Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Czy można jechać w lokomotywie?
Autor Wiadomość

szmitz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2009

PostWysłany: 13-11-2010, 21:10   Czy można jechać w lokomotywie? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie :
Jakie warunki musi spełnić osoba jeśli chciała by jechać w lokomotywie ??
Mam Wuja co pracuje w cargo i jest maszynistą czy jest możliwość aby zabrał mnie w trasę w lokomotywie ??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2010, 21:21   

@schmitz

A jakie kolega ma uprawnienia, żeby mógł jechać, tak zapytam Question
Bo tak na nielegalu narażasz swojego wujka na nieprzyjemne konsekwencje, z utratą pracy włącznie (jeśli coś Ci się stanie na loku, albo jeśli przypadkiem ruszysz i wykoleisz loka)
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 13-11-2010, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Nikt niepowołany nie może jechac legalnie w lokomotywie!. Ani syn,wnuk mechanika itp. Aczkolwiek ryzykuje tylko mechanik, ale są mechanicy co wpuszczaja na 1-2 stacje na lokomotywe, bezpieczniej jest kogoś "zabrac" w EZT bo w kazdej chwili osoba ta moze szybko wyjsc do przedziału.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 13-11-2010, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Zapewne nie masz żadnych uprawnień. Jak dogadzasz się z wujem to może Cię weźmie, ale wiedz że jesteś wówczas osobą nieupoważnioną i to Twój wuja poniesie ewentualne konsekwencje w przypadku jakiegoś zdażenia lub nakablowania przez kogoś. Osobiście wiem jednak że jak ktoś ma znajomości to sobie "pojeździ".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szmitz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2009

PostWysłany: 13-11-2010, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Tak tylko pytam z ciekawości .
Na YT często można zobaczyć filmy jak np. w SU czy w ST kręcą zwykli ludzie filmy nie powiązani z PKP .
Nie ma co się narażać na problemy siebie i w dodatku jeszcze wuja . SOK będzie na stacji i mogę mieć problemy .
Często jeździ przez moją stacje i postanowiłem się upewnić czy można .
W szynobusie ZNTK poznań na trasie lesz - wolsz. już jechałem ( jako pasażer w kabinie ) ale tam można szybko wyjść z kabiny .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2010, 21:51   

@schmitz

Kumpel jechał EN57, a właściwie zjeżdżał w tory postojowe (bez uprawnień i doświadczenia). Mogło dojść do wykolejenia (przy Vmax 30-40 km/h), na szczęście skończyło się na ostrym hamowaniu i nerwach mecha Sad
Powrót do góry

19WE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 13-11-2010, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ani syn,wnuk mechanika itp.


Przypomina się ten straszny wypadek spod Wrocławia, jak mechanik zabrał syna na urodziny do kabiny.

Ja powiem szczerze że w EN57 kilka ładnych jazd odbyłem, na różnych trasach. Ale tam właściwie nie ma dokładnego podziału na część dla mechanika i resztę.

_________________
Ataków na konto (27.01): 21
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tores Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2010

PostWysłany: 14-11-2010, 08:02    Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego jeśli Cool chcesz odbyć taką jazdę na legalu,jedynym wyjściem jest uzyskanie przepustki u dyrektora zakładu.Bynajmniej taka możliwość istnieje w cargo. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szociu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2009

PostWysłany: 14-11-2010, 09:27    Odpowiedz z cytatem

szmitz napisał/a:

SOK będzie na stacji i mogę mieć problemy .


SOK nie ma nic do tego, czy mechanik kogoś zabiera, czy nie, to też są ludzie. Mnie niejednokrotnie widzieli w kabinie na różnych stacjach i nigdy nikt z nich się nie przyczepił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl