Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Bilety DB bahn
Autor Wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 12-07-2011, 23:39    Odpowiedz z cytatem

A toś @tomeeek07 pojechał... To ja poproszę Ciebie o źródło na temat tej ceny. Zg
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 13-07-2011, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Kolega nie napisał o jaki pociąg chodzi, ani kiedy zamierza jechać. Smile
Źródło: bahn.de (EC 20.VII)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marzka Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 16 Lip 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 16-07-2011, 19:04   POMOCY!!! Poznań (lub Szczecin)-przez Berlin do Rostocka Odpowiedz z cytatem

Potrzebuję szybko pomocy, ponieważ wybieram się po raz pierwszy w podróż do Niemiec koleją. Jestem studentką, chciałabym aby ta podróż kosztowała jak najmniej. Tę trasę mogę pokonać z Poznania jadąc przez Berlin lub ze Szczecina jadąc przez Gustrow lub Pasewalk. Jadę jutro i znalażłam opcję, która kosztuje 37 euro ze Szczecina. Słyszałam jednak o zniżkach i bilecie weekendowym, na którym 5 osób przejedzie całe Niemcy za 25 euro. Nawet jak kupię go sama, to wyjdzie mi taniej. Tylko nie wiem, na jakie pociągi on obowiązuje, czy tylko na Regional Expres a na IC nie? Czy ktoś wie, jak to wygląda? Zastanawiam się też, czy nie pojechac najpierw z Poznania do Frankfurt (Oder) i tam nie poszukać tych 4 osób do pary, jadących np na Berlin, no i czy później mogę sobie ten bilet zabrać w Berlinie i pojechać na nim sama dalej do Rostocka ( jeśli towarzysze na tym samym bilecie będą jechać tylko do Berlina)? Pomóźcie bardzo proszę?? Bo jestem totalnie zagubiona w temacie>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

trigosia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Lip 2011

PostWysłany: 17-07-2011, 08:37    Odpowiedz z cytatem

dwie dorosłe osoby i 13 letnie dziecko jadą ze Szczecina do Hamburga. wyjazd ze Szczecina 21.07 rano
Chodzi oczywiście o możliwosc dojazdu na Mecklenburg-Vorpommern-Ticket
Ze Szczecina mogą jechać dopiero pociągiem o 8.57? - mimo, że jest i 0 6.57?

Czy na ten sam bilet można przejechać z Hamburga do Oldenburga albo chociażby do Bremen?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 07-08-2011, 22:51    Odpowiedz z cytatem

Po tym co tu przeczytałem to jestem nieco zdziwiony...

Trzeba okazywać kartę kredytową/debetową czy jakąkolwiek inną przy sprawdzaniu biletów? Jak jadę z kolegą i zamawia on 2 bilety dla mnie i dla siebie kartą ojca to wtedy musi mieć ją przy sobie by mi i jemu nic nie wlepili? Czy jak wpisuje nr identyfikacyjny jakiś przy zakupie to może być z innej karty niż tą którą się płaci? I to ten nr ident z tej której się nie opłacało biletu będzie widnieć na bilecie i tę kartę będzie mógł okazać?

No i drugie pytanie. Dlaczego jak wpisuję np. Poznań-Kolonia/Dortmund/Hannover to najtańsze bilety na bahn.de wyskakują za 43E a jak wpiszę Poznań-Amsterdam/Utrecht to za 29?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08-08-2011, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Jeśli odbywamy podróż z biletem online, to trzeba przy kontroli okazać dodatkowo kartę, którą się płaciło za bilet.(Chyba, że posiadasz bahncard lub jesteś obywatelem Niemiec). Można także zamówić bilet z wysyłką do domu, wtedy nie trzeba okazywać żadnych dodatkowych dokumentów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 08-08-2011, 12:51    Odpowiedz z cytatem

krzysztoff napisał/a:
Trzeba okazywać kartę kredytową/debetową czy jakąkolwiek inną przy sprawdzaniu biletów?

Jeżeli korzystasz z Online Ticket, który samodzielnie drukujesz na kartce papieru to bezwzględnie trzeba okazać kartę. Przy innych rodzajach biletów nie trzeba okazywać karty Very Happy
krzysztoff napisał/a:
Jak jadę z kolegą i zamawia on 2 bilety dla mnie i dla siebie kartą ojca to wtedy musi mieć ją przy sobie by mi i jemu nic nie wlepili?

Szukając połączenia kolejowego wybierasz opcję "2 Erwachsene". Drukujesz jeden bilet dla dwóch osób, które będą identyfikowane przez jedną kartę kredytową (inne opcje identyfikacji, nie są dostępne dla obywateli PL chyba, że kupisz BahnCard) która NIE MUSI być taką samą kartą służącą do płatności za bilety. W pierwszych krokach zakupu należy zaznaczyć opcję "Eine andere Person reist mit dem Online-Ticket". W kolejnych krokach akceptujesz warunki identyfikacji wraz z danymi karty która posłuży WYŁĄCZNIE do identyfikacji podczas kontroli.
krzysztoff napisał/a:
I to ten nr ident z tej której się nie opłacało biletu będzie widnieć na bilecie i tę kartę będzie mógł okazać?

Jak najbardziej.
krzysztoff napisał/a:
Dlaczego jak wpisuję np. Poznań-Kolonia/Dortmund/Hannover to najtańsze bilety na bahn.de wyskakują za 43E a jak wpiszę Poznań-Amsterdam/Utrecht to za 29?

Ciekawe, którą cene wybierzesz? Oczywiście piszesz o cenie biletu na ten sam pociąg?
trigosia napisał/a:
Chodzi oczywiście o możliwosc dojazdu na Mecklenburg-Vorpommern-Ticket
Ze Szczecina mogą jechać dopiero pociągiem o 8.57? - mimo, że jest i 0 6.57?

Ale 21.07. to jest niedziela, a zatem bilet jest ważny już od godz. 00:00 dnia 21.07. do godz. 3:00 dnia 22.07. Mapa linii kolejowych ważna z biletem Mecklenburg-Vorpommern jest dostępna
tutaj - .pdf oraz dodatkowo na odcinkach:
- Schleswig-Holstein:
Herrnburg - Lübeck St. Jürgen - Lübeck Hbf - Lübeck-Travemünde Strand,
Schwanheide - Büchen- Hamburg - Bergedorf - Hamburg Hbf
- Polska:
Grambow - Szczecin Gumience - Szczecin Glowny (z wyjątkiem kom. miejskiej w Szczecinie),
Ahlbeck Grenze - Swinoujscie Centrum (w pociągach UBB)
trigosia napisał/a:
Czy na ten sam bilet można przejechać z Hamburga do Oldenburga albo chociażby do Bremen?

Polecam sprawdzić połączenia najpierw z opcją "ICE", a jeśli nie będzie rozsądnych cen biletów, wyszukać ponownie biletu na cała trasę (Szczecin - Oldenburg/Bremen) z opcją "Alle ohne ICE". W każdym z tych przypadków wyszukiwania biletu na cała trasę polecam jeszcze likwidację zaznaczenia opcji: "Schnelle Verbindungen bevorzugen".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 09-08-2011, 10:23    Odpowiedz z cytatem

melocot, dzięki za wyczerpującą wypowiedź Happy Mam jednak jeszcze jedno pytanko: można np. 2 bilety na 1 wysyłkę? bo chcę bilety w relacji Poznań-Amsterdam 29E (bo Pń-Dortmund 43E) i Dortmund-Poznań 43E (bo Amsterdam-Poznań 59E)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 09-08-2011, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Takie rzeczy tylko w.... Allegro Wink Szczerze wątpię abyś dogadał się z "automatyką" DB on-line. Zawsze możesz zsumować całkowite koszty w przypadku zakupu biletu T/P: FF Oder - Dortmund - FF Oder albo FF Oder - Amsterdam - FF Oder (będzie jeden bilet, a więc jedne koszty przesylki). Na brakujący odcinek po PL przejechać z biletem za złotówki (z wykorzystaniem oferty czy innej zniżki).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 09-08-2011, 17:22    Odpowiedz z cytatem

I tak dałem się DB Bahn wyciulać. Chciałem 2 bilety i przed podaniem danych pokazywali, że bilety za 29E za osobę są dostępne a nagle po wpisaniu danych i przed ostatecznym zrealizowaniem zamówienia taki oto widok mnie zastał:

Państwa bilet: Z: 2 Saving-Night ----- 58.00 EUR
nowa cena oferty: ----- 98.00 EUR

Różnica cen:
Cena biletu nie zgadza się z ceną biletu podaną przez informację dot. rozkładu jazdy. Prosimy o podjęcie decyzji czy chcesz zakupić bilet po podanej cenie.

To dotyczyło biletów Poznan-Amsterdam (miały być za 29E na głowę, ostatecznie się okazało, że wyszły za 49E na głowę), więc anulowaliśmy te zamówienie i wzięliśmy już te Poznań-Dortmund (43E) choć nie wiadomo czemu pod koniec wyszło 43,50..Razz ale już mniejsza o to.

Wzięliśmy bilety za wysyłką, więc okazywanie karty będzie zbędne:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 09-08-2011, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Jak to dałeś sie wyciulać? Przecież na koniec i tak dostałeś 50% zniżki z racji tej oferty - klik Prawda? Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 09-08-2011, 18:13    Odpowiedz z cytatem

Dałem się wyciulać, bo obiecywali za 29E i za każdym razem tak podawali aż gdy przyszło do momentu płacenia - wtedy już wyjechali z ceną 49E... :/ No ale skoro mówisz, że i tak było OK.. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 11-08-2011, 20:06    Odpowiedz z cytatem

Ja dziś kupiłem na DB bilet z Pasewalku(a) do Aarhus. Wybrałem opcje za 89 euro, plus miejscówka 3,5. Wszycho przebiegło bez zarzutu:) bilecik mam już wydrukowany.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

p.kiler Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2009

PostWysłany: 19-08-2011, 09:55    Odpowiedz z cytatem

są kasy db.de w Polsce w poznaniu, wroclawiu i warszawie i wykasłaj bilety do odbiorcy pocztą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zuzanna102 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Wrz 2011

PostWysłany: 26-09-2011, 18:44    Odpowiedz z cytatem

a jak się podróżuje DB w porównaniu do PKP

_________________
Zapraszam na moja strone: części mastercook
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl