Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Burdel z nowym rozkładem jazdy
Autor Wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 14-12-2010, 19:04    Odpowiedz z cytatem

Sprawdza się stwierdzenie że co rozkład to większy bełt Evil or Very Mad

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 14-12-2010, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj to samo, kubły pomyj nie na PKP, ale na polskie koleje w ogóle, rzecz jasna bez podziału na spółki. Wszystko w tonie "niech tę kolej zlikwidują". Jestem pewien, że tym dziennikarzynom KTOŚ za to płaci!
A gdzie reportaże z dworców PKS, gdzie reportaże z zakorkowanych dróg, gdzie reportaże z miejsc drogowych tragedii spowodowanych niedostosowaniem stylu jazdy do warunków? Widzicie gdzieś na TVN (in. TV-PO) takie materiały? Bo ja nie widzę. Dla mnie to oczywiste.

Dziś po południu widziałem materiał na ten sam temat w TVP Info. Znacznie bardziej obiektywny i rzetelny niż te śmieci nadawane przez TVN.


Ostatnio zmieniony przez ET40 dnia 14-12-2010, 19:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 14-12-2010, 19:15    Odpowiedz z cytatem

W faktach oczywiście znów pociągi nie wiadomo dokąd jadą Neutral Normalnie pawia chce się strzelić Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-12-2010, 19:18   

Nikt tam nie jest kompletnie święty.
Powrót do góry

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 15-12-2010, 18:37    Odpowiedz z cytatem

Kurpiewski: Przewoźnicy zbyt długo uzgadniali rozkłady

Łukasz Kurpierwski, rzecznik PKP SA, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” tłumaczy bałagan na kolei w ostatnich dniach, który wynikał stąd, że przewoźnicy zbyt długo uzgadniali rozkłady, a ludzie zbyt późno dostali informacje o tym, co się w nich zmieniło i strony internetowe PKP padły pod naporem internautów.

Rzecznik PKP SA wyjaśnia "Gazecie Wyborczej", że „kolej w Polsce wozi rocznie 280 mln pasażerów. Dlatego absurdy zawsze się znajdą, choć ostatnie dni pokazały ich zdecydowanie za wiele.” Skarży się, że „wśród pasażerów pokutuje przekonanie, że co złego na kolei, to PKP” i przypomina, że „PKP to dzisiaj Intercity i Szybka Kolej Miejska w Trójmieście”, a „monopol, o którym tyle się mówi, mamy już za sobą.Pozostałe firmy, które wożą pociągami pasażerów - jak Przewozy Regionalne, Koleje Mazowieckie czy Arriva - mają dziś innych właścicieli.”

W odniesieniu do słynnego w ostatnim czasie peronu piątego na katowickim dworcu Łukasz Kurpiewski powiedział, że wbrew temu co mówią media, taki peron istnieje, ” ale do tej pory służył pociągom towarowym.” Wyjaśnił, że ze względu na remont dworca w Katowicach peron ten będzie przystosowany do obsługi pasażerów, ale dopiero w styczniu. Błąd polegał na tym, że „ktoś nie pomyślał, by w rozkładzie na razie go w ogóle nie było.”

Cały bałagan zdaniem rzecznika PKP SA wynika stąd, że „przewoźnicy zbyt długo uzgadniali ze sobą rozkłady, a ludzie zbyt późno dostali informacje o tym, co się w nich zmieniło”. Wskutek tego pasażerowie „nie mogli kupić biletów z wyprzedzeniem, a rozkłady można było sprawdzić dopiero w ostatniej chwili”. Masowo szukali więc informacji na stronach PKP. „Obciążenie serwerów było 70 razy większe niż zwykle i strony padły.” – powiedział Łukasz Kurpiewski.

Zaznacza także, że „To przewoźnicy odpowiadają za własne rozkłady jazdy i za to, by informacje dotarły do pasażerów. Składają wnioski o przyznanie tras do PKP Polskie Linie Kolejowe, czyli zarządcy infrastruktury, który konstruuje już całą sieć połączeń”.

Pasażerom, którzy zostali pokrzywdzeni w ostatnich dniach przypomina, że mogą „złożyć reklamację u przewoźnika, z którym miał jechać, i ewentualnie dochodzić odszkodowania.”

Więcej...

źródło: Gazeta Wyborcza / RK

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-12-2010, 09:09    Odpowiedz z cytatem

gdzieś słyszałem, że miała się odbyć w sejmie debata nad sytuacją na kolei...
czy ktoś coś wie w tym temacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amokk6 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 16-12-2010, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Debata w sejmie ma być w Styczniu.Dzisiaj podawali w TVP Info że ministerstwo infrastruktury ukarało za chaos z rozkładem jazdy prezesów PKP SA, PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Intercity. Jak informuje z kolei RMF FM karę finansową ponieśli także trzej zastępcy prezesów.Chodzi o około 30 tysięcy złotych na osobę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-12-2010, 11:34    Odpowiedz z cytatem

jednak cos chyba dziś działo, bo w sejmie był Engelhart...
podobno przepraszał za bajzel na kolei... (RMF FM)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Poznań Główny

PostWysłany: 16-12-2010, 14:14    Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1686349,0,1,minister-przeprasza-za-kolej-chca-odwolac-grabarczyka,wiadomosc.html

http://www.rynek-kolejowy.pl/20449/SLD_chce_odwolac_ministra_Grabarczyka__bedzie_glosowanie_nad_wotum_nieufnosci.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 16-12-2010, 14:26    Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że wotum nieufności nie będzie dotyczyło także pupila tutejszego forum kolejowego, czyli Julka E. - genialnego stratega, gorącego orędownika większej ilości połączeń dalekobieżnych bezpośrednich, obiektywnego ministra, dla którego rzeczą priorytetową jest dobro pasażera.

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 16-12-2010, 16:18    Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze, że od dwu miesięcy siedzę w domu i umyka mi ten burdel. Jak się ociepli przeproszę się ze skórzaną kurtką, plecakiem i zacznę na nowo jeździć stopem.

Jedyne co dobre z tego może wyjść, to to, że w ramach jakiejś czystki w PO i zrzucania winy dojdzie cudem do jakichś zmian personalnych na stołkach, na stołeczkach.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 16-12-2010, 18:57    Odpowiedz z cytatem

PKP: Nikt nie musi z tego burdelu korzystać

Dzięki PKP przypomniałem sobie dobrze PRL. Akurat w okolicach 13 grudnia. Wczoraj jechałem do Krakowa. Pociąg planowany na 9.48. Czekam na dworcu. Nic. Żadnej informacji. Na tablicy wyświetla się informacja, że podstawiają pociąg do czy z Berlina. Co z Krakowem? Nie wiadomo. Tłum pasażerów pokornie czeka. Na pewno za chwilę albo podjedzie, albo pojawi się informacja. Czekamy. Mija kwadrans. Nic. Z informacji na wyświetlaczu wynika, że pociąg jedzie normalnie. Po chwili informacja o tym pociągu w ogóle znika. Nie ma Inter City. Podchodzi do mnie zdezorientowany cudzoziemiec. Na dworcu zimno, smród, tłum, remonty chaos. Idziemy razem do kasy. Pani w kasie nic nie wie. Upraszamy, żeby zadzwoniła gdzieś i dowiedziała się. Dzwoni. „Chyba niedługo będzie” – informuje. Kiedy? „Nie wiem, na prawdę nie wiem”. A dlaczego na tablicy nic nie ma? „Nie wiem”. Cudzoziemiec patrzy na mnie pytająco, ja się zaczynam wstydzić i cofam się 25 lat. Smród, zimno, brzydko, że pękają oczy. I nic nie wiadomo. Nie pojawia się nikt, żeby poinformować pasażerów.

Ryzykuję, że w międzyczasie pojawi się pociąg i biegnę na górę, do głównej hali. Tam specjalne stanowisko informacyjne. Dwóch okutanych panów stoi nad żółtymi płachtami rozkładów. No, myślę, z jednak jakieś kryzysowe zarządzanie działa. Pytam, panowie , co z Intercity do Krakowa o 9.48? „Nie wiemy”. Jak to, nie wiecie? To od czego tu jesteście? Nad panami duży napis informacja. „My tu jesteśmy od informacji o tym, co jest w rozkładzie”. A gdzie mogę się dowiedzieć, co z moim pociągiem?. „Stanowisko nr 16” – odpowiada pan. Przed stanowiskiem nr 16 kolejka na pół godziny. Nie mogę stanąć, bo w międzyczasie pociąg może odjechać. Ryzykuje, podchodzę do okienka. Jakaś pani pyta też o ten pociąg. Pan z okienka nr 16, jedyny na Dworcu Centralnym, który może coś wiedzieć , dzwoni gdzieś. Mówi po chwili: „Ten pociąg chyba już odjechał”. Jak to odjechał, nie dojechał, bo staliśmy cały czas na peronie?! Pan dzwoni jeszcze raz. Po chwili mówi: „Ten pociąg ma opóźnienie. Przyjedzie”. Kiedy? „Nie wiem. Nie wiem, gdzie jest.” A kto wie? „Nie wiem”. To co Pan tu robi?! Jakiś mocno poirytowane pasażer precyzyjnie określa sytuacja: „Panie, to jest burdel!”. Pracownik PKP, jedyny, który może coś wiedzieć rzeczowo odpowiada: „Nikt nie musi z tego burdelu korzystać”. Tę wypowiedź pana z okienka nr 16 wypowiedzianą ok. godz 10.20 15 grudnia dedykuję szefom PKP, którzy wydali dziesiątki tysięcy na przeprosiny wydrukowane w gazetach.

Pobiegłem na peron. Czekam. Pojawia się napis: „Kraków 9.48 pociąg opóźniony o 40 minut”. Ale po kilku minutach znika. Potem, pojawia się informacja, ze już za chwile pociąg wjedzie. Ludzie biegną na peron. Kiedy jesteśmy na peronie napis znika i pojawia się inny, że wjeżdża pociąg do Katowic. Po jakimś czasie pojawia się napis, ze Kraków 9.48 przyjedzie z 60 minutowym opóźnieniem.

Przyjeżdża w końcu z 90 minutowym opóźnieniem. Uff. Ulga, uśmiechy na twarzach zmarzniętych pasażerów. Starsza pani obok mnie: „Widzi pan, jak wszyscy się cieszą? Jak kiedyś za PRL. Czekali, czekali, no i rzucili coś! W końcu”.

Ten tekst piszę już w drodze powrotnej. Tym razem pociąg był opóźniony najpierw 20, potem 35 minut. Podjechał. Załadowaliśmy się. Siedzimy w zimnym wagonie już 20 minut. Nikt nie wie kiedy ruszymy.

A ja w uszach mam informację pana z okienka na Dworcu Centralnym: „Nikt nie musi z tego burdelu korzystać”.

źródło: Igor Janke

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 16-12-2010, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Pracownik PKP, jedyny, który może coś wiedzieć rzeczowo odpowiada: „Nikt nie musi z tego burdelu korzystać”.


Arcyrzecznika Neya przeniesli do okienka z informacja, zostawiajac pensje? Język W koncu komunikacja z klientem, a co jak co, pracownik Biura Komunikacji Korporacyjnej powinien to miec opanowane Śmiech Śmiech Śmiech

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 17-12-2010, 08:13    Odpowiedz z cytatem

to co się dzieje

jest logicznym wynikiem

działań restrukturyzacyjnych ostatnich kilkunastu lat.

tak musi być

i będzie

i będzie coraz gorzej Hmm


porzućcie wszelką nadzieję Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-12-2010, 10:21    Odpowiedz z cytatem

dziś o 10.30 w sejmie informacja ministra o sytuacji na kolei Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl