Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Brak wagonów 1 kl. w pociągach TLK
Autor Wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 02-01-2011, 22:54    Odpowiedz z cytatem

W sumie kupując bilety na stacjach w Gdańsku zauważyłem właśnie, że jest sporo młodych osób tak około 25-30 szczególnie w sezonie letnim.

A co do tego by wypieprzać ludzi po 50. To ja się akurat z tym nie zgodzę, gdyż tu trzeba by dodać wiele usprawnień. Po pierwsze szerzej stosować wagony 1/2kl. tak by w każdej TLK było przynajmniej pół wagonu 1 klasy, nawet jeśli było by 6-7 klientów na pierwszą klasą to i tak warto by ta grupa zapłaciła nieco więcej za nieco wyższy standard. Po drugie trzeba by usprawnić system sprzedaży. System powinien mieć rozkład i protestować w przypadku np. próby sprzedaży biletu, którego nie da się zrealizować. Powinno to również dotyczyć sytuacji, kiedy ktoś kupuję bilet na dziś a pierwszy pociąg ma jutro rano.

A z drugiej strony bezrobotne osoby po 50. są ciężarem dla gospodarki. A hasło, że młodzi powinni pracować nie jest dobre u podstawy. Młodzi powinni mieć możliwość pracy ewentualnie trzeba pomóc młodym kreatywnym ludziom w zakładaniu własnych firm.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 03-01-2011, 01:12    Odpowiedz z cytatem

Krakonos napisał/a:

Ostatnio (31.12) "panienka z okienka" na tymczasowym we Wrocławiu, próbowała mi wmówić iż nie mogę kupić biletu w ofercie fioletowy na 01.01. Tłumaczyła że oferta już nie będzie obowiązywać. Dopiero po naleganiu poszła to skonsultować. Wróciła i nawet bez słowa na "p" wystawiła promocyjny bilecik Smile


Swoją drogą miała chyba rację, oferta miała obowiązywać do 31 grudnia, a później w jej miejsce miał wejść ten nieszczęsny bilet rewelacyjny - dostałeś bilet z nadrukiem "FIOLETOWY-RELACYJNY" i po starej cenie? :-D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 03-01-2011, 01:45    Odpowiedz z cytatem

yusek, automatyczne sprawdzanie dostępności 1 kl. wymagałoby zmiany reguł taryfowych dla TLK - obecnie nie kupujemy biletów na konkretny pociąg, lecz na relację (chyba że masz życzenie dokupić miejscówkę w 1 klasie - o, to wtedy powinno być sprawdzone zestawienie konkretnego pociągu, i mam nadzieję że tak się dzieje faktycznie).

Tomasz B., nie taki nieszczęsny. Z moich szybkich obserwacji wynika, że ta nazwa rzuca się ludziom w oczy i podoba się. Więc nazwa "bilet rewelacyjny" raczej trafiona, wbrew pozorom. Szkoda że to w ramach ślepej strategii marketingowej na "chybił-trafił". Ciekawe jak długo pożyje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 03-01-2011, 08:38    Odpowiedz z cytatem

A jaki problem zmienić system sprzedaży, skoro znaczna część ludzi kupuje bilety podając konkretne pociągi? Przy okazji system mógłby robić statystki przepełnienia co podpowiadało by co skrócić a co wydłużyć.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krakonos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2009

PostWysłany: 03-01-2011, 10:30    Odpowiedz z cytatem

Tomasz B., oczywiście że dostałem bilet ze starym nadrukiem i po starej cenie Smile Dopóki stara promocja obowiązuje, a tak było 31.12, mam prawo kupić bilet w przedsprzedaży i musi być uznany.

Na potwierdzenie dodam, że dzień wcześniej kupiłem bilet fioletowy T/P na 8 stycznia. Sprzedawał kasjer chyba najbardziej charakterystyczny dla Wrocławia Very Happy Pełny profesjonalizm i kultura. Ale dzisiaj to juz się takich nie kształci, niestety. Może za Breslau Mr. Green
Moja "panienka z okienka" miała koło 25 lat, więc niewiedza często nie łączy się z wiekiem a z doświadczeniem. Kiedy się go nie ma, pyta się starszych, a nie stosuje reguły "niedasizmu".

Cytat:
Po pierwsze szerzej stosować wagony 1/2kl. tak by w każdej TLK było przynajmniej pół wagonu 1 klasy, nawet jeśli było by 6-7 klientów na pierwszą klasą to i tak warto by ta grupa zapłaciła nieco więcej za nieco wyższy standard.
Z tego co pamiętam, to z tymi wagonami jest problem systemowy. Chyba komputer nie rozumie, że tylko pół wagonu ma pierwszą klasę i się krzaczy. We Wro kiedyś było trochę egzemplarzy na widoku, teraz ich nie uświadczysz. A już na pewno nie w pociągu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 03-01-2011, 10:56    Odpowiedz z cytatem

Może, źle mówię, ale wagony 1 klasy powinny zniknąć całkowicie z pociągów nocnych i po problemie. Zamiast za 1 dać tanią kuszetę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 03-01-2011, 11:53    Odpowiedz z cytatem

Exsimus, to też nie rozwiązanie jak często podróżujesz? Przy obecnych przepisach bilet ważny 1 dzień, bez możliwości robienia przerw w podróży? Najczęściej kupuje się (przynajmniej ja) BP 1kl. za 99zł, to w dzień mogę jeździć a nocy to jak się uda wbić do wagonu to pełen sukces. Większość nocnych TLK w tym i Karkonosze w zestawieniu WL-Bc-Bc(TK)-B-B-B w szczycie przewozowym na Centralnym +/- potrafi złapać 30minut opóźnienia za mało wagonów, w sezonie 2008/2009 Karkonosze od Wrocka B-A-B-B-A-B-Bc-WL-B-B-A-B-Bc, 65502/3 Bc-B-B-B-A-A-B-B-B-B-B-B-Bc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 03-01-2011, 12:07    Odpowiedz z cytatem

No w tamtym roku chyba z 8 Biletów Podróżnika Kupiłem. To co braku jedynki ja byłbym w stanie dopłacić te 25 zł do Taniej Kuszetki jeżeli Podróżnik choćby ten na 1 klasę był w niej ważny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 03-01-2011, 12:11    Odpowiedz z cytatem

Exsimus, na bilecie podróżnika nie można podróżować w taniej kuszecie, tylko na bilecie weekendowym który kosztuje 149zł w 2 klasie i 239 w 1.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 03-01-2011, 12:19    Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie w PKP INTERCITY S.A. dochodziło do bardzo wielu wymuszeń należności za wykorzystane bilety. Sam osobiście wnioskowałem o wydanie stosownego zarządzenia co zostało spełnione i wprowadzono do odwołania i tak od dnia 20 kwietnia 2010 w zarządzeniu Biura Sprzedaży w odstępie od postanowień paragrafu 13 ust. 7 RPO-IC wprowadzono dodatkowy wymóg,aby wszystkie poświadczenia dokonywane na biletach przez pracowników drużyn konduktorskich każdorazowo potwierdzić odciskiem znakownika na rewersie biletu, w taki sposób, aby czytelne były wszystkie zawarte na nim dane, włącznie z numerem identyfikacyjnym pracownika. W przeciwnym razie kasa biletowa ma obowiązek przekazać zwrot na drogę pisemnej reklamacji (Kraków/Olsztyn) i sporządzić na tą okoliczność raport służbowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 03-01-2011, 12:48    Odpowiedz z cytatem

1 klasa musi być przecież jedynkami się jeździ nie tylko w nocy.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Danusia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Sty 2011

PostWysłany: 03-01-2011, 13:05    Odpowiedz z cytatem

jubikej napisał/a:
jak zaniedbanie?? ten pociag nie ma 1 klasy i tyle, popsuc to sie w nim mogla jakas inna dwojka co najwyzej Smile

Według rozkładu w internecie ten pociąg maił mieć 1kl( klikam na cenę i wyświetla mi się cena biletu 2kl-58zł a I kl-89 zł). A kupując bilety mówiłam którym pociągiem będę jechać. Dodam tylko ,że nie byłam jedyną osobą w tym pociągu, która miała bilet na I kl.
A druga sprawa jest taka, że kolej płacze, że nie ma pieniędzy, a ciężko podczepić wagon 1 kl bo po co zarobić 30zł więcej od każdego biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 03-01-2011, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Exsimus, w sumie to tak jest - niestety...
Ze wszystkich nocnych pociągów obsługiwanych przez IC Poznań, to tylko d. Rozewie ma 1dynkę...
Przemyślanin i (72200 powiedzmy dawny Szczecinianin) bez jedynki to czysta strata pieniędzy dla IC... Sad Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 03-01-2011, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Szymek, jeżeli się orientujesz to podaj mi składy w pełnym zestawieniu:
z kierunku Szczecina (nocne)
z kierunku Kołobrzegu (nocne), a tak na marginesie DASIĘ na jednym bilecie Zebrzydowice GR.-Zakopane p./Wawę, Radom (41010/13511)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 03-01-2011, 17:41    Odpowiedz z cytatem

Danusia cena w rozkladzie pojawia sie niezaleznie od wagonow prowadzonych przec pociag, trzeba zerkac czy pociag posiada wagony pierwszej klasy i tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl