Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Bilety DB bahn
Autor Wiadomość

Marcel Hans Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2011

PostWysłany: 02-12-2012, 02:12    Odpowiedz z cytatem

Tu chodzi o porównanie danych z biletu z danymi z dokumentu. Wątpię by kontroler aż tak dokładnie sprawdzał bilet.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

artus56 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2012

PostWysłany: 02-12-2012, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Witam,
Znając niemiecką dokładność obawiam się,że konduktor wiedząc,że polski dowód nie może służyć do identyfikacji,zwróci na to uwagę.Nie wiem,czy zareaguje po ludzku i przymknie oko, czy wręcz przeciwnie.
Chodzi mi o to ,czy ktoś miał taki przypadek.
Podobnie zresztą może skończyć się identyfikacja kartą płatniczą, która nie jest własnością pasażera lub nie jest kredytowa.
Gdy zapytałem mailowo DB czy mogą mi wymienić bilet na przesłany pocztą, odpisali,że "uprzejmie radzą" anulować bilet z potrąceniem 15 e i kupić sobie nowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 07-12-2012, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Ja mam takie pytanie odnośnie DB. Wpisałem sobie w wyszukiwarkę relację Konin-Dortmund Hbf i wyskoczyła mi podróż z przesiadką z BWE na ICE w Berlinie Ostbahnhof i nagle nie mogłem uwierzyć, bo dla jednej osoby dorosłej z dzieckiem do 14 lat taka podróż to tylko 39€, czy to możliwe? Oczywiście ta cena jest ceną za dwie osoby(!). A teraz druga sprawa: Czy pasażerowie 2. klasy ICE otrzymują jakiś poczęstunek w cenie biletu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 08-12-2012, 18:47    Odpowiedz z cytatem

kruk17 napisał/a:
Czy pasażerowie 2. klasy ICE otrzymują jakiś poczęstunek w cenie biletu?


Nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maciek TK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2009

PostWysłany: 08-12-2012, 19:26    Odpowiedz z cytatem

W DB szczególnie na ICE jest system rezerwacji prawie jak w tanich liniach lotniczych - jednego dnia pojedziesz z Kolonii do Frankfurtu ICE 2 klasą za 20 Euro a raz wywali Ci 120 (obie liczby jak najbardziej realne bo czasami z nudów sobie śledzę ceny na tej trasie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2008
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 08-12-2012, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko - w maju planuję podróż dla kilkunastoosobowej grupy do Hamburga. Jest jakaś tania (w miarę Smile opcja ? Będziemy jechać z Olsztyna, więc bezpośredni z Wrocławia raczej nie bardzo....
Dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 07-01-2013, 17:09    Odpowiedz z cytatem

Czy można kupić bilet na pokładzie ICE? Jeśli tak, to jaka jest dopłata?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Polrail Service Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2012

PostWysłany: 08-01-2013, 09:50    Odpowiedz z cytatem

Skolmi napisał/a:
Czy można kupić bilet na pokładzie ICE? Jeśli tak, to jaka jest dopłata?


Dzień dobry,

Jest taka możliwość. Dopłata to 10% normalnej ceny biletu, ale dla pociągów ICE i IC/EC to min EUR5, ale max EUR10.

Pozdrowienia,
Jarek
Polrail Service
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamiakkuba1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2013

PostWysłany: 18-01-2013, 18:58   Bilet Brandenburgia-Berlin Odpowiedz z cytatem

Wybieram się w maju w podróż z Lublina do Berlina. Wiem, że to jeszcz dużo czasu ale szczegóły muszę znać teraz. Otóż w Szczecinie będę o 06:03 i chcę zakupić Bilet Brandenburgia-Berlin (jedzie ze mną jeszcze 4 osoby, czyli razem jest nas 5). Otóż mam kilka pytań dot. tego biletu:

1. Pociąg ze Szczecina do Berlina mam o 06:11 chcę wiedzieć czy możemy kupić ten bilet i jeździć po Berlinie na nim?
2.Czy możemy w piątkę korzystać z tego biletu jeżdżąc komunikacją miejską po mieście?
3.Czy mogę ten bilet kupić w internecie lub w kasie biletowej np. w Lublinie czy w Warszawie?

Z góry dziękuję za odpowiedz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bilet Ś-krzyski Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Gru 2011
Skąd: Ostrowiec Świętokrz

PostWysłany: 18-01-2013, 21:32    Odpowiedz z cytatem

Pod koniec grudnia jechałem co prawda na jednodniowym Szczecin-Berlin ale z tego co wiem:
1.Z przesiadką na ten pociąg o 6.11 może być różnie, żeby w międzyczasie kupić bilet.
Na szczecińskim dworcu bilety na pociągi DB-Regio można kupić chyba tylko w kasie nr 2.
Pewniejszy byłby zakup z biletomatu w pociągu, czy jednak są w nim takie oferty regionalne-
może będzie wiedzieć ktoś ze Szczecina [blisko żeby sprawdzić] albo kto kupował taki bilet w pociągu.
2.Można jeździć po Berlinie. Zarówno w strefie miejskiej [Berlin A i B] oraz w podmiejskiej Berlina [C] np. Bernau, Erkner, Poczdam. Nie jest honorowany w piętrowych autobusach kursujących spod Bramy Brandenburskiej wokół Centrum. Są to komercyjne przewozy turystyczne za 15 E z przewodnikiem
[od niego wiem choć nie jechałem]
3.Nie wiem czy można w internecie. Jeśli dowiesz się zawczasu jaki jest kod oferty można próbować
w kasie biletowej na dworcu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 18-01-2013, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Mozesz kupić ten bilet w interencie bez problemu . jest tylko jeden warunek płatnośc kartą kredytową i tę kartę którą płacileś musisz mieć podczas podróży. ja tak kupowałem np Bayern Ticket. BBT kupowałem raz w kasie na Szczecin Główny i 2 razy w automacie w pociagu Kostrzyń-Berlin . Nie wiem jak jest z automatami w pociagach ze Szczecina. jeśli kupisz BBT w necie to pamietaj że po zapłaceniu zwrot tego biletu jest praktycznie niemozliwy , wiec lepiej kupowac go wtedy jak już jestesmy pewni że tego dnia faktycznie pojedziemy

I jeszcze jedna praktyczna uwaga .
Bilet z Neta to jest zwykle Kartka rozmiaru A4 . Jesli bedziecie podrózować komunikacją miejska po Berlinie to do autobusów wchodzimy tylko przednimi drzwiami i bez wezwania pokazujemy kierowcy ten bilet . Wiec najlepiej wsadzić ten bilet do jakiejś przezroczystej koszulki . no to jest niewygoda że jest to duże i często to musisz wyciagać i chowac przy jezdzie po mieście .W tym wypadku bilet z kasy badz automatu jest wygodniejszy Ale problem nie dotyczy metra , s-bahnu , tramwaju czy promów (Linie F...)
Na tym bilecie jesli bedziecie mieli czas mozna przeplynąc jezioro na Haveli z Wannsee do Alt-Kladow linia F10 Zajmuje to niecałą godzinke tak i z powrotem . jesli się wybieracie do Poczdamu to jedziecie przez Wannsee.
http://www.bvg.de/index.php/en/17107/name/Ferry.html

ponizej link do kupna BBT on-line (po polsku)
http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/prices/germany/brandenburg-berlin-ticket.shtml

a tutaj oficjalne info po polsku o kupowaniu biletów DB przez Internet
http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/prices/onlineticket/onlineticket.shtml
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 21-01-2013, 18:13    Odpowiedz z cytatem

adamiakkuba1 napisał/a:
...w Szczecinie będę o 06:03...

BBT w dni powszednie - od poniedziału do piątku - ważny jest od godz. 9:00. Wyjątkowo przed godz. 9:00 BBT ważny jest przy wyjeździe poc. nr. 5809 ze Szczecina Gł. odj. 8:35. W sob, niedz. i święta (święta w Brandenburgii i Berlinie oczywiście) BBT jest ważny już od godz. 0:00.
Bilet jest ważny na terenie Brandeburgii i Berlina, we wszystkich pojazdach oznaczonych logo "VBB".
Biletu nie można kupić w żadnej kasie na terenie Polski, za wyjątkiem stacji Szczecin Gł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamiakkuba1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2013

PostWysłany: 06-03-2013, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Czy na tygodniu na bilecie BBT mogę jechać pociągiem ze Szczecina o 06:11?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22-03-2013, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Jak wszyscy wiedzą mając bilet online zakupiony na bahn.de Polacy mogą się identyfikować albo bahn card albo kartą kredytową. Mam pytanie więc, czy jeśli do identyfikacji podam i użyję karty debetowej, zaznaczając na bahn.de 'karta kredytowa', to czy będą jakieś kłopoty w związku z tym? Niestety nie ma opcji 'karta debetowa'. Jeżdżąc kolejami niemieckimi, dotychczas zawsze bilety przychodziły mi pocztą, niestety nie ma takiej możliwości w tym przypadku (Berlin-London Special), stąd wynika moje pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 22-03-2013, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że nie będzie problemu i w moje subiektywnej ocenie to do identyfikacji to nie ma znaczenia , bo chodzi o to aby byla to ta sama karta , ktora sie zapłaciło za bilet . Rodzi się tylko pytanie czy przy pomocy tej karty debetowej uda się kupic bilet na dbahn.de . Jeśli się uda to logicznym wydaje sie że właśnie ta karta ma słuzyc do identyfikacji. Pisze że jeśli się uda, bo nie zawsze debetówki są akceptowane przy płatnościach on-line.
A tak naprawdę to w przypadku www.dbahn.de to nie jest do końca prawdą ze tylko kredytówki są akceptowane i moga słuzyć do identyfikacji
Tutaj https://www.bahn.de/i/view/POL/pl/prices/onlineticket/onlineticket.shtml
jest napisane że akceptowana jest karta EC/Maestro
Cytat:
Aby zarezerwować bilet online potrzebne są:

Karta identyfikacyjna (BahnCard, karta kredytowa* karta EC/Maestro lub dowód osobisty**) do dokonania rezerwacji w internecie oraz do identyfikacji podczas kontroli w pociągu

a to jest karta debetowa
Info o niej tutaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_cash
Tylko ze jest to niemiecka karta debetowa polączenie Maestro i EC
Tutaj jest zdjecie takiej karty
http://en.wikipedia.org/wiki/Maestro_%28debit_card%29
ma znaczek i Maestro jak i EC

Wiec problemem nie jest tutaj czy kredytówka czy debetówka tylko czy system płatności ją zaakceptuje.

Nie wspominają o VISA ELECTRON bo generalnie w Niemczech ta karta jest rzadko akceptowana
VISA to amerykańska "organizacja" płatnicza a Maestro należy do Master Card -która to jest europejska.
Tutaj jest jest już dość stara dyskusja na ten temat akceptacji kart debetowych w Niemczech:
http://www.finanse.egospodarka.pl/grupy/Maestro-i-znaczek-EC,t,59158,8.html


Co ciekawe ja niedawno dostałem (przy odnowieniu karty) w Multibanku kartę debetową VISA która jest wypukła nie ma już napisu VISA ELECTRON tylko samo VISA . Mam oczywiscie również kredytówkę VISA z Multibanku i karty różnią sie tylko odcieniem. Sam już raz się pomyliłem i zapłaciłem debetówką zamiast kredytówką i od razu saldo na rachunku sie zmiejszyło. Więc konduktor nie zawsze jest w stanie okreslić wizualnie rodzaj karty czy jest to kredytowa czy debtowa, ale system płatności oczywiście juz to rozróżnia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl