Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Rezerwacja - więcej miejscówek niż miejsc?
Autor Wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 08-01-2011, 17:59   Rezerwacja - więcej miejscówek niż miejsc? Odpowiedz z cytatem

Ponad godzinę spóźnienia miał pociąg przejeżdżający przez Warszawę Centralną do Krakowa. - Nie było żadnej informacji o spóźnieniu, ani o tym, gdzie podjedzie pociąg. Okazało się też, że sprzedano nam miejscówki, których nie było w żadnym z wagonów - poinformowała nas czytelniczka.

- Na szczęście pociąg, jadący do Krakowa nie miał aż takiego obłożenia i usadzono nas na przypadkowych miejscach - tłumaczyła czytelniczka. Koleje sprzedały jednak podróżnym bilety, których nie było w pociągu. - Ostatni numer miejscówki w ostatnim wagonie to 105. My kupiliśmy miejscówki 112 i 113. Było też wiele innych osób, który miały jeszcze dalsze numery.


źródło: Życie Warszawy

Pewnie przyjechał wagon jednoprzestrzeniowy zamiast przedziałowego, albo odwrotnie? Co sądzicie? Intercity nie wywiesiło jak w ubiegłych latach informacji o składach poszczególnych pociągów. To by potwierdzało plotkę, że nie ma pozamykanych obiegów i wysyłają co im w ręce wpadnie...

BTW, kto poleci stronę z rozrysowanymi miejscami w używanych w Polsce wagonach (numeracja)? Czy ktoś ma rozrysowaną numerację z wagonów 161..163A?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ponio1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2010

PostWysłany: 08-01-2011, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Widocznie zamiast wagonu przedziałowego dł 26.4m z licza miejsc 66 wstawiona została bezprzedziałówka która ma 72 miejsca... podróżnych można ulokować na miejscach jak dobrze pamiętam x7 i x8 ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

qba96
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-01-2011, 18:24   

http://wagony.net/index.php?url=miejsca
Powinieneś coś tu dla siebie znaleźć.
Powrót do góry

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 10-01-2011, 12:15    Odpowiedz z cytatem

ponio1984 napisał/a:
Widocznie zamiast wagonu przedziałowego dł 26.4m z licza miejsc 66 wstawiona została bezprzedziałówka która ma 72 miejsca... podróżnych można ulokować na miejscach jak dobrze pamiętam x7 i x8 ...


Niekoniecznie! Mogła to być przedziałówka, tylko zamiast 66 miejsc (11 przedziałów), miała o jeden przedział mniej (brak 11 przedziału). Dużo takich wagonów jest i problem braku wagonów z 11 przedziałem istniał i istnieje od dawna!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

qba96
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-01-2011, 19:26   

http://www.vagonweb.cz/popisy/PKP-IC_osobni_vozy.php Jeszcze jedna strona ale tylko z ilością miejsc, bez rozrysowania. Szkoda że po czesku.
Powrót do góry

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 17-01-2011, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Problem mający istotny związek z ostatnio publikowanymi filmikami na YT.
Jeżeli skład EIC ma się składać z wagonów z klimatyzacją, to sa to zwykle wagony typu Z, które stoją na Olszynce z powodu braku rewizji. Zamiast nich jeżdżą wagony typu Y (krótsze), które mają mniejszą ilość miejsc.
Jeżeli ktoś dostaje miejscówkę na numerem 11x, tzn. że w systemie wpisano typowy wagon Z, albo przedziałowy, albo bezprzedziałowy. Wszystkie kombinacje jak rowerowy, z przedziałem dla niepełnosprawnych nie maja miejsc z numerami 11x.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 08-02-2011, 23:48    Odpowiedz z cytatem

Jechałem ostatnio Prusem ze Szczecina i miałem identyczną sytuację, miejsce 116 a wagon to 141A po modernie,6 miejscowy z gniazdkami i wyświetlaczami. Poszedłem do obsługi, pani kierownik kazała mi podać miejsce, zajrzała do notatnika i wskazała mi miejsce nr 33.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 05-06-2015, 18:39    Odpowiedz z cytatem

Dużo pasażerów i wpadka PKP Intercity.

PKP Intercity poinformowało dziś o sukcesie promocji „Happy Hours", która zaowocowała wzrostem liczby pasażerów. Przewoźnikowi przytrafiła się jednak poważna wpadka – w środę na pociąg IC Pobrzeże sprzedano dwukrotnie te same miejscówki.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/57951/duzo_pasazerow_i_wpadka_pkp_intercity.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 01-07-2015, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie. Nie wiem czy jest jakis osobny temat "powitalnia" ale jak znajdę to skrobnę parę słów o sobie. Na razie mam jednak pytanie. Otóż kupiłem bilety na TLK w kasie PR. Generalnie na jednym blankiecie mam bilety 2kl a na drugim bilety dodatkowe na miejsce sypialne. Jak widac temat sprzedazy kilku osobom jednej miejscowki czasami sie zdarza a nie chcialbym aby spotkalo mnie to samo. Orientujecie sie jak dziala system sprzedazy w zwyklych kasach? Czy jezeli np. Ja kupilem przedzial double to automatycznie w tym momencie jest on zarezerwowany czy tez watpliwej jakosci system sprzedazy internetowej moze przydzielic komus to samo miejsce. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 01-07-2015, 19:45    Odpowiedz z cytatem

oskar777, kasy biletowe IC i PR podpięte są pod ten sam system sprzedaży i rezerwacji.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 01-07-2015, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiedziec ale mnie nurtuje to czy ktos spotkal sie z sytuacja kiedy na miejscowke sypialna kupiona w kasie sprzedano to samo miejsce innej osobie kupujacej przez internet. Wiem ze na miejsca siedzace takie numery odchodzily- jeden bilet kupiony w kasie i 4 przez neta na to samo miejsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-07-2015, 10:39    Odpowiedz z cytatem

Rok temu system raz tak zwariował, że sprzedał praktycznie dwa razy jeden wagon (kuszeta) na Ustroniu, ale to są sytuacje baaaardzo sporadyczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl