w Indiach a nie w Unii Europejskiej.Temat na forum dotyczy konkretnego dnia przed wydłużonym weekendem w listopadzie, a nie podróży latem jaką jegomość miał przyjemność zrealizować z Wrocławia do Leszna co nie wątpię być może odbyła się w miarę przyzwoitych warunkach...ale tylko w miarę.


Ostatnio zmieniony przez FIP32 dnia 13-11-2010, 01:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl