Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Bilety ze zniżką 99%
Autor Wiadomość

woland Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: 15-12-2010, 20:57   Bilety ze zniżką 99% Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce na ten temat.
Zastanawiam się dlaczego my pracownicy płacimy za bilet 1,50zł (zniżka 99%) a bilet ze zniżką 95% kosztuje około trzykrotnie mniej t.j. 55gr. Oczywiście ten sam pociąg i ta sama trasa. Dlaczego musimy tyle płacić za bilet. A jak jest z pociągiem pospiesznym. Czy jedziemy 600 km czy też 40 km bilet kosztuje około 4,50 zł(druga klasa).
Czy to nasze kochane związki się do tego przyczyniły? Podobnie z biletami miesięcznymi.Chcesz czy nie musisz kupić bilet za około dychę. To powinno być kolejnym gwoździem do trumny wszystkich zz.
Gdzie te czasy że na dojazd do pracy był bezpłatny bilet dla pracownika,dzieci miały bezpłatny bilet na dojazd do szkoły (sam to pamiętam). Wiem że to już nie wróci ale to co wyrabiają z nami przechodzi ludzkie pojęcie. Czy to się kiedyś zmieni Question Sad

_________________
SZTUKATERIA ELEWACYJNA- www.wmb.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 15-12-2010, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Zmieni się na pewno ,po prostu nie będzie niczego Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 15-12-2010, 22:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy to nasze kochane związki się do tego przyczyniły?

Nie, to nie związki zawodowe, to tzw. pracodawcy kolejowi. A dokładnie Związek Pracodawców Kolejowych.

[ Dodano: 15-12-2010, 22:18 ]
Cytat:
To powinno być kolejnym gwoździem do trumny wszystkich zz

Gdyby nie związki zawodowe nie miał byś żadnych zniżek na przejazdy koleją jako kolejarz.

[ Dodano: 15-12-2010, 22:20 ]
Za dużo osób - kolejarzy nie związanych z przewozami pasażerskimi ma uprawnienia do przejazdów koleją i dlatego tak się dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 16-12-2010, 00:47    Odpowiedz z cytatem

na TLK do 1000km 4.75 - kl. 2 i 6zł -kl.1
na EC EIC 13zł kl. 2.

nie wiem właśnie dlaczego takie drogie bilety wychodzą na EIC,

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 16-12-2010, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Bo 1.5 to ryczałt Smile

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

slavkos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 16-12-2010, 10:50    Odpowiedz z cytatem

Minimalna opłata za przejazd uiszczana przez osobę, dla której pracodawca wykupił uprawnienia do ulgi, nie może być niższa niż 50% ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego stosowanego przez danego przewoźnika w danej klasie i w danej kategorii pociągu

Żródło: PUZP §69 ust. 2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-12-2010, 17:29    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 napisał/a:
na EC EIC 13zł kl. 2.
nie wiem właśnie dlaczego takie drogie bilety wychodzą na EIC,

Chyba sobie żartujesz?! 13 zł to dużo? Zwykły pasażer musi zapłacić nawet 130 zł za EIC czyli 10 razy więcej. Ty masz sporą zniżkę i jeszcze narzekasz, że za drogo. W główkach już się przewraca całkowicie, a potem dziwicie się, że niekolejarze krytykują kolejarskie ulgi. Krytykują i wcale im się nie dziwię.

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

traindriver2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Zakład Zachodni

PostWysłany: 18-12-2010, 22:52    Odpowiedz z cytatem

A dlaczego nie krytykują zniżek w MZK albo innych. Po prostu nasze kochane związki to tylko trampolina do kariery na kolei nic więcej. Mam dobry zamiar od poniedziałku wypisać się bo mnie jasna cholera bierze jak widzę co się dzieje na PKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 18-12-2010, 23:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
siwiutki91 napisał/a:
na EC EIC 13zł kl. 2. nie wiem właśnie dlaczego takie drogie bilety wychodzą na EIC

Chyba sobie żartujesz?! 13 zł to dużo?

Skoro mamy 99% zniżki a bile normalny kosztuje 120 zł dlaczego nie płacimy 1,20zł? Równie dobrze można wymyślić, że jednoramowy pracowniczy kosztuje nie więcej jak 50% biletu normalnego. I wtedy też wszystko będzie ok?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 19-12-2010, 01:13    Odpowiedz z cytatem

Iktorn, może zamienimy się zniżkami? Ty weźmiesz moją 0%, a ja zadowolę się twoją 99%. Wtedy zobaczysz jak to jest być zwykłym pasażerem. Płacicie nędzne grosze za pociągi i jeszcze narzekacie, że to za dużo. Wstyd!

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

koliber2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010

PostWysłany: 19-12-2010, 08:50    Odpowiedz z cytatem

powinno sie zlikwidowac te ulgi bo z jakiej racji pracownik kolei ma miec znizke? Bo tak sobie ktos wymyslil? To ja tez chce znizke 99% bo tak. Zlikwidujcie znizki skoncza sie problemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 19-12-2010, 09:00    Odpowiedz z cytatem

Przy wszystkich ulgach(handlowe i ustawowe) opłata rośnie wraz z ilością przejechanych kilometrów,natomiast przy uldze 99% jest stała. Kiedyś pracownicy PKP mieli bilety okresowe - bezpłatne - na dojazd do i z pracy lecz na inne przejazdy pracownik miał 3 bilety "kupony" na pośpieszne i 9 na osobowe. Rodzina natomiast (cała) 1 bilet na pośpieszny i trzy na osobowy.Jak się wyczerpały to wszyscy płacili 80%. Potem był potrzebny tylko znaczek. Wg. mnie,powinno się wrócić do bezpłatnych dom - praca - dom, pozostałe 80% dla kolejarzy związanych z pracą pociągową i ewentualnie dla niektórych członków ich rodzin.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 19-12-2010, 12:40    Odpowiedz z cytatem

Minerva napisał/a:
Iktorn, może zamienimy się zniżkami? Ty weźmiesz moją 0%, a ja zadowolę się twoją 99%.

Tak bardzo rażą Ciebie kolejowe zniżki? Przedstawiciele innych grup zawodowych też mają swoje zniżki, nauczyciele mają pewne przywileje, pracownicy spółek energetycznych, wojskowi mają wcześniejsze emerytury itp.

Co do samych zniżek, powinna być liczona uczciwie, bo dla mnie takie liczenie zniżki jest po prostu, za przeproszeniem, rąbaniem w d*pę i tyle. Bilet kosztuje np 50zł a ktoś kto ma 99% zniżki płaci za niego te 6zł, a osoba mająca 95% zniżki płaci za bilet 2,50zł. To jest dobre. Tak samo jest z sieciowymi, matematyka by PKP. Sieciówka na 1 klasę kosztuje 12.000 zł (normalny, tzw. kolorowa karta IC), a ze zniżką 99% kosztuje chyba 380zł, jak mnie pamięć nie myli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tygryś Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2008

PostWysłany: 19-12-2010, 12:50    Odpowiedz z cytatem

koliber2 napisał/a:
powinno sie zlikwidowac te ulgi bo z jakiej racji pracownik kolei ma miec znizke? Bo tak sobie ktos wymyslil? To ja tez chce znizke 99% bo tak. Zlikwidujcie znizki skoncza sie problemy.



to jest właśnie Polska, zazdrość na każdym kroku, ja nie mam, dlaczego oni mają mieć! chłopcze stuknij się o ściane, byle nie gipsową!
co kolejarzom zostało oprócz deputatu weglowego oraz zniżek? nic Smile zeszmacili kolejarzy i szmacą dalej, tą zniżkę przejazdową,która cię tak boli, kolejarz musi sobie wykupić i nie kosztuje ona ani 10 zł ani 100 tylko więcej.Zresztą w czym problem, pracownik MPK czy PKS przejazd ma za darmo, w czym kolejarz jest gorszy od pracownika np mpk? no w czym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 19-12-2010, 14:01    Odpowiedz z cytatem

koliber2 napisał/a:
powinno sie zlikwidowac te ulgi bo z jakiej racji pracownik kolei ma miec znizke? Bo tak sobie ktos wymyslil? To ja tez chce znizke 99% bo tak. Zlikwidujcie znizki skoncza sie problemy.

Ciekawe kto będzie twoją wygodną doopę woził, kiedy kolejarzom zabierze się jeden z ostatnich przywilejów, co spowoduje, że osób chętnych do wykonywania pracy na kolei będzie jeszcze mniej. Za te nieszczególne pensje, które otrzymują świata nie zwiedzą, a należy tez pamiętać, że kolejarze czymś dojechać do pracy muszą.
Jak ja nie znoszę takich wypowiedzi jak twoja, zero szacunku dla czyjejś pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl