Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Bilety DB bahn
Autor Wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23-03-2013, 13:01    Odpowiedz z cytatem

@darian
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ja mam kartę Visa Electron i jeśli chodzi o akceptacje mojej karty na bahn.de to nie ma z tym problemu, bo niejednokrotnie zostały przeze mnie zakupione już bilety na tej stronie tą kartą. Tylko tak jak wspomniałem w poprzednim poście, zawsze zamawiałem wysyłkę pocztą. Smile Czyli jak rozumiem nie powinno być problemów.

[ Dodano: 23-03-2013, 14:41 ]
Jeszcze taka mała dygresja, ponieważ z ciekawości sprawdziłem za pomocą wyszukiwarki najniższych cen w wersji niemieckiej to samo połączenie z Berlina do Londynu, które wyszukiwałem normalnie na bahn.de i otóż wyszła mi o 10 eur niższa cena, dodatkowo, przy wybraniu biletu, nie ma już opcji bilet online, tylko bilet pocztą. Załączam screen. http://img689.imageshack.us/img689/8580/beztytuunfv.jpg Cena tego samego połączenia w polskiej wersji strony bahn.de to 59 eur.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 23-03-2013, 21:46    Odpowiedz z cytatem

@tomeeek07

Wiesz to wszystko co napisałem to tylko mój tok rozumowania . Ze po prostu to chodzi tylko aby miec przy sobie kartę ktora się zapłacilo za bilet bez względu na jej rodzaj.

A jeszcze jedno. W angielskiej wersji jest użyte wyrażenie "ec card" , gdzie ec jest napisane mała literą czyli electronic card co dla mnie (mam nadzieję że tez dla Niemców) jest synonimem karty debetowej.
https://www.bahn.de/i/view/DEU/en/prices/onlineticket/direct_debit.shtml
na samym dole przy znaczku "i" jest napisane
Cytat:
You still need a credit card (American Express, MasterCard, Diners Club, Visa), BahnCard, bahn.bonus Card or ec card to register to buy online tickets, i.e. tickets which can be printed out until shortly before the train departs. You also have to have this on you for the ticket inspection. Payment though is by direct debit.




Na wersji bahn.de dla obywateli USA jest napisane wprost ze nalezy wziąść ze soba do pociągu kartę ktorą sie wpisało w formularz podczas kupna biletu on-line. To jest napisane z wykrzyknikiem tutaj:
https://www.bahn.de/i/view/USA/en/prices/onlineticket/onlineticket.shtml

Cytat:
! Please note:

Your train ticket is only valid with an identification card.
You have to carry the card you chose during the booking process with you on the train for fare controls.
A provisional BahnCard never serves as an ID card.


Więc przypuszczam , że nie powinno być problemu. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 24-03-2013, 13:39    Odpowiedz z cytatem

Kiedyś Niemcy swipe'owali karty w swoi czytniku. Ostatnio coraz częściej tylko patrzą, czy zgadza się nazwisko.
Przynajmniej ja mam takie doświadczenia.

Patrzyłem jakiś czas temu na opis London Specjal i jest tam coś w stylu "promocja obowiązuje po ogłoszeniu". To jak to jest? Trzeba czekać na jakieś ogłoszenie, czy ona mi sama wyskoczy jako opcja (jak przy innych Specjal'ach) w biletach, gdy będę sobie wyszukiwał połączenie?

PS. Generalnie, jak jeździ się więcej za granicę, to nie ma co żałować na kredytówce i ją wyrobić (ja mam "supermaketową" za 12PLN/rok), bo już lepszego hostelu, nie mówiąc o samochodzie w wypożyczalni się nie zarezerwuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lantek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013

PostWysłany: 28-04-2013, 11:28   bilety nie dotarły Odpowiedz z cytatem

Witam
Zakupiłem bilety przez stronę DB bahn 17.03.2013. Miały dotrzeć na mój adres domowy, niestety jeszcze nie dotarły a to już 1,5 miesiąca. Pisałem do nich maile, że bilety nie dotarły a oni odpisują, że "wysłali i poinformują mnie jak bilety wrócą do nich" Co mogę zrobić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 28-04-2013, 13:16    Odpowiedz z cytatem

Wyjsc jest kilka ...
1. Czekac
2. Udac sie na poczte zapytac czy gdzies tego nie "zgubili"
3. Napisac oficjalna reklamacje do DB bo samo pisanie maili typu "gdzie sa moje bilety" nic nie wskurasz ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 28-04-2013, 14:13    Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem poco płaciłes za przeyłake biletu. Nie lepiej wydrukować sameu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lantek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013

PostWysłany: 28-04-2013, 14:19    Odpowiedz z cytatem

Czym w takim razie wysyłają te bilety zwykłym listem?
Pierwszy raz kupowałem i nie wiedziałem co i jak no i tak wyszło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Polrail Service Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2012

PostWysłany: 28-04-2013, 14:46    Odpowiedz z cytatem

kAtowice.23 napisał/a:
Nie rozumiem poco płaciłes za przeyłake biletu. Nie lepiej wydrukować sameu


Dzień dobry,

Nie wszystkie bilety DB Bahn są dostępne do wydruku online. Bilety kupowane przez bahn.de w ramach oferty Europa-Spezial Polen na przejazd do Niemiec są do otrzymania tylko w formie przesyłki pocztą do Polski.

Pozdrowienia,

Jarek Dworek
Polrail Service
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 28-04-2013, 17:31    Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze jeśli jest możliwość kupuję bilet z przesyłką do domu. Zawsze dochodzą w ciągu 2-3 dni.
Proponuję napisać jakąś oficjalną reklamację, ale możliwe, że zrobiłeś błąd w adresie, można to łatwo sprawdzić, czytając e-mail potwierdzający zakup. Wysyłane są listami priorytetowymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 29-04-2013, 20:13    Odpowiedz z cytatem

Czy mogę kupić bilet na stronie DB na pociąg Jan Kiepura z Polski do Niemiec? Bo słyszałem, że nasi nie honorują internetowych biletów DB na trasie do Niemiec, a czy taki przysłany do domu honorują? Bo wolałbym sobie kupić miesiąc wcześniej na DB a nie liczyć na 3 bileciki w promocji od PIC.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 29-04-2013, 21:08    Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem bilety w OBB na trasie Katowice - Wien, wiele osób mówiło że sie nie da owszem da sie , polacy bez problemu respektowali biletu . Jak by mi taki bilet nie respektował konduktor z Inter citi to bym złożył zawiadomienie do UOKIK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Polrail Service Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2012

PostWysłany: 30-04-2013, 11:05    Odpowiedz z cytatem

snajper napisał/a:
Czy mogę kupić bilet na stronie DB na pociąg Jan Kiepura z Polski do Niemiec? Bo słyszałem, że nasi nie honorują internetowych biletów DB na trasie do Niemiec, a czy taki przysłany do domu honorują? Bo wolałbym sobie kupić miesiąc wcześniej na DB a nie liczyć na 3 bileciki w promocji od PIC.


Dzień dobry,

Nie sądzę, żeby w ogóle była możliwość zakupienia poprzez bahn.de biletu online na 'Kiepurę' z Polski do Niemiec.
A bilety, obojętnie czy OLT (online ticket), czy drukowane przez DB Bahn i otrzymane pocztą, musza być uznawane w pociągach.

Pozdrowienia,

Jarek Dworek
Polrail Service
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lantek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013

PostWysłany: 02-05-2013, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Witam

Czy ktoś wie , bo nie moge znalesc na stronie bahn, pod jakim adresem skladac reklamacje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mpuchatek Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Mar 2012

PostWysłany: 05-05-2013, 13:03    Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze dodam w temacie akceptacji kart płatniczych. Dużo zależy od polityki banku-wystawcy karty. Jak na rynek wchodziła VISA Electron to miała to być karta używana tylko w sytuacjach umożliwiających on-line autoryzację w kontakcie z bankiem. W owych czasach nie było to takie popularne - często tzw. wypukłe karty odbijano w "żelazku". Electron była płaska i w żelazku jej się użyć nie dało. Uważało się, że użycie tej karty zdalnie nie powinno być możliwe. Potem VISA przekazała ostateczną decyzję co do polityki do banku wystawcy i pierwsze w Polsce wyłamało się Inteligo. Ich karta VISA Electron została w systemie odblokowana i bank akceptował jej użycie zdalnie (czyli w transakcjach internetowych bez obecności fizycznej karty).
Zatem dziś praktycznie wszystko zależy nie tyle od samej karty, co od polityki:
1. punktu akceptacji - czyli np. systemu sklepu
2. banku wystawcy
Oba miejsca mają możliwość stwierdzenia, czy karta jej "debetowa", czy "kredytowa" - charakter karty przekaże bank podczas łączności. I mimo, że bank może autoryzować płatność (lub blokadę) to może jej nie przyjąć sam system sklepu. Dodatkowo niektóre rodzaje punktów ("sklepów") mają swoje specjalne przywileje. Są to zwykle hotele i wypożyczalnie samochodów, gdzie zwykle umożliwia się im obciążenie karty za koszty zniszczeń stwierdzonych już po odjeździe gościa, mimo braku karty w tym momencie (w systemie jest specjalna flaga wyróżniająca autoryzacje hotelowe i wypożyczalniowe).

Stąd po prostu trzeba spróbować użyć karty niekoniecznie biorąc dosłownie to co jest napisane. Akurat polskie banki czasem wykazują inwencję wykraczającą poza to co można sobie wyobrazić bardziej na zachód, np. karty prepaid, które niby są debetowe, ale nie zawsze do końca, bo czasem np. bez nazwiska (vide karty na Euro2012). I wtedy np. zapłata się uda, ale jeśli będzie potrzebne potem nazwisko to będzie zonk...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 05-05-2013, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Czy bilet na bezpośredni pociąg InterCity z Berlina Do Kolonii jest dużo droższy od biletu na pociągi regionalne gdybym chciał dotrzeć z Berlina do Kolonii (przez prawie cały dzień) z kilkoma przesiadkami samymi osobówkami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl