Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
PKP stawia szampana
Autor Wiadomość

sopek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2007

PostWysłany: 07-01-2011, 22:42   PKP stawia szampana Odpowiedz z cytatem

"Pociąg pośpieszny z Łodzi Fabrycznej do Warszawy Wschodniej odjedzie z toru przy peronie trzecim. Podróżnych serdecznie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych kanapek i lampki szampana".

Minister Grabarczyk przejrzał się w błyszczącej ścianie wagonu, przyczesał starannie ułożone włosy, uśmiechnął się do swojego odbicia. Kiedy postawił nogę na pierwszym stopniu wagonu, rękę podała mu z uśmiechem pani konduktor. Guziki jej munduru z trudem radziły sobie z utrzymaniem biustu w ryzach.
W obitym skórą przedziale jarzył się telewizor. Leciał stary polski film "Człowiek na torze". Minister zagłębił się w puszystym fotelu. Owionął go delikatny, morski zapach. Jednocześnie telewizor się wyciszył, a z niewidocznego głośnika popłynął głos: "Nazywam się Andrzej Wach, jestem byłym prezesem Polskich Kolei Państwowych. Dziś mam przyjemność być maszynistą pociągu ekspresowego z Łodzi Fabrycznej do Warszawy Wschodniej. Mam nadzieję, że trwającą 30 minut podróż umili Państwu nasza telewizja oraz bezpłatne kanapki i szampan".

- Mogliby się postarać o coś lepszego, a nie ciągle ten Dom Perignon - skrzywił się siedzący obok ministra pasażer.
- Właśnie, mam po nim zgagę - dołączyła się siedząca naprzeciwko blondyna. - I za co my płacimy te 15 złotych w jedną stronę.
- Do tego wlecze się niemiłosiernie - dodał pierwszy pasażer. - Kto to widział, żeby ekspres w XXI wieku jechał z Łodzi do Warszawy pół godziny.

Delikatnie otworzyły się drzwi przedziału.
- Dziś mamy dla Państwa kanapki z polędwiczką i łososiem oraz lampkę szampana lub szklaneczkę whisky do wyboru - błysnął zębami konduktor.

Minister wziął whisky i wyszedł za konduktorem:
- Może mi pan wyjaśnić, co się tu dzieje?
- To pan nie wie? - zdziwił się konduktor. - Tak jest od tygodnia we wszystkich pociągach w Polsce. Odkąd minister Grabarczyk zwolnił jednego wiceministra i mianował nowego szefa PKP, wszystko jest inaczej. Co za gość z tego Grabarczyka!

Minister wrócił do przedziału, ale ledwie zapadł w miękki fotel, już ktoś zaczął go szarpać za ramię.
- Co to, już Warszawa?
- A co ma być? - zdziwił się męski głos. - Czarek, obudź się. Za chwilę głosujemy wotum nieufności dla ciebie.

źródło: Sławomir Sowa | Dziennik Łódzki
http://www.dzienniklodzki.pl/opinie/354040,pkp-stawia-szampana,id,t.html



Śmiech Dawno się tak nie uśmiałem. Widać na PKP może być śmiesznie. Może być szampan i łosoś i zadowoleni pasażerowie.
Trzeba tylko chcieć, a nie narzekać na nasze pociągi.

_________________
https://kolejowyportal.pl
https://www.facebook.com/kolejowyportal
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 08-01-2011, 00:36    Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy ja bym się czuł bezpiecznie w pociągu z Wachem u nastawnika Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 08-01-2011, 07:42    Odpowiedz z cytatem

Ale widać pociąg jechał by przez Żyrardów, więc ludzie by narzekali. Jakby to był pociąg do Gdyni to ludzie cieszyli by się jakby dostali tyle czystych wagonów w zimie ogrzewanych aby wszyscy mieli miejsca siedzące.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 08-01-2011, 19:23    Odpowiedz z cytatem

sopek, mocne Very Happy He, za 100 lat tak nie będzie... Język

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl