Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Maszyniści uciekają z PKP IC
Autor Wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 10-09-2011, 09:37    Odpowiedz z cytatem

sorki troche mnie poniosło ale to sie bierze z tego ze mnie wk.. ta cala sytuacja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szociu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2009

PostWysłany: 10-09-2011, 16:39    Odpowiedz z cytatem

U mnie w Technikum Kolejowym w Sosnowcu mamy teraz taki program stypendialny PKP Cargo dla klas o profilu Technik Transportu Kolejowego. Polega to na tym, że osoby ze średnią min. 4,0 ze wszystkich przedmiotów, lub 4,75 z przedmiotów zawodowych na koniec 3 klasy, chętne do udziału w projekcie przez 4 klasę będą otrzymywać od 25-50% pensji maszynisty (zależnie od średniej) i uczęszczać na kurs maszynisty, a po ukończeniu szkoły od razu otrzymają pracę jako maszynista w wybranym przez siebie zakładzie przy zapisie do projektu (u nas w woj. śląskim w projekcie bierze udział tylko Zakład Taboru w Jaworznie Szczakowej).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 10-09-2011, 17:04    Odpowiedz z cytatem

Godne pochwały! : )

//nie cytuj przedmówcy. mateuszpiszcz

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

many Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Paź 2008

PostWysłany: 10-09-2011, 18:06    Odpowiedz z cytatem

Już nie ma Zakładów taboru, chyba raczej CT Górnośląski:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ofelia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2009

PostWysłany: 11-09-2011, 18:58    Odpowiedz z cytatem

Do Pośpiesznego. Masz rację w jednym Rozporządzenie zostalo wydane w lutym. Niestety mylisz licencję maszynisty, która do niczego nie uprawnia, z szkoleniem na swiadectwo maszynisty, które bedzie uprawniało do prowadzenia pojazdow trakcyjnyc. Czas szkolenia aby otrzymac świadectwo maszynisty bedzie trwać ok pół roku. Bez stażu stanowiskowego , o ktory toczą się dyskusje. Ponadto zmien źrodło informacji w MI. Zapytaj czym się zajmuje Zespól do Spraw bezpieczeństwa. Właśnie poprawkami do lutowego rozporządzenia i czasookresem szkolenia. Jeszcze raz podkreślam Licencja to maszyniste to nie maszynista. rowniez nie wiadomo jak rozstrzygnie sie sprawa pomocnikow.To grugi temat z w/w zespołu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 11-09-2011, 20:18    Odpowiedz z cytatem

Aby o trzymać z UTK-u licencję trzeba legitymować się "Świadectwo zdania egzaminu maszynisty" to podstawowy warunek.
Jego brak w wniosku powoduje jego bezprzedmiotowość i odrzucenie.
Cytat:
Czas szkolenia aby otrzymac świadectwo maszynisty bedzie trwać ok pół roku.

Bzdura, szkolenia trwają 267 godzin po ukończeniu szkolenia uczestnicy przystępują do egzaminu testowego (test jednokrotnego wyboru) i po jego zdaniu otrzymują "Świadectwo zdania egzaminu maszynisty" które jest niezbędne do otrzymania licencji maszynisty.

W tym miejscu więc trzeba sobie odpowiedzieć co uprawnia do wykonywania pracy na stanowisku maszynisty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 11-09-2011, 22:55    Odpowiedz z cytatem

Kursy na licencję maszynisty mogą być organizowane przez ośrodki szkolenia, które uzyskały certyfikat od UTK.
Po odbyciu takiego kursu uczestnik zdaje egzamin i dostaje licencję maszynisty.
Uprawnia ona właściwie tylko do jednego, że możesz zostać zatrudniony przez jakiegokolwiek przewoźnika w EU.
Po zatrudnieniu rozpoczyna się drugi etap szkolenia, czyli na świadectwo uzupełniające. Dopiero po przejściu szkolenia na to świadectwo, które obejmuje mi.in. tabor, który jest na stanie przewoźnika i odcinki infrastruktury obsługiwane przez przewoźnika zdajesz egzamin z tych wszystkich elementów. Następnie odbywasz staż stanowiskowy i dopiero wtedy stajesz się maszynistą, który samodzielnie może prowadzić pociągi.
Tak więc maszynistą, to będziesz dopiero, jak dostaniesz świadectwo uzupełniające u konkretnego przewoźnika. Samą licencją można sobie d... podetrzeć... chociaż nie, bo to plastik.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 12-09-2011, 07:41    Odpowiedz z cytatem

Jasne, mam dwa prawa kierowania ale nie mam licencji,jestem więc maszynistą czy może tylko kandydatem do tego stanowiska.
To pytanie retoryczne, oczywiście nie dla wszystkich Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 12-09-2011, 08:40    Odpowiedz z cytatem

Proszę skończyć tę jałową dyskusję, jest nie na temat. Przypominam , że wątek dotyczy problemu odchodzących z IC maszynistów, a nie ogółu problemu tego zawodu. Następne posty nie na temat usunę.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl