Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Maszyniści uciekają z PKP IC
Autor Wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 05-09-2011, 02:06    Odpowiedz z cytatem

To bardzo ciekawe Skalar. Zapytaj więc swojego kierownika kursu na podstawie jakich przepisów jesteś szkolony i czy o tym kursie powiadomiono UTK?

_________________
Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koleś Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009

PostWysłany: 05-09-2011, 07:37    Odpowiedz z cytatem

Jestem pracownikiem PKP CARGO S.A. po Technikum Kolejowym kierunek trakcja elektryczna , chcę przejść na pomocnika a póżniej na maszynistę i nie mogę , bo nieodwołalny minister Grabarczyk od czerwca nie może podpisać poprawki do rozporządzenia. Z tego co mi wiadomo leży ono już dwa tygodnie na jego biurku!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 05-09-2011, 17:30    Odpowiedz z cytatem

jak niemozesz?? musisz tylko pojsc na kurs. Mnie to przeraża niby niema kto jezdzic a tu goscie tak jak my po trakcji z technikum kolejowego i zamiast nas brac od reki szkolic to trzeba chodzic od firmy do firmy i sie prosic Hmm czekac Hmm normalnie brak mi słów Exclamation Ktoś powinien za ten stan rzeczy beknąc Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 08-09-2011, 01:00    Odpowiedz z cytatem

ET-22, skoro masz takie wykształcenie, jak opisujesz, to nie jest potrzebny żaden kurs. Na pomocnika możesz zdawać 'eksternistycznie", czyli bez kursu. potem, 6 miesięcy jazdy za pomocnika i egzamin na maszynistę (oczywiście, jeżeli nadajesz sie na to stanowisko). Wszystko wychodzi w "praniu". Nie wszyscy, co głośno krzyczą są dobrymi kandydatami do prowadzenia pociągów.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 08-09-2011, 16:12    Odpowiedz z cytatem

Tak zgadzam sie z Tobą w 100% Niestety IC nie odpowiedziało w ogóle na moje aplikacje Exclamation woleli by przyjąć kogoś z gotowymi uprawnieniami dowiedziałem sie telefonicznie Shocked . Czekam teraz na kurs który bedzie ruszał i wtedy prywatna firma bedzie mnie wysyłała jako swojego pracownika. Wiem że nie każdy może jezdzić, chodzilem 5lat do szkoly kolejowej, nie jeden raz jechałem w lokomotywie tudzież ezt, niejedną przeprowadziłem rozmowe z niejednym Mechanikiem ale przede wszystkim trzeba to kochać i mieć smykałke. W moim przekonaniu jestem bardzo dobrym kandydatem na to stanowisko i irytuje mnie ta sytuacja gdzie w IC mnie olali a u prywaciarza czekam i czekam na kurs Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koleś Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009

PostWysłany: 08-09-2011, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Ile jeszcze potrzeba temu bezmózgowcowi z ministerstwa infrastruktury , żeby podpisać poprawkę do rozporządzenia.Najgorszy minister d/s kolejnictwa od roku 1989
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ofelia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2009

PostWysłany: 09-09-2011, 18:08    Odpowiedz z cytatem

poprawka do rozporzadzenia dotyczy jedynie statusu prawnego pomocników, ktorzy obecnie pracują. Nie istnieją żadne przepisy na podstawie których można by szkolić pomocnikó. Obawiam się, że uczęszczający na kurs po ukończeniu kursu nie otrzymają żadnych uprawnień na pomocnika bo takiego zawodu na kolei ( nie tylko PKP) nie ma i już chyba nie będzie. Opracowywane są przepisy ustalające cykl szkoleń na licencję maszynisty oraz na świadectwo maszynisty. Nowe przepisy przewidują, że cykl szkolenia na świadecto maszynisty (uprawia do prowadzewnia pociągu) będzie trwać około 6 miesięcy.Nie wyobrażam sobie takiego maszynisty - bez żadnego doświadczenia. Nic nie wiadomo co ze stażem stanowiskowym, który obowiązywał do tej pory. Panowie po technikum kolejowym. chwila cierpliwości.Szybciej będziecie maszynistami niż w tej chwili sobie wyobrażacie. Pytanie tylko czy będziecie chcieli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karass Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 09-09-2011, 21:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szybciej będziecie maszynistami niż w tej chwili sobie wyobrażacie. Pytanie tylko czy będziecie chcieli.

I czy my jako pasażerowie tego chcemy bo szczerze mówiąc troche mnie to przeraża.

_________________
DB=Doją Biedaków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Przego Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010

PostWysłany: 09-09-2011, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poprawka do rozporzadzenia dotyczy jedynie statusu prawnego pomocników, ktorzy obecnie pracują.

Nie jest to prawda. Poprawka umożliwi egzaminowanie na pomocników na dotychczasowych zasadach jeszcze co najmniej do 2013 r. - info potwierdzone w MI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 09-09-2011, 23:07    Odpowiedz z cytatem

karass ty powinienem bys nie ryba a baranem! kto moze byc lepszym mechanikiem niz goście po TRAKCJI T. KOL> ty?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 09-09-2011, 23:45    Odpowiedz z cytatem

ale można byc po trakcji i gówno wiedzieć i jeździć i w peronach sie nie mieścić nie uważasz, chyba o to dla Karassa chodziło,

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 10-09-2011, 00:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
że cykl szkolenia na świadecto maszynisty (uprawia do prowadzewnia pociągu) będzie trwać około 6 miesięcy.

Podstawowy kurs na licencję maszynisty trwa 267 godzin szkoleniowych, obejmujących zajęcia teoretyczne i ćwiczenia (w tym 4 godziny ćwiczeń na symulatorze jazdy lokomotywy). Kurs kończy się egzaminem, a pozytywny jego wynik daję podstawę do wydania œświadectwa zdania egzaminu maszynisty i składanie do UTK wniosku o wydanie licencji maszynisty.
Cytat:
Opracowywane są przepisy ustalające cykl szkoleń na licencję maszynisty oraz na świadectwo maszynisty

Bzdura,szkolenie są prowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.02.2011r. w sprawie licencji maszynisty - Dziennik Ustaw nr 66 poz.346
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 10-09-2011, 00:31    Odpowiedz z cytatem

Siwiutki jest po zawodowce odzieżowej i wie wszystko co jest na szlaku tromfm!Smile Shocked Shocked Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karass Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 10-09-2011, 08:00    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
karass ty powinienem bys nie ryba a baranem!

takie teksty to sobie do lustra wygaduj.Jak maszynistą się będzie po sześciu miesiącach to można mieć wątpliwości co jakości świadczonych usług.Na tym stanowisku trzeba mieć doświadczenie nie szkołę.Możesz być nawet profesorem zwyczajnym z trakcji i być kiepskim maszynista.
Cytat:
Siwiutki jest po zawodowce odzieżowej i wie wszystko co jest na szlaku tromfm

Sądząc po twoich wpisach ty jesteś chyba dopiero w gimnazjum , przynajmniej tak się zachowujesz.

_________________
DB=Doją Biedaków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 10-09-2011, 08:38    Odpowiedz z cytatem

ET-22 napisał/a:
Siwiutki jest po zawodowce odzieżowej i wie wszystko co jest na szlaku tromfm!Smile Shocked Shocked Śmiech


gościu zbastuj troche ! Tak się składa że też robię kolejówke. I też mam zamiar iść na maszynistę. Cieszę się że na szlaku będzie taki inteligent jak Ty, który pozjadał wszystkie rozumy i myśli że jest super extra w tym co robi. Powodzenia!

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl