Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Monopol KD na Dolnym Śląsku?
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-12-2010, 01:41   Monopol KD na Dolnym Śląsku? Odpowiedz z cytatem

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zapowiedział, że organizowanie, dotowanie i wykonywanie usług publicznych w zakresie regionalnych, kolejowych przewozów pasażerskich w województwie dolnośląskim w terminie od 1.1.2012 do 31.12.2012 r.w ramach realizacji rozkładu jazdy na następujących liniach kolejowych (łącznie około 3,1 mln pociągokilometrów): Wrocław - Trzebnica, Wrocław - Legnica - Bolesławiec - Węgliniec, Legnica - Kłodzko, Kłodzko - Wałbrzych, Zgorzelec - Węgliniec, Legnica - Żary, Węgliniec - Żary, Wrocław - Żmigród, Wrocław - Oleśnica, Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko, Jelenia Góra - Lubań Śląski - Zgorzelec, zgodnie z art. 5 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1370/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23.10.2007 r. dotyczącego usług publicznych w zakresie kolejowego i drogowego transportu pasażerskiego oraz uchylającego rozporządzenia Rady (EWG) nr 1191/69 i (EWG) nr 1107/70, zostanie bezpośrednio udzielone podmiotowi wewnętrznemu Województwa Dolnośląskiego - spółce Koleje Dolnośląskie S.A.

źródło: inforail.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 24-12-2010, 01:49    Odpowiedz z cytatem

Czyżby szykował się koniec PR Wrocław?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-12-2010, 02:07    Odpowiedz z cytatem

No to już wyobrażam sobie ten burdel i wkur... pasażerów. KD już pokazały na co ich stać i chyba każdy ma ich dość. Czas umierać!

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 24-12-2010, 02:18    Odpowiedz z cytatem

Ja sie zastanawiam, czym oni to obsluza. Juz teraz nie maja czym jezdzic. Damian, z tego co widze to wroclawski PR zostanie jeszcze na 274, 276, 283, 309 i 311. Tak wiec PR Wroclaw jeszcze nie padnie. A ciekaw jestem, kto bedzie obslugiwal linie Luban-Wegliniec? I jezeli na odcinku Jelenia-Luban beda jezdzic szynobusy, to po co w 1986 roku wieszano tam druty?

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 24-12-2010, 02:53    Odpowiedz z cytatem

To jest jakaś parodia... Jest 3 w nocy, nie wiem może mi się to śni - jakby co to mnie obudźcie i to prędko. Niektórym to się już w głowach przewraca!! Pierw pokażcie, że macie czym ludzi wozić potem się dobierajcie do wszystkiego! Ja wybierając się na pociąg nie mam zamiaru jechać autobusem (o ile takowy będzie..)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-12-2010, 06:04   

Fałszywy alarm, dziennikarska nadinterpretacja. Będzie tak, jak jest.

Chodzi o to, że UMWD zabezpieczył się przed koniecznością ogłaszania przetargu na linie już obecnie obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie lub te, na które KD wejdą pięcioma nowymi EZTami i nowymi szynobusami. Zobaczcie - tylko te trasy znajdują się w "wykazie"
Powrót do góry

conen Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 22 Gru 2009

PostWysłany: 24-12-2010, 09:59    Odpowiedz z cytatem

To zakładany ukryty cel usamorządowienia - rozbicie PR które zostaną najwyżej na ścianie wschodniej, na zachodzie bowiem bogate regiony powołają własne koleje na wzór Mazowsza.

Efekt - niezagrożony monopol jedynie słusznej spółki czyli IC na trasach dalekobieżnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2010
Skąd: Dolnyśląsk

PostWysłany: 24-12-2010, 14:13    Odpowiedz z cytatem

@ conen

Oj jeszcze sie przekonamy o tym czy ten monopol będzie taki pewny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 24-12-2010, 14:21    Odpowiedz z cytatem

conen napisał/a:
To zakładany ukryty cel usamorządowienia - rozbicie PR które zostaną najwyżej na ścianie wschodniej, na zachodzie bowiem bogate regiony powołają własne koleje na wzór Mazowsza.

Efekt - niezagrożony monopol jedynie słusznej spółki czyli IC na trasach dalekobieżnych.

Nie byłbym tego taki pewien, PR będą musiały na czymś zarobić, a skoro IR się opłacają...Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 25-12-2010, 15:10    Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Głogowie i czuje sie jakbym nie mieszkał na dolnym śląsku, i Wrocław zapomina ,że Głogów jest na Dolnym Śląsku, więc u mnie nie ma takiej groźby ,że wejdą pseudo Koleje Dolnośląskie Very Happy u mnie jeżdzą pociągi wielkopolskie!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 25-12-2010, 17:35    Odpowiedz z cytatem

Tak, i szczerze Wam mówię.
Niech Urząd Marszałkowski ogłosi przetarg na linię Wrocław-Trzebnica,
oczywiscie musisz wygrac to prywatny przewoźnik, tak, żeby oferta wyglądała porządnie i obsługiwać połaczenie desirami. KD potrafi nie jeździć nawet pół dnia na trzebnickiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 30-09-2011, 13:27    Odpowiedz z cytatem

29.09.11r. o godz. 08.54 ze stacji Wrocław Główny wyruszył promocyjny pociąg Kolei Dolnośląskich do Wołowa. Na przejażdżkę zaproszonych było wielu gości, m.in. pan Jarosław Charłampowicz — Radny Województwa Dolnośląskiego. To będzie drugie po Jelczu Laskowicach połączenie z Wrocławia, którego obsługę Koleje Dolnośląskie rozpoczną od 11 grudnia br.

Więcej informacji i Galeria tu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rew2010 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2010
Skąd: Głogów

PostWysłany: 30-09-2011, 16:57    Odpowiedz z cytatem

Monopol monopolem. Bardziej zastanawiająca jest wrześniowa aktywność władz KD. Nagle zaczęły sie promocje, np nowych połączeń, które odpalają dopiero za kwartał. Popatrzmy jednak na wspólny mianownik:

http://kolejedolnoslaskie.eu/index.php?strona=akt&art=110921.php&powrot=0
Cytat:
Na trasie wsiadali zaproszeni goście — pan Marszałek Marek Łapiński oraz maluchy z przedszkola i szkoły podstawowej.


http://kolejedolnoslaskie.eu/index.php?strona=akt&art=110928.php&powrot=0
Cytat:
Po drodze wsiadło wielu zaproszonych gości, imprezę uświetnił również swoją obecnością Pan Marszałek Marek Łapiński.


Dziwne, że nie pojawił się główny marszałek Jurkowlaniec. Aaaaa, przecież to nie on tylko Łapiński kandyduje do Sejmu. Oczywiście to moje subiektywne zdanie, ale wygląda to na element kampanii wyborczej POlityków, na koszt podatników sponsorowany nie wprost, ale poprzez samorządową spółeczkę.

P.S. Dziwne, że do Wołowa nie pojechał, może zapomniał, że to też jego okręg wyborczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-09-2011, 17:09    Odpowiedz z cytatem

rew2010, oczywiście, że chodzi o kampanię wyborczą. Co do tego chyba nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości. Podobna aktywność KD i zarządu UMWD była przed wyborami samorządowymi.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rew2010 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2010
Skąd: Głogów

PostWysłany: 30-09-2011, 17:36    Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak 3 lata temu czytaliśmy stenogram z posiedzenia sejmiku, gdzie radny Wild, ówczesny wicemarszałek przedstawiał plan powołania spółki samorządowej, która miała odpowiadać potrzebom społeczeństwa. Szkoda, że od grubo ponad 2 lat spółka spełnia jedynie rolę politycznego narzędzia mimowolnie finansowanego przez społeczeństwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 14 Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl