Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 79, 80, 81  Następny
Polski sen o Pendolino
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-11-2014, 21:08    Odpowiedz z cytatem

Szybki pociąg jedzie powoli

Pendolino to wygodny i szybki pociąg. Wcale nie tak drogi jak się mówi. Ma tylko jedną wadę – na razie nie jest potrzebny ani pasażerom, ani PKP.

Cały artykuł:
http://opinie.newsweek.pl/problemy-polskiego-pendolino-newsweek-pl,artykuly,352344,1.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

musia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Sty 2013

PostWysłany: 26-11-2014, 08:57    Odpowiedz z cytatem

Przymierzyłam się do podróży Katowice - Gdynia w styczniu 2015. Znalazłam połączenie z przesiadką w Warszawie Centralnej .

odj.05:44 przyj.11:59 6:15 1 EIC 4112 EIP 3500

jak widać 2 część to sławetne Pendolino.

No mam problem. Na przesiadkę w Warszawie mam jedyne 18 minut.

Przecież tego normalnie nie da się skomunikować.

- zakładając , że Górnik przyjedzie o czasie ( o ile przyjedzie) - to na przejście z walizką może się udać lub nie osobie niepełnosprawnej

- Pendolino czekać pewnie nie będzie na ewentualnie spóźniającego się Górnika

Jakie widzicie rozwiązanie tej sytuacji ?? ( prócz lotu)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 26-11-2014, 11:29    Odpowiedz z cytatem

Można zostać w domu Wink

A tak poważnie to 18 minut na przesiadkę w przypadku pociągów stojących na tym samym peronie nie stanowi przeszkody.
Jaka będzie polityka zachowania skomunikowań w przypadku EIC Premium? Nie mam pojęcia. Natomiast za uniemożliwienie pasażerowi ukończenia podróży z winy przewoźnika przysługuje bodajże zwrot całej należności za bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26-11-2014, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Pendolino pomalowane przez grafficiarzy

3 tysiące złotych kosztowało usuwanie graffiti z pociągu Pendolino, który stoi na torach w warszawskiej Olszynce Grochowskiej. Policja szuka wandali, którzy pomalowali skład.

Więcej:
http://www.rmf24.pl/news-pendolino-pomalowane-przez-grafficiarzy,nId,1563830

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-11-2014, 17:48    Odpowiedz z cytatem

Alfabet wpadek Pendolino

Już za dwa tygodnie mają zacząć wozić pasażerów. Przygotowaniom do inauguracji towarzyszy seria absurdów. Oto lista największych kontrowersji dotyczących superpociągów PKP.

Więcej:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/838400,alfabet-wpadek-pendolino.html

---

W nawiązaniu do dziejszego materiału (28.11.2014 r.) opublikowanego na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" autorstwa red. Konrada Majszyka, PKP Intercity informuje, że tekst zawiera szereg nieprawdziwych informacji, które wprowadzają Czytelników w błąd i są działaniem na niekorzyść Spółki.

Więcej:
http://intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/nieprawdziwe-informacje-dziennika-gazety-prawne1.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-11-2014, 16:50    Odpowiedz z cytatem


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 30-11-2014, 10:45    Odpowiedz z cytatem

Proszę przekonajcie mnie jakie zalety ma Pendolino , jeśli chodzi o komfort podróży w stosunku do najnowszych wagonów z Cegielskiego. Bo poza czyszczarką do butów jakoś nie widzę różnicy . W prawdzie nie jechałem Pendolino , ale jechałem Niemieckim ICE, Francuskim TVG I Hiszpańskim AVE oraz Talgo . Tam komfort podobny , jedynie dodatkowo słuchawki przy siedzeniach , można słuchać muzyki i prędkość około 300 km/h i to prawie cała trasa. Więc zastanawia mnie ten zachwyt dziennikarski nad tym cudem z Włoch Śmiech Brakuje mi tu porównania naszych wagonów z Pendolino . Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 30-11-2014, 11:42    Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że tu cudów się nie da zdziałać. No bo co jeszcze można na dzień dzisiejszy dołożyć pasażerowi, żeby się zachwycił? Tak jak mówisz - węzeł audio/video na każdym fotelu? Nie sądzę. Pozostanie kwestia wygody, komfortu samych foteli. Ale to po prostu trzeba się będzie kiedyś przejechać i zobaczyć, bo co zdanie to opinia.
Tak jak mówisz - samo wykończenie wnętrza jest jakie jest - spokojnie można je porównać do współczesnych wagonów Cegielskiego itp. Szybciej to też nie pojedzie póki co jak klasyczny skład, pozostaje jedynie "prestiż" skorzystania z pewnej nowości na rynku i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek_poz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Paź 2009

PostWysłany: 30-11-2014, 12:35    Odpowiedz z cytatem

Pojedzie szebciej niż klasyczny skład. Co prawda mamy wagony (te z Cegielskiego) na 200 km/h, ale nie mamy lokomotywy z sygnalizacją kabinową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 30-11-2014, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pojedzie szebciej niż klasyczny skład.


Możesz podać konkretne odcinki i ich długości na których 15 grudnia skład ten pojedzie ponad 160km/h (i ile to dokładnie będzie 200, 220?)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

khamul Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2010

PostWysłany: 30-11-2014, 13:22    Odpowiedz z cytatem

200km/h na odcinku Zawiercie-Olszamowice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 30-11-2014, 13:34    Odpowiedz z cytatem

Przypomnij mi @khamul - ile to łącznie km? I jesteś pewien, że cały odcinek 200km/h?
A co z pasażerami z Warszawy nad morze w takim razie? Jaką oni różnice odczują?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

khamul Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2010

PostWysłany: 30-11-2014, 13:38    Odpowiedz z cytatem

86km, reszta CMK będzie na 160km/h, nie wiem jaki jest kalendarz podnoszenia predkosci na CMK ale 2015/1016 ma byc wiecej na 200km/h
nie wiem jaka była szlakowa nad morze przed remontem(a za razem skrócenie czasu jazdy), ale pasażerowie na pewno odczują i docenią komfort pendolino :p


Ostatnio zmieniony przez khamul dnia 30-11-2014, 13:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-11-2014, 13:39   

Z tymi czasami przejazdu jest trochę dziwnie, bo stałe składy EIC z Katowic do Warszawy mają czas przejazdu dłuższy od Pendolino o ok. 10 minut, natomiast te które w zastępstwie za Pendolino pojadą w identycznym czasie co EIP. Jedynymi lokomotywami które mogą osiągnąć 200/h są "Husarze', ale nie sądzę żeby ich wystarczyło na obsługę wszystkich "zapendolino"
Powrót do góry

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 30-11-2014, 13:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
86km


Tam już wszystko jest ogarnięte na 100% Sygnalizacja kabinowa, zero przejazdów w poziomie torów itd?

Cytat:
nie wiem jaka była szlakowa nad morze przed remontem(a za razem skrócenie czasu jazdy), ale pasażerowie na pewno odczują i docenią komfort pendolino


Ale jaki komfort konkretnie? Mówimy o współczesnych wagonach np. HCP - co takiego innego będzie w Pendolino?? Czas przejazdu? Hmmm - na ten temat to może poczekajmy, bo póki co to tam chyba jednak rewolucji nie ma i nie będzie, a docelowo fajnie jak pendolino osiągnie chociaż poziom ex z lat 90-tych Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 61 z 81 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 79, 80, 81  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl