Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Monopol KD na Dolnym Śląsku?
Autor Wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 30-06-2013, 10:37    Odpowiedz z cytatem

Tyle że z tego co mi wiadomo te wagony mają Vmax 80 km/h.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 30-06-2013, 10:45    Odpowiedz z cytatem

Bartuś, nie mylisz się, dlatego na linii zgorzeleckiej odpadają. Można za to pojemniejsze szynobusy przenieść na relacje Wrocław-Zgorzelec a mniejsze szynobusy, wzmocnione wagonami można wysłać np. na podsudecką gdzie stówą rzadko się grzeje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-09-2013, 23:07    Odpowiedz z cytatem

Rozmowa z Krystyną Edney, dyrektorką ds. handlowych KD:

www.transport-publiczny.pl//wiadomosci/kd-kolej-raczej-rozwazna-niz-romantyczna--446.html

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-11-2013, 14:56    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jechałam przedpołudniowym pociągiem KD z Wrocławia do Zgorzelca. Moje zdziwienie wzbudzili dwaj kontrolerzy, potocznie nazywani rewizorami, z PR Wrocław (mieli służbowe identyfikatory), którzy sprawdzali bilety. Oczywiście konduktor (kier. pociągu) KD był na pokładzie, a nawet było ich dwóch. Ktoś wie o co tu chodzi?

A ponadto: pociąg KD zapowiedzieli we Wrocławiu jako pociąg osobowy z Wołowa do Jeleniej Góry i był obsługiwany Impulsem, co skutkowało przymusową przesiadką w Węglińcu na szynobus ze względu na brak trakcji elektrycznej.

Dawno nie jechałam pociągiem KD, a jak już musiałam skorzystać z usług polskiej kolei byłam świadkiem cyrku (żeby nie powiedzieć burdelu) na szynach: obcy kontrolerzy z konkurencyjnej spółki, nie ta relacja pociągu, nie ten tabor, nieplanowa przesiadka... Tak jest codziennie?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 13-11-2013, 16:05    Odpowiedz z cytatem

Również widziałem "sępów" z PR. Mieli nawet identyfikatory z logiem Przewozów Regionalnych. Nie umiem tego wytłumaczyć, myślę że pytanie trzeba kierować do władz KD.

Jeżeli chodzi o Impuls w relacji do Jeleniej Góry - kursuje on tylko w dni, w których prognozuje się wysoką frekwencję. Myślę że za to nie powinnaś karcić KD, bo jeżeli ja jechałbym tym kursem, to wolałbym aby te 60-70% trasy przejechać w cywilizowanych warunkach, a nie cisnąć się w szynobusie od samego Wrocławia.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-11-2013, 16:18    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, ale ja nie karcę KD, stwierdzam tylko ogólny bałagan jaki panuje na kolei. Nawiasem mówiąc, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - wczoraj pierwszy raz przejechałam się Impulsem. Szkoda tylko, że WiFi nie działa, tzn. zasięg był, ale nie mogłam się połączyć.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 13-11-2013, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Dnia 12.11.13 w pociągu KD69525 (odjazd z Wrocławia 8.35) też była ekpia z PR-u. Byłem z tego faktu bardzo zadowolony, jeszcze trochę i może KD padnie Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 13-11-2013, 17:30    Odpowiedz z cytatem

A ja dzisiaj słyszałem w porannym pociągu rel. Legnica-Wrocław jak konduktor KD przechwalał się, że wykurzyli oni PR z linii Wrocław-Legnica-Zgorzelec i nie ma już dla nich tutaj powrotu. Wspominał też, że KD przejmą pociągi do Drezna, jeszcze nie od grudnia, ale być może od korekty czerwcowej.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dienekes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2012

PostWysłany: 13-11-2013, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Rewizorzy PR jeżdżą u kd w celu wyłapania ludzi ktorzy kręca wałki z biletami internetowymi i tymi co chowaja sie chca przejechac jedna, dwie stacje za darmo i nie zgłaszają braku biletu. To podobno na polecenie marszałka. Zaznaczam ze konduktorzy nie maja jeszcze terminali odczytujacych bilety internetowe a maja je rewizorzy pr. A jesli chodzi o kurs impulsow to prawdopodobnie beda one od nowego rozkladu jezdzic jako wahadla na trasie wroclaw - wegliniec a dalej czyli na jelenia gore czy zary bedzie sie trzeba przesiadac na spalinowki. Zwiazane jest to z duza iloscia pasazerow wiec to chyba akurat na plus pomimo koniecznosci przesiadki w weglincu. Prawdopodobnie taka sytuacja bedzie miala miejsce do konca obecnego rozkladu na niektorych pociagach w piatki i niedziele kiedy potoki podroznych z i do wroclawia jest najwiekszy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2013, 19:51   

Cytat:

A ja dzisiaj słyszałem w porannym pociągu rel. Legnica-Wrocław jak konduktor KD przechwalał się, że wykurzyli oni PR z linii Wrocław-Legnica-Zgorzelec i nie ma już dla nich tutaj powrotu.

Chyba nawet wiem który, nasz były forumowicz (nick miał jakoś na M).

Cytat:
Wspominał też, że KD przejmą pociągi do Drezna, jeszcze nie od grudnia, ale być może od korekty czerwcowej.

To prawda, bo DB jeździ do końca rozkładu 2013/14. Rok później pojedzie Vogtland Bahn i najpewniej będzie to relacja Wrocław-Goerlitz (być może dalej do Krzewiny Zgorzeleckiej). Smile
Powrót do góry

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 13-11-2013, 20:30    Odpowiedz z cytatem

amadeoen57. napisał/a:
jeszcze trochę i może KD padnie Smile.

chciałbyś Śmiech nie po to stworzono spółkę i kupiono tabor by ją teraz zamykać Język

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-11-2013, 20:23    Odpowiedz z cytatem

Jerry, a ja Ci napiszę, że mógłbyś się zdziwić i to okrutnie !! Wiem już dlaczego szynobusy nie zostały wniesione aportem, kredyt na zakup Impulsów jest poręczony przez Zarząd Województwa, kiedy KD przestanie spłacać to samorząd przejmuje Impulsy i takie są fakty Wasza spółka nie ma totalnie żadnego majątku !! każda spółkę można powołać i rozwiązać. Ja z wiarygodnych źródeł słyszałem, że razem z PR Opole, Gorzów, Szczecin Dolny Śląsk ma powołać grupę i zakupową i wielką spółkę w celu puszczania składów dalekobieżnych, czy do tego dojdzie jeszcze nie wiadomo ale rozmowy toczyły się na bardzo wysokim szczeblu, Wystarczy, że samorząd cofnie poręczenie i KD przestanie spłacać kredyt wtedy bank wypowie umowę, samorząd spłaci zadłużenie i przejmie Wasze Impulsy Smile Ma również prawo przeznaczyć je do obsługi przewozów przez nową spółkę utworzoną z połączonych peerów i to nie są żadne rewelacje to są fakty, szynobusy są również użyczane i nie są Waszą własnością więc jaki macie tabor ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-11-2013, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Freddie, o jakim kredycie mówisz? Z tego co mi wiadomo to KD nie spłacają żadnego kredytu. Impulsy formalnie są własnością KD i zostały kupione za fundusze, które swego czasu UMWD przelał na konto KD (na poczet kapitału zakładowego spółki) + dotacja z UE.

Natomiast co do szynobusów to UMWD jako beneficjent projektu nie może ich zbyć na rzecz KD przez okres 5 lat od zakupu, ponieważ skutkowałoby to zwrotem unijnej dotacji.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-11-2013, 21:56   

Freddie napisał/a:
Jerry, a ja Ci napiszę, że mógłbyś się zdziwić i to okrutnie !! Wiem już dlaczego szynobusy nie zostały wniesione aportem, kredyt na zakup Impulsów jest poręczony przez Zarząd Województwa, kiedy KD przestanie spłacać to samorząd przejmuje Impulsy i takie są fakty Wasza spółka nie ma totalnie żadnego majątku !! każda spółkę można powołać i rozwiązać. Ja z wiarygodnych źródeł słyszałem, że razem z PR Opole, Gorzów, Szczecin Dolny Śląsk ma powołać grupę i zakupową i wielką spółkę w celu puszczania składów dalekobieżnych, czy do tego dojdzie jeszcze nie wiadomo ale rozmowy toczyły się na bardzo wysokim szczeblu, Wystarczy, że samorząd cofnie poręczenie i KD przestanie spłacać kredyt wtedy bank wypowie umowę, samorząd spłaci zadłużenie i przejmie Wasze Impulsy Smile Ma również prawo przeznaczyć je do obsługi przewozów przez nową spółkę utworzoną z połączonych peerów i to nie są żadne rewelacje to są fakty, szynobusy są również użyczane i nie są Waszą własnością więc jaki macie tabor ??

Co to za rewelacje? Listy z Berdyczowa?
O ile wiem UMWD przekazał aportem tabor, tak samo UMWW do KW.
Powrót do góry

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 15-11-2013, 01:11    Odpowiedz z cytatem

Virakocha. Ciekawe kiedy przekazał ?? Uważam, że nie są to wiarygodne informacje no chyba, że jak Pan P. został szefem dolnośląskiej platformy Smile No ja nie widziałem tego w bilansie no ale pewnie masz lepsze wieści. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl