Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
EIC Last Minute
Autor Wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 15-01-2011, 09:33   EIC Last Minute Odpowiedz z cytatem

Dobra oferta, można z Krakowa do Zakopanego (a więc i Nowego Targu, Chabówki, Suchej B no bo można przecież wysiąść wcześniej). A także do Krynicy, więc i do Muszyny, Nowego Sącza, Grybowa. Dojechać za 13 zł pociągiem EIC.

Trzeba przyjść 30 minut przed odjazdem i jeśli są wolne miejsca (a na 99% będą bo większość jedzie EIC tylko do Krakowa), więc jeśli będą miejsca dostaniemy bilet za 13 zł.

Czy aby na pewno ??

No właśnie powiem Wam co mi się przytrafiło niedawno, poszedłem do kasy (Kraków Główny) kilka minut przed odjazdem, poprosiłem LAST MINUTE do Zakopanego, dostałem bilet i jakieś monety reszty i nie sprawdzając nic pobiegłem na peron bo mój EIC już stał gotów do odjazdu.

Ok ponieważ pociąg był raczej pusty, to nie patrzyłem jaki wagon/miejsce tylko wsiadłem sobie do najlepszego wagonu 2 klasy w składzie czyli do Z2 Bautzen, mając nadzieję na udaną podróż.

Niestety czar szybko prysł. W drodze z Krakowa Głównego na Płaszów zoriętowałem się że pani z kasy nie sprzedała mi LAST MINUT tylko zwykłą miejscówkę za 12,50 bez biletu !!! No rozumiem że w takim przypadku, musiałbym dopłacić ze 40 zł to tego interesu. Pytanie czy pani z kasy jest niedouczona i nie zna ofert swojej firmy, czy może złośliwie dała mi co innego niż chciałem, widząc że się spieszę ??

Chciałbym natomiast pochwalić drużynę z pociągu. Po zobaczeniu co mi pani z kasy sprzedała, sam się zgłosiłem do konduktora z tym biletem. Razem z Kierownikiem ustalili, że to wina babki z kasy, i powiedzieli mi żebym jechał. No mogli się przyczepić, ale nie zrobili tego, więc pomimo wielu postów tu na forum że konduktorzy są nie mili, ja powiem, że często są ok. A ja co prawda jechałem nie na tym co trzeba to firma IC dostała tyle $ co trzeba więc na jedno im wyszło.

Pociąg ok, ludzi nie tak wiele, bo większość z EIC jedzie tylko do Krakowa, więc można sobie iść gdzie kolwiek siąść, jeśli chodzi o 2 Klasę miał w składzie np. Z2 Bautzena, więc to akurat był dobry EIC nie taki na wagonach jak w TLK (a też mają takiego do Zakopca). Więc poszedłem do Bautzena. Na pewno się jechało wygodniej niż EN57, które na tej trasie kosztuje podobną kwotę w opcji Połączenie w dobrej cenie. Niestety musi być kasa IC więc biletu Last Minute nie kupimy np. w Chabówce czy Nowym targu bo nie ma tam kas IC.

Pamiętajcie jednak kupując bilety w tej ofercie żeby patrzeć na ręce pani w kasie, bo nie wiadomo co wam sprzeda.

_________________
...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 15-01-2011, 10:11    Odpowiedz z cytatem

snajper, można je sprzedawać także w kasach PRów, jeśli są wyposażone w terminal rezerwacji miejsc.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-01-2011, 10:30    Odpowiedz z cytatem

O widzę, że zlikwidowali próg 23 zł obniżając do realnej ceny 13 zł
http://www.intercity.pl/pubfile/taryfa/eic/last_minute/wykaz_odcinkow_last_minute_2011.pdf

Taniej niż Szwagropolem. Tylko jeszcze wypromować tą ofertę. Filmik z TVN24 pokazuje, że warto (pustki na składzie).

Choć do Zakopanego 13 zł powinno obowiązywać w TLK. Podobnie do Nowego Sącza i Krynicy.

[ Dodano: 15-01-2011, 10:42 ]
W Nowym Targu jest kasa PKP IC. W Suchej Beskidzkiej PRów.
W Chabówce nie ma kasy jakiejkolwiek.
Tu akurat kris123 mógłby się czepić... Ale to wina przewoźnika, ze nie dopuszcza sprzedaży tej oferty w pociągach (kiedyś rozumiem, ale teraz drużyna ma dostęp do systemu rezerwacji).

A wystarczy zlikwidować LM do Zakopanego i wprowadzić bilet zakopiański. Nawet niech podwyższą cenę N o 1-2 zł i uznają ulgi i zniżki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-01-2011, 10:53    Odpowiedz z cytatem

To oferta Last Minute obowiązuje we wszystkich pociągach EIC? Bo ostatnio ktoś na tym forum powiedział mi, że taka oferta nie istnieje. Czyżby złośliwe wprowadzanie w błąd?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 15-01-2011, 11:43    Odpowiedz z cytatem

Jak to we wszystkich? W wymienionych na liscie.


- Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.
Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2011, 12:36   

Oferta Last Minute, wprowadzona kilka lat temu, to strzał w dziesiątke. Pozwala cieszyć się pasazerom z jazdy komfortowym EIC w rozsądnej cenie, dla spółki to pieniądze i zadowolony klient, a nic nie tracą- bo i tak na odcinkach koncowych typu Sacz-Krakow pociąg jedzie pustawy.

Oferta powinna byc rozwijana i udoskanalana- a przede wszystkim reklamowana, bo nikt o niej nic nie wie. Chociazby- ile osob korzysta z LastMinute na EIC Małopolska na odcinku Krakow-Rzeszow/Przemysl ? A ile osob mogloby ? Dziesiatki. Pociag i tak jedzie pusty, ciągnąc chyba z osiem wagonów.

Porzucenie oferty Last Minute to duży błąd PKP IC. Na początku były porządne ulotki, ale to jeszcze za Prześlugi. Wydaje mi się, że powodem tego jest przejęcie pospiesznych przez społkę- skoro pasazer ma do wyboru TLK i LastMinute na IC, to i tak pieniadze powędrują do jednej spółki,a często LastMinute jest tansze niż TLK. Gorzej z odcinkami, gdzie nie ma TLK- np Nowy Sacz-Kraków. Co do tego odcinka, to jest to świetna cena, i nie wiem czy czasem nie wprowadzona dzięki mojemu mailowi Cool w ktorym skrytykowałem spółkę że LastMinute na Pieniny kosztuje 23 złote co jest kwotą za dużą i niekonkurencyjną, skoro autobusy wożą po 18/13 zł. No i proszę, dwa miesiące pozniej stawka to 13 a nie 23 złote Razz moze jednak ktos czyta maile w Dziale Marketingu?

@Loker- jak najbardziej masz racje. Taryfa TLK jest chora, za wysoka i w ogole nie sprawdza się na krętych liniach typu zakopianka czy kryniczanka, gdzie przez zawyzony kilometraż spółka rząda 35 złotych za normalny bilet z Zakopanego do Krakowa, co jest ceną totalnie nierynkową. Dlatego 13 złotych powinno być ceną relacyjną na ww odcinki, także, a może przede wszystkim, na pociagi TLK. Bo bez tego, to d**a zbita Twisted Evil
Powrót do góry

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 15-01-2011, 15:42    Odpowiedz z cytatem

Wg. mnie niskie zainteresowanie ofertą "LastMinute" wynika z braku informacji o tej ofercie, w elektronicznym rozkładzie jazdy, który taryfuję relacje wg. taryfy "E"+dopłata.
Widać to szczególnie np. na trasie Poznań - Wrocław; gdzie wszyscy pasażerowie pchają się do pociągów TLK za 37,40.- bilet N, gdzie przejazd pociągiem EIC FREDRO, SŁOWACKI czy PANORAMA kosztuje 33.-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-01-2011, 21:48    Odpowiedz z cytatem

Ale w tym już miejscówka jest wliczona? Nie trzeba dodatkowo płacić, tylko 33 zł i można jechać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 15-01-2011, 21:58    Odpowiedz z cytatem

Właśnie tak!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 15-01-2011, 23:05    Odpowiedz z cytatem

mateusz123, Jest to można powiedzieć taki bilet z opłatą globalną "Bilet+rezerwacja"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2011, 23:28   

Cytat:
Niestety czar szybko prysł. W drodze z Krakowa Głównego na Płaszów zoriętowałem się że pani z kasy nie sprzedała mi LAST MINUT tylko zwykłą miejscówkę za 12,50 bez biletu !!!


Miałem tak raz na szczęście zauważyłem przed wejściem do pociągu i poleciałem zamienić.


Cytat:
Dobra oferta,


Dla części niestety martwa oferta - brak kas. Trzeba całkiem zmienić ofertę - sprzedaż bez wskazania z stacji bez kas/rezerwacji.


Cytat:
A także do Krynicy, więc i do Muszyny


Powrót już kosztuje blisko 100pln...Oferta martwa w tych miejscowościach.

Cytat:
Grybowa

Żaden EIC, IC, Ex nie stawał nigdy w Grybowie. Dlatego też martwa oferta
Powrót do góry

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 16-01-2011, 10:21    Odpowiedz z cytatem

No tak jak nie ma kas to martwa oferta, ale zawsze możesz pojechać z Krakowa do wybranego miasta za pomocą EIC, a wrócić tym co zawsze używasz (Regio, autobus). Zawsze to przynajmniej w jedną stronę sobie pojedziesz wagonem Z2 (zakładając że i tak będzie cały prawie pusty, to siadasz gdzie chcesz) a nie EN57 albo autobusem.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 16-01-2011, 13:56    Odpowiedz z cytatem

snajper, Zamieść skan dokumentu przejazdowego z przejazdu który opisujesz powyżej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 16-01-2011, 15:39    Odpowiedz z cytatem

????

Dziwna prośba. Do czego Ci to ??

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-01-2011, 16:16   

Jechałem ostatnio EIC Tatry i jedyny w pociagu mialem bilet LastMinute i konduktor oglądał go dobre dwie minuty zanim mi go uznał Cool pewnie nie wierzył, że płacąc jedyne 13 złotych jadę bez żadnej zniżki Cool
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl