Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
1 marca - kolejna rzeź pociągów PKP IC
Autor Wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 10-01-2011, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Lady Makbet, a to ja bardzo dobrze wiem, ale mnie to wkurza... odbierają jednej spółce dotację, żeby dać drugiej i w bólach stworzyć dwie pary pociągów, po czym się okazuje, że spółka ma kryzys i nie pojadą te czy inne pociągi... no przecież to tylko w polskim grajdołku takie sytuacje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-01-2011, 20:25   

hurricane, Ja bym się powoli zaczynał modlić czy w nowym rozkładzie nie będzie następnych ofiar - przejśc granicznych. Ja wiadomo pociągów mniej a dotacja idzie w dół? A no nie!
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 11-01-2011, 18:45    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No i bardzo dużo skróceń składów, głównie tych na trasie Kraków-Warszawa.


Te skrócenia dotyczą EIC?

Infantylnych uwag użytkownika mk1992 nawet nie zamierzam komentować. Niby jakim cudem ktoś sugeruje zmianę mojego stanowiska (niby co się zmieniło Very Happy?), skoro sam nawet prostego przekazu w postaci słowa pisanego nie potrafi zrozumieć? Zaiste trudno zrozumieć dzisiejszą młodzież zrozumieć Very Happy. Nie to co pokolenia lat 80-tych Very Happy .

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 11-01-2011, 20:35    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:

Infantylnych uwag użytkownika mk1992 nawet nie zamierzam komentować.


Sheva17, sorry za wycieczkę osobistą, ale mnie to nurtuje od pewnego czasu. Pracujesz jako urzędnik lub w sferze budżetowej? Bo tak można wnioskować z Twojego języka i toku myślenia typowego dla urzędników.

mk1992 w jednym miał rację... pisałeś o muchowozach do Terespola w świetle cięć PICu na innych trasach, bo to pamiętam, Twoje wywody łatwo da się zapamiętać, a jakbym miał czasu trochę to może bym pogrzebał i tego szukał po archiwum...

Wiem, moje uwagi też są infantylne, to tak żeby uprzedzić Twój standardowy atak na kogoś o czasem innych poglądach...

Połączenia do Terespola powinny istnieć, ale nie w takiej formie jak obecnie, bo te ewidentnie przygotowane są pod nóż - powinny istnieć w formie dłuższych połączeń np. ze Szczecina lub Wrocławia jak to było wcześniej... Ewentualnie można się pokusić o wagony bezpośrednie w pociągach międzynarodowych jak to jest teraz.

Co do skróceń EIC, są takowe już teraz, widziałem parę dni temu bodaj Modrzejewską w cudownym zestawie 4-wagonowym A-Wr-BB. No ale wiemy, że wagony stoją na Olszynce.

A że EIC Tatry do Krynicy wytną, to i bez tych skandalów nie wróżyłem mu w tej taryfie i terminach przyszłości dłuższej niż do marca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pomorze85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Sty 2011

PostWysłany: 11-01-2011, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Moim zdanie do likwidacji pójdzie ze wzgledu na modernizacje trasy Warszawa - Gdańsk jakiś EIC, EIC Tatry pojedzie w skróconej relacji do Krakowa. Zniknie jedno połaczenie EIC z Poznaniem Question
Pociąg o którym było tyle szumu do Gorzowa Wlkp. zostanie Very Happy
Sądze że pod wpływem MI powróci pociąg TLK do Zamościa Very Happy
Nie chce nic mówić ale zgadzam sie z kolegą który wspomniał cos o zniknięciu pociagu nocnym 53504/5 - 35504/5 Sad
W nowym rozkładzie obecnie obowiązującym dużo nowych pociągów dostała Bydgoszcz, podejrzewam że i tu sieć pociągów się uszczupli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 12-01-2011, 08:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przestańcie pieprzyć jak nawiedzeni o tym co PIC ma niby obciąć od marca!!

Nie przestaniemy! Cięcia nastąpią ale też z zmianami Very Happy


Do Warszawy bez przedziałów, do Zamościa tylko z Krakowa!

Wiemy już, jakie poprawki w kolejowym rozkładzie jazdy chcą wprowadzić przewoźnicy. Z naszych informacji wynika, że od 1 marca Lublin straci dwa połączenia z Warszawą i z powrotem obsługiwane pociągami TLK. Likwidację kursów proponuje obsługująca te połączenia spółka PKP Intercity.
– Złożyliśmy wniosek do rozkładu jazdy, czekamy na jego akceptację i dopiero po niej możemy powiedzieć, które połączenia będą likwidowane – stwierdza Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity.

W zamian za pociągi TLK na trasie do Warszawy pojechałyby pociągi interREGIO uruchamiane przez spółkę Przewozy Regionalne. Choć przejazdy nimi są tańsze niż TLK, to komfort podróży jest w nich o wiele gorszy. Połączenie do stolicy obsługiwałyby tzw. elektryczne zespoły trakcyjne – czyli składy z wagonami bez przedziałów. Takie same, jak kursujące między innymi jako osobowe pociągi do Chełma.

W rozkładzie jazdy znaleźć ma się również połączenie Zamościa z Krakowem. Chce je uruchomić spółka PKP Intercity. Z naszych informacji wynika, że skład jako samodzielny pociąg może jechać tylko do Rzeszowa, a tam wagony byłyby doczepiane do innego pociągu.

Na tym połączeniu szczególnie zależało samorządowcom z Zamojszczyzny, którzy podkreślali, że z ich rejonu do Krakowa dojeżdża wielu studentów.

Spełniły się za to obawy tych, którzy sądzili, że Przewozy Regionalne i Intercity będą jedynie oglądać się na siebie, ale żadna z tych spółek nie zgłosi do rozkładu pociągu z Lublina do Zamościa. Na jego uruchomienie liczyła m.in. spółka Polskie Linie Kolejowe, która wyremontowała linię.
Po modernizacji od Adampola do Rejowca składy mogą jechać 120 km/h, a między Rejowcem a Zawadą 80 km/h, zaś miejscami również 120 km/h.

źródło: Dziennik Wschodni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 12-01-2011, 08:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na jego uruchomienie liczyła m.in. spółka Polskie Linie Kolejowe


Ciekawe czy jakby peelka wrzuciła po kryjomu w publikowany rozkład dodatkowy pociąg, to ktoś by to w tym bajzlu zauważył, czy też by wyżyłowali i zdobyli skądś tabor, nie kojarząc że wcale nie zamawiali takiego połączenia Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 12-01-2011, 12:48    Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem, że wyleci dawna Soła: Katowice-Bydgoszcz-Katowice, ale to nie jest 100% pewne.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 12-01-2011, 17:22    Odpowiedz z cytatem

Dawna Soła miała wylecieć już 12.12, a jednak nie wyleciała. Tak więc co do tego pociągu jestem dobrej myśli i mam nadzieję że zostanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mmgg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Wroclaw/Mielec

PostWysłany: 12-01-2011, 21:02    Odpowiedz z cytatem

Pociągów TLK odwołanych ma być aż KILKANAŚCIE (!!!), poza tym poskracane relacje i zmniejszone brutta. Ciekawe, co zostanie z dawnych pociągów pośpiesznych/TLK. 100 relacji na cały kraj?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 12-01-2011, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Do czego to wszystko zmierza?Czy faktycznie pociągi będziemy oglądać tylko w starych kronikach filmowych? Evil or Very Mad Nie wszyscy mają samochody,a PKSy i inna busiarnia nie będą w stanie zaspokoić popytu.W Polsce podróże staną się trudniejsze niż w krajach afrykańskich,bo z racji warunków klimatycznych prawie niemożliwe przez wiele miesięcy są podróże na rowerze,czy wędrówki piesze.Teraz PKP IC chce odwołać kilkanaście pociągów,w czerwcu pewnie kolejne,we wrześniu następne,a w grudniu ogłosi rozkład jazdy,który zmieści się na jednej kartce formatu A5...To tak dygresja na temat bajzlu jaki serwuje firma Intercity.Po kiego grzyba uruchamiali w RJ2011 tyle pociągów skoro taboru mają raptem na połowę z tego,a na dobrą sprawę to nawet nie tyle,bo BWE na zielonych wagonach,czy EIC z Azetami w składzie to "produkty EICpodobne".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

R90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Wrz 2010
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: 12-01-2011, 22:09    Odpowiedz z cytatem

O kurde, BWE na zieloniakach? To juz naprawde ostro. Wiem, ze Chrobry czy tam Prus juz nie pamietam dokladnie jechal na budyniu i dwoch zieloniakach ale zeby miedzynarodowy pociag jechal na takich wagonach? Wstyd przez duze W. Tak to jest jak sie muzycy zabieraja do rzadzenia. Szkoda, ze nie mozna zlozyc jakiejs petycji o odwolanie tego kretyna akordeonisty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 12-01-2011, 22:19    Odpowiedz z cytatem

czym prędzej osoby opdowiedziealne w PICu za BRAK REWIZJI wagonów powinny polecieć na Zbity Pysk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
po pierwsze prezes tej nędznej spółczyny!! i

_________________
1.12.2008-Początek upadku przewozów pospiesznych w POlsce.
STOP DEGRADACJI KOLEI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 13-01-2011, 00:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pociąg o którym było tyle szumu do Gorzowa Wlkp. zostanie


@ pomorze85 czy to już pewne?? Sad
A może chociaż przetrasują go przez Krzyż,Poznań,Kutno Question
Bo jak na razie frekwencja marna Rolling Eyes

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 13-01-2011, 20:20    Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś wie jakie mniej więcej pociągi od 1 marca idą do likwidacji Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl