Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
[PR] Horror w IR Warszawa - Szczecin
Autor Wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 19-12-2010, 23:30    Odpowiedz z cytatem

Ja skarg nie piszę z dwóch powodów:
1. szkoda mojego czasu i pieniędzy
2. obawawiam się, że ktoś małowinny (np. kierpoć) może mieć przez to problemy.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 20-12-2010, 12:33    Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem do drużyn konduktorskich ale kiedyś przytrafiła mi się sytuacja odwrotna. Ubiegłej zimy oczekiwałem na stacji Mysłowice na jakikolwiek pociąg w kierunku Krakowa 4 godziny. W tym czasie powinno jechać chyba 5 składów (różnych kategorii TLK, IR, Regio) a nie jechało nic, poza tym nie było żadnej informacji o ewentualnych opóźnieniach, gdyż kasa była nieczynna, a megafony milczały.
Kiedy już w końcu pojawił się pociąg regio Katowice-Kraków (także opóźniony) przy okazji kupna biletu spytałem kierownika pociągu o przyczynę takiego stanu rzeczy, a ten mi odpowiedział że wszystkie pociągi kursują zgodnie z rozkładem, a ja opowiadam głupoty. Tak wygląda rzetelna informacja obsługi pociągu. Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kapi Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 11 Lis 2009

PostWysłany: 20-12-2010, 14:53    Odpowiedz z cytatem

Ec h no niestety są ludzie i ludziska i braku kultury u drużyn też nic nie tłumaczy Embarassed Warunki w jakich pracujemy /podróżujemy każdy widzi ,ale milej się pracuje jeśli obie strony nie skaczą sobie do gardeł Zg Tak więc drodzy koledzy i koleżanki-więcej spokoju przynajmniej przed świętami-(zaraz ktoś odpowie,że dobrze mi mówić Sad )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 20-12-2010, 15:42    Odpowiedz z cytatem

Sytuacja z początku tej zimy jak były te pierwsze mrozy i zamarzły rozjazdy na Wschodniej - zresztą wszędzie zamarzły.

Podróżni przychodzą do kierownika, bo chcą skomunikowania na Bydgoszcz i Szczecin - na d. Mewę ( ja z drużyną jadę TDP ). Opóźnienie w Białymstoku było 21 minut.

Dzwoni kierownik do dyżurnego - ten zdążył wypowiedzieć tylko magiczne słowo - skomunikowanie i od razu się zaczęło " Żadnych skomunikowań dzisiaj, żadnych ". Następny pociąg do Poznania to przemyślanin czyli 5h na Wschodniej np.

Sam kierownik dzwonił do dyżurnego 5 razy ( o 18 zmiana, więc starał się uzyskać coś u tego drugiego ). Podjeżdżamy do Wschodniej pod semafor wjazdowy i widzimy, że Mewa stoi na torze obok. Kierownik dzwoni i prosi, żeby puścili nas najpierw bo mamy ludzi na przesiadkę. Kto jedzie pierwszy? Tak, tak - MEWA!

I co ma kierownik ludziom powiedzieć? Przecież to on dostanie po dupie za brak skomunikowań, za stanie 40 minut pod semaforem wjazdowym na wschodniej, za opóźnienie i za brak możliwości określenia tego - no, ale niestety rzetelna informacja podstawą wiedzy.

Żebyście się czasami nie zdziwili jak czasami mało wiedzą same drużyny.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 20-12-2010, 15:52    Odpowiedz z cytatem

H3rlitZ napisał/a:
Podróżni przychodzą do kierownika, bo chcą skomunikowania na Bydgoszcz i Szczecin - na d. Mewę ( ja z drużyną jadę TDP ). Opóźnienie w Białymstoku było 21 minut.

Dzwoni kierownik do dyżurnego - ten zdążył wypowiedzieć tylko magiczne słowo - skomunikowanie i od razu się zaczęło " Żadnych skomunikowań dzisiaj, żadnych ". Następny pociąg do Poznania to przemyślanin czyli 5h na Wschodniej np.


Coś Ci nie wyszło...
1. Następny pociąg to EIC Chrobry (popatrz nawet do Szczecina), później jeszcze jest TLK d. Starosta. Także problemu nie widzę.
2. Jak już to nie d. Przemyślanin, tylko d. Szczecinianin. I on był 5 godzin po d. Staroście, po Mewie to chyba z 9 godzin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kapi Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 11 Lis 2009

PostWysłany: 20-12-2010, 15:54    Odpowiedz z cytatem

H3rlitZ-skąd ja znam takie sytuacje....spotykało się przypadki ,że pociągu tej samej społki nie przytrzymali,nie mówiąc już o konkurencji Evil or Very Mad Ijak tu się nie denerwować Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 20-12-2010, 16:06    Odpowiedz z cytatem

sasho33, nazwa pociągu możliwie pomylona.

Wystarczyło pomyśleć, że to był stary rozkład jazdy.

Oczywiście, przecież z biletem na TLK można jechać EICkiem. Ale po co się chwilę zastanowić. Po co?

Eh...
kapi, I jeszcze taki podróżny twierdzi, że on wie lepiej i co on by to nie zrobił i nie zrobi. No tak, ale za brak ogrzewania to też drużyna winna, a najlepiej to ANKIETER. Ale lepiej siedzieć w lodowatej 1. niż przejść do wagonu klasy 2 - bo to hańba!

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 20-12-2010, 16:12    Odpowiedz z cytatem

H3rlitZ, pasażer kierując pretensje właśnie do ANKIETERA, nie tyle chce się wyżyć (lub np. żądać natychmiastowej reperacji pociągu - to faktycznie słaby pomysł), lecz on sądzi że własnie ANKIETER przekaże te jego "uwagi" w odpowiednie miejsce.

ANKIETER -> zbiera opinie pasażerów -> przekazuje je "władzom"

Trudno zrozumieć ten prosty (nieco naiwny) tok myślowy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 20-12-2010, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Oprócz tego, że w każdym przedziale wyjaśniałem iż ja zbieram tylko informację nt. frekwencji i reprezentuję zewnętrzną firmę, więc rubryka "UWAGI" nie służy do wpisywania informacji na temat braku ogrzewania. A drużyna też może swoje tłumaczyć - bo po co jej słuchać? Jak ktoś chce sobie nawrzucać na kogoś nieodpowiedzialnego w żadnym stopniu to i tak nawrzuca.


Pasażerowie powinni zrozumieć, że nie mamy najnowszego taboru - to też da się załatwić. Jak jest zimny przedział to przesadzić do przedziału obok, pomóc przenieść torby, wyjaśnić, sprawdzić czy przypadkiem nawiew nie jest otwarty i dlatego zimno. To jest po prostu kwestia podejścia do sprawy - ale jak wszędzie, ale to wszędzie - są ludzie i ludziska.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kapi Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 11 Lis 2009

PostWysłany: 20-12-2010, 16:25    Odpowiedz z cytatem

jakoś tak przed sezonem letnim są przeprowadzane ankiety na temat stanu taboru,wC,obsługi........już widzę wyniki tej ankiety przeprowadzonej zimą Very Happy bylaby chyba bardziej wiarygodna Embarassed Embarassed Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 20-12-2010, 16:26    Odpowiedz z cytatem

H3rlitZ, już ja widziałem takie "przesadzanie do ciepłego" w wykonaniu obsługi nocnego TLK.

Dwie panie (matka i córka) z "taniej kuszetki" którą jechałem z Wrocka do Wwy nie wytrzymały ziąbu, więc przesadzono je do ogrzewanego wagonu z miejscami do siedzenia (godz. 2-3 w nocy). Ja zagryzłem szczękające zęby i owinąłem się bardziej.

Po 1,5 godzinie... zdezorientowane panie wracają, trochę wkurzone, trochę wystraszone. Co się okazuje? Obsługa "siedzącego" wagonu obudziła je, wyprosiła, i kazała wracać na swoje miejsca leżące, bo ... ogrzewanie już naprawione (i faktycznie, ziąb w "naszym wagonie" nieco zelżał).

Ot, zachciało mi się jeździć pociągami PKP Intercity. Drugi i ostatni raz w ubiegłym rozkładzie. W swojej wielkiej naiwności sądziłem, że dzięki kuszetce następnego dnia będę zdatny do pracy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 20-12-2010, 16:38    Odpowiedz z cytatem

Na miejscu tych Pań od razu udałbym się do Warsiarza i oczywiście do drużyny. Niech oni to między sobą wyjaśniają - a jak nie dojdą do ładu niech biorą torby na plecy i noszą.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 20-12-2010, 16:45    Odpowiedz z cytatem

Człowieku, pasażerowi chodzi o to żeby móc w miarę spokojnie przespać tę noc i nie dostać zapalenia płuc. Środek nocy, człowiek zaspany, co dwie postronne dziewczyny w ogóle wiedzą o tym że są jakieś osobne obsługi WARS i reszty pociągu?! A Ty jeszcze chciałbyś, żeby one tym kolejarzom konfrontację organizowały?!

Zimno, to narzekają i proszą żeby włączyć ogrzewanie. Odsyłają je gdzie indziej (miały opłacone miejsca do leżenia!), to przechodzą gdzie indziej. Przeganiają z powrotem, to idą z powrotem. Czy to jest, k***** ten słynny prestiż Intercity? To jest troska o pasażera?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kapi Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 11 Lis 2009

PostWysłany: 20-12-2010, 16:47    Odpowiedz z cytatem

Bo to była tania kuszetka........ogrzewanie nie wliczone w cenę biletu Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 20-12-2010, 16:49    Odpowiedz z cytatem

psim, drużyna też ludzie i uważam, że jakby się odezwały i powiedziały - że ich facet z kuszetki przesadził, bo tam nie było ogrzewania to by to drużyna przyjęła i nie byłoby problemów.

Po 2. - bilet z tanią kuszetką to bilet na drugą klasę + dopłata, więc MOGŁY siedzieć w wagonie do siedzenia.

Po 3. - co za debil puszcza kuszetki bez ogrzewania?

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl