Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Bilety DB bahn
Autor Wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 25-04-2016, 17:26    Odpowiedz z cytatem

krzysw napisał/a:
A mozesz byc bardziej precyzyjny i napisac skad dokad chcesz jechac?


Tak, oczywiście.

Będę mieć bazę noclegową w Waldshut-Tiengen DE. Jednego dnia chciałbym zwiedzić Bazyleę innego Zurich a jeszcze innego Winterthur a jeszcze innego pojechać nad jezioro Bodeńskie. Będę w DE około 2 tygodni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 27-04-2016, 08:52    Odpowiedz z cytatem

Nie ma prostej odpowiedzi an Twoje potrzeby. Musisz sam policzyc co ci sie kalkuluje. Ponizej kilka propozycji.

Jesli chcesz jeden bilet na calosc to wg mnie masz do wyboru :

Swiss Pass https://www.swiss-pass.ch/ (obowiazuje tez w Waldshut ale nie w Tiengen)
Interrail Switzerland (tutaj nie jestem pewien jak z obowiazywaneim w Waldshut ale prawdopodobnie musialbys sie prawdopodobnie dostac do Koblenz )
ew. Interrail Global (obowiazuje m.in. w D i CH) http://www.interrail.eu/

Ponadto na Hochrheinbahn od Bazylei do Konstancji oraz na polnocnym brzegu jeziora Bodenskiego obowiazuje Baden-Württemberg-Ticket https://www.bahn.de/p/view/angebot/regio/bawue/bawue_ticket.shtml

W okolicach Jeziora Bodenskiego mozna kupic Tageskarte EUREGIO Bodensee http://www.euregiokarte.com/

Waldshut (ale nie Tiengen) Zurych i Winterthur leza w obszarze obowiazywania Z-Pass
http://www.z-pass.ch/zpass/de/home.html
http://www.a-welle.ch/nachbarverbuende/z-pass-a-wellezvv.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 08-04-2019, 17:16    Odpowiedz z cytatem

Czy z biletem Brandenburg - Berlin - Ticket mogę odbyć podróż z Prenzlau do Berlina w pociągu IC? Wiem, że jest napisane IRE, RE i RB ale jest również wzmianka o ICE, IC I EC? Ktoś kiedyś korzystał i potwierdzi?

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

emircoo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2018

PostWysłany: 08-04-2019, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Nie, nie możesz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 08-04-2019, 18:13    Odpowiedz z cytatem

W niektorych IC mozna:

https://www.bahn.de/regional/view/regionen/berlin_brbg/info/vbb_ic_nutzung.shtml
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

emircoo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2018

PostWysłany: 08-04-2019, 19:06    Odpowiedz z cytatem

krzysw napisał/a:
W niektorych IC mozna:

https://www.bahn.de/regional/view/regionen/berlin_brbg/info/vbb_ic_nutzung.shtml

Jeśli dobrze rozumiem, to chodzi o bilet VBB, czyli "berlińską kartę aglomeracyjną", a to nie jest to samo, co Brandenburg - Berlin Ticket. Ale nie upieram się, może ktoś wie lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 08-04-2019, 19:09    Odpowiedz z cytatem

Z linkowanej strony
Cytat:
Bitte beachten Sie:

Das Brandenburg-Berlin-Ticket / Brandenburg-Berlin Ticket Nacht wird akzeptiert.


Tak informacyjnie: VBB to zwiazek komunikacyjny regionu Berlin-Brandenburgia. Wlasciwie kazdy bilet regionalny tamze jest biletem VBB. Sa wiec pojedyncze, wielokrotne, miesieczne itd bilety VBB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

emircoo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2018

PostWysłany: 08-04-2019, 19:28    Odpowiedz z cytatem

krzysw napisał/a:
Z linkowanej strony
Cytat:
Bitte beachten Sie:

Das Brandenburg-Berlin-Ticket / Brandenburg-Berlin Ticket Nacht wird akzeptiert.


Tak informacyjnie: VBB to zwiazek komunikacyjny regionu Berlin-Brandenburgia. Wlasciwie kazdy bilet regionalny tamze jest biletem VBB. Sa wiec pojedyncze, wielokrotne, miesieczne itd bilety VBB.

Dzięki, nie wiedziałem. Jesteś pewnych tych ICE? Toż to niezła gratka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 08-04-2019, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Jest jak napisano na tej stronie. Nie trzeba byc az tak podejrzliwym Smile A czy to gratka, to nie wiem. Jak dla mnie Twindexx na takiej trasie zupelnie wystarcza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

emircoo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2018

PostWysłany: 09-04-2019, 16:41    Odpowiedz z cytatem

krzysw napisał/a:
Jest jak napisano na tej stronie. Nie trzeba byc az tak podejrzliwym Smile A czy to gratka, to nie wiem. Jak dla mnie Twindexx na takiej trasie zupelnie wystarcza.
Talent 2 lepszy - pociąg bajka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jarasjarecki Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2013
Skąd: Szczecinek

PostWysłany: 03-06-2019, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Witam

Kupiłem bilet na DB na odcinku Pasewalk - Frankfurt Main na ich stronie. Bilet został pobrany w postaci PDF. Podczas okazania biletu muszę mieć również dowód tożsamości. Pytanie moje jest, czy nasze polskie dowody osobiste są akceptowane?
Przeczytałem na stronie DB, że muszę mieć ze sobą europejski lub niemiecki dowód tożsamości.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 03-06-2019, 21:50    Odpowiedz z cytatem

A polski juz przestal byc europejski?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

deywid Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2019

PostWysłany: 05-06-2019, 12:21    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie o Citi Ticket bo w internecie sa sprzeczne informacje.
jezeli kupuje DB z taka opcja to moge jezdzic w miejsce docelowym i zrodlowym caly dzien komunikacja miejska ? Czy tylko dojazd do /z stacji (w okolicach godziny odjazdu?)? (hannover, bielefeld)
Drugie pytanie. Jeżeli mam bilety bez rezerwacji miejsc w pociagu to jak sie tam ludzie odnajduja ? skad wiadomo gdzie usiąść i czy nie jest zajete przez kogos ?
Trzecie pytanie. Jak mam bilet na 2 osoby to wystarczy ze wpisana na bilecie jest jedna (ktora potwierdza tozsamosc?) - pytam czy czegos nie pomylilem przy zamawianiu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 05-06-2019, 13:29    Odpowiedz z cytatem

deywid napisał/a:
Mam pytanie o Citi Ticket bo w internecie sa sprzeczne informacje.
jezeli kupuje DB z taka opcja to moge jezdzic w miejsce docelowym i zrodlowym caly dzien komunikacja miejska ? Czy tylko dojazd do /z stacji (w okolicach godziny odjazdu?)? (hannover, bielefeld)

Na dojazd do stacji wyjazdu i od stacji przyjazdu. Nie jest jasno powiedziane na ile przed przyjazdem i na ile po przyjadzie mozna biletu uzywac. Wydaje mi sie ze limitu nie ma, tylko nie mozna np jechac w kierunku odwrotnym do dworca w miescie wyjazdu.

deywid napisał/a:
Drugie pytanie. Jeżeli mam bilety bez rezerwacji miejsc w pociagu to jak sie tam ludzie odnajduja ? skad wiadomo gdzie usiąść i czy nie jest zajete przez kogos ?

Zazwyczaj jest napisane na wyswietlaczu w jakiej relacji miejsce jest zajete. Czasem jest tez napis "ggf. reservieret" ktory oznacza ze to miejsce moze zostac przydzielone dla kogos kto kupi rezerwacje w ostatniej chwili, ale poniewaz to sie odnosi do kazdego miejsca to mozna to zignorowac. Generalnie siadasz jesli nie ma napisane ze zarezerwowane i najwyzej bedziesz sie musial przesiasc. Jesli chcesz miec pewnosc ze bedziesz mial miejsce do siedzenie to kupujesz rezerwacje, bez rezerwacji to jest loteria.

deywid napisał/a:
Trzecie pytanie. Jak mam bilet na 2 osoby to wystarczy ze wpisana na bilecie jest jedna (ktora potwierdza tozsamosc?) - pytam czy czegos nie pomylilem przy zamawianiu.

Na bilecie internetowym DB zawsze wpisana jest jedna osoba i tylko ona musi potwierdzic tozsamosc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

deywid Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2019

PostWysłany: 06-06-2019, 11:37    Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz Smile
ale wiecej biletow niz miejsc siedzacych to raczej nie ma ?
najwyzej po prostu bede latal po wagonie miedzy przystankami Wink

szkoda ze wiem po fakcie a niestety nie da sie chyba w db dokupic/anulowac tych najtanszych biletow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl