Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 15, 16, 17  Następny
REGIOkarta - tańsze bilety
Autor Wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-11-2010, 23:26    Odpowiedz z cytatem

Kilka godzin temu widziałem francuską kartę zniżkową za 40 EUR na rok.
Co do Austrii - miesiąc przed upływem ważności przysłano mi do Polski przekazy. Gdybym zapłacił pewnie przysłaliby nową.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

franekswoboda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2010

PostWysłany: 27-11-2010, 00:50    Odpowiedz z cytatem

psim napisał/a:
(...)

Pytanie, co nie zagrało, że REGIOkarta tak źle się przyjmuje. Słaba promocja? Brak śmiałości, żeby oficjalnie ustalić koszt karty na 69zł/rok? Brak konsekwencji w przygotowaniu oferty lojalnościowej? Fakt, że zniżka dotyczy tylko części pociągów? Zły model biznesowy? (...)

Zadałbym raczej pytanie - czy coś zagrało lepiej niż REGIOkarta? Odpowiedź brzmi - tak, REGIOkarnet.
3 dowolne dni podróżowania pociągami PR w ciągu 2 kolejnych miesięcy, każdy z nich z dowolną ilością przejazdów w ciągu doby za circa 26 zł. Zestawiając taką promocję z REGIOkartą nietrudno wskazać zwycięzcę.
Można to zobrazować na przykładzie RE Mewa. Bilet w relacji Szczecin Gł. - Wawa Centralna kosztuje bez ulg 51 zł. Przy założeniu, że posiadacz REGIOkarty chciałby rano pojechać do Warszawy, załatwić kilka spraw i wrócić również Mewą, wychodzi kwota 102 zł za 2 bilety. Z REGIOkartą - 71,4 zł (a jeden REGIOkarnet za 79 zł pozwoliłby odbyć taką podróż TRZYKROTNIE, w dodatku w PIERWSZEJ klasie).
A zatem podróże długodystansowe dla osób nie uprawnionych do ulg ustawowych odpadają. Może więc studenci? Łatwo obliczyć, że przy dotychczasowej zniżce z użyciem REGIOkarty zapłaciliby za wspomniane bilety 44,98 zł. Tym razem za cenę nieco wyższą od REGIOkarnetu można DWUKROTNE przebyć rzeczoną trasę, ale znów - REGIOkarnet oferuje jeden dzień podróżowania ekstra, w dodatku w 1 klasie.

Wydaje się więc, że plusy z posiadania REGIOkarty pojawiają się w przypadku:
- osób, które korzystają z pociągów PR, i IC (np. część trasy jakimś IR, do którego bilet będzie tańszy z REGIOkartą niż 26 zł, a część TLK), ponieważ potrzebują dotrzeć w konkretne miejsce w określonym czasie;
- osób kupujących bilety okresowe (jednak tu mogę się mylić ze względu na niewielką znajomość tematu).

Swoją drogą, REGIOkarnet jest tak dobrą promocją, że nawet bilet turystyczny w wariancie za 60 zł zaczyna mieć bardzo nikłą opłacalność (właściwie warto zeń skorzystać tylko wtedy, gdy do 18 w piątek trzeba gdzieś dotrzeć pociągiem IC, a z pociągów PR zamierza się korzystać tylko w sobotę i niedzielę - de facto 2,5 dnia, bo nocnych IR i Regio jest niewiele).

_________________
2010: 15631 km | Stargard - Pyrzyce (- Lipiany) http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=158528
2011: 9939 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 27-11-2010, 01:25    Odpowiedz z cytatem

franekswoboda napisał/a:
Wydaje się więc, że plusy z posiadania REGIOkarty pojawiają się w przypadku:
- osób, które korzystają z pociągów PR, i IC (np. część trasy jakimś IR, do którego bilet będzie tańszy z REGIOkartą niż 26 zł, a część TLK), ponieważ potrzebują dotrzeć w konkretne miejsce w określonym czasie;
- osób kupujących bilety okresowe (jednak tu mogę się mylić ze względu na niewielką znajomość tematu).


Dokładnie! A precyzyjniej: zawsze przy przejazdach TAM na odległości mniejsze niż 180km REGIO / 150 km interREGIO (wyliczenia dla biletu bez zniżek ustawowych) i odpowiednio dla powrotnych.

Przy biletach okresowych REGIOkarta (nawet po cenie bez promocji) potrafi się zwrócić już po 4 miesiącach (skrajny przypadek: bez zniżek ustawowych, d>68 km)! Tabelka Bilety miesięczne a REGIOkarta na stronie http://rzeznik.wikidot.com/przewozyregionalne-ceny zawiera trochę wyliczeń.

R-karnet jest genialny, ale dla połączeń dalekobieżnych. A co z tymi wszystkimi połączeniami lokalnymi obsługiwanymi przez PR? Już wszyscy kupili samochody? Dlaczego do nich R-karta nie przemawia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 07-12-2010, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Niestety mam złą wiadomość. Dzisiaj dostałem odpowiedź od PR w sprawie przedłużania REGIOkarty:

"Witam,
Informujemy, że aby przedłużyć ważność REGIOkarty należy złożyć nowy wniosek
o jej wydanie.
Ponadto informujemy, że kontyngent rocznych REGIOkart w promocyjnej cenie 69
zł został wyczerpany."

Więc wygląda na to, że jeśli ktoś dalej chce mieć RK będzie musiał kupić za 169 zł.

Pozdr.
Grzesiek

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 07-12-2010, 18:21    Odpowiedz z cytatem

Tępe betony z centrali PR, nikt wam nie kupi REGIOkarty za 169 zł. Róbcie tak dalej, a sami przyspieszycie nieunikniony upadek waszej spółki.

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sopek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2007

PostWysłany: 07-12-2010, 19:39    Odpowiedz z cytatem

Na przełomie listopada i grudnia sprzedano ok. 1200 kart.
Z czego 8 zamówionych przeze mnie dla znajomych.

Wierzyłem, że od nowego RJ zrobią coś z REGIOkartą: mogli obniżyć cenę do 99zł, albo wprowadzić dodatkowe przywileje np:

Wyniki ankiety dotyczącej dodatkowych przywilejów dla posiadaczy REGIOkarty.
REGIOkarta jest bardzo dobrym produktem ale warto było by urozmaicić jej ofertę o kilka dodatkowych usług które nie wiążą się ze zwiększeniem kosztów, a na pewno przyciągną dodatkową ilość osób które chętnie nabędą REGIOkartę. W ankiecie wzięły udział 142 osoby głosy rozłożyły się następująco: Bezpłatny przewóz roweru 69 głosów (48%), karta „skarbonka” na której zbiera się informację o przejechanych kilometrach i jest to przeliczane na punkty 1km-1pkt.(To jest rozwiązanie które niestety wiąże się z kosztami i można by je wprowadzić w lepszych czasach.) głosowało 50 osób(35%), następną propozycją był zakup biletu on-line z dodatkową zniżką zagłosowało 6 osób (11%), oraz ostatnia propozycja w ankiecie to bezpłatna miejscówka w pociągach REGIOekspress zagłosowało 7 osób(4%).


http://regiochlopak.blogspot.com/2010_07_01_archive.html


przywileje REGIOkarty - dyskusja

Marzenia się skończyły, odszedł Moraczewski marketing spółki usiadł.

_________________
https://kolejowyportal.pl
https://www.facebook.com/kolejowyportal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 08-12-2010, 13:11    Odpowiedz z cytatem

Drugi mail:

"Witam,
Informujemy, że w najbliższym czasie nie przewiduje się nowego kontyngentu
REGIOkart w cenie promocyjnej"

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-12-2010, 13:21    Odpowiedz z cytatem

Czyli potwierdza się to co już wcześniej napisałam - beton potrafi spieprzyć nawet najlepszy pomysł! Zamiast zachęcać ludzi i przyciągać nowych klientów, beton PR wyciąga środkowy palec i mówi "mamy was w dupie". Z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że PR powinny upaść. Im szybciej tym lepiej. Może na gruzach PR powstanie normalna kolej regionalna...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 08-12-2010, 14:47    Odpowiedz z cytatem

No to w kolejnym roku wydadzą ich 120. Jak baaaardzo dobrze pójdzie.

Lepiej od razu zaprzestać wydawania i naiwnego (ale kosztownego) promowania REGIOkart ulotkami i plakatami, skoro nie ma pomysłu ani perspektyw na poprawę i upowszechnienie tej oferty.

Lepiej zrobić z tego kartę mikola :-P i tak zapewne głównie oni to kupowali (sobie, znajomym, itd).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dharma Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Sty 2010

PostWysłany: 13-12-2010, 19:31    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie:

na Sylwestra wybieram się "Kamieńczykiem" z Poznania do Jeleniej Góry. Student + RegioKarta = wiadomo ile zapłacę.

ile zapłacę w drugą stronę ?

ten sam pociąg, jednak od 1 stycznia będzie obowiązywać 51% ulga dla studentów, nie kojarzę by była taka tabela w taryfie Razem, będzie ona jakoś na czasie dołożona, czy będzie to liczone na chłopski rozum ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 16-12-2010, 01:06    Odpowiedz z cytatem

Widze, że wprowadzono zmianę i w końcu można wybierać samemu datę rozpoczęcia ważności Regio Karty.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 16-12-2010, 02:00    Odpowiedz z cytatem

Musztarda po obiedzie! W takiej cenie to za rok będzie wydawana karta o numerze o 100 wyższym, niż obecnie (jak dobrze pójdzie). Muszą się trybiki w główkach marketingu jeszcze trochę poprzestawiać, żeby zrozumieć podstawowe prawidłowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 16-12-2010, 13:17    Odpowiedz z cytatem

Szkoda. 6 I upływa ważność mojej REGIOkarty. Kupiłem za 169 zł i już w maju mi się zwróciła. Trojgu znajomych załatwiłem po cenie promocyjnej. A teraz nie wiem, czy się pakować w kolejną za taką horrendalną cenę. Tym bardziej, że status studenta odzyskam dopiero w październiku, a do tego czasu już chyba lepsze REGIOkarnety.

Beton Beton

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Goku Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2010

PostWysłany: 16-12-2010, 13:40    Odpowiedz z cytatem

Gaspares napisał/a:
Kupiłem za 169 zł i już w maju mi się zwróciła. Trojgu znajomych załatwiłem po cenie promocyjnej. A teraz nie wiem, czy się pakować w kolejną za taką horrendalną cenę.

Rok temu kupiłeś za 169 i zwróciła się już w maju, a teraz to horrendalna cena? Skoro zwróciła się w maju to znaczy, że horrendalna wcale nie jest, co najwyżej wysoka. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 16-12-2010, 14:20    Odpowiedz z cytatem

Wiesz Goku, oferta zniżek się tak jakby zmniejszyła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl