Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Następny
Zmiany w taryfie przewozowej PKP IC
Autor Wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 05-01-2011, 02:27    Odpowiedz z cytatem

Zadałem sobie trud i przeanalizowalem oba bilety. W obu przypadkach racja jest po mojej stronie. Jak sie wezmie cenniki do reki to latwo mozna sprawdzic ze cena jest naliczona prawidlowo czyli wg taryfy TP IC to znaczy cena jest suma odcinka do 1000 km i drugiego odcinka (67 km i 87 km) Przy tak duzych ulgach jest to zupełnie niezuwazalne, wiec daliscie sie nabrac. Latwo policzyc ze Scotty przeplacil okolo 1 zl a siwutki okolo 4 zl w stosunku do tego jakby taryfa szla dalej ponad 1000 km
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 05-01-2011, 02:40    Odpowiedz z cytatem

rysio, to że od 1000 jest na nowo liczone to ja bardzo dobrze wiem, tylko jest jedno zasadnicze ale:

JG-Gdańsk p./Białystok wydawany jest do 1000km (ok. 950km) + końcówka i wtedy przepłacam, a ja chcę kupić bilet za odległość taryfową 1244km, a nie 1500km, jak będę miał chwilę przeskanuję dziadostwo kasowe z Jeleniej Góry, nawet podróżując na podróżniku biorę "0" na całą trasę jako potwierdzenie przejechanych km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 05-01-2011, 02:47    Odpowiedz z cytatem

musisz troche jasniej bo nie lapie o co chodzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-01-2011, 11:57    Odpowiedz z cytatem

Scotty napisał/a:
Cytat:
...wykonania bo nie połączenia:D
?????

Karkonosze + TDP /61200+45108


a no też zapomniałem o TDP:D

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 05-01-2011, 20:49    Odpowiedz z cytatem

bilet Jelenia Góra-Tłuszcz wg nowych odległości 1.117km

[ Dodano: 5 Styczeń 2011, 20:52 ]
rysio, chciałeś jaśnie to teraz zadanie domowe policz ile bilet by kosztował z JG do Tłuszcza wg biletów i wg tp

CCI050111_00001.jpg
Gdań-Jelenia G. p.Wawę Wsch. 100km
Plik ściągnięto 98 raz(y) 88.2 KB

CCI050111_00000.jpg
Ełk-Tłuszcz (243km)
Plik ściągnięto 65 raz(y) 105.01 KB

Bilet_03 001.jpg
Jelenia Góra-Ełk (874km)
Plik ściągnięto 76 raz(y) 35.41 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 06-01-2011, 02:04    Odpowiedz z cytatem

Scotty napisał/a:

No dajmy na to chcę pojechać z wypizd*** A do B przez stolicę to od jutra nie pojadę bo NIEDASIZM i BETON który trzeba wypie***** do UP i do łopaty.


Skoro nie chcesz jechać, no to nie pojedziesz! Proste! Kto chce, ten sobie pojedzie na "starych" zasadach i na żaden "niedasizm" nie będzie narzekał! :]

[ Dodano: 06-01-2011, 02:14 ]
psim napisał/a:

Moim zdaniem zapisy RPO-IC są sprzeczne same ze sobą.


A moim zdaniem, a nawet NA PEWNO nieuważnie czytasz tenże regulamin i źle go interpretujesz, co już Ci przytoczył bodajże pospieszny.

Jest wyraźnie napisane, że jeśli podróżny wsiada do pociągu na STACJI POŚREDNIEJ (a nie początkowej!) - czyli teoretycznie odbył przerwę w podróży bo wsiada na stacji innej niż początkowa na bilecie - to w ramach ważności biletu (1 dzień) może dojechać tylko do ostatniej stacji, do której rozkładowo przyjeżdża ten pociąg przed północą! Natomiast, jeśli wsiadał w stacji początkowej (stacji wyjazdu na bilecie) przed północą a podróż zgodnie z umową na bilecie kończy się po północy, to może on bez żadnych dopłat i konsekwencji dojechać do tej stacji dnia następnego i korzystać z przesiadek W RAMACH UMOWY (czyli przewidzianych w rozkładzie jazdy), jeśli nie dokonywał przerw w podróży (czyli jechał pociągami bezpośrednio skomunikowanymi do stacji docelowej). Czyli podróżny może jechać na jednym bilecie "na starych" zasadach ponad datę ważności na bilecie, jeśli zachowane są warunki umowy, czyli wyjazd ze stacji początkowej (wskazanej na bilecie) w dniu ważności, a przesiadki tylko na najbliższe pociągi jadące do miejsca przeznaczenia wg trasy i do stacji docelowej wskazanej na bilecie. Jasne?

[ Dodano: 06-01-2011, 02:19 ]
Scotty napisał/a:
wyposażenie podróżnika:
4. RPO-IC, TP-IC wydrukowane w całości


Podróżnik nie musi a nawet nie powinien być wyposażony w to co powyżej napisałeś, bo takie cuś to POWINIEN mieć na wyposażeniu konduktor/kierownik pociągu w czasie pracy.

[ Dodano: 06-01-2011, 02:22 ]
rysio napisał/a:

Z tymi 1000km to jest ciekawa sprawa. Sam nigdy takiego biletu nie widzialem. TP IC mowi o tym ze biletysprzedaje sie tylko do 1000 km, a nastepny odcinek trzeba liczyc od nowa.
Ciekawe jak sa zaprogramowane kasy? Byc moze jest ta oplata od nowa naliczana i jest dodana do 1000km co nie przeszkadza aby na bilecie byla jedna cena.


Dokładnie tak to jest zrobione. Ale wszystko masz potem na jednym bilecie, tylko należność końcowa trochę droższa niż jakby dalej (powyżej 1000 km) działała taryfa regresywna.

[ Dodano: 06-01-2011, 02:25 ]
Scotty napisał/a:

w kasie kupić tylko rezerwację na kuszetę...


"Nie da się" w kasie zakupić tylko samej rezerwacji na kuszety (tak samo miejscówki), jesli nie określisz i nie pokażesz, do jakiego biletu chcesz tą rezerwację. Czyż nie tak?

[ Dodano: 06-01-2011, 02:36 ]
kowal331 napisał/a:
ale ja nie jestem kolejarzem, jestem zwyczajnym klientem kolei, który nie musi znać wszystkich zawiłości Regulaminu Przewozów.


Ależ przepisy, taryfy i regulaminy są tworzone w pierwszej kolejności, albo wręcz tylko i wyłącznie dla pasażera! I po to są tworzone i udostępniane (internet, siedziba przewoźnika - centrala, zakład, sekcja, kasy biletowe, wyciagi z taryf na tablicach ogłoszeniowych na dworcach), żeby klient-pasażer właśnie sobie przeczytał i się dowiedział, co może, a co nie, jakie ma ulgi, jaki bilet kupić, czym się kierować przy zakupie i co mówić itp.! A kolejarz (pracownik przewoźnika, który Cię odprawia/kontroluje) te przepisy ma znać po to, żeby zweryfikować, czy jedziesz w pociągu właściwym, zgodnie z tą taryfą i zgodnie z uprawnieniami do ulg, jakie Ci ewentualnie przysługują!

A tak w ogóle to szukacie dziury w całym! Zdecydowana większość podróżnych nawet nie czyta tego, co jest na bilecie bo "przecież kasa powinna wiedzieć, jaki bilet i na co mi sprzedaje (sic!)!" i potem są takie a nie inne skutki. I zapewne też dla przeciętnego podróżnego kwestia zmiany terminu ważności biletów się nie zmieni. bo bardzo rzadko kto robi sobie przerwy w podróży inne, niż wynikają z rozkładu jazdy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 06-01-2011, 02:47    Odpowiedz z cytatem

Nie, Dave. Nie jest tak jak piszesz

Dave napisał/a:
Jest wyraźnie napisane, że jeśli podróżny wsiada do pociągu na STACJI POŚREDNIEJ (a nie początkowej!)


Wyraźnie jest napisane dokładnie to:

Jeżeli podróżny rozpoczął podróż lub wznowił ją po przerwie ze stacji pośredniej
(par. 7 ust. 7 RPO-IC z 18/11/2010)

Czy Ty powyższy zapis rozumiesz tak, że podróżny mógłby ze stacji pośredniej - rozpocząć podróż?! Surprised Uwaga, dołożę teraz nawiasy (jak na matematyce - żeby było jednoznacznie):

Jeżeli podróżny (rozpoczął podróż) lub (wznowił ją po przerwie ze stacji pośredniej)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 06-01-2011, 11:50    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dave napisał/a:
Cytat:
Scotty
No dajmy na to chcę pojechać z wypizd*** A do B przez stolicę to od jutra nie pojadę bo NIEDASIZM i BETON który trzeba wypie***** do UP i do łopaty.



Skoro nie chcesz jechać, no to nie pojedziesz! Proste! Kto chce, ten sobie pojedzie na "starych" zasadach i na żaden "niedasizm" nie będzie narzekał! :]


Widzę że ty też nie rozumiesz, nie pojadę bo NIEDASIZM dlatego że nie chcą mi sprzedać żądanego biletu, tłumaczą się nowymi przepisami, u kierownika pociągu od ręki by mi sprzedał bilet. Kilka razy zamawiałem bilety w Gdańsku bo w JG nie wiedzą o co mi chodzi, bo otrzymaniu biletu, chodziłem i pokazywałem, to w mojej kwestii leży żeby pracownikowi pokazywać jakie są jego obowiązki? No śmieszne, i żałosne.

Cytat:
Scotty napisał/a:
wyposażenie podróżnika:
4. RPO-IC, TP-IC wydrukowane w całości

Podróżnik nie musi a nawet nie powinien być wyposażony w to co powyżej napisałeś, bo takie cuś to POWINIEN mieć na wyposażeniu konduktor/kierownik pociągu w czasie pracy.


No właśnie powinien, co w praktyce stosują tylko do uwalania pasażerów za przejazd w 1kl lub za brak biletu. Jak wracałem latem poc. który miał opóźnienie ponad 500 minut to nawet łaskawie nie kiwnęli palcem żeby zacytować mi jakikolwiek pkt z regulaminu jakie jest dalsze postępowanie.
Cytat:

Scotty napisał/a:

w kasie kupić tylko rezerwację na kuszetę...


"Nie da się" w kasie zakupić tylko samej rezerwacji na kuszety (tak samo miejscówki), jesli nie określisz i nie pokażesz, do jakiego biletu chcesz tą rezerwację. Czyż nie tak?


Zaskoczę cię bo właśnie kupiłem tanią kuszetę, lecz musiałem ją zwrócić gdyż zmieniłem trasę przejazdu, zastało mi potrącone 10%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 10-01-2011, 14:30    Odpowiedz z cytatem

psim napisał/a:


Czy Ty powyższy zapis rozumiesz tak, że podróżny mógłby ze stacji pośredniej - rozpocząć podróż?! Surprised Uwaga, dołożę teraz nawiasy (jak na matematyce - żeby było jednoznacznie):

Jeżeli podróżny (rozpoczął podróż) lub (wznowił ją po przerwie ze stacji pośredniej)


Oczywiście, że tak! I do tego to się oczywiście odnosi! A co stoi na przeszkodzie, żeby se ktoś kupił bilet miesiąc wczesniej z Katowic do Gdańska na pociąg TLK (niechby i nocny), ale się okazało, że jakiś tam kumpel podróżnego jedzie autem z Katowic do Częstochowy i podwozi podróżnego do Częstochowy, bo ten tam w międzyczasie ma coś do załatwienia albo przed podróżą wypije z tym kumplem czy tam kim innym flaszkę, a potem wsiądzie sobie w Częstochowie do pociągu TLK do Gdyni i pojedzie na bilet, który kupił wcześniej z Katowic do Gdyni ale wsiądzie w Częstochowie na stacji pośredniej?

Zapis, który przytaczasz: "Jeżeli podróżny ROZPOCZĄŁ PODRÓŻ lub WNOWIŁ JĄ PO PRZERWIE..." odnosi się do stacji pośredniej! A nie pierwszy człon ROZPOCZĄŁ PODRÓŻ do stacji początkowej na bilecie a drugi "LUB WZNOWIŁ podróż po przerwie ze stacji pośredniej!" tylko do stacji pośredniej!

Taka jest moja PROSTA interpretacja i to się pierwsze narzuca w czasie czytania. I nie ma co szukać tutaj cudów i haków! Tylko proste: zaczynasz podróż w terminie ważności biletu ze stacji wskazanej na bilecie - jedziesz nią do końca podróży wg umowy (biletu) bezpośrednim pociągiem, nawet jeśli po północy "mija" termin ważności biletu, lub z przesiadką do NAJBLIŻSZEGO rozkladowo pociągu tego samego przewoźnika/kategorii, który jedzie w kierunku i trasą wskazaną na bilecie! Jeśli "połakomiłeś się" i w międzyczasie zrobiłeś sobie przerwę w podróży z własnego widzimisię - to następnym pociągiem możesz jechać, ale tylko najdalej do stacji, która przed północą ma swój ostatni postój, później stary bilet traci ważność!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 10-01-2011, 14:46    Odpowiedz z cytatem

Zlituj się, Dave, kombinujesz jak koń pod górkę z tymi wyjaśnieniami, żeby uzasadnić swoją tezę! I niby w szczególowych zapisach RPO-IC przewidziano i uwzględniono, że ktoś podwiózł mnie kawałek samochodem ("rozpocząłem podróż ze stacji pośredniej")? To się kupy nie trzyma.

Cytat:
Jeśli "połakomiłeś się" i w międzyczasie zrobiłeś sobie przerwę w podróży z własnego widzimisię


...albo, (wg Dave'a) jeśli kolega podwiózł mnie samochodem do którejś ze stacji pośrednich i tam wsiadłem...

Cytat:
- to następnym pociągiem możesz jechać, ale tylko najdalej do stacji, która przed północą ma swój ostatni postój, później stary bilet traci ważność!


Niby w imię czego miałbym mieć ograniczone prawa, jeśli kolega podwiózł mnie kawalek samochodem? I kto to, kurde, sprawdzi (oraz jak sprawdzi), gdzie faktycznie wsiadłem?

To byłby większy absurd niż można się spodziewać nawet po Intercity. Uważam Twoją interpretację za nieprawdziwą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 10-01-2011, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bilet Jelenia Góra-Tłuszcz wg nowych odległości 1.117km

104 zl

[ Dodano: 10-01-2011, 15:13 ]
Cytat:
u kierownika pociągu od ręki by mi sprzedał bilet


Wątpie aby kierownik pociagu sprzedal ci taki bilet, bo o ile wiem sprzedaz w pociagach jest ograniczona trasa tego pociagu, wiec moze ci sprzedac najdalej dokad jedzie jego pociag i napisze adnotacje dalej z PKP IC nastepny kierownik zrobi ci doplate na roznice cen nie pobierajac oplaty za wypisanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 10-01-2011, 16:38    Odpowiedz z cytatem

teraz ty możesz jaśniej? ma się znaczyć że mogę kupić bilet JG-Warszawa wsiądę w Tour De Pologne przyjdzie kierownik i wystawi mi dopłatę do mojego biletu Warszawa- Gdańsk p. Białystok? :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 10-01-2011, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Jezeli chcesz kupic bilet JG-Gdansk przez Warszawe, Bialystok w kasie to powinna ci taki bilet sprzedac kazda kasa. Jezeli kupujesz u konduktora, a jedziesz Karkonoszami wyda ci on tylko bilet do Warszawy i zamiesci adnotacje DALEJ W PKP IC Wtedy masz 2 wyjscia 1. Dokonac wymiany twojego biletu na wlasciwy w kasie biletowej lub dokupic doplate u konduktora w nowym pociagu. Oplate za wydanie zaplaciles juz w JG wiec juz nie placisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 10-01-2011, 21:33    Odpowiedz z cytatem

rysio, nie płacisz opłaty za wydanie biletu w poc., jeśli czas na przesiadkę jest nie większy niż 30 min.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 10-01-2011, 23:04    Odpowiedz z cytatem

No to TLK d. Ustroniem do Kołobrzegu nie pojadę, bo się nie wypłacę. Tam z Krakowa do Kołobrzegu 1000 km spokojnie znacznie przekroczę.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl