Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
Bilety DB bahn
Autor Wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 27-11-2011, 22:01    Odpowiedz z cytatem

Biura sprzedaży DB w Polsce
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 28-11-2011, 11:43    Odpowiedz z cytatem

Tylko, że w biurze jest pobierana dodatkowa opłata manipulacyjna tj 60 zł. Nie wiem czy w każdym jest tyle samo, ale to jest info z Rzeszowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lovepink44 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Gru 2011
Skąd: Doncaster

PostWysłany: 02-12-2011, 06:25    Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam male pytanko odnosnie biletu jaki zakupilam poprzez bahn.de. Bilet jest z Poznania do Dusseldorfu, razem z miejscowka. Dzisiaj przyszedl poczta. Moja znajoma wlasnie mi powiedziala ze jednak ten bilet nie bedzie wazny bo polscy konduktorzy nie akceptuja biletow z bahn.de? Czy to jest prawda? Pociag to Jan Kiepura. Dzieki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 02-12-2011, 16:08    Odpowiedz z cytatem

Z pewnością masz na bilecie nadruk "CIV". Z pewnością każdy bilet DB przysłany pocztą jest gotowy do użycia, ważny i bez stresowo można z nim podróżować na wskazanej trasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 04-12-2011, 14:11    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moja znajoma wlasnie mi powiedziala ze jednak ten bilet nie bedzie wazny bo polscy konduktorzy nie akceptuja biletow z bahn.de?


Dokładnie tak jak napisał melocot. Problem z honorowaniem biletów z bahn.de dotyczy wyłącznie
1) biletów drukowanych samodzielnie
2) w pociągach jadących z Polski do Reichu (ew. ze stacji granicznej typu FFO do Polski).

System powinien w takich przypadkach proponować zakup biletu z przesyłką pocztową - taki bilet będzie honorowany zawsze. Niestety zdarzają się wpadki, gdy system proponuje bilet do samodzielnego wydruku choć nie powinien. I wtedy konduktorzy IC czepiają się pasażera - bo nie mają jak sprawdzić autentyczności takiego samodzielnie wydrukowanego biletu (brak niemieckiego klucza cyfrowego w polskim skanerze). Nie dotyczy to pociągów jadących z Reichu do Polski - wtedy honorowanie na polskim odcinku odbywa się na podst. odcisku kasownika niemieckiego konduktora (trochę to śmieszne, a trochę straszne).

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 04-12-2011, 14:21    Odpowiedz z cytatem

Międzynarodowe warunki przewozu SCIC Postanowienia specjalne w komunikacji
pomiędzy Polską a Niemcami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lovepink44 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Gru 2011
Skąd: Doncaster

PostWysłany: 04-12-2011, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Dzieki wielkie Smile Teraz juz wszystko jasne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 17-07-2012, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Witam

Jestem beznadziejny bo nie przeszukalem forum tylko od razu zalozylem temat a tu jest podobny ktory przegladnalem i mam jasny poglad na sytuacje .
W sierpniu jestem w Pradze i w ktoras sobote planuje wypad do Drezna .
Trasa wygladalaby tak :

Praha - Decin
Decin - Drezno

Pytanie czy jak wysiade w Bad Sachsausen czy jak to sie tam nazywa (pierwsza stacja po stronie niemieckiej) to moge kupic bilet SachsenTicket w automacie ? Cena dla jednej osoby na bahn.de jest 21 euro a w automacie taka sama ? Czy na tym bilecie moge jezdzic wszystkimi pociagami w obrebie obowiazywania tego biletu ? Lacznie z EC (pasuje mi powrot EC Allois Negrelli) i ICE ? Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 18-07-2012, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Od końca Wink Skoro pasuje Ci powrót EC dlaczego nie skorzystasz z oferty Praha - Dresden lub Dresden - Praha za 19EUR zamiast 21 EUR opłaty tylko za odcinek niemiecki na bilecie SachsenTicket? Żaden bilet landowy, bez wyjątków, nie dopuszcza jazdy ICE.
Więcej informacji o SachsenTicket kliknij tutaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 18-07-2012, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Sachsen Ticket w EC tez nie obowiązuje. Gdybyś zrezygnował z tego EC to możesz sobie w Pradze kupić bilet SONE+DB za 700 koron (ok. 120 zł.) na 2 os. dorosłe. W Czechach możesz jechać każdym pociągiem a na sieci DB tylko IRE,RE,RB. Tu masz link, ważna jest mapka z liniami na których ten bilet obowiązuje w Niemczech
http://www.cd.cz/mezinarodni-cestovani/jizdenka/cestovani-v-prihranici-s-nemeckem/-4010/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 18-07-2012, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Bo ludzie sobie komplikowac zycie Smile
Dzieki za odpowiedzi ale ja juz wiem jak zrobie Smile

Praga - Bad Schandau - Praga 363 kc
I w Bad Schandau albo SachsenTicket albo bilet u kondzia na EC za 10 euro plus cos tam za wystawienie .
Z oferty za 19 euro nie skorzystam bo nie mam mozliwosci kupna biletu

[ Dodano: 18-07-2012, 21:35 ]
Teraz zobaczylem mape dzialania tego Sone + DB i widze ze na tym bilecie spokojnie dojade do Drezna Smile Rozumiem ze moge kupic tylko dla siebie i jechac sam ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krkonoš Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Wrz 2010

PostWysłany: 19-07-2012, 03:01    Odpowiedz z cytatem

Sprawdź jeszcze bilet całodzienny Labe - Elbe (200 CZK), ważny na obszarze całego Kraju Usteckiego i przygranicznych terenów Niemiec (aż do Drezna). Kupujesz bilet powrotny z Pragi do pierwszej stacji na obszarze Usteckiego Kraju i od razu Labe - Elbe i nie musisz martwić się o kupno biletu powrotnego. Dodatkowo bilet ważny jest na komunikację miejską w Dreźnie. Powinieneś zmieścić się w 400 CZK (tam i powrót), ale - podobnie jak w przypadku SONE+DB - są ograniczenia odnośnie kategorii pociągów, z jakich można korzystać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 21-07-2012, 13:48    Odpowiedz z cytatem

Bardzo dizekuje wszystkim za pomoc , szczegolnie krkonos i jacwol Smile

Moj wybor padl na bilet Labe - Elbe z tego powodu ze jest wazny w kazdy dzien tygodnia no i kosztuje tylko 200 kc co w polaczeniu z biletem tam i z powrotem na trasie Praga - Usti n. Labem daje laczna kwote 467 kc (+70 kc miejscowki ) .
Moja trasa bedzie wygladac nastepujaco :

Praga odj 4:29 EN Metropol
Decin przyj 6:02

Decin 6:40 (Os)
Bad Schandau przy 7:08

Bad Schandau odj 7:11
Dresden przyj 7:56

I teraz powrot ... Wiadomo ze chcialbym w Dreznie spedzic jak najwiecej czasu i mam zwiazku z tym pytanie : o 21.08 odjezdza z Drezna pociag EN Metropol , wiem ze na bilecie ELBE - LABE nie pojade (ten bilet bedzie mnie obowiazywal w takiej sytuacji dopiero od Decina ) Jaka jest najtansza opcja by przyjechac ten odcinek ? Ile moze kosztowac bilet na to polaczenie ? (wyszukiwarka DB wskazuje komunikat : Preisauskunft nicht möglich - pokazanie ceny zakupu jest niemozliwe) jak sie kupuje bilety w automacie ? (wiem ze bilet w kasie jest ciut drozszy : 2 euro? jesli tyle to jeszcze dam rade Very Happy)
Pytajac o to jak sie kupuje bilet w automacie prosilbym o cos w rodzaju slownika bo moj angielski jest slabiutki , niemiecki to juz wogole tragedia Smile Czy ewentualnie bilet na ten odcinek moge kupic w Pradze ?

Dzieki wielkie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krkonoš Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Wrz 2010

PostWysłany: 21-07-2012, 16:55    Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej wyjechać godzinę wcześniej z Drezna i przekroczyć granicę pociągiem regionalnym Bad Schandau - Děčín (20:50 - 21:17)? W Děčínie możesz przesiąść się na EN Metropol. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo kasy jak na tak krótki odcinek, a godzina przy 13 godzinach spędzonych w Dreźnie to tyle, co nic. Co do automatów, to są one bardzo proste w obsłudze, są one zaprogramowane także w języku polskim. Choć nie jestem pewien, czy da się w nich kupić bilet międzynarodowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 21-07-2012, 18:09    Odpowiedz z cytatem

krkonos : wiedzialem ze na Ciebie moge liczyc Very Happy W sumie po 19 tak patrze to w Dreznie za bardzo juz nie ma co robic ...

[ Dodano: 21-07-2012, 18:22 ]
Opcja na powrot :

Drezno odj 20:01
Bad Schandau p 20:44

Bad Schandau 20:50
Decin 21.17

Decin 21:56
Praga 23:26

Pytanie czy 6 minut to nie za malo na przesiadke w Bad Schandau na Decin ? Bo jest jeszcze o 19.31 regional ktory do B.S przyjezdza o 20:14
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl