Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 130, 131, 132  Następny
Opóźnienia pociągów
Autor Wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 14-05-2015, 13:44    Odpowiedz z cytatem

Od dzisiaj rana na odcinku Zbąszynek - Babimost autobusowa komunikacja zastępcza, EIC Lech w drodze do Warszawy ma ponad 530 min opóźnienia. Sitkol podaje, że między Zbąszynkiem a Babimostem doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Czy wie ktoś może coś więcej? Bo chyba dość poważna awaria, skoro grzebią już prawie 10 godzin...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 14-05-2015, 18:04    Odpowiedz z cytatem

Impuls ED78-010 zerwał sieć trakcyjną skoro świt jako poranny REGIO Zbąszynek (4:56) - Nowa Sól. Usterka rzeczywiście poważna. PKP Intercity wprowadziły komunikację zastępczą pomiędzy Sulechowem a Zbąszynkiem za wszystkie pociągi TLK, a Przewozy Regionalne pomiędzy Babimostem a Zbąszynkiem. Co do pociągu EIC Lech z Zielonej Góry do Warszawy, to utknął on na bardzo długo w Sulechowie. Po kilkugodzinnym postoju postanowiono puścić go objazdem przez Czerwieńsk, Rzepin i dalej na Zbąszynek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 14-05-2015, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Po co ten pociąg stał tyle godzin w Sulechowie, zamiast od razu być puszczony przez Rzepin? Znowu dyspozytor jeden z drugim bali się podjąć odważne decyzje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 14-05-2015, 20:13    Odpowiedz z cytatem

Może chodziło o brak znajomości szlaku Czerwieńsk - Rzepin - Zbąszynek przez drużynę? Bo z tego co wiem od znajomego to ostatecznie na tym odcinku jechali 40km/h, ale nie jest to w 100% pewna informacja.

Z tego co pokazuje Infopasażer to odcinek Babimost - Zbąszynek nadal jest nieprzejezdny. Ciekawe kiedy się z tym uporają, i kiedy naprawią uszkodzonego Impulsa który zapewne co najmniej połamał patyk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 14-05-2015, 20:27    Odpowiedz z cytatem

W Czerwieńsku oczywiście nie ma szopy, oczywiście nie ma maszynistów, przewodników, niedasię wynająć. Brak znajomości ewentualnych objazdowych tras wśród maszynistów też ciekawy...

krzychu12231, nie tłumacz bo tu nie ma czego tłumaczyć. Tutaj należy wynieść wnioski i surowe konsekwencje dla odpowiedzialnych za ten burdel. I bynajmniej nie mam tutaj na myśli podrzędnych dyspozytorów, którzy zwyczajnie się boją podejmować odważnych działań, bo mimo podjętej dobrej decyzji jeszcze oberwaliby za to że pociąg musiał przejechać trochę kilometrów więcej.

Zero elastyczności a panujące bezmyślność, bezwład, bezradność i niedasizm w sytuacjach awaryjnych są przerażające.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 14-05-2015, 20:47    Odpowiedz z cytatem

Ja tam też nie chcę bronić nikogo, ale z pewnością nie spodziewano się, że skutki będą tak poważne. Podróżnym porannego pociągu Gorzów Wielkopolski - Zielona Góra powiedziano w Zbąszynku, że pociąg będzie stał ok. 30 minut, potem, że to opóźnienie zwiększy się do ok. 70 minut, a dopiero po dłuższej chwili poinformowano, że muszą się przesiąść na podstawiony przed dworzec autobus, który zawiezie ich do Babimostu, skąd dalej będą kontynuowali podróż pociągiem. Pewnie liczono, że ta awaria nie potrwa tak długo, a przypomnę, że stało się to, gdy Lech był już w drodze do Sulechowa. Być może, gdy już tam dotarł, przeciągano decyzję, bo liczono, że opóźnienie będzie wynosiło maksymalnie dwie godziny? No nie wiem, w każdym razie, gdy przed 8:00 wskazany wyżej REGIO Gorzów Wlkp. - Zielona Góra opuszczał Sulechów (ponadgodzinne opóźnienie), EIC Lech ze zmienionym już czołem lokomotywy (EP09) szykował się jak gdyby do odjazdu w kierunku Czerwieńska (kierownik przygotowywał skład stosownymi manewrami). Jak mniemam (jestem laikiem w tej dziedzinie, więc mogę się mylić), nie puszcza się takich objazdowych pociągów na zasadzie komunikatu: "Dobra, jedźcie na Rzepin". Sądzę, że pewnie trzeba wydać stosowne polecenia i zawiadomienia, rozpisać rozkład, a jeśli prawdą jest, że załoga nie znała szlaku, to przeciąganie cofnięcia składu na drogę okrężną, wydaje się być okolicznością łagodzącą. I nie mam interesu, by bronić kolejarzy, proszę mi wierzyć. Staram się tylko spojrzeć na to chłodnym okiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 01-06-2015, 08:25    Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby ktoś napisać czy ominięcie Katowic dzisiejszej nocy przez mocno opóźniony pociąg "Przemyślanin" było planowe oraz którędy dokładnie jechał od Mysłowic do Chorzowa Miasta? Dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-07-2015, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Potrącenie śmiertelne trzech osób między Zabrzem a Gliwicami. Pociągi kierowane na Bytom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-07-2015, 07:58    Odpowiedz z cytatem

Bardzo duże opóźnienia spowodwane burzami i wyładowaniami atmosferycznymi.
1. "Chopin" w Warszawie spodziewany +336, jak wynika utknął między granicą w Zebrzydowicach a Katowicami.
2. TLK "Szczecinianin" ze Świnoujścia, od Szamotuł do Wrześni jechał z ominięciem stacji Poznania. W Warszawie spodziewany +292.
3. EIP3500 Krakow-Gdynia, z Krakowa wyjechał planowo, w Warszawie spodziewany +110.
4. EIC "Chrobry" ze Szczecina w Warszawie spodziewany +81.
5. EIC "Krakus" z Krakowa, +65.

W Krakowie większość pociągów regionalnych z kierunku Oświęcimia i Zakopanego opóźnione rzędu 3-4 godzin. Ze składów dalekobieżnych "Uznam" ze Swinoujścia spodziewany +339.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 08-07-2015, 10:04    Odpowiedz z cytatem

Szczecinianin z Kiekrza przez Franowo. Decyzja tyle słuszna że podróżnych z Poznania do Warszawy zawiozła Goplana....która była wcześniej w Warszawie niż Szczecinianin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-07-2015, 13:11    Odpowiedz z cytatem

Sobieski do Wiednia jedzie z pominięciem Katowic. Myślicie, że od Sosnowca na Mysłowice i Oświęcim. Pytam, bo nie mam ogólnego rozeznania nt. tego szlaku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-07-2015, 06:20    Odpowiedz z cytatem

Opóźnienia, prawie codziennie PIRATA i UZNAMA to jest porażka, w związku z przeczepianiem grup wagonów z Poznaniu. Śledzę IP i ciągle są z tego powody opóźnione ww.składy. Interesuje mnie jednak kwestia PIRATA, który notorycznie odjeżdża z Kołobrzegu nie o 20.30 tylko z conajmniej 60-80 minutowym opóźnieniem. Orientujecie się skąd takie "planowe" opóźnienie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-07-2015, 07:56    Odpowiedz z cytatem

Niewykluczone, że na "Pirata" w Kołobrzegu przechodzi lokomotywa z jakiegoś dalekobieżnego pociągu, bądź maszyniści i wtedy jeżeli tamten jest opóźniony to ten musi czekać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-07-2015, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Na Pirata przechodzi skład z TLK "San"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 10-07-2015, 15:03    Odpowiedz z cytatem

Dziś nadal Kraków-Łódź(-Poznań) okrężną trasą z pominięciem Włoszczowy, Opoczna, Tomaszowa Maz.

W środę przerwa na Kraków - Katowice trwała od 6 do 12.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 112 z 132 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 130, 131, 132  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl