Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kto nie odróżnia PKP od Przewozów Regionalnych?
Autor Wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 18-01-2011, 21:55   Kto nie odróżnia PKP od Przewozów Regionalnych? Odpowiedz z cytatem

Czasami złościmy się, że dziennikarze, nieraz nawet ci "transportowi", po roku nadal nie odróżniają Przewozów Regionalnych od PKP, a Kolei Mazowieckich - nie odróżniają nawet mimo istnienia oddzielnej spółki od ponad pięciu lat...

Cóż. Ja się chyba przestanę dziwić dziennikarzom. Spójrzcie jaki tytuł ma przelew, który dostałem dziś w ramach zwrotu biletu.

pkp_wtf.png
Plik ściągnięto 100 raz(y) 33.03 KB

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 19-01-2011, 18:55    Odpowiedz z cytatem

A może o czymś nie wiemy i PR-y postanowiły powrócić do grupy PKP?? Very Happy

Jak chcesz to wyślij do nich ten screen z zapytaniem czy postanowili się pojednać. Twisted Evil

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 19-01-2011, 19:14    Odpowiedz z cytatem

psim, jakaś podrzędna PR-owska biurwa wyklepała na klawiaturze bzdurę i robisz z tego sensację. Może dla tej biurwy lepiej brzmi "bilet PKP" niż "bilet na pociąg"?

Przykład idzie z góry, z samego zarządu PR. Podczas ostatniej kampanii wyborczej do samorządów, kandydatka PSL na prezydenta Warszawy Danuta Bodzek z zarządu PR oficjalnie głosiła, że pracuje w spółce PKP Przewozy Regionalne. O czym to świadczy?

Pracowałam kilka lat w jednej ze spółek Grupy PKP i na podstawie własnych obserwacji mogę stwierdzić, że co najmniej połowa szeregowych kolejarzy nie wie dokładnie w jakiej spółce kolejowej pracują. Mylą nazwy, mylą pojęcia, mylą wszystko. A jeśli chodzi o kolejarzy z PR to w większości do dziś mentalnie bardziej są związani z PKP niż ze swoją spółką.

Jeszcze przez wiele kolej w Polsce będzie utożsamiana z PKP. Nawet jak PKP formalnie zostanie zlikwidowane to dziennikarze, pasażerowie i spora część kolejarzy będzie uważać, że kolej to PKP. Bawią mnie moi znajomi, gdy mówią, że idą na dworzec PKP w Gorlitz.

Ktoś kiedyś zamieścił na forum pismo, które wyszło ze spółki PKP Interciti, która nie istnieje:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=9280

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!


Ostatnio zmieniony przez Noema dnia 19-01-2011, 19:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 19-01-2011, 19:36    Odpowiedz z cytatem

Noema, nie robię sensacji tylko wrzucam jako ciekawostkę do drogocennej sekcji Duperele.

Moim zdaniem takie "drobiazgi" zbierają się na prawdziwy, powszedni obraz kolei w Polsce, tej zaprzałej, będącej jakby w głębokiej depresji, funkcjonującej tylko rozpędem, bez żadnych spisków, podchodów, ataków ze strony wyimaginowanych przeciwników, zakusów ze strony ościennych mocarstw, z codzienną prymitywną korupcją (na małą i wielką skalę), z codzienną niegospodarnością, bezmyślnością, niedasizmem.

Gdzie jest identyfikacja z pracodawcą u tych ludzi? Albo chociaż z branżą, która nakazałaby dbałośc o szczegóły? Czy nikt nie próbuje takiej identyfikacji stworzyć? Pani Bodzek powiedziała co wiedziała, i to na wieki wieków utrwaliło moją opinię o niej. Zresztą sam o tym pisałem na tym forum (ale chyba się wymoderowało bo nie umiem teraz odnaleźć).

Ja nie pracowałem dotychczas na kolei, może dlatego tak mnie ta niezborność dziwi. Też mnie zaskakuje, kiedy niejaki Wach pisze (czy tam daje wywiad) do Rzepy, i raz w tym tekscie stoi Intercity, a raz InterCity. Potworność - bije po oczach człowieka nawykłego do dbałości o takie szczegóły. Naprawdę mają rację Niemcy śmiejąc się z Polnische Wirtschaft? Naprawdę nie potrafimy inaczej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 19-01-2011, 20:05    Odpowiedz z cytatem

A to dobry temat. Pomijając ten zwrot za bilety, chodzi o sytuację ogólnie. Stoję w Szczecinie Głównym i jakiś gość do mnie:

-Przepraszam pan może wie, czy ten pociąg to jest taki zwykły pośpiech ?? - powiedział wskasując na wagonowe InterRegio do Poznania.

No niby można by wagonowe InteRegio uznać za pośpiech, z drugiej strony ja właśnie czekałem na TLK do krakowa, które też jedzie przez Poznań i też jest pośpiechem. Cholera wie na co kupił bilet. mówie więc:

-To jest pociąg Inter Regio.
-eeee, InterRe..., hmm, dziękuję.

Widać w głowie mu się wszystko w tym momencie pomieszało, pobiegł do wagonu, ale czy to był jego pociąg??

Ludzie dalej mają w głowie Osobowy, Pospieszny, Expres, a nie Regio, InterRegio, TLK itd.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-01-2011, 20:12    Odpowiedz z cytatem

Ja może dodam do tematu zdjęcia biletów jakie kupiłem w grudniu, w tym roku mało jeździłem pociągami i trochę mnie zdziwiło to, że jeszcze są stare kartoniki (aczkolwiek, nie mam tego za złe spółce, jeżeli są w zapasach to należy je wykorzystać Smile ).

DSC07986.JPG
Plik ściągnięto 116 raz(y) 60.49 KB


_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 20-01-2011, 01:21    Odpowiedz z cytatem

snajper, ja w takich sytuacjach się nie patyczkuję tylko każę okazać bilet Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-01-2011, 01:35   

W języku potocznym zawsze PKP=kolej i tak będzie jeszcze bardzo, bardzo długo.

Ile lat nie ma już Centrali Produktów Naftowych? Podpowiem: prawie 11 lat, czyli jeszcze więcej jak rozbicie PKP na spółki. A mimo to do dzisiaj wiele osób stacje benzynowe nazywa CPN-ami, niezależnie od tego czy należy do Orlenu (spadkobierca CPN), Shella czy BP.

Podobnie z PKS-ami. W prawdzie wiele ich się ostało, ale nie wszystkie mają już w nazwach skrót PKS. A mimo to w dalszym ciągu w wielu regionach używa się tej nazwy do określenia wszelkiej komunikacji autobusowej.

Wiele osób, zwłaszcza w starszym wieku NFZ nazywa kasą chorych.

Państwowych Gospodarstw Rolnych nie ma już 20 lat (właściwie to dłużej, bo nazwę tą zmieniono, ale pomińmy), a mimo to wciąż na czynne wielkoobszarowe gospodarstwa rolne mówi się PGR-y, niezależnie nawet od tego czy rzeczywiście tak się nazywały w przeszłości.

Jeszcze inny przykład: w 1975 gra liczbowa Toto-Lotek zmieniła nazwę na Duży Lotek (obecnie Lotto). A mimo to co jakiś czas w języku potocznym słyszy się zdania typu „Wygrał w Toto-Lotka”.

I tak wiele, wiele innych przykładów nazw instytucji, budynków, miejsc, organizacji…
Powrót do góry

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-01-2011, 01:52    Odpowiedz z cytatem

Mariusz W., dodałbym jeszcze Orbis. Co Orbis ma wspólnego z koleją? Do dziś wielu kolejarzy "orbisem" określa książkowy Sieciowy Rozkład Jazdy Pociągów. Nie mam pojęcia dlaczego.

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-01-2011, 01:59   

Wars do 1961 roku nazywał się Przedsiębiorstwem Wagonów Sypialnych i Restauracyjnych "Orbis", a potem był związany z "Orbisem". Może był jakiś związek z wydawaniem rozkładów jazdy.

Jeszcze jakby się dobrze rozejrzeć, to może jakieś przedwojenne określenie by się znalazło, niekoniecznie związane z koleją.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl