Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Monopol KD na Dolnym Śląsku?
Autor Wiadomość

CarnageLink Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 12-03-2013, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Witam!! Nie żebym krytykował KD ale taka ciekawostka rzuciła mi się w oczy w ich rozkładzie jazdy.
http://www.kolejedolnoslaskie.eu/rozklad.php?trasa=wroclawlegnicazgorzelec
Otóż nie przypuszczałem że godzina ma więcej niż 60 minut. Stacja Okmiany pociąg jeżdżący z Wrocławia do Węglińca obsługiwany 31WE przyjeżdża do Okmian o godzinie 14.62!!! Tyle lat się uczę i dopiero dziś dowiedziałem się że godzina liczy więcej niż 60 minut. Pozdrowienia dla speców od rozkładu jazdy Śmiech Śmiech Śmiech
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 12-03-2013, 17:19    Odpowiedz z cytatem

CarnageLink, 14:62 to inaczej 15:02. Czy tak trudno się domyśleć? Wink

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

CarnageLink Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 12-03-2013, 17:24    Odpowiedz z cytatem

Wiem, lecz chce uświadomić ludzi że raczej zapisuje się 15.02 a nie 14.62. To dodałem jako ciekawostkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 12-03-2013, 17:41    Odpowiedz z cytatem

Jedynym akceptowalnym zapisem jest 15.02 i Beatrycze, proszę nie dezawuuj tej idiotycznej wpadki. To powinno być poprawione wespół z symbolami funta szterlinga w nazwie Wrocław Główny na samej górze.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 12-03-2013, 17:50    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, niczego nie dezawuuję. Antycypuję tylko, że w KD nienormalność jest normalnością. Wink

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 21-03-2013, 22:29    Odpowiedz z cytatem

Jedno mnie zastanawia:
Dużo ostatnio mówi się o przejęciu przez KD wszystkich połączeń na E-30 (wiatr niesie wieści o 1 czerwca).Czy oni chcą to obsługiwać tylko tymi 5 nowymi EZTami i szynobusami?
Czy istnieje prawna możliwość przekazania taboru pomiędzy PR a KD (chodzi mi głównie o jednostki DZPR, które przeszły naprawę rewizyjną za pieniądze UMWD no i oczywiście EN57AL).
Nie znam się na takich niuansach, ale na logikę, skoro UMWD jest właścicielem KD i współwłaścicielem PR to powinno być to możliwe. Czy się mylę?

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alojz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2010

PostWysłany: 21-03-2013, 22:33    Odpowiedz z cytatem

Z elektryków - 5 Impulsów, 4 zwykłe kibelki (w tym jeden do modernizacji) i jeden turbo. Starczy?


Ostatnio zmieniony przez alojz dnia 21-03-2013, 22:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kebeka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Mar 2013
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: 21-03-2013, 22:35    Odpowiedz z cytatem

voyager1231 takie przekazanie taboru między spółkami nie do końca może byc możliwe najlepszym tego przykładem jest Śląska ED72, która mimo że została zmodernizowana z pieniądze UMWŚ nie trafiła do KŚ tylko po likwidacji ŚZPR trafiła do Małopolskiego oddziału spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-03-2013, 22:35    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, współwłaściciel spółki nie może sobie dowolnie dysponować majątkiem spółki. Tabor należy do spółki (czyli do PR) a nie do właścicieli PR. UMWD może jednak odkupić od PR ezeta i go zmodernizować za swoje pieniądze (konkretnie to za pieniądze podatników), a następnie użyczyć go PR lub KD. I tak się zresztą dzieje. PR Wrocław użytkuje ezety należące do UMWD, które wcześniej należały do PR. Równie dobrze ezety należące do UMWD mogą użytkować KD.

Jest jeszcze inna możliwość pozyskania przez KD taboru PR. Tą możliwością jest wolnorynkowa oferta kupna lub dzierżawy, no ale KD nie mają na to funduszy. Pozostaje więc tylko pośrednictwo UMWD.

Trzecia teoretyczna możliwość, ale raczej z pogranicza science-fiction, to wejście PR w spółkę z KD. Wtedy PR wnoszą do KD udziały w postaci taboru. Tak było w przypadku KM, które powstały na bazie PR Warszawa.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 21-03-2013, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Pirat za rzeczową odpowiedź.
Widać jasno, że gdy tylko nadejdzie moment UMWD zażąda zwrotu użytkowanych przez PR jednostek i przekaże je Kolejom Dolnośląskim. Ciekawy chwyt, muszę przyznać.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 22-03-2013, 00:20    Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to własnością UMWD są 4 ezt- 3 en57 w tym ten jeden AL i 1 en71.Reszta jest własnością spółki PR.Więc UMWD może jedynie te 4 ezt przekazać do użytku dla KD.Ewentualnie kupić następne jednostki ale z tego co mi wiadomo KD nie chce miec w posiadaniu starych ezt.A dodatkowo gdzieś na portalu youtube na któryms z wywiadów dotyczących 31WE IMPULS,jeden z wypowiadających się napomniał że KD chce ogłosić kolejny przetarg na nastepne 6 ezt.Jeśli znajde o wrzuce link do tego reportazu.

Ponadto zrobiłem taką prowizoryczną symulacje i KD mogłoby obsłużyć linie zgorzelecką tymi 5 ezt i 3 szynobusami w takcie godzinnym do Węglińca i półgodzinnym do Legnicy ale z uwzględnieniem RE Drezno-Wrocław-Drezno i IR Łużyce.

Link do reportażu o kolejnym przetargu:
http://www.youtube.com/watch?v=23e1gJSKqRs

[ Dodano: 22-03-2013, 00:22 ]
A tak na marginesie co sie dzieje z dolnoślaskim EN57AL-1501?Widziano go kilka razy potem usłyszałem plotke że uległ awari i słuch po nim zaginął
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 22-03-2013, 11:09    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że można zrobić taki takt pięcioma jednostkami, ale jestem niemal pewien że skończyłoby się to totalną katastrofą, jak na śląsku. Wyśrubowanie obiegów, by wycisnąć maksimum możliwości nie przyniosłoby nic dobrego. Wystarczy tylko, że jedna jednostka ulega awarii, a cały rozkład się sypie...

EN57AL-1501 wczoraj był widziany na 66523 z Wrocławia do Węglińca. Ogólnie najczęściej jeździ właśnie na tym kursie, nad czym ubolewam, bo nigdy nie mam możliwości się nim przejechać Razz

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Karol2204 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2009
Skąd: Malczyce/Legnica

PostWysłany: 22-03-2013, 11:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
EN57AL-1501 wczoraj był widziany na 66523 z Wrocławia do Węglińca. Ogólnie najczęściej jeździ właśnie na tym kursie, nad czym ubolewam, bo nigdy nie mam możliwości się nim przejechać



Na 66523 jeździ potwierdzam Smile . Dziś i wczoraj nim jechałem , wraca prawdopodobnie w kursie 66538, a powrót mi też tak wypada Smile
Ruszanie kojarzy mi się z ruszaniem tramwajów Skody we Wrocławiu Smile Cicho i komfortowo + wifi i gniazdka przy siedzeniach Mr. Green Tylko te oczo*ebne rurki żółte są denerwujące ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 22-03-2013, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Ja też go widuje w Miękini, więc na pewno jeździ Smile

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 22-03-2013, 15:32    Odpowiedz z cytatem

Kolejowa Demolka na E-30

http://kodlk.tnb.pl/print.php?type=N&item_id=185


Zapraszamy do polubienia naszego profilu na FACEBOOK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl